forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Najbolje u 2017.
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 6

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 29/12/2017 : 23:01:28  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
quote:
I ko god tvrdi da je ovo dobar film nema blage veze o filmu.


Jako zrelo mišljenje. Da ne prijateljuješ možda s Vitezom i ostalom šakom jada s Filmskih Repulzija, jer ovo ti je u njihovom stilu? Sve "znalci" do "znalca".


And like that... he's gone.
Go to Top of Page

Torghal
Senior Member



Croatia
1938 Posts

Member since 27/09/2004

Posted - 29/12/2017 : 23:03:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Torghal a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dante

quote:
Originally posted by Torghal
likovi su povrsno napravljeni,jednodimenzionalni,hladni bez ikakvih emocija
Villeneuve ne zna u svojim filmovima prikazat emocije


Daj mi nabaci koji primjer topline iz Scotovog filma. Onak...cisto iz zajebancije.

[b]Scena kad Hauerov lik umire,scena na kraju filma kad Dekard provjerava dise li Rachel,scena kad Tyrell ocinski grli Roya,scena kad Rachael pokazuje Dekardu slike svoje obitelji ne bi li ga uvjerila da nije replikant,scena kad Roy ljubi mrtvu Pris...

quote:
Trebali su napravit kvalitetnu naraciju sa glavnim likom,film bi puno bolje funkcionira.


Mislis, kao cheesy naraciju iz kino verzije prvog Blade Runnera, koju Scott mrzi iz zna duse i koje se odrekao?

[b]Scotovom filmu naracija ne treba jer savrseno funkcionira i bez nje,iako je nenamjerno uz pomoc nje izmislia novi zanr sf noir film.
[/b]
quote:
Film ne moze bit na ovoj listi ne zato sta je gori od orginala nego zato sta je los film.


Kako ne moze biti na listi, vidis da smo ga stavili.

quote:
I ko god tvrdi da je ovo dobar film nema blage veze o filmu.


Majke ti, puko si.


[/b]Rece covik koji je izmislia pojam Blade Runner djihadisti i kojemu cesto puca ona stvar.
Go to Top of Page

Torghal
Senior Member



Croatia
1938 Posts

Member since 27/09/2004

Posted - 29/12/2017 : 23:29:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Torghal a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vice

quote:
I ko god tvrdi da je ovo dobar film nema blage veze o filmu.


Jako zrelo mišljenje. Da ne prijateljuješ možda s Vitezom i ostalom šakom jada s Filmskih Repulzija, jer ovo ti je u njihovom stilu? Sve "znalci" do "znalca".




Samo malo provociram Dantea zbog njegovog komentara o Blade Runner djihadistima.Ne moras svaki komentar svatit preozbiljno.
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 29/12/2017 : 23:41:29  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Torghal

quote:
Originally posted by vice

quote:
I ko god tvrdi da je ovo dobar film nema blage veze o filmu.


Jako zrelo mišljenje. Da ne prijateljuješ možda s Vitezom i ostalom šakom jada s Filmskih Repulzija, jer ovo ti je u njihovom stilu? Sve "znalci" do "znalca".




Samo malo provociram Dantea zbog njegovog komentara o Blade Runner djihadistima.Ne moras svaki komentar svatit preozbiljno.



U redu, moje isprike. :)

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4696 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 30/12/2017 : 00:02:23  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Torghal

I ko god tvrdi da je ovo dobar film nema blage veze o filmu.


Bez brige, Thorgale. Publika je ove godine jasno Hollywoodu dala do znanja da ima "blage veze o filmu" i kakve filmove želi gledati, a Blade Runner 2049 nije među njima, s obzirom da je sa zaradom od 250 mil. dolara blagi box office flop. Među njima nije ni John Wick 2 čiji box office od 160 mil. predstavlja uspjeh samo zbog niskog budžeta. Među njima nije čak ni Nolanov Dunkirk koji na jedvite jade uspijeva inkasirati 500 mil. i to uglavnom zbog zvučnog redateljevog imena.

