forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Dylan Dog 2.0. [pregled i diskusije novih epizoda]
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 48

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 22/03/2018 : 21:26:38  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Prekopiraj postove i ovde da imamo sve na jednom mestu.

Za vikedford se slazemo da je najbolji deo price odnos izmedju Bloka i Dilana. A za U sluzbi haosa se bas ne slazemo.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 24/03/2018 : 00:56:12  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 24/03/2018 : 01:02:29  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
U nedostatku postova sa ovog sajta prenosim dva komentara clanova Dakrvudovog foruma:

Soldier of fortune:
quote:
Po meni najbolja epizoda posle najnovijih promena u serijalu. Radnja je definitivno smestena u sadasnjost. Dilan se susreće sa pošastima današnjeg vremena: korporacijama, novim tehnologijama, potrošačkim društvom, spinovanjem javnosti putem medija, ... Novi negativac je otelotvorenje svega toga: beskompromisan, ugladjen, krvoločan, pametan, bezdušan, moderan, jeziv, bogat, zao,... Crtež fenomenalan, kao i scenario i dijalozi. Gručo je takodje u elementu i prilično smešan. Dosta referenci na stripsku i filmsku kulturu. Konkretno, zabavno i efektno.





Nightflier
quote:
Danas sam ugrabio da pročitam do pola. Inače na crtež obraćam pažnju samo ako je baš loš, ali nisam mogao a da ne zapazim možda najbolji crtež u DD koji sam čitao. Možda je "Ana Never" crtana atmosferičnije, ali ova epizoda je tehnički izvanredna, ali bogami i stilski. Čak mi malo vuče po vajbu na neke američke stripove, tipa Planetarya.




Interesantno da su i jednom i drugom simpaticne i zabavne pop kulturne reference na americke filmove i stripove, a da je meni bas to najodbojnije.
Prenosim misljenje kolege forumasa Vlladimira sa glavne DD teme koji je izneo jednu veliku istinu po mom misljenju: Dok je Dylan kao strip bio naklonjeniji italijanskom/evropskom poimanju forme horora, mnogo bolje je funkcionisao (pa i kad je bio preteran), nego sad kad se inkorporiraju neki moderni američki i nordijski horor elementi.

On je to rekao u vezi epizode Gavranove presude koja je po meni odlicna i oslanja se na americki film ali nema ni malo direktnih referenci i pop kulturnih da ne kazem globalistickih sranja. E pa amerikanizovanje Dilana je sada u punom zamahu u ovim najnovijim pricama.

Edited by - going going on 24/03/2018 01:10:46
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 24/03/2018 : 01:24:12  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

#341 - U službi kaosa

Nemam neku inspiraciju za pisanje komentara, tako da ću biti kratak. Recchioni je opet napisao priču koja je bolja od onih ostalih autora.
"U službi kaosa" nam donosi svijet današnjice, a John Ghost je njegovo utjelovljenje. Jeftina tehnologija je natopljena krvlju izrabljenih ljudi, a ta krv zove osvetu, to je osnovna premisa. Sviđa mi se što je svaki kadar iskorišten sa svrhom, nema scena koje su tu tek tako da popune prostor. Također je dobro što se iza svega ne krije isključivo John Ghost nego je i on dio nečega većeg, goreg. Bilo je tu magije, filozofije kaosa, citata iz popularne kulture, koljačine, a u mnogim stvarima se i čitatelji mogu prepoznati. Ne želim ići u detalje jer su onda spojleri neizbježni.
Bigliardo je odličan, Stano također premda je nacrtao nešto više od desetak stranica.
Šteta što nemamo ediciju koja bi išla paralelno sa Talijanima jer bi volio da možemo svi komentirati u isto vrijeme, ovako je čekanje predugo.
Zaključak - jedna od onih epizoda koje se čitaju više puta.

9/10

Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9174 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 24/03/2018 : 17:19:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Smatram da je ta amerikianizacija koju svi spominjete je zapravo globalizacija u kojoj mi svi živimo. U tom pogledu Dylan kao strip potpuno održava ovaj svijet u kojem se nalazi. Kao i na početku. Talijanskog horrora više nema ostaje samo nostalgija; talijanska pop kultura je kao i sve asimilirano. Šok prelaska je samo zato što je do sada Dylan živio u nostalgičnom balonu a ne stvarnosti.


