forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Anketa: Da li bi ste kupovali stripove u boji od..
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 02/01/2018 : 21:40:43  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

Mislim da ova anketa nije realan pokazatelj baš jer je otvorena svima. Tko kupuje Tellera vjerujem da će ga s radošću kupovati i u boji. Ovakav bi rezultat dobio i na pitanje "Kupujete li Tellera?". Šta ima Pijani Patak npr. ulaziti i govoriti "Ne bih" kad i ne kupuje ova dva junaka. Isprika Patku ako kupuje, onda njegovo "Ne bih" ima težinu. Ali uglavnom mislim da boja ne bi privukla nove čitatelje kao što ne bi ni odagnala trenutne (jedino cijena može imati ulogu). Nekako mi je super vidjeti Tellera u boji. Evo supermarkov je odgovor iskren. Rekao je ne bi jer to ne čita. Jedino ako si želio saznati bi li boja privukla neke koji ne čitaju ove junake.
Brzo pišem ali nadam se da si me razumio.

EDIT: Naravno da i ja mislim na neku best of ediciju. Krenuti od keca s Tellerom bi bilo teško za moj želudac.


naravno, isti rezultat bi bio da Markos stavi poll...zelite li Mausa u boji?
Ankete su sranje najobicnije a i taj forum nije neko mjerilo...da ja..nebi bilo Mikija,Tellera,B&B,Bleka,Diabolika,Cika na kioscima...
Ali su tu... a nadam se da dobijemo i poneki najbolji broj tih junaka u koloru...
Ddeki care.. ti si vec uradio ogromno, ne budi razocaran ako netko tvoj rad nece cijenit ili cak popljuvat...to je vec ritual u drustvu pa zasto ne i na sajtu...

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 02/01/2018 : 21:42:45  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by logo111

quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

Mislim da ova anketa nije realan pokazatelj baš jer je otvorena svima. Tko kupuje Tellera vjerujem da će ga s radošću kupovati i u boji. Ovakav bi rezultat dobio i na pitanje "Kupujete li Tellera?". Šta ima Pijani Patak npr. ulaziti i govoriti "Ne bih" kad i ne kupuje ova dva junaka. Isprika Patku ako kupuje, onda njegovo "Ne bih" ima težinu. Ali uglavnom mislim da boja ne bi privukla nove čitatelje kao što ne bi ni odagnala trenutne (jedino cijena može imati ulogu). Nekako mi je super vidjeti Tellera u boji. Evo supermarkov je odgovor iskren. Rekao je ne bi jer to ne čita. Jedino ako si želio saznati bi li boja privukla neke koji ne čitaju ove junake.

Brzo pišem ali nadam se da si me razumio.

EDIT: Naravno da i ja mislim na neku best of ediciju. Krenuti od keca s Tellerom bi bilo teško za moj želudac.



Točno za sve napisano. Nije relevantno glasanje jer su glasali oni koji uopće ni ne prate navedene junake u bilo kojem obliku.
Ako se proda Ludensov Mali rendžer u nekom naivnom periodu kako ne bi ovaj ekskluzivni s biranim epizodama.
Ali nije za baciti ni ovih 20-tak potencijalnih kupaca u kratkom roku glasovanja.


glas razuma...komplimenti

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 02/01/2018 : 21:44:01  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

Mislim da ova anketa nije realan pokazatelj baš jer je otvorena svima. Tko kupuje Tellera vjerujem da će ga s radošću kupovati i u boji. Ovakav bi rezultat dobio i na pitanje "Kupujete li Tellera?". Šta ima Pijani Patak npr. ulaziti i govoriti "Ne bih" kad i ne kupuje ova dva junaka. Isprika Patku ako kupuje, onda njegovo "Ne bih" ima težinu. Ali uglavnom mislim da boja ne bi privukla nove čitatelje kao što ne bi ni odagnala trenutne (jedino cijena može imati ulogu). Nekako mi je super vidjeti Tellera u boji. Evo supermarkov je odgovor iskren. Rekao je ne bi jer to ne čita. Jedino ako si želio saznati bi li boja privukla neke koji ne čitaju ove junake.
Brzo pišem ali nadam se da si me razumio.