Ne, publika ne želi gledati taj šit. Ono što želi gledati su "veličanstveni" live-remakeovi Disneyveih klasika, pedeset i osmi nastvak Fast&Furiousa i transformersa, jedne te iste kreacije unutar marvel-cinematic-lunaparka, sve što ima Star Wars logo, jer inače nisi cool, Despicable Me-ije, Minionse i slične dubokoumne pičke materine koji pomiču granice kinematografije. Tako da, nema zime.

https://en.wikipedia.org/wiki/2017_in_film#Highest-grossing_films

Go kneel and weep

Edited by - drogsy on 30/12/2017 00:04:45
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1516 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 30/12/2017 : 07:39:43  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli

quote:
Originally posted by fandango

S Rotten Tomatoesa, bio sam vec stavio na generalni topik o filmovima


Mislim da se u međuvremenu malo promijenila lista



Hvala na updateu!

Evo jos malo godisnjih listi - jes da se topik zove najbolje, ali Rotten izlistao i najgore filmske ideje prosle godine: https://editorial.rottentomatoes.com/article/the-12-most-rotten-movie-news-items-of-2017/

Kosa nam se na glavi posebno dize od 14(!) mogucih novih Transformersa, 6 najavljenih filmova s Harley Quinn i remakea Acea Venture.

Najboljih 12 filmova 2017. godine po Metacriticu:

1. Faces Places (novi film Agnes Varda, zena ima 89 godina!)
2. A Fantastic Woman
3. Dunkirk
4. Lady Bird
5. Call Me by Your Name
6. Foxtrot
7. The Florida Project
8. Phantom Thread
9. EX LIBRIS
10. I Called Him Morgan
11. Loveless
12. Columbus
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7845 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 30/12/2017 : 10:02:06  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

Nabolji filmovi 2017 TOP5:
Brawl in cell block 99
It comes at night
Trainspotting 2
Life
Wind River


Najlošiji filmovi 2017 TOP5:
Geostorm
Justice league
Ghost in the shell
Dark Tower
Dementia 13



Life ?? jel to ona grozna i dosadna kopija osmog putnika?
očito relevantna lista kad se takve katastrofe navode u najbolje filmove
pa i taj trainspoting 2 je besmislen film

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 30/12/2017 : 10:09:46  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
mišljenja se razlikuju
ja sam tvom Loganu dao 4 na IMDBu
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 30/12/2017 : 10:46:22  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Loganu si dao samo 4?!
Golub će biti šokiran. Kad vidi tvoju ocjenu zaletjeti će se direktno u staklo i polomiti krila.


Go to Top of Page

dante
Senior Member



Croatia
2478 Posts

Member since 16/01/2008

Posted - 30/12/2017 : 10:59:21  Show Profile Show Extended Profile  Send dante a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Torghal
Rece covik koji je izmislia pojam Blade Runner djihadisti i kojemu cesto puca ona stvar.



Pa ti si savrsen primjer istog. Cuj njega, "film NE SMIJE biti na listi jer JA kazem da kriteriji nisu ispunjeni.
Usput, sve ove "topline" koje si naveo ima i 2049, samo sto si ti fanboy koji je vec u startu znao da ce mrziti film i prije nego ga je pogledao.

quote:
Samo malo provociram Dantea zbog njegovog komentara o Blade Runner djihadistima.Ne moras svaki komentar svatit preozbiljno.


Uf koje ekspresno povlacenje, kapitualacija u jednoj recenici

These pretzels are making me thirsty...

Edited by - dante on 30/12/2017 11:00:20
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 30/12/2017 : 11:11:48  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by drogsy

quote:
Originally posted by Torghal

I ko god tvrdi da je ovo dobar film nema blage veze o filmu.