Naravno, sve to ne opravdava loše priče.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 24/03/2018 : 19:27:34  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Evo jedne youtube recenzije
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 25/03/2018 : 20:26:34  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Evo još jednog osvrta:

http://www.hellycherry.com/2018/03/dilan-dog-u-sluzbi-haosa.html
Go to Top of Page

dzoni
Advanced Member

Serbia
4268 Posts

Member since 11/09/2006

Posted - 26/03/2018 : 10:59:04  Show Profile Show Extended Profile  Send dzoni a Private Message  Reply with Quote
meni se 341 i nije bas svideo...ali dobro..
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 26/03/2018 : 17:02:00  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
I još jedan:

http://nightfliersbookspace.blogspot.hr/2018/03/dilan-dog-132-u-sluzbi-haosa.html
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 27/03/2018 : 21:34:03  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dzoni

meni se 341 i nije bas svideo...ali dobro..



Dobro je da nisam jedini.
Bas ne mogu da se nacudim sveopstem aplauzu i kolektivnom odusevljenju ovom epizodom.
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6579 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 28/03/2018 : 00:59:18  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

Procitao ,,U službi haosa".
Ovu epziodu vadi jedino odlican crtez Bligardia i prvih 15ak stranica sto je nacrtao Stano. Sve ostalo lose. 4/10



Koliko vidim, Stano je crtao prvih 8 i poslednje 4 (ili 3 ?)strane.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 30/03/2018 : 16:37:25  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

quote:
Originally posted by going going

Procitao ,,U službi haosa".
Ovu epziodu vadi jedino odlican crtez Bligardia i prvih 15ak stranica sto je nacrtao Stano. Sve ostalo lose. 4/10



Koliko vidim, Stano je crtao prvih 8 i poslednje 4 (ili 3 ?)strane.



Moguce, napisao sam odokativno koliko je Stano nacrtao stranica.
U svakom slucaju jedino sto tu valja je po mom misljenju crtez.

Kako se tebi cini epizoda alexts? Daj neki komentarcic.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 30/03/2018 : 16:55:24  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote


Evo ovde komentara za Zlatnu seriju broj 2, a u stvari prvi broj nove Dilanove edicije DD Magazina u kojoj ce se pratiti Blokovi zlatni dani u penziji u varošici Vikedfordu.

Izdanje sadrzi dve epizode: Ponovo radi bioskop na standardnih 98 strana koju potpisuju Davide Barci i Bruno Brindisi i kratku pricu Saldo (vec objavljenu u proslogodisnjem januarskom broju Stripoteke povodom obelezavanja 30godisnjice Dilana u Srbiji, s tim sto je tamo bio u potpunoj crno beloj tehnici a ovde kao i u originalnom izdanju je u crno-beloj-krvavocrvenoj tehnici) scenariste Gvaldonija i crtaca De Tomaza.

Slede moguci spoileri prica(!):
Ponovo radi bioskop je pre svega crtacka bravura Bruna Brindizija koji je dao sve od sebe crtajuci ovu epizodu.
Maestralni kadrovi, rezija, dinamika i sencenje scena odlična.
Sto se tice price vidi se da ne shvata sama sebe ozbiljno od samog pocetka tako da su mi humoristički trenuci s Rene i Blokovom izabranicom bili simpatični čak i smešni.
Što se tiče ozbiljnijeg dela price, taj deo je prepun rupa i nedorecenosti ali to i sami snimatelji i Blok kazu Dilanu na kraju da mu nista ne veruju i da priča zvuči kao izmisljena. I stvarno mi je bilo žao onog jadnog čudovišta što su ga maltretirali
Iako je sve u priči u potpunosti suludo, bila je zabavna i fino me je razonodila 45 minuta
Ali naravno daleko je ovo od nekog odlicnog dilana
Ali ono sto je bitno od samog pocetka priče nam je stavljeno do znanja da je epizoda neozbiljna, sasava i blesava i da je ne treba shvatati suviše ozbiljno, dokle epizode u redovnoj seriji sebe shvataju previse ozbiljno i zbog toga su onda jos gore u svojoj gluposti i nekvalitetu.