EDIT: Naravno da i ja mislim na neku best of ediciju. Krenuti od keca s Tellerom bi bilo teško za moj želudac.


naravno, isti rezultat bi bio da Markos stavi poll...zelite li Mausa u boji?
Ankete su sranje najobicnije a i taj forum nije neko mjerilo...da ja..nebi bilo Mikija,Tellera,B&B,Bleka,Diabolika,Cika na kioscima...
Ali su tu... a nadam se da dobijemo i poneki najbolji broj tih junaka u koloru...
Ddeki care.. ti si vec uradio ogromno, ne budi razocaran ako netko tvoj rad nece cijenit ili cak popljuvat...to je vec ritual u drustvu pa zasto ne i na sajtu...

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 02/01/2018 : 21:51:51  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Kupovao bih, ali od Bleka samo Mittonove epizode.
Ddeki, kolor je odličan, daleko bolji od ovoga što rade "profesionalci"...
Go to Top of Page

ddeki
Advanced Member



3286 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 02/01/2018 : 21:55:28  Show Profile Show Extended Profile  Send ddeki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by velka031

Kupovao bih, ali od Bleka samo Mittonove epizode.
Ddeki, kolor je odličan, daleko bolji od ovoga što rade "profesionalci"...


Hvala! Ja sam jedino i bojio Mittonove epizode.

http://ddeki.deviantart.com/gallery/
https://www.facebook.com/profile.php?id=100009518400153
Go to Top of Page

ddeki
Advanced Member



3286 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 02/01/2018 : 21:59:14  Show Profile Show Extended Profile  Send ddeki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

Mislim da ova anketa nije realan pokazatelj baš jer je otvorena svima. Tko kupuje Tellera vjerujem da će ga s radošću kupovati i u boji. Ovakav bi rezultat dobio i na pitanje "Kupujete li Tellera?". Šta ima Pijani Patak npr. ulaziti i govoriti "Ne bih" kad i ne kupuje ova dva junaka. Isprika Patku ako kupuje, onda njegovo "Ne bih" ima težinu. Ali uglavnom mislim da boja ne bi privukla nove čitatelje kao što ne bi ni odagnala trenutne (jedino cijena može imati ulogu). Nekako mi je super vidjeti Tellera u boji. Evo supermarkov je odgovor iskren. Rekao je ne bi jer to ne čita. Jedino ako si želio saznati bi li boja privukla neke koji ne čitaju ove junake.
Brzo pišem ali nadam se da si me razumio.

EDIT: Naravno da i ja mislim na neku best of ediciju. Krenuti od keca s Tellerom bi bilo teško za moj želudac.


naravno, isti rezultat bi bio da Markos stavi poll...zelite li Mausa u boji?
Ankete su sranje najobicnije a i taj forum nije neko mjerilo...da ja..nebi bilo Mikija,Tellera,B&B,Bleka,Diabolika,Cika na kioscima...
Ali su tu... a nadam se da dobijemo i poneki najbolji broj tih junaka u koloru...
Ddeki care.. ti si vec uradio ogromno, ne budi razocaran ako netko tvoj rad nece cijenit ili cak popljuvat...to je vec ritual u drustvu pa zasto ne i na sajtu...




Hvala. Daleko od toga da sam razocaran. Ja kao amater sam vec postigao veliki uspeh samim tim sto je neko kupio i objavio ove moje kolore. Ali sto neko rece ja ne znam grcki i voleo bih to da imam i na nasem jeziku u papirnatom obliku. Eto samo zbog toga....

http://ddeki.deviantart.com/gallery/
https://www.facebook.com/profile.php?id=100009518400153

Edited by - ddeki on 02/01/2018 22:00:25
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5100 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 03/01/2018 : 13:35:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
Mislio sam piknuti NE kao siguran odgovor, ali sam na kraju ipak izabrao opciju “nisam siguran”.
Realno, kao i većini ovdje mi nikada nebi palo na pamet kupovati ove junake ako bi obojana izdanja izlazila kronološki, ali (obojanu) Priču o Velikom Bleku koja bi bila tiskana na finom glatkom papiru kao jedna cijela knjiga bi kupio sigurno i bez razmišljanja;)
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 03/01/2018 : 14:04:17  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

