forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Dylan Dog 2.0. [pregled i diskusije novih epizoda]
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 48

Sarghan
stripovi.com suradnik



Croatia
1763 Posts

Member since 26/01/2011

Posted - 08/09/2019 : 20:45:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Sarghan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vice

@sarghane - tvoja teorija me podsjetila na Superior Spidermana, ako kužiš zašto. ;)



Davno sam to čitao, ali ako je to ono sa Doc Ockom, onda kužim

Mada, ovo bi u Dylanovom slučaju bilo više bazirano na (privremenu?) prevlasti zla nad dobrim. Takoreći, to je sve "jedan" čovjek, ali zbog događaja u prvom narativnom nizu od Dubokog svemira do praha te eventualne apokalipse u drugom narativnom nizu, sve te negativnosti u ovom slučaju mogu dovesti do prevlasti "mračne" polovice ljudskog bića, čime bi idući mini-arc mogao biti povezan sa iskupljenjem i vraćanju prevlasti Dylanove "dobre" strane (iako je i on u dobroj mjeri sivi lik).

quote:
Originally posted by Nula


Takođe, na koji način bi povezao tu teoriju sa Dubokim svemirom? Padaju mi na pamet neke sitnice, po sećanju.



VELIKI SPOILERI

Nisam baš razbijao glavu oko tehnikalija, ali scena iz Mater Dolorosa (točnije, ova gdje se vide ranije prikazani krakovi povezani sa Cagliostrom/Fricom/Žapcem/čimeveć) podsjetila me kako je u #100 Dylanov otac razdvojen na dobru i lošu stranu. Sad, zadnjih nekoliko stranica Dubokog svemira mi je uvijek djelovalo nepotrebno i čudno povezano s ostatkom stripa (osobito zato jer su stavljene takoreći na sam kraj stripa), ali mi je nakon čitanja Mater Dolorosa ova scena zapela za oko i povela u tom smjeru s teorijom. Onda sam malo detaljnije pročitao sve te brojeve i skužio da upravo u Dubokom svemiru vidimo Dylana s bijelom bojom kose, što me asociralo na John Ghosta.

Sad, nakon čitanja #100 gdje je objašnjeno da je dobri "stariji" Dylan završio u drugoj dimenziji gdje vrijeme teče drugačije, sjetio sam se kako je u Dubokom svemiru na kraju cijeli svemirski broj upao u crnu rupu. Kako je u Mater Dolorosa potvrđeno postojanje multiverza i objašnjeno da je prolaskom Galije kroz Frica (možda ono što smo vidjeli na kraju #100) njen ektoplazmasti dio prošao kroz vrijeme i nastavio odzvanjati prema budućnosti, palo mi je na pamet da bi se slično moglo napraviti i sa crnom rupom iz Dubokog svemira, ali ovog puta u vidu prolaskom ne samo u drugu dimenziju, već i u prošlost (što, koliko sam upućen, ima nekih znanstvenih teorija koji zagovaraju tu mogućnost). U tom pogledu, možda je Dylanovim skokom na kraju Dubokog svemira došlo do spomenutog razdvajanja tijekom kojeg je Dylanova "zla" strana (John Ghost) vraćena u prošlost, ali ovog puta u istu dimenziju.

Kažem, ovo sam sada na pamet probao nekako smisleno povezati, no ova gornja dva linka su me potakla na to razmišljanje. A i činjenica da bi John Ghost mogao biti razdvojena mračna strana jednog od Dylanovih modificiranih i poboljšanih klonova iz budućnosti (čitaj, Dubokog svemira). KAKO točno je to izvedeno, to bi se trebalo još malo razraditi, no mislim da se može čim je Recchioni u Mater Dolorosa spomenuo multiverzum koji mi djeluje više kao onaj uspostavljen u broju 100.

Edited by - Sarghan on 08/09/2019 20:48:11
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9176 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 09/09/2019 : 08:50:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Znači, po tebi bi Dylan sa kraja Dubokog svemira bio Dylanova dobra strana koja je poslana da razmišlja na neki drugi asteroid nekog drugog svijeta?

Zanimljivo.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Sarghan
stripovi.com suradnik



Croatia
1763 Posts

Member since 26/01/2011

Posted - 09/09/2019 : 23:55:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Sarghan a Private Message  Reply with Quote
Iskreno, nisam baš nešto detaljno razmišljao o toj polovici, ali sad kad malo razmislim, možda samo Dylan sa zadnje stranice.
Mada, moguće je i to što kažeš, ali sumnjam da će Recchioni ići 100% Sclavijevim koracima (ako se to na kraju pokaže točnim, jel).
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 11/09/2019 : 18:36:51  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Ogroman hajp sto je prelepo. I prelepo je citati sve ove teorije. Ali mislim da ce na kraju ispasti da su sve ove teorije bile daleko zanimljivije i uzbudljivije od samog konacnog rezultata koji dobijemo.

