forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Najbolje u 2017.
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 6

Torghal
Senior Member



Croatia
1938 Posts

Member since 27/09/2004

Posted - 30/12/2017 : 17:04:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Torghal a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by Torghal

Uzdizu se u nebesa filmovi koji to objektivno ne zasluzuju.


Riječi "filmovi" i "objektivno" ne idu u istu rečenicu.


Shvacam ja sta zelis rec ,"umjetnost" opcenito i rijec "objektivno" ne idu u istu recenicu.Ali opet ne moze se to bas tako doslovno svatit.Puno ljudi ce iznit svoje subjektivno misljenje da Picasso nema pojma slikat,ali objektivno on je genij.Zato u svakom obliku umjetnosti i postoji struka koja, koliko je to objektivno moguce,procjenjuje sta je remek djelo a sta smece. Npr.strip From Hell je objektivno gledajuci remek djelo a recimo, sta ja znam,Veliki Blek je objektivno smece.Nema tu niceg subjektivnog.To su cinjenice.
Go to Top of Page

Opti
stripovi.com suradnik



Vatican City
4533 Posts

Member since 06/07/2009

Posted - 30/12/2017 : 19:15:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Opti a Private Message  Reply with Quote
A tko odlučuje koji su to objektivno dobri i loši filmovi? Kritičari? Pa prema njihovom koncenzusu je BR2049 odličan film, tako da ne stoji ova analogija s Picassom.

Rindfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübert ragungsgesetz!!
Go to Top of Page

dante
Senior Member



Croatia
2478 Posts

Member since 16/01/2008

Posted - 30/12/2017 : 19:30:33  Show Profile Show Extended Profile  Send dante a Private Message  Reply with Quote
Jucer:
quote:
Po kojim kriterijima je ovo dobar film?
Film ne moze bit na ovoj listi ne zato sta je gori od orginala nego zato sta je los film.I moze se tebi dizat kosa na glavi i pucat ona stvar koliko god oces puta ali ovo je jenostavno los film.


Danas:
quote:
I ako te veseli ovaj film bi bia i na mojoj listi najboljih deset filmova ove godine.


Thorgale, jesi li to ti ili su te body snatchersi dohvatili?
Jebate, ovo se zove preokret u radnji

Gle, kad se skupi sve ono sto si napisao jucer i danas ja iskreno vise nemam pojma koje je tvoje misljenje o filmu. Ja sam samo rekao da su meni oba filma super i reagirao na tvoju tvrdnju da film po nicemu ne valja, sto bi valjda znacilo da je film cisti diletantizam na svim poljima, a naravno nije.
Za ostalo nema vise smisla drviti, dosta smo zatrpali temu ovime.
Nego, daj ti nabaci svoju listu za 2017 kad stignes, ne mora biti Top 10.

These pretzels are making me thirsty...

Edited by - dante on 30/12/2017 19:32:24
Go to Top of Page

Torghal
Senior Member



Croatia
1938 Posts

Member since 27/09/2004

Posted - 30/12/2017 : 20:35:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Torghal a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dante

Jucer:
quote:
Po kojim kriterijima je ovo dobar film?
Film ne moze bit na ovoj listi ne zato sta je gori od orginala nego zato sta je los film.I moze se tebi dizat kosa na glavi i pucat ona stvar koliko god oces puta ali ovo je jenostavno los film.


Danas:
quote:
I ako te veseli ovaj film bi bia i na mojoj listi najboljih deset filmova ove godine.


Thorgale, jesi li to ti ili su te body snatchersi dohvatili?
Jebate, ovo se zove preokret u radnji

Gle, kad se skupi sve ono sto si napisao jucer i danas ja iskreno vise nemam pojma koje je tvoje misljenje o filmu. Ja sam samo rekao da su meni oba filma super i reagirao na tvoju tvrdnju da film po nicemu ne valja, sto bi valjda znacilo da je film cisti diletantizam na svim poljima, a naravno nije.
Za ostalo nema vise smisla drviti, dosta smo zatrpali temu ovime.
Nego, daj ti nabaci svoju listu za 2017 kad stignes, ne mora biti Top 10.