Mislim da ova anketa nije realan pokazatelj baš jer je otvorena svima. Tko kupuje Tellera vjerujem da će ga s radošću kupovati i u boji. Ovakav bi rezultat dobio i na pitanje "Kupujete li Tellera?". Šta ima Pijani Patak npr. ulaziti i govoriti "Ne bih" kad i ne kupuje ova dva junaka. Isprika Patku ako kupuje, onda njegovo "Ne bih" ima težinu. Ali uglavnom mislim da boja ne bi privukla nove čitatelje kao što ne bi ni odagnala trenutne (jedino cijena može imati ulogu). Nekako mi je super vidjeti Tellera u boji. Evo supermarkov je odgovor iskren. Rekao je ne bi jer to ne čita. Jedino ako si želio saznati bi li boja privukla neke koji ne čitaju ove junake.
Brzo pišem ali nadam se da si me razumio.

EDIT: Naravno da i ja mislim na neku best of ediciju. Krenuti od keca s Tellerom bi bilo teško za moj želudac.



Ne vredjam se nipošto. Nisam čitalac Bleka i Tellera. Probali smo ali nismo znali jbg. Ali svrha polla je da istraga potencijalnog odaziva na izdanje. Izvinjavam se ako sam na 100% sigurno ne sa moje strane trebao da izignorisem poll ili jos gore lazem

Ipak, savet za Ddekija (odličan kolor BTW)
-90% kupaca uopšte nije na forumu. Uprkos pollu otiđi izdavaču i predloži svoje radove jer oni najbolje znaju koliko se koji junak prodaje. Ako su im Blek i Mali Rendzer do sada bili isplativi, nema sumnje da ce rado izdati kolor ediciju.
-Po informacijama iz trece ruke, najbolje prodavana Ludensova edicija ie Chico Color. Valjda se klinci lože na obojene stripove. Dakle, pravac redakcija i pregovaraj

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”

Edited by - PijaniPatak on 03/01/2018 14:07:47
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6562 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 03/01/2018 : 14:26:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
Patak, sad kad gledam čini mi se baš da sam krkanski to komentirao ali stvarno ništa protiv tebe ali bio si mi primjer jer sam 90% bio siguran da ih ne čitaš.
Uglavnom, dao si najbolji savjet ddekiju. Direktno kod izdavača, pollovi ti ne mogu biti oslonac mada se vidim malo preokrenulo.

loading...
Go to Top of Page

wolf
Advanced Member

4577 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 03/01/2018 : 14:33:42  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message  Reply with Quote
Ako cijena ne bi bila pretjerana zašto ne? Uzimao bih i Bleka, Marka, Rendžera, Mikija, Tellera (a pogotovo Texa) od početka, jer kad vidim ove boje zaista bih to volio imati u tom obliku, a da nije luksuz poput Libellusovih izdanja. To što bih većinu samo kupovao, a ne i čitao druga je priča. Ali od ove bolesti patimo manje-više skoro svi ovdje (barem kad su spomenuti strip junaci u pitanju). Ipak, opet kažem, boje su tako dobro odrađene da bih ih čak i išao čitatim pogotovo Bleka od početka, čisto zbog ambijenta šume u boji (imam praktički sva Ludensova izdanja Bleka, Marka i Mikija a da ih nisam ni čitao).
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 03/01/2018 : 14:35:54  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

Patak, sad kad gledam čini mi se baš da sam krkanski to komentirao ali stvarno ništa protiv tebe ali bio si mi primjer jer sam 90% bio siguran da ih ne čitaš.
Uglavnom, dao si najbolji savjet ddekiju. Direktno kod izdavača, pollovi ti ne mogu biti oslonac mada se vidim malo preokrenulo.