Saldo mi je sad malo bolje legao nego kad sam ga citao prvi put u Stripoteci jer je tamo bio crno beli a ovde ima ovu crvenu koja mnogo doprinosi atmosferi
Ali opet je prica suluda i potpuno besmislena ali u toj suludosti originalna i dopadljiva, prica pociva na štosu
Bankomat koji se sazalio na ljude koje banke i kapitalizam unistavaju, krajnje neobicno i simpaticno iako je potpuna glupost onaj deo kad ono dvoje napadaju Dilana i pucacina kod Dilana kuci.

Sto se tice naslovnih strana Brindisijeva je bas odlicna, vec se pokazao kao sjajan naslovnicar za Libellus i za Republikin kolor reprint u Italiji tako da mislim da je pun pogodak sto on crta naslovne strane Magazina. Tako da cu morati da nabavim Zlatnu seriju i sa njegovom verzijom naslovne. Ja sam nabavio Subicevu koji je Bonelijevcima poznat po radu na Adamu Vajldu i Jednom dobu, i na prvu mi se nije svidela ali sto je vise posmatram mislim da je odlicna, sjajno docarava atmosferu zavrsnice stripa s tim sto je kolor malo vise drecav za moj ukus.

*A evo jedne nepotrebne zanimljivosti
Saldo je u stripoteci preveo Vladimir Tadic zvani Djole na forumu verovatno najveci dilandolog ikada na ovim prosorima nekadasnji deo ekipe redakcije VCa a sad je medju glavnima u redakciji Darkvuda. A Saldo u izdanju zlatne serije je prevodila redovna prevoditeljica (da se tako nakaradno izrazim) Veselog Cetvrtka Aleksandra Milovanovic
Razlikuju se prevodi uporedjivao sam i daleko je bolji Djoletov prevod od Aleksandrinog, mnogo prirodniji i tecniji i vise u duhu srpskog jezika
Primeri: dilan u jednoj sceni kaze kuckini sinovi a djole je mnogo lepse i vise u duhu srpskog preveo to kao dzukele
Zatim bankomat kaze pocelo je da sneži umesto prirodnijeg Jesi li primetio da je poceo sneg.
Zasto veseljaci samo nisu iskoristili njegov vec gotov prevod mi nije jasno.
*naslovna strana Stripoteke od Cavenaga u kom je objavljena kratka prica Saldo.

Edited by - going going on 30/03/2018 17:00:32
Go to Top of Page

morski
Senior Member



2650 Posts

Member since 09/08/2014

Posted - 30/03/2018 : 17:45:21  Show Profile Show Extended Profile  Send morski a Private Message  Reply with Quote
ali zato veseljaci umeju u strip da ubace izraz: "ne beri brigu" zbog kojeg mi, kad ga procitam, dodje da ...

Kompletni popis Bonelli stripova u Excelu
Go to Top of Page

Sarghan
stripovi.com suradnik



Croatia
1763 Posts

Member since 26/01/2011

Posted - 30/03/2018 : 17:59:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Sarghan a Private Message  Reply with Quote


Saldo - recenzija



quote:
Originally posted by going going

...humoristički trenuci s Rene i Blokovom izabranicom...


Nisam čitao ovaj broj, ali pretpostavljam kako misliš na Penelope?

Nedavno sam u Italiji uzeo ovogodišnji magazin (mislim da je četvrti po redu) u kojem je kraća priča posvećena upravo njoj (mada, više iz Blochove perspektive). Baš "lijepa" priča s majstorskim crtežom Bacilierija (obojan u crvene nijanse) koji ju takoreći i nosi s obzirom da je gotovo cijela priča (osim dvije kraće rečenice na zadnjoj stranici) bez teksta. Nije baš skriveni biser od priče, ali nije ni daleko od toga. Planirao sam ju recenzirati, no nedostatak predznanja o događajima iz prethodnih magazina te jedan trenutak iz priče me spriječava u tome.

S druge strane, prva/glavna priča ovogodišnjeg magazina je, na stranu par spoiler trenutaka, ništa posebno.

Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 30/03/2018 : 18:41:55  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Tako je, na nju mislim samo sam joj zaboravio ime u medjuvremenu.Simpatican je taj Vikedford kao mestasce, videcemo kako ce se dalje odvijati prica u njemu.