Opet nisi procita post kako triba.Reka san da san gleda dvanaest filmova snimljenih ove godine.od tih dvanaest dva su gora od Blade runnera.Blade Runner je los,ova dva su jos gora.Sta tu nije jasno?
Evo cetiri filma koja su me bas odusevila ove godine(neki su snimljeni 2016te ali ja sam ih gleda ove):Wind river,Hell or high water,La la land i Logan.Steta sta redatelj od Logana nije rezira Blade Runnera.Covik zna pogodit pravu kolicinu emocija.Ni premalo poput Vileneueva ni previse poput recimo Spielberga čiji su filmovi u pravilu placipizdasti.
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7845 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 30/12/2017 : 20:36:10  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dante

Jucer:
quote:
Po kojim kriterijima je ovo dobar film?
Film ne moze bit na ovoj listi ne zato sta je gori od orginala nego zato sta je los film.I moze se tebi dizat kosa na glavi i pucat ona stvar koliko god oces puta ali ovo je jenostavno los film.


Danas:
quote:
I ako te veseli ovaj film bi bia i na mojoj listi najboljih deset filmova ove godine.


Thorgale, jesi li to ti ili su te body snatchersi dohvatili?
Jebate, ovo se zove preokret u radnji

Gle, kad se skupi sve ono sto si napisao jucer i danas ja iskreno vise nemam pojma koje je tvoje misljenje o filmu. Ja sam samo rekao da su meni oba filma super i reagirao na tvoju tvrdnju da film po nicemu ne valja, sto bi valjda znacilo da je film cisti diletantizam na svim poljima, a naravno nije.
Za ostalo nema vise smisla drviti, dosta smo zatrpali temu ovime.
Nego, daj ti nabaci svoju listu za 2017 kad stignes, ne mora biti Top 10.



a baš si ga sad izvuka iz konteksta
školski primjer

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7845 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 30/12/2017 : 20:37:18  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
oops,Torghal ti odgovorio dok sam pisao

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

Torghal
Senior Member



Croatia
1938 Posts

Member since 27/09/2004

Posted - 30/12/2017 : 20:37:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Torghal a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Opti

A tko odlučuje koji su to objektivno dobri i loši filmovi? Kritičari? Pa prema njihovom koncenzusu je BR2049 odličan film, tako da ne stoji ova analogija s Picassom.


Kad san reka da su se u filmskoj industriji spustili kriteriji tu san prije svega i mislia na kriticare.Americka publika ionako nikad nije bila mjerilo za kvalitetu,prije za nekvalitetu,sta gledaniji fim to gori.Uz casne iznimke naravno.A njabolji primjer spustanja kriterija od strane kriticara je da je sranje od filma Americki snajperist bilo nominirano za oscara.Ili Marsovac.

Edited by - Torghal on 30/12/2017 20:42:13
Go to Top of Page

Spectre
Junior Member



Croatia
339 Posts

Member since 10/11/2001

Posted - 30/12/2017 : 22:23:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Spectre a Private Message  Reply with Quote
Evo i mog kratkog pregleda filmova koje sam gledao u kinu ove godine s ocjenama i mojim kratkim subjektivnim komentarom.
Ukupni dojam: Bila je izvrsna godina za filmove.