Ma kakvi krkanski,samo opušteno. Na forumu smo

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

Kontrast 2
Senior Member

2264 Posts

Member since 12/09/2016

Posted - 03/01/2018 : 17:18:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Kontrast 2 a Private Message  Reply with Quote
Da - Malog rendžera, ali samo najbolje priče i u što jeftinijem obliku ( a da zadovoljava kvalitet za boju).
Montanari-Grasani i tome slično...
Go to Top of Page

Golub
Average Member



Croatia
568 Posts

Member since 01/02/2017

Posted - 03/01/2018 : 17:21:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Golub a Private Message  Reply with Quote
Ne bih uzimao ni jedno ni drugo zato jer me ne zanimaju ti stripovi, ali, ako se Blek i Teller bez problema izdaju u crno-bijeloj varijanti, teoretski bi mogla proći i verzija u boji.
Go to Top of Page

zlatko900
Average Member

930 Posts

Member since 28/01/2012

Posted - 03/01/2018 : 21:37:36  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatko900 a Private Message  Reply with Quote
Danas za ništa nemožeš biti siguran. Ali vjerujem da bi u početku izdavač bio barem "na nuli",a ne na gubitku. Birane epizode ZS i LMS bi kupovali nostalgičari koji su sada u srednjim i malo više od srednjih godina,a nije isključeno da bi se i mlađi naraštaj navukao na ovo. Zar nije i Zagor Klasik bio pod upitnikom-hoće li imati svoju publiku,pa vidiš dokle je dogurao. A još nije ni objavio neke jako dobre epizode sa početka. I još da staviš anketu-koje bi epizode čitatelji htjeli vidjeti u boji-pa to teško da onda nebi imalo kupaca. Imaš savršen osjećaj za boje i svaki izdavač koji se imalo u to razumije nebi te odbio...
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 03/01/2018 : 22:33:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Ne bih kupovao jer to ne čitam, no kolor je prekrasan...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4753 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 04/01/2018 : 01:35:13  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

quote:
Originally posted by ddeki

Po meni trebale bi samo odabrane price, ne hronoloski. A sto se tice glasanja to se odnosi samo na ove epizode koje sam do sada obojio.



Super. Prica o Velikom Bleku sigurno, Beli Bizon sigurno. Kju Kluks Klan od Kita, sigurno. Na primer Stradanje Aretuze i Snezna kraljica od Mikija bih uzeo, i tako redom. Mozes napraviti svojevrsnu zlatnu seriju pa polako. Meni je jako bitan izgled izdanja pa poradi na naslovnicama.. Onda imas sigurno jednog kupca...


+1

- samo OP Kit Teler i to od 1001 klopke poprilično ,a prije :"Gospodarica mraka","Vražji baron","Tajna jezera Bjuken"
Dizajn i korice ka kod Zagor OP-a.

-Od Bleka samo kultne :Bijeli bizon ,Grad čarolija ,Zavjera,Imperator Vulkane i još neke.

-Od Mikija :Tavegino srce,Brodolom Aretuze,Vikinzi,Generalu Ruizu ...
Naslovnice obavezno od ZS Dnevnik , puno su lipše od orginalnih.
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 04/01/2018 : 10:12:35  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by RAKOSI4

quote:
Originally posted by sawitch

quote:
Originally posted by ddeki

Po meni trebale bi samo odabrane price, ne hronoloski. A sto se tice glasanja to se odnosi samo na ove epizode koje sam do sada obojio.



Super. Prica o Velikom Bleku sigurno, Beli Bizon sigurno. Kju Kluks Klan od Kita, sigurno. Na primer Stradanje Aretuze i Snezna kraljica od Mikija bih uzeo, i tako redom. Mozes napraviti svojevrsnu zlatnu seriju pa polako. Meni je jako bitan izgled izdanja pa poradi na naslovnicama.. Onda imas sigurno jednog kupca...


+1

- samo OP Kit Teler i to od 1001 klopke poprilično ,a prije :"Gospodarica mraka","Vražji baron","Tajna jezera Bjuken"
Dizajn i korice ka kod Zagor OP-a.

-Od Bleka samo kultne :Bijeli bizon ,Grad čarolija ,Zavjera,Imperator Vulkane i još neke.

-Od Mikija :Tavegino srce,Brodolom Aretuze,Vikinzi,Generalu Ruizu ...
Naslovnice obavezno od ZS Dnevnik , puno su lipše od orginalnih.


naravno, naslovnice su lijepse a i faktor nostalgije je ponekad presudan...
Bernard bi mozda i riskirao sa jednim brojem za pocetak ,ja bih ga pitao,pogotovo ako se Ciko color odlicno prodaje....

