forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Dylan Dog 2.0. [pregled i diskusije novih epizoda]
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 48

Deers
Advanced Member



Croatia
9175 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 06/09/2019 : 20:20:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Pišem ovaj post samo da tema prebaci stranicu da ne vidin strasan Zoxov spoiler. Znam, nema mi pomoci

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Nula
Junior Member



415 Posts

Member since 13/05/2019

Posted - 06/09/2019 : 20:54:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Nula a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Sarghan

I meni se čini da je u pitanju metafora, no čega točno? Na prvu bih bubnuo "kaosa"


Deers je dao neke informacije o "Prvobitnima", odnosno da su oni fizička bića?

Jedino što ne znamo šta tačno Haos predstavlja, ali u Mater Dolorosa mi je ovo zapalo za oko:

quote:
Originally posted by Nula

...nauka koja nadvladava haos...


Nauka nadvladava haos... Šta je to nauka nadvladala pre mnogo godina u broju #100?

Smrt.

Ksabaras je naukom nadvladao smrt. Na kraju Dolorose, Mater Morbi govori Dilanu kako je njegov otac pokušao da naukom pobedi sile prirode, da red nadvlada haos, a da je umesto toga stvorio svet živih mrtvaca.

Ali, opet mi kroz glavu prolazi to Dilanovo venčanje. Jer, ako haos predstavlja smrt, a Ghost je u službi haosa, to otvara mnoge mogućnosti kako na kraju izvući svet iz ralja smrti.
Go to Top of Page

Nula
Junior Member



415 Posts

Member since 13/05/2019

Posted - 06/09/2019 : 21:02:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Nula a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Nula

a da je umesto toga stvorio svet živih mrtvaca.


Što opet..nije smrt, ali je neživot, a način na koji je ona to rekla, verovatno i to spada u haos.

Zaključak: Ghost planira da iskoristi Serum M kao Bolest M, napraši celu Planetu i stvori od nje zombija i tako je spase.

..nema veze..

Takođe sam pomislio, šta ako Rekioni tim meteorom prikriva nešto? Odnosno, šta ako taj meteor nije obično kameno ili metalno telo, šta ako nešto dolazi na Zemlju?
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9175 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 06/09/2019 : 21:46:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Ali Ghost nije u službi kaosa, on želi da kaos koristi u svoju svrhu. Analogija muhe i pauka. Plus meteor koji je možda Meteor... ima puno elemenata, puno pijuna da li ce svi odigrat kako Ghost (pauk) želi ili ce i on biti sano muha.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Nula
Junior Member



415 Posts

Member since 13/05/2019

Posted - 06/09/2019 : 21:55:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Nula a Private Message  Reply with Quote
Hmm, da, pitanje je koliko je Ghost zapravo velika njuška u celoj priči.
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9175 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 07/09/2019 : 13:41:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Šašave meta-ideje subotom: Meteor je preiskonska prijetnja koja je tu od početka. Sada, recimo da su to čitatelji, ili slaba prodaja. Ghost je Rrobe koji pokušava kontrolirati (novog) Dylana a sve kako bi ga spasio od propasti. Prema tome, sve što radi kao i sam ciklus Meteora je da spasi serijal

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Nula
Junior Member



415 Posts

Member since 13/05/2019

Posted - 07/09/2019 : 14:25:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Nula a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Nula

quote:
...Došao je pred nas kao da se ne radi o besmrtnim krvožednim stvorenjima, i kao da je to najnormalnija stvar na svetu za njega.


za koga to takođe važi..?



Vrlo šašava ideja mi uvek lebdi nad glavom...Nadam se da Rekioni nije podelio Dilana kao što je Sklavi Ksabarasa..
Go to Top of Page

Nula
Junior Member



415 Posts

Member since 13/05/2019

Posted - 07/09/2019 : 14:31:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Nula a Private Message  Reply with Quote
Neko je pominjao da bi Rekioni vrlo lako mogao da napusti serijal nakon metorskog ciklusa i onog njegovog narativnog luka.

Nismo videli ni Ghosta u #400+.

I ta ideja o podeli, da je Ghost možda taj izgubljeni deo Dilana koji već godinama fali, odnosno ta srž DD serijala koja se vremenom izgubula i koju Rekioni želi da ponovo spoji u celinu, Dilana kakav je bio pre mnogo godina.

Tu bi se uklopila i Deersova ideja da je Rekioni - Ghost.
Go to Top of Page

Sarghan
stripovi.com suradnik



Croatia
1763 Posts

Member since 26/01/2011

Posted - 07/09/2019 : 15:30:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Sarghan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Nula

quote:
Originally posted by Nula

quote:
...Došao je pred nas kao da se ne radi o besmrtnim krvožednim stvorenjima, i kao da je to najnormalnija stvar na svetu za njega.


za koga to takođe važi..?



