forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Dylan Dog 2.0. [pregled i diskusije novih epizoda]
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 48

Nula
Junior Member



415 Posts

Member since 13/05/2019

Posted - 27/09/2019 : 20:00:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Nula a Private Message  Reply with Quote
#387 - Neka vlada haos!

quote:
Taj meteor predstavlja kraj života na Zemlji koji poznajemo. - John Ghost

quote:
Razvijamo moguću soluciju. - John Ghost


Splater, meta, haos, reference... Sve u svemu, odličan start.


Edited by - Nula on 27/09/2019 20:07:12
Go to Top of Page

Nula
Junior Member



415 Posts

Member since 13/05/2019

Posted - 28/09/2019 : 01:57:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Nula a Private Message  Reply with Quote
Dilan Dog & Morgan Lost

#1 & #2

Ovde se igra na kartu 'stari likovi' te priča nije ništa posebno, ali se lako čita i ima interesantan twist na kraju koji budi znatiželju za naredni broj.

#3 & #4

Ovde već scenario usporava, da ne kažem 'koči' na nekim mestima, gde Kjaveroti objašnjava ono što stvarno ne mora, a ono što bi mogao - ostavlja u senci. Kao i u prva dva, ima dosta odličnih scena.

Opet, lepo je videti sve te likove i koncepte, ali izgleda kao da je to jedina stvar o kojoj se mislilo (poslednja tablo - u tebe gledam).

Kjaveroti nikako da poveže više dobrih sekvenci, uvek neka banalnost ili nelogičnost prekine tok.


Crtež je odličan u 'oba dela' (#1,#2 & #3,#4).

Naslovnice mi se još više sviđaju sada, nakon čitanja.
Go to Top of Page

Nula
Junior Member



415 Posts

Member since 13/05/2019

Posted - 01/10/2019 : 16:08:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Nula a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page

Nula
Junior Member



415 Posts

Member since 13/05/2019

Posted - 01/10/2019 : 17:01:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Nula a Private Message  Reply with Quote
#388 - Vežba broj 6

Veoma messy scenario. Gomila likova sa kojima je Barbato pokušala da nas poveže - u mom slučaju ne baš uspešno.

Stvari se menjaju zbog uticaja meteora te sam pomislio kako bi bilo interesantno da se vrate neki koncepti koji su nam poznati iz starijih epizoda serijala i da vidimo kako se sada ponašaju pod uticajem meteora. Ovde imamo slučaj gde Barbato uvodi 'nove' koncepte i likove, pa objašnjava kako je to nekad funkcionisalo, a kako sada funkcioniše - prilično usiljeno na momente.

Predvidljivo, pominjanje Džonija nakaze kao još jedan neuspeli pokušaj buđenja emocija , ali ima i odličnih scena.

Crtež je dobar, iako postoji scena-dve koje su prilično nerazumljive.

#389 - Preživela

Dobar splater, predvidljiva priča. Scene sa Gručom i Irmom su mi se jako dopale.

quote:
Ceo svoj život, Dilan Dog se borio protiv nas...A sada je on, ipak, naša jedina nada. ~ Kraljica (?)


Poslednjih 5 stranica su mi se takođe dopale. Očigledno je da Rekioni piše scene sa Ghostom.

Ova kombinacija crtača nije loša.

Promena stila senčenja:

Go to Top of Page

Nula
Junior Member



415 Posts

Member since 13/05/2019

Posted - 04/10/2019 : 22:50:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Nula a Private Message  Reply with Quote
#390 - Pad Bogova

Ok je. Na trenutke odlična atmosfera. Dilanov monolog pri kraju se čini pomalo usiljeno, to je možda moglo i na bolji način da se izvede.

#391 - Zemljina krv

Ova mi se jako dopala. Lepo ispripovedana priča. Scene sa Jenkinsom su takođe interesantne.

Crtež je odličan, iako je bilo nekoliko manje razumljivih vinjeta. Podsetio me je na "From Hell".
Go to Top of Page

Nula
Junior Member



415 Posts

Member since 13/05/2019

Posted - 05/10/2019 : 21:31:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Nula a Private Message  Reply with Quote
Prelistavao sam 152 broj DD VČ i zamislio sam se kada sam video vinjetu sa plavokosom Elizabeth Moon u Moonlightu...
Go to Top of Page

Nula
Junior Member



415 Posts

Member since 13/05/2019

Posted - 05/10/2019 : 21:39:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Nula a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Nula

Odnosno, šta ako taj meteor nije obično kameno ili metalno telo, šta ako nešto dolazi na Zemlju?