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!

Edited by - teller on 04/01/2018 10:13:19
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5100 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 04/01/2018 : 13:48:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
Eh, eh...i vi sebe smatrate nekim Kitoljupcima?
Pa najljepše naslovnice na Kit Telleru su upravo one orginalne - Donatellieve!
Go to Top of Page

ddeki
Advanced Member



3286 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 05/01/2018 : 12:29:01  Show Profile Show Extended Profile  Send ddeki a Private Message  Reply with Quote
Poslao sam mejl VC-u i Libellusu. Zna li neko na koji mejl da se javim Ludensu i ponudim ove kolore?

http://ddeki.deviantart.com/gallery/
https://www.facebook.com/profile.php?id=100009518400153
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 07/01/2018 : 21:15:09  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Evo da se javim i ovdje - odgovor na anketu defintivno da! Ovo je super, kako sam napisao u dr. temi, vrhunski izgleda Možda jednog dana to i doživimo, treba vjerovat (ja još vjerujem u Marka da će se pomaknut sa broja 57..).

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

DOMI
Advanced Member



Croatia
4969 Posts

Member since 19/06/2007

Posted - 07/01/2018 : 22:25:33  Show Profile Show Extended Profile  Send DOMI a Private Message  Reply with Quote
Iako ova dva izdanja (junaka) nisam nikad preferirao, podržavam sva color izdanja iz logičnog razloga što produžuju vijek svakog stripa/edicije...

Ne podržavam jedino prelazak na lošiji tisak, lošiju grafiku, lošije reprinte, o čemu sam pisao na drugom mjestu.

49 godina hrvatskog izdanja stripa Alan Ford u HR

• 54 god.Alan Forda u HR • Od 1969.-2017.izdana su 1063 broja (ukljucujuci Klasik, Super KL, Zlatni KL) •
• Od 2022.Alan Ford u originalnim tablama formata 17x24 cm u novom kolekcionarskom TOP izdanju •
Go to Top of Page

hrvoje23
Senior Member



Croatia
2167 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 09/01/2018 : 14:28:13  Show Profile Show Extended Profile  Send hrvoje23 a Private Message  Reply with Quote
da
Go to Top of Page

maelstrom
Senior Member

1252 Posts

Member since 21/12/2010

Posted - 10/01/2018 : 02:58:45  Show Profile Show Extended Profile  Send maelstrom a Private Message  Reply with Quote
Lepo ovo izgleda, ali potpuno je nerealno očekivati da junaci poput Bleka, Kita i Mikija izlaze u boji u današnje vreme.Nije problem u samoj boji već da to automatski u ovom slučaju znači dupliranje, a za ove davno ugašene serijale to je potpuno nerealno očekivati.Jedino da ih je Ludens od starta pokrenuo u boji, ali nije, tako da ti junaci već izlaze u Ludensovom izdanju, tempo je dobar, izdanja su svuda dostupna (pa čak i u Srbiji kod mnogih kolportera za razliku od ostalih Ludensovih izdanja) i tu je sve pokriveno.
Mislim da Libellusu i Veselom četvrtku nije ni na kraj pameti da u ovom delu udaraju bilo kakvu konkurenciju Ludensu, da su to hteli, davno bi uradili, a trenutno imaju ionako obilje pokrenutih drugih izdanja sa kojima moraju da se izbore.Isto tako, ni Ludensu nije ni na kraj pameti da udara konkurenciju ovima u nekim drugim sferama, tako da je tržište tu lepo podeljeno, a u ovome Ludens gospodari.
Darkwood takođe ima pune ruke posla i na njega još manje treba pomišljati kao potencijalnog izdavača ovih izdanja.

Jedina neka eventualna mogućnost da ovo vidimo u boji jeste ta da kada Ludens završi Kapetana Mikija (a on će prvi biti završen) nastavi sa izdavanjem ovog junaka tako što bi u boji krenuo opet od prvog broja (kao što je bio slučaj sa Čikom,ali Miki nije ni Čiko ni Zagor) ili eventualno na preskok pojedine epizode (mada ovo kod Kapetana Mikija nema nikakvog smisla).Objavljivanjem pojedinih epizoda Bleka ili Kita u boji Ludens bi mogao sam sebi da pokvari prodaju istih tih junaka u crnoj-beloj varijanti i sigurno nisu ludi da to urade.