Vrlo šašava ideja mi uvek lebdi nad glavom...Nadam se da Rekioni nije podelio Dilana kao što je Sklavi Ksabarasa..



Ustvari, upravo to je ono što mi se vrti po glavi zadnjih godinu dana i čemu su vodili moji dosadašnji postovi i promišljanja: da je Ghost Dylanu ono što je Xabaras "starijem Dylanu" iz #100. I sve to je teoretski moglo započeti u dubokom svemiru.

Ta teorija ustvari odgovara na mnogo "zašto" pitanja, ali objašnjava i Groucha i Moonlight i Ghoustovo znanje o Dylanivoj (dalekoj) prošlosti i budućnosti itd... Štoviše,Ghoustov vizualni (a djelomično i karakterni) identitet je od početka previše očigledno kontrastan i dobro se uklapa u cijelu postavku apokalipse te dobra i zla. Naposljetku! Nije li upravo to najklasičnija postavka u serijalu da je Dylanov najveći neprijatelj upravo on sam sebi? Nije li to nešto što je i Barbato (međuoostalom) konstatirala u #346 i u prah... i brojnim njenim drugim pričama?

Prođi kroz moje zadnje postove s tom pretpostavkom i vidi jel se to ikako slaže i jel možeš još nešto izvući iz toga.

Edited by - Sarghan on 07/09/2019 15:44:13
Go to Top of Page

Sarghan
stripovi.com suradnik



Croatia
1763 Posts

Member since 26/01/2011

Posted - 07/09/2019 : 15:31:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Sarghan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Nula

Neko je pominjao da bi Rekioni vrlo lako mogao da napusti serijal nakon metorskog ciklusa i onog njegovog narativnog luka.




Mislim da je Recchioni nedavno naveo kako upravo planira priče za 2020/2021.
Go to Top of Page

Nula
Junior Member



415 Posts

Member since 13/05/2019

Posted - 07/09/2019 : 16:28:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Nula a Private Message  Reply with Quote
quote:
Mislim da je Recchioni nedavno naveo kako upravo planira priče za 2020/2021.



Jeste. Znamo da će bar pola 2020. će biti njegove priče. Valjda neće ostaviti redovnu seriju i preći samo na Betmena, Priče sutrašnjice i ostale van redovne serije koje dolaze.
Go to Top of Page

Zox
Senior Member

1183 Posts

Member since 04/06/2002

Posted - 07/09/2019 : 16:30:40  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zox's Homepage  Send Zox a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Nula

Neko je pominjao da bi Rekioni vrlo lako mogao da napusti serijal nakon metorskog ciklusa i onog njegovog narativnog luka.

Nismo videli ni Ghosta u #400+.

I ta ideja o podeli, da je Ghost možda taj izgubljeni deo Dilana koji već godinama fali, odnosno ta srž DD serijala koja se vremenom izgubula i koju Rekioni želi da ponovo spoji u celinu, Dilana kakav je bio pre mnogo godina.

Tu bi se uklopila i Deersova ideja da je Rekioni - Ghost.


"John Ghost predstavlja moju viziju svijeta ubacenu u serijal, moje tacke gledista su suprotne od Dylanovih i ne bih ga nikad mogao natjerati da izgovori neke recenice kao sto to mogu uraditi sa likovima koje sam svojerucno stvorio".
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9175 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 07/09/2019 : 18:34:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Odlično razmišljanje Sarghane!

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Sarghan
stripovi.com suradnik



Croatia
1763 Posts

Member since 26/01/2011

Posted - 08/09/2019 : 13:43:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Sarghan a Private Message  Reply with Quote
Spominjale su se u zadnje vrijeme fanovske teorije u vezi potencijalnog reboota serijala na temelju nekih informacija o 400+ brojevima. Štoviše, Recchioni je potvrdio kako će se u 400+ brojevima sve promijeniti i kako mu je čudno/teško/nezahvaljno trenutno pisati/planirati brojeve za 2020/2021. godinu bez da zna kako će čitatelji prihvatiti te promijene koje će tek dogodine doći na kioske.

Čim sam primijetio da se Dylan (a kako je Nula spomenuo, ni Ghost)ne pojavljuje na njima, pala mi je na pamet luda i gotovo nemoguća teorija da bi ovo bio jedan značajniji reboot gdje bi, povezano sa mojom prošlom teorijom, John Ghost kao novi Dylan preuzeo ulogu glavnog lika serijala na određeni broj brojeva. Npr, ako je Ghost doista Dylanova "zla" razdvojena polovica, možda dođe do spajanja kod kojeg se zadrži Dylanova osobnost, ali lik je vizualno i dalje isti John Ghostu. Ili možda čak ne mora doći do spajanja, već je plot-twist u broju #400 da Ghost nekako "pobijedi"/"ubije" Dylana ili zauzme njegovo mjesto (npr, da Dylan bude ovog puta zarobljen u dimenziji kao i stariji Dylan iz broja 100. Heck, čak i naslovni logo promijene u John Ghost). Ili da se možda napravi zasebni mini-serijal s tom idejom jer mi se čini da bi takav pokušaj reboota bio ravan samoubojstvu i nešto što si Bonelli ne bi usudio sa jednim od svojih najprofitabilnijih serijala.