Uzbudili ste i mene, ali ne dam se, ja Rekijoniju nista ne verujem i po meni nije napisao ni jednu dobru epizodu od #300 pa nadalje izuzev Mater Dolorose i zajedno sa osrednjim ka losem prijemu Ciklusa meteora kod Italijana mislim da ce se cela ova papazjanija zavrsiti neslavno.
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9176 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 11/09/2019 : 20:03:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Može biti. Mada će na kraju svi to uspoređivati sa nekim svojim idejama kako je trebalo/moglo/moralo što je legitimno ali malo možda previše neobjektivno. Sama činjenica da se o stripu raspravlja, secira, projicira je nešto čega davno nike bilo među čitateljima. Pa, kvragu, da i ostane samo na tome, nije malo.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9176 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 11/09/2019 : 20:10:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Što se tiče karakterizacije Carpentera i Ranije mislim da je tu Rrobe kriv. Na JD je bio Bartoli taj koji je svim rim njihovom konceptima i skicama davao dušu. Njega nema a Rrobe nije našao zamjenu. Barbato mislim da ne bi uspijela, Medda možda ali sjećam se da od svog njegovog angažmana na kraju nije bilo ništa. Fali jedna epizoda gdje bi bili prisiljeni Dylan i Carpenter surađivati ma makar na kraju ne promjenili mišljenje jedan o drugome. Možda to on ne vidi a možda je to i namjerno, možda će biti pomaka nakon #400.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 11/09/2019 : 20:26:19  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Deers

Može biti. Mada će na kraju svi to uspoređivati sa nekim svojim idejama kako je trebalo/moglo/moralo što je legitimno ali malo možda previše neobjektivno. Sama činjenica da se o stripu raspravlja, secira, projicira je nešto čega davno nike bilo među čitateljima. Pa, kvragu, da i ostane samo na tome, nije malo.


Upravo tako.
Go to Top of Page

Sarghan
stripovi.com suradnik



Croatia
1763 Posts

Member since 26/01/2011

Posted - 11/09/2019 : 21:24:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Sarghan a Private Message  Reply with Quote



DD VEC 149 - Cena mesa

ebiga, obožavam Accatina i njegov stil pisanja, pa čak i kad se trudi pisati "normalnim" stilom većine Dylanovih scenarista. Zanimljiva priča koja cijelo vrijeme drži pažnju oko misterije s početka priče (u moru pronalaze obezglavljeno i posve očuvano truplo osobe pokopane prije 2 godine), a ide joj i u korist što su (sporedni) likovi i negativci ovog broja jednako zanimljivi i pamtljiviji od uobičajenog "negativca mjeseca". Razrješenje na prvu može djelovati razočaravajuće i "normalno", no kada se malo bolje razmisli i shvati da je tema cijele priče neka vrsta nekrofilije, e onda dođe do glave da se Accatino usudio ispričati jednu hrabriju i zreliju, a pomalo i "zabranjenu" teme. To mi je ujedno i zamjerka, jer je to i dalje moglo biti znatno više "zgražavajuće" (vizualno) i eksplicitnije, no hej, ovo je i dalje Bonelli serijal kod kojeg takve stvari ne možemo (ali bi možda trebali) očekivati od stripa ovakvog žanra. Uglavnom, jedna pomalo "zgražajuća" priča, no moglo je to biti bolje. Fun fact: u jednom (malom) kadru po prvi put vidimo Dylana u sado-mazo scenama sa klijenticom mjeseca.

Rinaldi...i dalje je užasno statičan i ima grozno (ne u pozitivnom smislu) nacrtanih dijelova, a opet ima i nekoliko odličnih dijelova. Mada, ne mogu se oteti utisku da je stilski jednak onih nekoliko priča s početka serijala, iako je tehnički nešto vještiji i kvalitetniji. Recimo da ga spašavaju ti rijetki odlični trenuci.

Ne bih je svrstao u njegove najbolje priče, ali meni je ovo solidna i pamtljiva priča, ponajviše zbog Accatinovog stila. Kome nije sjeo ili ne voli njegove priče, neka smanji ocjenu za jedan.