Tako da, rekao bih da su šanse da ovo vidimo u boji tek nešto jako malo iznad nule.

Edited by - maelstrom on 10/01/2018 03:04:48
Go to Top of Page

ddeki
Advanced Member



3286 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 11/01/2018 : 11:21:37  Show Profile Show Extended Profile  Send ddeki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by maelstrom

Lepo ovo izgleda, ali potpuno je nerealno očekivati da junaci poput Bleka, Kita i Mikija izlaze u boji u današnje vreme.Nije problem u samoj boji već da to automatski u ovom slučaju znači dupliranje, a za ove davno ugašene serijale to je potpuno nerealno očekivati.Jedino da ih je Ludens od starta pokrenuo u boji, ali nije, tako da ti junaci već izlaze u Ludensovom izdanju, tempo je dobar, izdanja su svuda dostupna (pa čak i u Srbiji kod mnogih kolportera za razliku od ostalih Ludensovih izdanja) i tu je sve pokriveno.
Mislim da Libellusu i Veselom četvrtku nije ni na kraj pameti da u ovom delu udaraju bilo kakvu konkurenciju Ludensu, da su to hteli, davno bi uradili, a trenutno imaju ionako obilje pokrenutih drugih izdanja sa kojima moraju da se izbore.Isto tako, ni Ludensu nije ni na kraj pameti da udara konkurenciju ovima u nekim drugim sferama, tako da je tržište tu lepo podeljeno, a u ovome Ludens gospodari.
Darkwood takođe ima pune ruke posla i na njega još manje treba pomišljati kao potencijalnog izdavača ovih izdanja.

Jedina neka eventualna mogućnost da ovo vidimo u boji jeste ta da kada Ludens završi Kapetana Mikija (a on će prvi biti završen) nastavi sa izdavanjem ovog junaka tako što bi u boji krenuo opet od prvog broja (kao što je bio slučaj sa Čikom,ali Miki nije ni Čiko ni Zagor) ili eventualno na preskok pojedine epizode (mada ovo kod Kapetana Mikija nema nikakvog smisla).Objavljivanjem pojedinih epizoda Bleka ili Kita u boji Ludens bi mogao sam sebi da pokvari prodaju istih tih junaka u crnoj-beloj varijanti i sigurno nisu ludi da to urade.

Tako da, rekao bih da su šanse da ovo vidimo u boji tek nešto jako malo iznad nule.



Moram reci da se u potpunosti slazem s tobom. Lepo si ovo obrazlozio i takva je situacija. Ideja je bila da se izdaju u boji samo najbolje epizode. Takav je recimo plan grckog izdavaca sa Kit Telerom. Znaci samo odabrane price u boji. Pa kad moze kod njih, sto ne bi moglo onda i kod nas, ali...
Druga mogucnost je da ako postoji interesovanje domaceg izadvaca da iskolorisem neobjavljenu epizodu "Povratak Rendzera", a mozda i specijalca "Carobnjak Zoltan", pa da se kao takvi objave u boji. Ali i za ovo je kako stvari stoje sansa malo iznad nule....

http://ddeki.deviantart.com/gallery/
https://www.facebook.com/profile.php?id=100009518400153

Edited by - ddeki on 11/01/2018 11:22:22
Go to Top of Page

maelstrom
Senior Member

1252 Posts

Member since 21/12/2010

Posted - 11/01/2018 : 13:00:46  Show Profile Show Extended Profile  Send maelstrom a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ddeki