Dolazi nevesta
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 05/10/2019 : 22:44:41  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Iako se meni na prvo citanje pre 2 godine jako dopala i ostavila dobar utisak Mater Morbi (tada mislim da kod nas jos nisu dosle na red epizode sa promenama Rekijonijeve tako da nisam znao za dogadjanja iz Muskog srca i I u prah ces se vratiti...) morao bih da se podsetim epizode i da osvezim misljenje, ali evo pre toga jedan meni jako zanimljiv ugao gledanja na ovu epizodu i uopste Rekijonijevo vodjenje serijala. Ovo je napisao jedan covek na fejsbuk profilu VCa.

,,Rekioni je preuzeo kormilo, bitne detalje svog života transformisao u život(e) malog i velikog Dilana i okrenuo galiju u pravcu postmoderne, predaleko od Sklavija, inicijalne suštine ovog stripa. Tako Mater Morbi, druga majka i ljubavnica, i Morgana, prva majka i ljubavnica, postaju akcioni heroji, malo Bert Lankasteri, malo Džine Dejvis. Dilan je, polutupav i sasvim ambivalentan, trofej Lige šampionki, besmrtnik ravan Kristoferu Lambertu, čiji smo lik imali prilike da upoznamo u epizodi Zed, ali i kao Harlana Draku, bosanskog Srbina, pola čoveka, pola Bog te pita čega.
Potonji Ksabaras, još uvek sanjar i dobričina, jednako tupav i prazan kao i navodni sin mu; Džon Goust, metroseksualno ništavilo, patokratska refleksija modernog sveta... Rekioni je, kao neko ko pokušava da postane Sklavi mesto Sklavija, na dobrom putu da Dilana pretvori u žvakaću gumu, čija će dužuna zavisiti od komercijalnog efekta, simbolične 33 godine po rođenju."
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4603 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 05/10/2019 : 23:04:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
Da, da, bas dobar komentar tamo, cak sam mu I ostavio komentar ispod.

Inace, dobro opazanje Nula, verovatno nije slucajno to prezime Moon :O

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4603 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 05/10/2019 : 23:19:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
A da ne bi izgledalo da Nula void razgovor sa samim sobom, da bacim koji komentar na aktuelne episode kod nas. mada, sad nisam siguran dali im je ovde mesto, kad smo vec otisli toliko napred :)

Ljudska masina - Bilota samo potvrdjuje da je pravi covek na pravom mestu. Odlicno poznaje Dilana I ovde se dohvata jednog od njegovih najstarijih strahova I kosmara- kancelarijskog posla I zarobljenosti u beskonacnom loop-u besmisleno-nepotrebnih administrativnih poslova. Sve to fino uokvireno u kompaniji koja je deo Ghostove korporacije, a takodje I diskretna najava "zombifikacije" koja se desila u Planeti mrtvih.
Gruco je sjajan, ima se para-ima se klope kao nikad do sada u serijalu, zavrsetak episode na sredini price pa onda sve ispocetka, suocavanje sa pravim bordom direktora (!), surovo otreznjenje od strane Karpentera I konacni odlazak u "nepoznato".
Naravno, mogu se zabeleziti I neki propusti u prici, recimo vremenski period od kada se desava Dilanova promena, slike iz mladosti, ali sve su to sitni nedostatci.
Odlicna, odlicna prica, a crtez samo upotpunjuje dojam, de Tomaso- zelimo te u staffu sto vise I sto cesce!

Bistro i duboko nebo utociste pruza!

Edited by - Barker on 05/10/2019 23:20:08
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4603 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 05/10/2019 : 23:27:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
Samo za odrasle- ocekivano, Ruju se dotice sablasno uzasavajuce teme kojoj ne bi ni trebalo biti mesto u stripu (mada su scene iz filmova uistinu brutalne I jezive) koja sluzi samo kao podloga predvidljivog I banalnog krimica.
Jedino sto je ovde iznad proseka je crtez, I naravno vrhunska Stanova naslovnica u Milerovom stilu.