8/10

Edited by - Sarghan on 11/09/2019 21:26:29
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9176 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 11/09/2019 : 21:29:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Ne sjećam je se a volim Accatina. Valjda he do toga što ne podnosim Rinalda. Ali dati ću joj šansu.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Sarghan
stripovi.com suradnik



Croatia
1763 Posts

Member since 26/01/2011

Posted - 11/09/2019 : 21:36:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Sarghan a Private Message  Reply with Quote
Meni je toliko dobar da bih ga bez problema, da ima nešto više napisanih priča, svrstao kao 2. najdražeg scenarista koji je pisao Dylana. Baš mi je savršeno sjeo. Tak da možda nisam baš objektivan za ovu priču, al ajd.
Go to Top of Page

Nula
Junior Member



415 Posts

Member since 13/05/2019

Posted - 12/09/2019 : 16:48:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Nula a Private Message  Reply with Quote
Anarhija u Ujedinjenom kraljevstvu & Dobro došli u Vikedford

Meh, previše ničega u obe epizode. Ima dobrih scena i interakcija među likovima ali kao celina mi se baš i nisu dopale.

Nije mi se svidelo to forsiranje natprirodnog i postojanje čudovišta jer, horor, ili štagod.

Ali Vikedford kao grad izgleda interesantno. Nizzoli je dobar, ali može bolje, nekad vinjete izgledaju kao skica.

...i u prah ćeš se vratiti

Ova mi se svidela, najviše zbog toga što je scenario tečan, Barbato nije gušila sa bespotrebnim dijalozima kako ume u poslednje vreme.

Scene sa Jesenjim skitačima i ostalim 'čudovištima' su odlične. Na nekim delovima je malo falilo da priča odluta kao i u Vikedfordu, ali nije mnogo smetalo, srž je dobro pogođena.

Zaključak: Ok, ok Paola, Dilan se menja, razumeli smo.

Smrt ne zaboravlja

Tek me je uhavtilo u poslednjoj trećini. Prva polovina je bila sporija sa dosta nepotrebnih scena nakon čega me je iznenadilo kako je poslednja trećina glatko protekla, i lepo napisana.

Sigurno ću pročitati i zaključak ove priče.

Lovac na veštice aka Veliki inkvizitor

Ovo je bilo prelepo.

Pripovedanje, crtež, scenario..

Na trenutke Sklavijanska atmosfera, omaži, reference..

Ovo je druga priča koju sam pročitao od Akatina, pročitaću i Cenu mesa.

I on i Rrobe jednostavno trebaju više da pišu za DD.
Go to Top of Page

Sarghan
stripovi.com suradnik



Croatia
1763 Posts

Member since 26/01/2011

Posted - 12/09/2019 : 22:21:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Sarghan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Nula


Lovac na veštice aka Veliki inkvizitor

Ovo je bilo prelepo.

Pripovedanje, crtež, scenario..

Na trenutke Sklavijanska atmosfera, omaži, reference..

Ovo je druga priča koju sam pročitao od Akatina, pročitaću i Cenu mesa.

I on i Rrobe jednostavno trebaju više da pišu za DD.



+1

9,5/10

Najbolji Dylan u zadnjih 46 brojeva!

Koja je prva priča koju si pročitao od njega?
Go to Top of Page

Nula
Junior Member



415 Posts

Member since 13/05/2019

Posted - 12/09/2019 : 22:33:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Nula a Private Message  Reply with Quote
Ubica iz susednog stana
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 12/09/2019 : 23:23:04  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Sarghan

quote:
Originally posted by Nula


Lovac na veštice aka Veliki inkvizitor

Ovo je bilo prelepo.

Pripovedanje, crtež, scenario..

Na trenutke Sklavijanska atmosfera, omaži, reference..

Ovo je druga priča koju sam pročitao od Akatina, pročitaću i Cenu mesa.

I on i Rrobe jednostavno trebaju više da pišu za DD.



+1

9,5/10

Najbolji Dylan u zadnjih 46 brojeva!

Koja je prva priča koju si pročitao od njega?


Stvarno!?
Meni nije bio neku čudo, istina čitao sam na talijanskom ali opet ništa posebno.
Go to Top of Page

Nula
Junior Member



415 Posts

Member since 13/05/2019

Posted - 12/09/2019 : 23:59:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Nula a Private Message  Reply with Quote
Nije neko čudo, ali je stvarno lepo ispripovedana priča, ne znam, lepo mi je sela cela ideja sa omažima iz kinematografije i atmosfera.

Od ovoga što sam pročitao od Dubokog svemira verovatno spada u top 5.