Moj prvi susret s Bacilierijem je bio u DD colorfestu u kom se odvija susret Napoleona i Dilana i tu mi se bas svideo i crtez i prica i zainteresovao me za Napoleona i za rad Bacilierija.
Planiram u skorije vreme da nabavim one shot Na izgubljenoj planeti koju su radili Serra i Bacilieri zajedno, ima ga u izdanju Bonelli Riznice Carobne knjige.

A nisi citao Ponovo radi bioskop?

Edited by - going going on 30/03/2018 18:43:09
Go to Top of Page

Sarghan
stripovi.com suradnik



Croatia
1763 Posts

Member since 26/01/2011

Posted - 30/03/2018 : 18:59:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Sarghan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going


A nisi citao Ponovo radi bioskop?



Nisam, taj četvrti talijanski magazin mi je prvi susret s ovom edicijom. Možda uzmem ZS 2 ako se pojavi u Hrvatskoj. U protivnom, čekat ću Ludens.

Inače, ime Blochove izabranice sam zapamtio samo zbog njenog prezimena. Malo mi je pretjerano dati joj takvo prezime s obzirom na Blochovo ime. Ono, na prvu djeluje kao simpatična i kontradiktorna referenca, ali u globalu mi više djeluje kao jeftino i lijeno scenarističko rješenje.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 30/03/2018 : 19:53:34  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Prezime je Kristi?
Go to Top of Page

Sarghan
stripovi.com suradnik



Croatia
1763 Posts

Member since 26/01/2011

Posted - 30/03/2018 : 20:38:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Sarghan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

Prezime je Kristi?



Da, točnije Penelope Christie. Sad, mene je to odmah asociralo na Agathu Christie. Dakle, imamo Blochovo puno ime (Sherlock Holmes Bloch) preuzeto od imena najpoznatijeg detektiva Arthura Conana Doylea, a Blochovoj je izabranici dano prezime autorice krimića koja je stvorila lik nešto manje popularnog detektiva čiji lik i priče često uspoređuju s Doyleovim detektivom i pričama. Štoviše, meni njen lik u četvrtom magazinu fizički podsjeća na glumicu Penelope Keith koja je u filmskoj verziji drame Agathe Christie "Paukova mreža"/"Spider's web" utjelovila glavni lik. Moguće je da su joj po njoj dali i ime i fizički izgled.

S druge strane, možda ja to sve umišljam.

Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 31/03/2018 : 01:59:53  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Interesantno, nisam to primetio niti razmisljao o tome.
Go to Top of Page

Sarghan
stripovi.com suradnik



Croatia
1763 Posts

Member since 26/01/2011

Posted - 10/04/2018 : 17:39:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Sarghan a Private Message  Reply with Quote


DD LU 164 Duboki svemir



Izdavač: Ludens
Datum objavljivanja: 10.04.2017


Scenarij: Roberto Recchioni
Crtež: Nicola Mari
Naslovnica: Angelo Stano
Boja: Lorenzo De Felici

OCIJENITE STRIP

Ludens topic: "Dylan Dog 164 - Duboki svemir"

recenzija: "Duboki svemir"
Go to Top of Page

Sarghan
stripovi.com suradnik



Croatia
1763 Posts

Member since 26/01/2011

Posted - 19/04/2018 : 16:33:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Sarghan a Private Message  Reply with Quote


DD VEC 133 Muško srce



Izdavač: Veseli četvrtak
Datum objavljivanja: 19.04.2018


Scenarij: Roberto Recchioni
Crtež: Pietro Dall'Agnol
Naslovnica: Angelo Stano

promo table: 1, 2, 3, 4

OCIJENITE STRIP

recenzija: N/A

Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 21/04/2018 : 17:24:30  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote




DD VEC 133 Muško srce





Scenario: Roberto Recchioni
Crtež: Pietro Dall'Agnol
Naslovnica: Angelo Stano




Od pocetka promena Muska srca su najinteresantnija, najprovokativnija i najbolja prica objavljena, iako je poruka koju salje krajnje diskutabilna i upitna.
Glavna tema ove epizode jeste ljubav i Dilanov odnos prema njoj.
Dilan tokom cele epizode nepokolebljivo brani svoj stav koji je imao tokom celog serijala da bi ga na kraju diskutabilno preformulisao i izmenio na samom kraju epizode. Da li nam se svidja takav stav i koliko je on u duhu Dilanovog karatkera i poimanja ljubavi i da li je uopste to bitno verujem da ce se diskutovati u buducnosti. Svakako je interesantno ovo vidjenje ali sam ipak za to da je Dilan voleo svaku svoju devojku zarad ljubavi a ne zarad toga da bi se osetio voljen. Ovde se umanjuje Dilan emotivac a uvecava Dilan egoista, do sad se s tim nismo susreli, bilo je testiranja, preispitivanja i napada na Dilana da je upravo egoista a ne emotivac (pogotovo od Paole Barbato) ali se sve do sada zadrzalo samo na tome - napadima i preispitivanjima, mozda bolje da je tako i ostalo.