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

Nula
Junior Member



415 Posts

Member since 13/05/2019

Posted - 05/10/2019 : 23:40:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Nula a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Barker

Deers, ima li Rania neku znacajniju ulogu u meteor ciklusu?
Pitam, jer cini se da nam je jedan hint do sada promakao. U Duhovima cuvarima se vidi da I ona ima naznake za "paranormalno", u jednom kadru se vidi da je primetila duhove u ogledalu I oni se brze-bolje sklanjaju uvidjajuci potncijalnu opasnost.
Mozda se to moze staviti kako potencijalno kljucna scena.



Za sada nema.
Go to Top of Page

Nula
Junior Member



415 Posts

Member since 13/05/2019

Posted - 07/10/2019 : 23:31:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Nula a Private Message  Reply with Quote






Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4603 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 08/10/2019 : 13:23:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
O-da-kle je prva tabla? :0

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

Nula
Junior Member



415 Posts

Member since 13/05/2019

Posted - 08/10/2019 : 14:59:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Nula a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Barker

O-da-kle je prva tabla? :0



Košmari istraživača košmara. Sclavi/Villa. U Unified theory temi je takođe i njoj pridavan značaj za razumevanje DD-a. Prilično je meta.
Go to Top of Page

Nula
Junior Member



415 Posts

Member since 13/05/2019

Posted - 08/10/2019 : 16:40:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Nula a Private Message  Reply with Quote
#400

Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4603 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 08/10/2019 : 16:55:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
Tabla 2(kolor):Sta je sad, Dilan postaje Brendonov sapatnik? :D
Tabla1:Inace, nikad se ne bih setio odakle je tabla, ali je definitivno izvor inspiracije.

Bistro i duboko nebo utociste pruza!

Edited by - Barker on 08/10/2019 16:56:49
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 08/10/2019 : 20:19:19  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Nakon inicijalnog razocarenja Rekijonijevim prvim ciklusom promena od Dubokog svemira (tj. katastrofalne Barbatine epizode Zbogom inspektore Blok) do ...i u prah ces se vratiti, koje sam sve citao redovno kada su izlazile stvorio sam otklon i distancu od narednih epizoda vezanih manje ili vise za novi pravac i kontinuitet Dylana 2.0 tako da sam citao samo poneku epizodu za koju sam znao da je filer (pogresna ruka, kaligrafija bola, lovac na vestice itd.).

Bilo je potrebno da prodje vise od godinu dana da se nateram da konacno procitam uz drasticno spustene kriterijume Smrt ne zaboravlja i Suze iz kamena i moram priznati da su ostavile pozitivan utisak.


#349 Smrt ne zaboravlja

Barbato/Brindisi

Smrt ne zaboravlja je interesantna, zabavna, crnohumorna epizoda u kojoj su glavni neprijatelji likovi koje smo upoznali u katastrofalnoj epizodi Zbogom inspektore Blok. Interesantno je videti nekog lika koji se potpuno usredsredio na osvetu i unistenje Dilana, sto njega licno sto njegovih prijatelja.
Takodje dosta krvavih i brutalnih i pomalo bolesnih scena je pozitivan aspekt ove epizode (Barbatova se zaista usudila kao sto je i bio Rekijonijev ,,zahtev" scenaristima). Takodje pred kraj epizode imamo jedan jako lep namig prvoj epizodi serijala.

Negativan aspekt je par naivnih resenja i izvlacenja iz situacija, citaoceva potpuna ravnodusnost prema Dilanovoj devojci od pre neke epizode koje se niko ne seca kao i sramotno nonsalantno unistavanje galije. Da li je to bila Barbatina ideja sumnjam (jer je upravo ona ,,ispripovedala" da je tu Galiju Dilan dobio od Ksabarasa indirektno u sada vec kultnom #200) ili je to Rekijonijeva ideja. U svakom slucaju je to Rekijonijeva urednicka greska sto je dopustio da se to desi. Ja cu se licno praviti da se to nije ni desilo, kao i svi ostali citaoci, verujem.

Brindisi briljantan. Zaista se potrudio. I naslovna strana jako lepo predstavlja sadrzaj epizode na metaforickom nivou iako je tehnicki mogla malo bolje da se odradi, pogotovo kako je Nora nacrtana.