Bez brige, Thorgale. Publika je ove godine jasno Hollywoodu dala do znanja da ima "blage veze o filmu" i kakve filmove želi gledati, a Blade Runner 2049 nije među njima, s obzirom da je sa zaradom od 250 mil. dolara blagi box office flop. Među njima nije ni John Wick 2 čiji box office od 160 mil. predstavlja uspjeh samo zbog niskog budžeta. Među njima nije čak ni Nolanov Dunkirk koji na jedvite jade uspijeva inkasirati 500 mil. i to uglavnom zbog zvučnog redateljevog imena.

Ne, publika ne želi gledati taj šit. Ono što želi gledati su "veličanstveni" live-remakeovi Disneyveih klasika, pedeset i osmi nastvak Fast&Furiousa i transformersa, jedne te iste kreacije unutar marvel-cinematic-lunaparka, sve što ima Star Wars logo, jer inače nisi cool, Despicable Me-ije, Minionse i slične dubokoumne pičke materine koji pomiču granice kinematografije. Tako da, nema zime.

https://en.wikipedia.org/wiki/2017_in_film#Highest-grossing_films



Hej! Despicable me 3 je jako dobar, pogotovo za 3. nastavak neke franšize (jesi ga pogledao?), a sama franšiza definitivno jedna od najoriginalnijih i najzabavnijih među novijim animiranim hitovima. Inače sam prvi kojemu ide na onu stvar taj franšizni mindset koji vlada kinematografijom zadnjih desetljeća (doduše nije ni to od jučer, samo prije nismo imali franšize koje muzu uspješnu formulu, nego klonove, jer u godinama kad je npr. vestern bio popularan, snimalo ih se nekoliko stotina godišnje, većinom po istoj formuli), no i ovi filmovi koje si gore naveo su uglavnom isto franšize/nastavci.

Wick 2 nisam gledao jer mi je prvi Wick bio veliko razočaranje nakon silnih hvalospjeva: radnja smješnija od one Expendablesa (tipična generička radnja b-akcića iz videoteka 90ih), one-lineri i dijalozi još klišejiziraniji, dakle jedino što je filmu ostalo je akcija, koja nakon što smo zadnjih par godina mogli vidjeti Raid i Raid 2 djeluje kao mainstream kamilica koja se svodi na to da stvari non-stop eksplodiraju i da Keanu svake dvije minute nekome raznese glavu u slo-mo.

Je li dvojka bolja? :)

Edited by - vukozec on 30/12/2017 11:17:46
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 30/12/2017 : 11:16:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor

Loganu si dao samo 4?!
Golub će biti šokiran. Kad vidi tvoju ocjenu zaletjeti će se direktno u staklo i polomiti krila.




pogeldao 65 filmova napravljenih 2017, od toga sam ocijenio neke:
Justice League 3
Mother! 4
Atomic Blonde 4
Dark Tower 3
Planet of the Apes 4
Spiderman 5
It 5
Baby Driver 4
Ghost in the Shell 4
King Arthur 5

Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 30/12/2017 : 11:17:54  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec


Je li dvojka bolja? :)





ne
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 30/12/2017 : 11:39:02  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by nagor

Loganu si dao samo 4?!
Golub će biti šokiran. Kad vidi tvoju ocjenu zaletjeti će se direktno u staklo i polomiti krila.




pogeldao 65 filmova napravljenih 2017, od toga sam ocijenio neke:
Justice League 3
Mother! 4
Atomic Blonde 4
Dark Tower 3
Planet of the Apes 4
Spiderman 5
It 5
Baby Driver 4
Ghost in the Shell 4
King Arthur 5





Evo da ocjenim i ja samo ove supermarkove filmove.
Ocjene od 1-10:

Brawl in cell block 99 - 3
It comes at night - 4
Trainspotting 2 - 3
Life - 8
Wind River - nisam jos gledao