Ono sto mi se najvise svidelo u ovoj epizodi je atmosfera, London u snegu(verovatno se radnja price desava negde oko dana zaljubljenih) i spor tempo price u kojoj se smenjuju sumorni, snoliki, metaforicni momenti sa elementima triler price u stvarnosti. (moguce je da prica ima malo sporiji da ne kazem razvuceniji tempo jer Rekioni sve vreme igra na krajnje razresenje ali je morao da popuni 90 i nesto stranica pa je rastegao pricu sto meni licno ne smeta). Za tu atmosferu je cak i vise od Rekionijevog scenarija zasluzan sjajni Pietro Dall'Agnol koji je svojim specificnim, a tako autorskim i svojstvenim stilomodlicno udahnuo sumornost u ovu epizdou. Ovde je jos bolji nego u Na kozi pogotovo u onirickim scenama koje su crtane drugacijim stilom od onih koje se odvijaju u stvarnosti.
Takodje je moguce iz podteksta price izvuci tezu da je prijateljstvo najsnazniji vid ljubavi, sto se vidi na primeru Gruca i Dilana, mada to nije previse naglaseno, mozda namerno da nam ne bi bilo sve servirano na tanjiru za razliku od prethodnih prica gde je upravo takva situacija.




Snazna je i seksualna komponenta price (koja se do sada u serijalu svodila samo na po koju golu sisu i dupe sa par izuzetaka a sada se vec ide na nesto dublje) koja je dosta naglasena pa je i to plus epizodi.

I za one koje strasno nerviraju pop kulturne reference u novim epziodama, e pa ako ih mrzite isto koliko i ja onda mozete da se obradujete jer ovde skoro i da ih nema sem sto Dilan na pocetku epizode prolazeci kroz trzni centar ugleda veliku statuu Dart Vejdera.

Naslovna strana je jedna od najboljih u serijalu i lepo oslikava ne samo ovu epizodu, nego uospte peripetije starog emotivca Dilana sa zenama.

Dakle ovo nije idealna epizoda, daleko je od toga da se moze spominjati medju najboljim epizodama serijala, cak i medju Rekionijevim radovima, ali je najbolja od pocetka promena a i neuporedivo bolja od gluposti zvane U sluzbi haosa.

Da postoji recenzija moje ocene bi glasile ovako: prica 8, scenario 8, crtez 9, naslovnica 10. Ukupna ocena 85%
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 23/04/2018 : 21:46:51  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Giuda Ballerino

quote:
Originally posted by dzoni

dilan dog original 342 (musko srce) je los uz jako los crtez dell agnola



Sta kazete na priznanje groucha u tom broju da voli Dylana.




Pa sigurno da se vole kada zive zajedno i trpe jedan drugog toliko dugo.
SPOILERI Vise mi se svidja to sto je Gruco predosetio da nesto nije u redu s Dilanom i nije bacio ni jednu jedinu foru sto lepo oslikava ozbiljnost situacije kao sto je bilo i u Dugom Pozdravu, s tim sto ova epizoda po ozbiljnosti i vaznosti ne moze da se meri sa Dugim pozdravom. Takodje mislim da onaj telefonski poziv koji je Gruco primio nije bio od Dorinog oca, nego od Dzona Gousta, cak mislim da se to i spominje u Mater Dolorosa ali nisam sad najsigurniji. KRAJ SPOILERA
Go to Top of Page

Sarghan
stripovi.com suradnik



Croatia
1763 Posts

Member since 26/01/2011

Posted - 17/05/2018 : 22:41:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Sarghan a Private Message  Reply with Quote
edit

Edited by - Sarghan on 17/05/2018 22:47:57
Go to Top of Page
Page: of 48 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.45 seconds. Snitz Forums 2000