Prica: 6
Scenario: 8
Crtez: 10
Naslovna strana 9

Ubrzo sledi komentar i za Suze iz kamena.

Edited by - going going on 08/10/2019 20:38:51
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9173 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 09/10/2019 : 14:56:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
E sada, malo mi je teško povjerovati da je jedna epizoda katastrofa a druga solidna kad su epizode jako slične. Pripovjedački i tonom. Razlika je samo to što je, za Smrt ne zaboravlja, Barbato imala malo više vremena pa ju je bolje posložila. Shvaćam razočarenje što je epizoda koja se trebala baviti ključnom temom odlaska Blocha u mirovinu to prikazala malo van fokusa, ali baš da je to toliko loše urađeno...

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Nula
Junior Member



415 Posts

Member since 13/05/2019

Posted - 10/10/2019 : 01:35:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Nula a Private Message  Reply with Quote
#392 - Prvobitni

Trippy epizoda. Drago mi je što smo donekle raščistili sa pipcima.

Martinelo odličan.

Ovaj kolor invert je...slučajan? @Sarghan @Deers





#393 - Kada zemlja drhti

Zapravo i nije loše. Možda je malo usiljeno, pa mi je ostavilo specifičan aftertaste odmah nakon čitanja. Ima odličnih scena i ideja, poezije, ali je nekako mlako realizovano. Što bi Gručo rekao: "Sve je na svome mestu, ali ništa nije u redu."

Takođe je bilo interesantno kada je Gručo rekao:
quote:
Chi non muore si rivede!


Dok je naziv #398 broja:
quote:
Chi muore si rivede

Edited by - Nula on 10/10/2019 01:37:20
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4603 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 10/10/2019 : 07:38:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
Citas skenove ili kupujes u Italiji?

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6943 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 10/10/2019 : 07:43:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote


Dylan Dog SR 343: U dimu bitke

Scenarij: Luigi Simeoni
Crtež: Luigi Simeoni
Naslovnica: Angelo Stano

Komentar:
Jasna mi je Simeonijeva poruka i slažem se s njom. Za razliku od Sclavija, očigledno je da je Simeoni vjernik, ali za razliku od Gualdonija u "Kalvariji", nije bio u stanju svoje misli jasno i logično prenijeti u strip.

Kulminacija radnje je prepuna klišeja, nelogičnosti i slučajnih podudarnosti. S druge strane, scene s malim Joyem su vrhunske - srcedrapajuće s ogromnim brojem detalja kojima nam crtežom jasno dočarava svu težinu situacije u kojoj se našlo to nevino dijete. Dijete izdano od onoga koga voli najviše - svoje majke.

U svojem komentaru malo ću preokrenuti stvari i prezentirati ono što mislim da je i Simeoniju bilo na pameti pišući ovu priču, a vidim da to nitko u recenziji i komentarima nije primijetio.

Dakle, sad ćemo malo o majci, najvećem negativcu ove priče. Negativcu iz više razloga! Krenimo redom:

1. Majka šalje dječaka koji treba njenu ljubav u posebnu ustanovu, iako nam Simeoni, na prvoj stranici, pokazuje nagrade koje je dječak osvojio igrajući nogomet (Usput, zašto soccer ako je radnja u Engleskoj?). Koje to autistično dijete uopće igra nogomet, odnosno upražnjava neku društvenu aktivnost s uspjehom? Što nam to govori Simeoni? Očito dječak nije bio toliko problematičan da ga je trebalo poslati u ustanovu!

2. Majku s pravom muči grižnja savjesti zbog toga što se odbačeni malac ubio, pa cijelo vrijeme plače i cmizdri. U početku s pravom misli da se netko zeza s njom na morbidan način, javaljujući joj se preko facebooka i predstavljajući se kao njen pokojni sinčić. Ipak, glupača brzo ustanovi da je to ipak njeno prestravljeno dijete koje je zaglavilo u nekakvom limbu. Limbu u kojem vrebaju strašni demoni i ne može naći put za raj. Nakon što je postala sigurna u to sluša savjete, kao što ga stinky naziva, uspaljenog nesigurnog zbunjenog oklijevala, koji joj savjetuje da ne pali nikakve električne uređaje jer bi mračne sile mogle iskoristiti situaciju (Ma zamisli!). Ma koja bi to majka poslušala ako zna da joj se dijete nalazi negdje prestravljeno u ogromnoj opasnosti koja prelazi granice stvarnosti?