Geostorm - 3
Dementia 13 - nisam jos pogledao

Justice League - 5
Mother! - 2
Atomic Blonde - 3
Dark Tower - 3
Planet of the Apes - 2
Spiderman - 5
It - 6
Baby Driver - 7
Ghost in the Shell - 1
King Arthur - 3
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 30/12/2017 : 12:04:16  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Da, Atomic Blonde dosta precjenjen film. Nije potrebno dati 10ku samo zato što krhka lezbo plavuša prebija deset puta snažnije tipove. Prije je za povjerovati u SW silu nego u takve nerealizme.
Go to Top of Page

maddox031
Senior Member

Croatia
1941 Posts

Member since 23/09/2011

Posted - 30/12/2017 : 12:37:46  Show Profile Show Extended Profile  Visit maddox031's Homepage  Send maddox031 a Private Message  Reply with Quote
pogledao sam dosta filmova

ove sve koji su nastavci, remakovi, rebootovi, strip junaci cu izostaviti

izdvojio bi 2 koja su me stvarno ocarali:

1. Get Out
2. Dunkirk

Get out je zasigurno, po meni, ostvaranje godine

There can be only one, me!
Go to Top of Page

wele
Advanced Member



Montenegro
3727 Posts

Member since 21/12/2009

Posted - 30/12/2017 : 12:52:35  Show Profile Show Extended Profile  Send wele a Private Message  Reply with Quote
Što su ti ukusi, meni su to dva najprecjenjenija filma godine

Aj Dunkirk, Nolana malo ko ozbiljan zarezuje ali ovaj Get Out je neviđeno smeće i crnačko kvazi-filozofiranje
Go to Top of Page

maddox031
Senior Member

Croatia
1941 Posts

Member since 23/09/2011

Posted - 30/12/2017 : 13:01:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit maddox031's Homepage  Send maddox031 a Private Message  Reply with Quote
ha da, de gustibus... jelte

There can be only one, me!
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7656 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 30/12/2017 : 13:04:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Ja od Nolana vise ne bi pogledao ni reklamu. Uz pojam pretencioznost u enciklopediji trebaju stajati slike Nolana, Peter Jacksona i Gibonnija.

The less I have the more I am a happy man

Edited by - Tonto on 30/12/2017 13:05:06
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 30/12/2017 : 13:11:38  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Eh da, s obzirom na pohvale i kvalitet filma, Dunkirk mi je najprecjenjeniji film ove godine.
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 30/12/2017 : 13:23:19  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

Ja od Nolana vise ne bi pogledao ni reklamu. Uz pojam pretencioznost u enciklopediji trebaju stajati slike Nolana, Peter Jacksona i Gibonnija.



Jackson je primjer redatelja koji je bio najzanimljiviji dok je radio sa malim budžetom, pa je limite tog budžeta nadomještao maštom i inventivnošću, a sa velikim budžetom se nije znao kontrolirati, no rekao bih da kod njega nema tog "look at me, I'm important" elementa kao kod (braće) Nolana. A Gibonniju je sve oprošteno jednostavno jer je kod nas liga za sebe. Tekstovi na ovom zadnjem albumu sa Oliverom su takvi da se ostatak ovoga što prolazi pod domaći mainstream (pa i većina onoga što je kao alternativa tom mainstreamu) može samo pokriti ušima i crvenjeti od srama.
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 30/12/2017 : 14:07:03  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by maddox031

pogledao sam dosta filmova

ove sve koji su nastavci, remakovi, rebootovi, strip junaci cu izostaviti

izdvojio bi 2 koja su me stvarno ocarali:

1. Get Out
2. Dunkirk

Get out je zasigurno, po meni, ostvaranje godine



Da, mene također. Dunkirk, Get Out, dodao bih još i Baby Driver. Ta tri filma su jedina (trenutno) koja su mi bila baš wow ove godine.

Dokumentarac Kedi je također sladak. Mačke su stvarno dio mediteranske kulture. Bio sam na par grčkih otoka. Uvijek sve puno mačaka. Istanbul je očito također kultura mačaka.