Star Wars: The Last Jedi (2017) 7/10 Vizualno odličan, izvrsni glumci, ali priča razočarala.
Jumanji: Welcome to the Jungle (2017) 9/10 Izuzetno zabavan i smiješan.
Thor: Ragnarok (2017) 10/10 Zabavna i dinamična komedija od prve scene.
Murder on the Orient Express (2017) 7/10 Dobra adaptacija, ali ništa posebno u odnosu na prethodne.
Justice League (2017) 9/10 Brz, dinamičan, malo fali da bude odličan kao BvS prošle godine, čeka se extended cut.
Blade Runner 2049 (2017) 5/10 Bolji od prvog dijela, ali meni nezanimljiv.
Happy Death Day (2017) 9/10 Zabavan.
The Snowman (2017) 6/10 Zanimljiv, ali ništa posebno.
Jigsaw (2017) 8/10 Na razini svih prethodnih nastavaka, priča se fino uklapa u ostatak filmova.
It (2017) 8/10 Izvrstan remake, jedva čekam nastavak.
Kingsman: The Golden Circle (2017) 9/10 Lošiji od prvog dijela, ali jako dobar.
The Hitman's Bodyguard (2017) 8/10 Zabavan.
Spider-Man: Homecoming (2017) 9/10 Izvrstan kao i svaki Marvelov film.
Valerian and the City of a Thousand Planets (2017) 7/10 Skoro izvrstan, vizualno predivan, možda loš odabir glumaca.
Atomic Blonde (2017) 8/10 Malo naporan u sredini i čini se predugačak, ali inače odličan.
Wonder Woman (2017) 9/10 Izvrstan.
Baby Driver (2017) 7/10 Prečesto naporan za gledanje.
The Mummy (2017) 9/10 Zabavan, jednostavan.
Guardians of the Galaxy Vol. 2 (2017) 9/10 Izvrstan kao i svaki Marvelov film, ali slabiji od prvog dijela.
King Arthur: Legend of the Sword (2017) 9/10 Zabavan.
Alien: Covenant (2017) 7/10 Priča razočarala, daleko lošiji od Prometheusa koji mi je odličan.
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales (2017) 7/10 Predugačak i naporan s povremenim zabavnim trenucima.
The Fate of the Furious (2017) 9/10 Zabavan kao i prethodni nastavci.
Logan (2017) 9/10 Jednostavno odličan.
Kong: Skull Island (2017) 9/10 Zabavan, veselim se nastavku univerzuma.
Power Rangers (2017) 9/10 Odrastao sam na PR i još ih gledam povremeno, jako dobro napravljen film, skoro desetka.
Life (2017) 9/10 Ugodno iznenađenje, jako dobar SF.
CHIPS (2017) 6/10 Smiješan povremeno, povremeno neugodan.
Ghost in the Shell (2017) 7/10 Razočarenje uglavnom, iako izgleda izvrsno.
John Wick: Chapter 2 (2017) 9/10 Lošiji od prvog dijela, ali zabavan.
A Cure for Wellness (2016) 9/10 Ugodno iznenađenje.
Split (2016) 10/10 Vrlo ugodno iznenađenje, odlični glumci, izvrstan universe building.
Resident Evil: The Final Chapter (2016) 7/10 Blago razočarenje zbog priče.

Ako moram neke filmove izdvojiti, zvijezde godine su:
Split
Power Rangers
Logan
Wonder Woman
Happy Death Day
Justice League
Thor: Ragnarok

Ovogodišnji filmovi koje sam htio pogledati, ali iz raznoraznih razloga nisam uspio:

xXx: Return of Xander Cage (2017)
Underworld: Blood Wars (2016)
Colossal (2016)
Baywatch (2017)
The Little Hours (2017)
Transformers: The Last Knight (2017)
War for the Planet of the Apes (2017)
Dunkirk (2017)
Wish Upon (2017)
Logan Lucky (2017)
The Dark Tower (2017)
Mother! (2017)

Filmovi, serije, super-heroji, stripovi - moj youtube kanal:
https://www.youtube.com/c/kanal301
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 30/12/2017 : 22:33:34  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Torghal

quote:
Originally posted by Opti

A tko odlučuje koji su to objektivno dobri i loši filmovi? Kritičari? Pa prema njihovom koncenzusu je BR2049 odličan film, tako da ne stoji ova analogija s Picassom.


Kad san reka da su se u filmskoj industriji spustili kriteriji tu san prije svega i mislia na kriticare.Americka publika ionako nikad nije bila mjerilo za kvalitetu,prije za nekvalitetu,sta gledaniji fim to gori.Uz casne iznimke naravno.A njabolji primjer spustanja kriterija od strane kriticara je da je sranje od filma Americki snajperist bilo nominirano za oscara.Ili Marsovac.