quote:
Originally posted by maelstrom

Lepo ovo izgleda, ali potpuno je nerealno očekivati da junaci poput Bleka, Kita i Mikija izlaze u boji u današnje vreme.Nije problem u samoj boji već da to automatski u ovom slučaju znači dupliranje, a za ove davno ugašene serijale to je potpuno nerealno očekivati.Jedino da ih je Ludens od starta pokrenuo u boji, ali nije, tako da ti junaci već izlaze u Ludensovom izdanju, tempo je dobar, izdanja su svuda dostupna (pa čak i u Srbiji kod mnogih kolportera za razliku od ostalih Ludensovih izdanja) i tu je sve pokriveno.
Mislim da Libellusu i Veselom četvrtku nije ni na kraj pameti da u ovom delu udaraju bilo kakvu konkurenciju Ludensu, da su to hteli, davno bi uradili, a trenutno imaju ionako obilje pokrenutih drugih izdanja sa kojima moraju da se izbore.Isto tako, ni Ludensu nije ni na kraj pameti da udara konkurenciju ovima u nekim drugim sferama, tako da je tržište tu lepo podeljeno, a u ovome Ludens gospodari.
Darkwood takođe ima pune ruke posla i na njega još manje treba pomišljati kao potencijalnog izdavača ovih izdanja.

Jedina neka eventualna mogućnost da ovo vidimo u boji jeste ta da kada Ludens završi Kapetana Mikija (a on će prvi biti završen) nastavi sa izdavanjem ovog junaka tako što bi u boji krenuo opet od prvog broja (kao što je bio slučaj sa Čikom,ali Miki nije ni Čiko ni Zagor) ili eventualno na preskok pojedine epizode (mada ovo kod Kapetana Mikija nema nikakvog smisla).Objavljivanjem pojedinih epizoda Bleka ili Kita u boji Ludens bi mogao sam sebi da pokvari prodaju istih tih junaka u crnoj-beloj varijanti i sigurno nisu ludi da to urade.

Tako da, rekao bih da su šanse da ovo vidimo u boji tek nešto jako malo iznad nule.



Moram reci da se u potpunosti slazem s tobom. Lepo si ovo obrazlozio i takva je situacija. Ideja je bila da se izdaju u boji samo najbolje epizode. Takav je recimo plan grckog izdavaca sa Kit Telerom. Znaci samo odabrane price u boji. Pa kad moze kod njih, sto ne bi moglo onda i kod nas, ali...
Druga mogucnost je da ako postoji interesovanje domaceg izadvaca da iskolorisem neobjavljenu epizodu "Povratak Rendzera", a mozda i specijalca "Carobnjak Zoltan", pa da se kao takvi objave u boji. Ali i za ovo je kako stvari stoje sansa malo iznad nule....



Svakako bi bilo zanimljivo videti pojedine dobre epizode ovih junaka u boji.Ovi primeri zaista predivno izgledaju, kolorisanje je majstorski izvedeno, svako da pozavidi.
U suštini,u boji ili ne, ne bi bilo loše videti Odabrane priče nekih Bonelli-Esse Gesse junaka.Boja može da dođe kao šlag na tortu, tim još lepše.
Međutim, problem je u tome što sem Zagora (preko Ludensovog Klasika i Odabranih priča Veselog četvrtka) nijedan drugi Bonelli-Esse Gesse junak nema takvu ediciju.Štampaju se određena kolekcionarska izdanja koja guraju sve redom od prvog broja, no ona ili imaju jako loš tempo izlaska iz štampe ili ako je tempo dobar, poprilično su skupa i mnogima nedostupna.

Za Mikija, Kita i Bleka je problem i taj što Ludens to trenutno dosta dobro obuhvata, a i tempo izdavanja je zaista i više nego dobar.Ostali izdavači su se trenutno toliko raširili sa izdavačkom delatnošću da teško da mogu i da pomisle na ovako nešto.

Ali, nikad ne reci nikad.U nekom budućem periodu stvari bi se mogle promeniti.Ako ništa drugo Ludens kada poodmakne sa izdavanjem ovih junaka ili neke završi mogao bi da izda i neka izdanja u boji.U svakom slučaju iako već izdaje ove junake mislim da je svejedno Ludens adresa na koju se treba obratiti povodom ovoga.A i ne vidim razlog zašto recimo Ludens ne bi možda i već sada objavio posebne naknadne epizode poput Povratka Rendžera i Čarobnjaka Zoltana (kao što si i napomenuo Ddeki), svakako te epizode bi možda i zaslužile određeni, drugačiji izgled, što podrazumeva boju.Ja bih to voleo videti i eto, nada umire poslednja.

Edited by - maelstrom on 11/01/2018 13:02:50
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.31 seconds. Snitz Forums 2000