Sarghan samo povećava ocenu

Edited by - Nula on 12/09/2019 23:59:35
Go to Top of Page

Sarghan
stripovi.com suradnik



Croatia
1763 Posts

Member since 26/01/2011

Posted - 13/09/2019 : 16:01:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Sarghan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar


Stvarno!?
Meni nije bio neku čudo, istina čitao sam na talijanskom ali opet ništa posebno.



quote:
Originally posted by Nula


Sarghan samo povećava ocenu



Sarghan je oduševljen Accatinom još iz doba njegove prve priče iz Maxija i Alamanaha, tako da možda nisam baš objektivan. Zato sam i napisao najbolja epizoda u zadnjih 46 brojeva, to jest, od njegovog "Ubojice iz susjednog stana".

Ali upravo zato sam u gornjem osvrtu za cijena mesa i napisao ovaj dio:

quote:
Originally posted by Sarghan

Kome nije sjeo ili ne voli njegove priče, neka smanji ocjenu za jedan.



Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 13/09/2019 : 20:09:21  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Meni je od post Sclavi scenarista jedno vreme omiljena bila Barbatova a i dan danas se radujem svakoj njenoj novoj epizodi. Onda je naisa Rekijoni nova nada, ali sem sjajnog Formulara A38 i Mater Morbi nista drugo mi nije ostalo kao iole pamtljivo.

Dok su me najvise kupili Di Gregorio koji je po meni vrlo vrlo dobar scenarista i steta sto ga Rekioni nije zadrzao u staffu, Di Gregorio lepo tumaci i razume Dilana, zatim Bilota i mozda i najvise Accatino jos od one epizode iz Maksija o beskucnicima koja je sjajna, zatim Ubica iz susednog stana i Veliki inkvizitor. Covek je sjajan, nadam se da se planiraju neke njegove price u post #400 periodu. Ko su uopste tu scenaristi? Bilote i Accatina bas dugo nema na redovnoj seriji u Italiji.
Go to Top of Page

Nula
Junior Member



415 Posts

Member since 13/05/2019

Posted - 13/09/2019 : 21:46:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Nula a Private Message  Reply with Quote
Za mene Mater Morbi ne može ni prići Dolorosi.
Go to Top of Page

Nula
Junior Member



415 Posts

Member since 13/05/2019

Posted - 19/09/2019 : 16:40:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Nula a Private Message  Reply with Quote
Ljudska mašina

Zabavna priča. Više su mi se svidele zasebne scene nego sama priča. To je ono u čemu Bilota uvek briljira. Crtež odličan.

Nakon duge tišine

Kroz ovu priču se proleti vrlo brzo i imam osećaj da je Sklavi napisao jedan lep podsetnik sebi i drugim DD scenaristima.

Duboko crnilo

Što se tiče priče, poslednja trećina mi se najviše dopala, ostalo nadoknađuje, na momente čudan, interesantan scenario, odnosno par čudnih scenarističkih odluka.
Takođe neretko interesantan raspored vinjeta, Roi jezivo dobar (#401 će biti poslastica).
Go to Top of Page

Nula
Junior Member



415 Posts

Member since 13/05/2019

Posted - 20/09/2019 : 16:38:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Nula a Private Message  Reply with Quote
#400

"Tutto torna."

Go to Top of Page

Zox
Senior Member

1183 Posts

Member since 04/06/2002

Posted - 20/09/2019 : 16:57:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zox's Homepage  Send Zox a Private Message  Reply with Quote
Malo cudan izbor spojleristicne stranice za postaviti online :D (od Recchionija, naravno!)
Go to Top of Page

Nula
Junior Member



415 Posts

Member since 13/05/2019

Posted - 20/09/2019 : 17:33:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Nula a Private Message  Reply with Quote
Verovatno je to kuća u kojoj se našao Dilan (ili druga Dilanova polovina) na poslednjoj stranici Dubokog svemira.

A pomislio sam i na Sklavijevu kuću (tamo gde je sve počelo).

Go to Top of Page

Nula
Junior Member



415 Posts

Member since 13/05/2019

Posted - 20/09/2019 : 17:37:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Nula a Private Message  Reply with Quote
A možda i direktan nastavak Dubokog svemira, pa dođe i do spajanja svih delova Dilana
Go to Top of Page

Nula
Junior Member



415 Posts

Member since 13/05/2019

Posted - 20/09/2019 : 17:49:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Nula a Private Message  Reply with Quote
Tek sad primećujem ovo

Možda je to iz perioda kad je #400 trebalo da bude epizoda u kojoj se pojavljuje Mater Morbi.







Go to Top of Page

Nula
Junior Member



415 Posts

Member since 13/05/2019

Posted - 20/09/2019 : 17:52:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Nula a Private Message  Reply with Quote
I tek sad primećujem da se u #1 muž od Sybil zove John.

Edited by - Nula on 20/09/2019 22:30:34
Go to Top of Page
Page: of 48 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000