O jebemu miša, mogu te razumit, al meni je Snajperist jako dobar film. A i Marsovac.

Stvarno nema smisla umanjivat ičiji ukus. Ok, ne moramo se složit, i ne mora mi bit ni najmanje jasan nečiji dojam o odgledanom, ali ne-postoje-univerzalni-kriteriji.

Može mi doć i teoretičar filma, filmolog, osoba od struke i pokušati to prikazati koliko-toliko "objektivno", iz nekog tehničkog, sociološkog, vrednujućeg, višeznačnog aspekta, ali dojam ni meni, ni tebi, nit ikome, nitko ne može promijeniti.

I zar je to toliko tragično, ili prcanja/svađe vrijedno?

And like that... he's gone.

Edited by - vice on 30/12/2017 22:33:59
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 30/12/2017 : 23:14:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Bome si darežljiv u ocjenama, Spectre
Anto je dobio konkurenciju ;)
Go to Top of Page

Caleb
Advanced Member



Greece
16193 Posts

Member since 01/07/2008

Posted - 30/12/2017 : 23:22:07  Show Profile Show Extended Profile  Visit Caleb's Homepage  Send Caleb a Private Message  Reply with Quote
Nisi ni ti los. Sve same cetvorke i petice.

Preveo: Goran Krickovic, Tekst interpretirali: Ljubiša Bacic, Nada Blam, Miroslav Bijelic, Vlastimir Ðuza Stoiljkovic i Nikola Simic, Magnetoskop: Miroslav Nikolov, Ton majstor: Rihard Merc, Realizacija: Slavko Tatic
https://www.youtube.com/watch?v=TkE5VYffiR0
Go to Top of Page

Wolfman
Average Member



Croatia
951 Posts

Member since 13/07/2010

Posted - 30/12/2017 : 23:59:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Wolfman a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

Bome si darežljiv u ocjenama, Spectre
Anto je dobio konkurenciju ;)



Gledao je u kinu pa si mora opravdati uloženu lovu
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 31/12/2017 : 00:12:11  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spectre

Evo i mog kratkog pregleda filmova koje sam gledao u kinu ove godine s ocjenama i mojim kratkim subjektivnim komentarom.
Ukupni dojam: Bila je izvrsna godina za filmove.

Star Wars: The Last Jedi (2017) 7/10 Vizualno odličan, izvrsni glumci, ali priča razočarala.
Jumanji: Welcome to the Jungle (2017) 9/10 Izuzetno zabavan i smiješan.
Thor: Ragnarok (2017) 10/10 Zabavna i dinamična komedija od prve scene.
Murder on the Orient Express (2017) 7/10 Dobra adaptacija, ali ništa posebno u odnosu na prethodne.
Justice League (2017) 9/10 Brz, dinamičan, malo fali da bude odličan kao BvS prošle godine, čeka se extended cut.
Blade Runner 2049 (2017) 5/10 Bolji od prvog dijela, ali meni nezanimljiv.
Happy Death Day (2017) 9/10 Zabavan.
The Snowman (2017) 6/10 Zanimljiv, ali ništa posebno.
Jigsaw (2017) 8/10 Na razini svih prethodnih nastavaka, priča se fino uklapa u ostatak filmova.
It (2017) 8/10 Izvrstan remake, jedva čekam nastavak.
Kingsman: The Golden Circle (2017) 9/10 Lošiji od prvog dijela, ali jako dobar.
The Hitman's Bodyguard (2017) 8/10 Zabavan.
Spider-Man: Homecoming (2017) 9/10 Izvrstan kao i svaki Marvelov film.
Valerian and the City of a Thousand Planets (2017) 7/10 Skoro izvrstan, vizualno predivan, možda loš odabir glumaca.
Atomic Blonde (2017) 8/10 Malo naporan u sredini i čini se predugačak, ali inače odličan.
Wonder Woman (2017) 9/10 Izvrstan.
Baby Driver (2017) 7/10 Prečesto naporan za gledanje.
The Mummy (2017) 9/10 Zabavan, jednostavan.
Guardians of the Galaxy Vol. 2 (2017) 9/10 Izvrstan kao i svaki Marvelov film, ali slabiji od prvog dijela.
King Arthur: Legend of the Sword (2017) 9/10 Zabavan.
Alien: Covenant (2017) 7/10 Priča razočarala, daleko lošiji od Prometheusa koji mi je odličan.
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales (2017) 7/10 Predugačak i naporan s povremenim zabavnim trenucima.
The Fate of the Furious (2017) 9/10 Zabavan kao i prethodni nastavci.
Logan (2017) 9/10 Jednostavno odličan.
Kong: Skull Island (2017) 9/10 Zabavan, veselim se nastavku univerzuma.
Power Rangers (2017) 9/10 Odrastao sam na PR i još ih gledam povremeno, jako dobro napravljen film, skoro desetka.
Life (2017) 9/10 Ugodno iznenađenje, jako dobar SF.
CHIPS (2017) 6/10 Smiješan povremeno, povremeno neugodan.
Ghost in the Shell (2017) 7/10 Razočarenje uglavnom, iako izgleda izvrsno.
John Wick: Chapter 2 (2017) 9/10 Lošiji od prvog dijela, ali zabavan.
A Cure for Wellness (2016) 9/10 Ugodno iznenađenje.
Split (2016) 10/10 Vrlo ugodno iznenađenje, odlični glumci, izvrstan universe building.
Resident Evil: The Final Chapter (2016) 7/10 Blago razočarenje zbog priče.