Kad se pogleda likovi koji se pojavljuju na 401+ tablama, to mi čak djeluje i kao zanimljiv, alternativni, ali ujedno i moderni pogled na stare klasike. Osobno bih volio takvo nešto vidjeti, no ipak se nadam da do toga neće doći u sklopu redovne serije.
Go to Top of Page

Nula
Junior Member



415 Posts

Member since 13/05/2019

Posted - 08/09/2019 : 14:53:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Nula a Private Message  Reply with Quote
Rekioni sam za sebe kaže da je nepopravljivi egoista plus, kako Zox reče, John Ghost predstavlja njega samog na meta nivou... Tvoja ideja bi baš bila vrhunac toga.

quote:
Originally posted by Zox

Ok, procitao sam do 403 :) Reci cu samo da covjek nije normalan. Kako u dobrom tako i u losem smislu.



Iskreno, ne bi mi smetalo, sve dok su te priče dobro napisane.

Da, izgleda da će teme biti: zombiji, jack the ripper, vukodlaci/vampiri i duhovi. Ne mogu da se setim do kog tačno broja Rekioni piše, na fb kao poslednji je naveo #404 čija bi tema po redu mogla biti duhovi (Duh Ane Never) pa možda s tim zaključi sagu o Ghostu.

Ali, opet, one scene sa Jack the Ripperom nisu, kao što su svi pretpostavljali, iz #402, već iz #403, tako da nije baš sve po redu.

Takođe, na koji način bi povezao tu teoriju sa Dubokim svemirom? Padaju mi na pamet neke sitnice, po sećanju.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 08/09/2019 : 15:11:24  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
@Deers

Ne želim naručivati hrpu toga ili sve po redu, možeš mi napisati koje su epizode ključne prije broja 400?
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9175 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 08/09/2019 : 15:50:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Za sada, ako si prosao bitne od Dubokog svemira do ... i u prah ces se vratiti. Plus Mater Dolorosu i valjda Dylan/Dampyr možeš slobodno samo odbrojavanje.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 08/09/2019 : 15:57:17  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
"Odbrojavanje" me i zanima, koje priče tu mogu preskočiti jer ne da mi se čitati "fillere" kojih i u odbrojavanju nesumnjivo ima.
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 08/09/2019 : 17:02:37  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
@sarghane - tvoja teorija me podsjetila na Superior Spidermana, ako kužiš zašto. ;)

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

Nula
Junior Member



415 Posts

Member since 13/05/2019

Posted - 08/09/2019 : 17:18:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Nula a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vice

@sarghane - tvoja teorija me podsjetila na Superior Spidermana, ako kužiš zašto. ;)



I Millarov Superior?
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 08/09/2019 : 17:32:13  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Nula

quote:
Originally posted by vice

@sarghane - tvoja teorija me podsjetila na Superior Spidermana, ako kužiš zašto. ;)



I Millarov Superior?



Osobno, ne. Superior mi je ka Shazam. Ovdje prije svega mislim na zamjenu tijela i preuzimanje identiteta.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

Nula
Junior Member



415 Posts

Member since 13/05/2019

Posted - 08/09/2019 : 17:40:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Nula a Private Message  Reply with Quote
Meni je Abraxas proleteo kroz glavu na pomen Superiora. Takođe i taj koncept spašavanja Planete.

Edited by - Nula on 08/09/2019 17:42:19
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 08/09/2019 : 17:42:08  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
E, daj izbriši taj quote, molin te. Žuto se na sivom vidi. :)

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 08/09/2019 : 17:43:00  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

nije nitko



Barker, imaš pm.

Zna se odakle taj prevedeni Dampyr/DD team up, samo ekipa mudro šuti.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9175 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 08/09/2019 : 19:49:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

"Odbrojavanje" me i zanima, koje priče tu mogu preskočiti jer ne da mi se čitati "fillere" kojih i u odbrojavanju nesumnjivo ima.



Svi su fileri ili gotovo svi. Prati Barbatičine, možda najbolje tako. Vidi malo moje komentare na DD topicu. U stvari su u velikoj mjeri priče za sebe ali se pozadinski mjenja svijet. A i hajp je veći ako postepeno pratis promjene

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page
Page: of 48 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.39 seconds. Snitz Forums 2000