Edited by - nagor on 30/12/2017 14:07:26
Go to Top of Page

udarnik007
Senior Member



Croatia
1033 Posts

Member since 21/10/2013

Posted - 30/12/2017 : 15:58:14  Show Profile Show Extended Profile  Send udarnik007 an AOL message  Send udarnik007 a Private Message  Reply with Quote
Hehe, bas su ukusi razliciti ali, to je valjda dobro.
Nekih mojih top filmova ove vec skoro prosle 2017,
1- The Hero (nije neka nova tema ali Sam Elliott brateee!!!)
2-Shot Caller
3-Thor Ragnarok
4-Valerian
5-Liga pravde
6-Wonder Woman
7-The Shack
8-Logan
I serija,
1-Legion
2-Incorporated (zao mi je sto se ne snima dalje...)
3-Frontier
4-The Punisher
Puno toga je jos na lageru zbog nedostatka
vremena. Izmedu ostalog It, Dunkirk, Blade Runner
i Brawl in Cell Block 99, od serija dosta razocaranja
tipa Defenders i Inhumansa no, nadajmo se boljem
i picimo dalje...
Go to Top of Page

Torghal
Senior Member



Croatia
1938 Posts

Member since 27/09/2004

Posted - 30/12/2017 : 16:02:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Torghal a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dante

quote:
Originally posted by Torghal
Rece covik koji je izmislia pojam Blade Runner djihadisti i kojemu cesto puca ona stvar.



Pa ti si savrsen primjer istog. Cuj njega, "film NE SMIJE biti na listi jer JA kazem da kriteriji nisu ispunjeni.
Usput, sve ove "topline" koje si naveo ima i 2049, samo sto si ti fanboy koji je vec u startu znao da ce mrziti film i prije nego ga je pogledao.

quote:
Samo malo provociram Dantea zbog njegovog komentara o Blade Runner djihadistima.Ne moras svaki komentar svatit preozbiljno.


Uf koje ekspresno povlacenje, kapitualacija u jednoj recenici


Nisi u pravu,nisan ja bas toliki fan prvog dijela, postoji bar 50 filmova koji su mi jednako dragi, neki od njih i drazi od Blade runnera.Nakon sta se pojavia trailer za 2049 iskreno nije mi se svidia ali nakon svih pozitivnih kritika ima san visoko ocekivanje od filma i osta san razocaran.Svak ima pravo na svoje misljenje,nit san ja zbog svog djihadista niti ti zbog svog nemas blage veze o filmu.Ja san samo tia argumentirano raspravit o kvaliteti filma.Evo drogsy tvrdi da je film kvalitetan jer je zaradia veliku lovu na boxoficeu,ispada da je dovoljno da je film bolji od Fast and furiosa i slicnih sranja i da automatski film dobar.Ali to nije istina.U holywoodu se godisnje snimi toliko sranja da su se kriteriji srozali pa se svaki film koji na nesto lici proglasava remek djelom.Isto ovo sta se desava sa Blade runnerom desavalao se i sa cetvrtim nastavkom Mad maxa.Uzdizu se u nebesa filmovi koji to objektivno ne zasluzuju.S tim da je meni Mad Max 4 zabavniji i bolji film od Blade runera 2049.Ali ovo je samo moje misljenje.I ako te veseli ovaj film bi bia i na mojoj listi najboljih deset filmova ove godine.Samo zato sta sam ih pogleda 12 a Blade runner 2049 sa svim svojim manama je bolji od zadnjeg Star warsa i Atomic blonde.

Edited by - Torghal on 30/12/2017 16:03:24
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 30/12/2017 : 16:28:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Torghal

Uzdizu se u nebesa filmovi koji to objektivno ne zasluzuju.


Riječi "filmovi" i "objektivno" ne idu u istu rečenicu.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page
Page: of 6 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000