3. Majka u potpunosti prepušta sudbinu svog sinčića u ruke uspaljenom nesigurnom zbunjenom oklijevalu, koji samo baulja okolo, a situacija se rješava i bez njega.

4. Majka u najtežim trenucima završi u krevetu s uspaljenim nesigurnim zbunjenim oklijevalom. Bravo i bis!

5. Majka je sretna što se riješila napasti i više neće čuti svoje dijete. Znam da je happy end jer je dijete završilo u raju, ali na zadnjoj stranici nam Susy pokazuje svoje pravo lice. Pokazuje strašan nemir kada pomisli da joj se to sin ponovno pokušava javiti i olakšanje kada shvati da su u pitanju samo smetnje na radio stanici.

Strašno, od davno me neka priča nije ovako uznemirila, ponajviše zbog ovih pet primjera ljudske pokvarenosti, bezosjećajnosti i brige samo za svoje potrebe!

S druge strane imamo sretan završetak! Mali Joy je završio u raju, ali Suzy, usredotočena na materijalno, zemaljsko, lažno tamo neće završiti.

(priča: 7, scenarij: 5, crtež: 9, naslovnica: 10) - 73%

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9173 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 10/10/2019 : 09:09:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
U redu, slažem se sa tvojom komentarima. Samo, dio oko olakog skakanja u krevet sa uspaljenim, nesigurnim, zbunjemim okljevalom je trademark serijala.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."

Edited by - Deers on 10/10/2019 09:27:38
Go to Top of Page

Sarghan
stripovi.com suradnik



Croatia
1763 Posts

Member since 26/01/2011

Posted - 10/10/2019 : 10:21:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Sarghan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Nula



Ovaj kolor invert je...slučajan? @Sarghan @Deers






Redovno pratim sve što objavljuješ u topicu, a osobito ovakve stvari. Neke su mi mrvicu prenategnute, no većina njih se može povezati s našim teorijama. Koliko god me to u jednu ruku veseli, u drugu ruku bi mi bilo jako žao da se to sve što smo teorizirali ostvari.

To jest, barem u mojem slučaju, teorija koju sam iznio, čak i ako je manji dio nje točan ili bude potvrđen za 400+ brojeve, je jedna od onih teorija za koje se iskreno nadam da se neće ostvariti. Mislim da bi me takav razvoj situacije previše odbio od daljnjeg praćenja Dylana. Mada, sve opet ovisi o tome koji dio teorije bude točan, ali i, naravno, način na koji ti dijelovi budu izvedeni i implementirati u serijal.

A za ovo gore ne bih rekao da je klasični invert jer bi u tom slučaju i sako trebao biti bijel, no s druge strane... vjerojatno bi to onda bilo previše očito.
Go to Top of Page

Sarghan
stripovi.com suradnik



Croatia
1763 Posts

Member since 26/01/2011

Posted - 10/10/2019 : 10:42:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Sarghan a Private Message  Reply with Quote
Inače, ne čitam talijanske brojeve, no prije nekoliko godina mi je dopao u ruke #374 La fine dell'oscurita.

Autor je Uzzeo (ako se ne varam, dobar recchionijev prijatelj i koautor nekoliko serijala) i naizgled je u pitanju stand-alone epizoda (filler) POST-APOKALIPTIČNOG karaktera, i to još djelomično povezana s Dylanovim dnevnikom. Već tada mi se po postavci priče prilično isticala svojom neuobičajnošću (djelovala mi je prilično neobično i meta), no možda u njoj postoje neke naznake ili hintovi onog što bi mogli dobiti u #399 i #400.

Ponavljam, to je jedna od četiri nasumične epizode iz narednog perioda koje sam pročitao tako da ne znam kakve su ostale epizode, no možda redovni čitatelji talijanskih izdanja mogu ovdje pronaći nešto zanimljivo za trenutni talijanski period.
Go to Top of Page
Page: of 48 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.31 seconds. Snitz Forums 2000