Ako moram neke filmove izdvojiti, zvijezde godine su:
Split
Power Rangers
Logan
Wonder Woman
Happy Death Day
Justice League
Thor: Ragnarok

Ovogodišnji filmovi koje sam htio pogledati, ali iz raznoraznih razloga nisam uspio:

xXx: Return of Xander Cage (2017)
Underworld: Blood Wars (2016)
Colossal (2016)
Baywatch (2017)
The Little Hours (2017)
Transformers: The Last Knight (2017)
War for the Planet of the Apes (2017)
Dunkirk (2017)
Wish Upon (2017)
Logan Lucky (2017)
The Dark Tower (2017)
Mother! (2017)




nemoj se uvrijediti
ala si se nagledao gluposti ove godine

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

Spectre
Junior Member



Croatia
339 Posts

Member since 10/11/2001

Posted - 31/12/2017 : 00:37:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Spectre a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zeljko
nemoj se uvrijediti
ala si se nagledao gluposti ove godine



Nema uvrede, svatko gleda ono što želi i voli. Meni su naiščekivaniji filmovi ove godine bili Power Rangers, Justice League i Star Wars i dok neki ne bi dali ni kunu da pogledaju neki od tih filmova ja bi za premijeru dao i peterostruku cijenu ulaznice...

Filmovi, serije, super-heroji, stripovi - moj youtube kanal:
https://www.youtube.com/c/kanal301

Edited by - Spectre on 31/12/2017 00:37:33
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 03/01/2018 : 10:55:13  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Svake godine gledam sve manje filmova iz aktualne godine (polovim ključne naslove u narednim godinama), a ove godine sam ih pogledao vjerojatno manje no ikad. Glavni razlog za to je što ove godine, zbog objektivnih razloga nisam imao prilike otići češće u kino (zbog istih razloga je 2017. moja daleko najaktivnija godina na forumu).

Pa ću, sad kad ste iscrpili temu, te da ne otvaram drugi topic, napraviti malo drugačiji pregled moje filmske 2017.

Dakle u 2017. sam pogledao 151 dugomentražni film (računajući i animirane i dokumentarce), što je 7 više nego 2016. i 22 manje nego 2015.

Po odabranim žanrovima to izgleda ovako:
- western = 14
- comedy = 24
- animation = 3
- horror = 61
- music = 5
- SF = 15
- thriller = 67
- war = 4

Triler je redovni pobjednik, no ove godine (zbog onog oktobarskog maratona) mu se horor opasno probližio.

Pogledao sam ukupno 6 filmova iz 2017., a od njih je najbolji LOGAN LUCKY. Pomalo je taj film samo novi, rebootani nastavak Oceanovih 11, dakle i to je već viđeno od Soderbergha, no film je vrlo zabavan, a i dosta bolji od Oceanovih 12 i 13, što je bilo dovoljno da mi u malobrojnoj konkurenciji bude najbolji.



Na vrhu liste filmova iz 2017. koje želim pogledati su:
- mother!
- Brawl in Cell Block 99
- Wind River
- Paterson
- Raw
- Kratki izlet

5 najboljih filmova koje sam u 2017. pogledao po prvi put su:
- Black Swan
- Green Room
- Mulholland Drive
- Incendies
- Ulzana's Raid


Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 03/01/2018 : 13:56:35  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Vukozec, može li se znat koje si godište, čisto me zanima jesmo li generacija? :)

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

Golub
Average Member



Croatia
568 Posts

Member since 01/02/2017

Posted - 03/01/2018 : 14:11:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Golub a Private Message  Reply with Quote
quote:
Evo cetiri filma koja su me bas odusevila ove godine(neki su snimljeni 2016te ali ja sam ih gleda ove):Wind river,Hell or high water,La la land i Logan.Steta sta redatelj od Logana nije rezira Blade Runnera.Covik zna pogodit pravu kolicinu emocija.Ni premalo poput Vileneueva ni previse poput recimo Spielberga čiji su filmovi u pravilu placipizdasti.


BR2049 je namjerno hladan film, time stvara atmosferu isprazne i sive budućnosti kakvu priča prikazuje. Za Logana se slažem, kao što je već netko rekao, Titanic za muškarce.
Go to Top of Page

Golub
Average Member



Croatia
568 Posts

Member since 01/02/2017

Posted - 03/01/2018 : 14:23:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Golub a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor

Da, Atomic Blonde dosta precjenjen film. Nije potrebno dati 10ku samo zato što krhka lezbo plavuša prebija deset puta snažnije tipove. Prije je za povjerovati u SW silu nego u takve nerealizme.



A što očekuješ od akcijskog filma? Nemoj sada molim te opet početi o političkoj korektnosti . Najjača karika Atomic Blonde je kamera i stiliziranost, a da ne pričam o onoj Daredevil-style sceni u jednom kadru koja traje 13 minuta, ono je bilo genijalno. Što se radnje tiče, akcić k'o akcić, prosječan špijunski film.

quote:
Eh da, s obzirom na pohvale i kvalitet filma, Dunkirk mi je najprecjenjeniji film ove godine.


Dunkirk je, tehnički rečeno - režija, zvuk, kamera, mamojebno dobar film.

Meni je, recimo, Baby Driver vrlo precijenjen film.

quote:
Loganu si dao samo 4?!
Golub će biti šokiran. Kad vidi tvoju ocjenu zaletjeti će se direktno u staklo i polomiti krila.


Nikako! To što je meni film jedan od najboljih ove godine ne znači da nekome drugome ne može biti sranje.

quote:
ali ovaj Get Out je neviđeno smeće i crnačko kvazi-filozofiranje


Get Out je parodija na lažno politički korektne američke liberale i film će zato biti još bolji nego što jest ako pokupi nominacije za Oscare.

Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 03/01/2018 : 15:17:10  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Oke, oke. Blonidinki priznajem dobar stil i soundtrack, ali nije top akcić. I ne mogu ozbiljno shvatiti kad curičak od 50 kila razvali 20ak 100 kilaša. To nije seksizam. To je fizika.

Logan je osvježenje dosadnog superherojskog žanra, tako da zaslužuje pohvale. Iako je a trebalo samo malo za to osvježenje. Dozvoliti odrasliji zreliji pristup i dozvoliti Loganu da konačno upotrijebi svoje žilete.

Get Out uopće nisam doživio kao crnačko filozofiranje (iako se može filozofirati) nego kao dobar horor s glavnim likom koji nije idiot. Iako sam osjetljiv na te usiljene holivudske PC pizdarije, ovdje ih nije bilo osim te očite da su bijelci loši, crnci žrtve... ali to je sve u službi dobre priče. Pametan film koji je u biti parodija parodije. Film je u biti postavio Eddie Murphy.




Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 03/01/2018 : 16:14:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec



Na vrhu liste filmova iz 2017. koje želim pogledati su:
- mother! - Apsolutna preporuka. Filmu se moze svasta prigovoriti, ali je nedvojbeno rijec o jednom od najludjih filmova ovoga stoljeca.
- Brawl in Cell Block 99
- Wind River
- Paterson - Ovaj je iz 2016. ali nema veze. Jako dobar i poseban film. Difool i ja smo svojedobno razmijenili neke zanimljive teorije o njemu negdje na ovom podforumu. Javi kad ga pogledas, bas me zanima kako ces ga ti dozivjeti.
- Raw - Od ovog sam imao velika ocekivanja i na kraju mi je ispao nekako mlak. Zanimljivo je to za pogledati, ali ne bih rekao da je obavezno stivo.
- Kratki izlet - Slicno kao i s prethodnim filmom, s tim da je u kontekstu domace produkcije ovo stvarno poseban film pa ga vrijedi pogledati makar zbog toga.




Sto se 2017. tice, svakako bih ti preporucio A Ghost Story i Good Time ako ih vec nisi pogledao. Ako jesi onda me zanima zasto ti nisu na vrhu liste.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 03/01/2018 : 16:15:29  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vice

Vukozec, može li se znat koje si godište, čisto me zanima jesmo li generacija? :)



Ako je točan broj koji ti piše u profilu, nismo. Ja sam Blade Runnerova generacija ;)
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 03/01/2018 : 16:28:54  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

quote:
Originally posted by vice

Vukozec, može li se znat koje si godište, čisto me zanima jesmo li generacija? :)



Ako je točan broj koji ti piše u profilu, nismo. Ja sam Blade Runnerova generacija ;)



O jebemu miša, a ja mislija ti oko 27, 28. :D Al ajd, nisi puno stariji.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

wele
Advanced Member



Montenegro
3727 Posts

Member since 21/12/2009

Posted - 03/01/2018 : 16:57:34  Show Profile Show Extended Profile  Send wele a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Golub


Dunkirk je, tehnički rečeno - režija, zvuk, kamera, mamojebno dobar film.

Meni je, recimo, Baby Driver vrlo precijenjen film.


Oba su jako precijenjeni

moja lista najboljih iz 2017. će izaći na vidjelo vjerovatno početkom februara

ako koga zanimaju moji favoriti iz prošle godine, evo ih tu

Go to Top of Page

Torghal
Senior Member



Croatia
1938 Posts

Member since 27/09/2004

Posted - 03/01/2018 : 21:23:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Torghal a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Golub

quote:
Evo cetiri filma koja su me bas odusevila ove godine(neki su snimljeni 2016te ali ja sam ih gleda ove):Wind river,Hell or high water,La la land i Logan.Steta sta redatelj od Logana nije rezira Blade Runnera.Covik zna pogodit pravu kolicinu emocija.Ni premalo poput Vileneueva ni previse poput recimo Spielberga čiji su filmovi u pravilu placipizdasti.


BR2049 je namjerno hladan film, time stvara atmosferu isprazne i sive budućnosti kakvu priča prikazuje. Za Logana se slažem, kao što je već netko rekao, Titanic za muškarce.


Ne govorim o svijetu u kojem se odvija film nego o scenama koje su snimljene s ciljem da kod gledatelja probude emocije ali im to ne uspijeva.Kao npr.ona scena na kraju filma kad K legne na stepenice.
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 03/01/2018 : 22:04:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
Ja nisam BR2049 doživio hladnim.
Bilo je tu emocija.

A pogledajte npr. Arrival.
Taj mi je čak bio i malo prepatetičan pred kraj.
Go to Top of Page
Page: of 6 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000