forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Anketa: Da li bi ste kupovali stripove u boji od..
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

ddeki
Advanced Member



3287 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 11/01/2018 : 13:40:12  Show Profile Show Extended Profile  Send ddeki a Private Message  Reply with Quote
Nego kad smo kod ponavljanja epizoda, VG je poceo da izdaje najbolje epizode Malog rendzera u tvrdom povezu kao jedna knjiga celovita prica u tirazu od 110 primeraka. Prva knjiga obuhvata epizode Kineska cetvrt i Morski tigrovi.

Eto zar nije onda moglo da se krene sa kolorima od MR umesto cb varijante... A verujem da bi se naslo tih 110 ljubitelja stripa koji bi kupili takav primerak. Recimo kad zavrsim epizodu Kju Kluks Klan verujem da bi se takav primerak lako prodao u ovom tirazu. A verujem da bi isto interesovanje, ako ne i vece imala i epizoda "Kubaj Kan" ako bih je obojio.....

http://ddeki.deviantart.com/gallery/
https://www.facebook.com/profile.php?id=100009518400153
Go to Top of Page

Kontrast 2
Senior Member

2264 Posts

Member since 12/09/2016

Posted - 11/01/2018 : 13:50:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Kontrast 2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ddeki

Nego kad smo kod ponavljanja epizoda, VG je poceo da izdaje najbolje epizode Malog rendzera u tvrdom povezu kao jedna knjiga celovita prica u tirazu od 110 primeraka. Prva knjiga obuhvata epizode Kineska cetvrt i Morski tigrovi.

Eto zar nije onda moglo da se krene sa kolorima od MR umesto cb varijante... A verujem da bi se naslo tih 110 ljubitelja stripa koji bi kupili takav primerak. Recimo kad zavrsim epizodu Kju Kluks Klan verujem da bi se takav primerak lako prodao u ovom tirazu. A verujem da bi isto interesovanje, ako ne i vece imala i epizoda "Kubaj Kan" ako bih je obojio.....





Uvek možeš da kreneš i sam (u saradnji sa nekim) u izdavanje takvih stripova.
Bar u Srbiji za Malog Rendžera niko nema kupljena prava.
Go to Top of Page

ddeki
Advanced Member



3287 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 11/01/2018 : 13:55:03  Show Profile Show Extended Profile  Send ddeki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kontrast 2

quote:
Originally posted by ddeki

Nego kad smo kod ponavljanja epizoda, VG je poceo da izdaje najbolje epizode Malog rendzera u tvrdom povezu kao jedna knjiga celovita prica u tirazu od 110 primeraka. Prva knjiga obuhvata epizode Kineska cetvrt i Morski tigrovi.

Eto zar nije onda moglo da se krene sa kolorima od MR umesto cb varijante... A verujem da bi se naslo tih 110 ljubitelja stripa koji bi kupili takav primerak. Recimo kad zavrsim epizodu Kju Kluks Klan verujem da bi se takav primerak lako prodao u ovom tirazu. A verujem da bi isto interesovanje, ako ne i vece imala i epizoda "Kubaj Kan" ako bih je obojio.....





Uvek možeš da kreneš i sam (u saradnji sa nekim) u izdavanje takvih stripova.
Bar u Srbiji za Malog Rendžera niko nema kupljena prava.



Ja se ne bavim izdavastvom i ne bih se petljao tamo gde mi nije mesto.

http://ddeki.deviantart.com/gallery/
https://www.facebook.com/profile.php?id=100009518400153
Go to Top of Page

Kontrast 2
Senior Member

2264 Posts

Member since 12/09/2016

Posted - 11/01/2018 : 13:58:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Kontrast 2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ddeki



Ja se ne bavim izdavastvom i ne bih se petljao tamo gde mi nije mesto.





Zato sam i stavio "u saradnji sa nekim"...
Ti reče da si kontaktirao neke srpske izdavače (pitam zbog autorskih prava, koja u Srbiji niko nije uzeo, za razliku od Hrvatske)?
Go to Top of Page

ddeki
Advanced Member



3287 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 11/01/2018 : 14:09:01  Show Profile Show Extended Profile  Send ddeki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kontrast 2

quote:
Originally posted by ddeki



Ja se ne bavim izdavastvom i ne bih se petljao tamo gde mi nije mesto.





Zato sam i stavio "u saradnji sa nekim"...
Ti reče da si kontaktirao neke srpske izdavače (pitam zbog autorskih prava, koja u Srbiji niko nije uzeo, za razliku od Hrvatske)?



Jesam, kontaktirao sam VC ali nisam dobio nikakav odgovor, a takodje ni od Libellusa. Ludensa nisam kontaktirao jer kad odem na njihov sajt dobijem poruku ERROR The requested URL could not be retrieved. Tako da ne znam na koju adresu da im se obratim.

http://ddeki.deviantart.com/gallery/
https://www.facebook.com/profile.php?id=100009518400153
Go to Top of Page

Kontrast 2
Senior Member

2264 Posts

Member since 12/09/2016

Posted - 11/01/2018 : 14:32:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Kontrast 2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ddeki



Jesam, kontaktirao sam VC ali nisam dobio nikakav odgovor, a takodje ni od Libellusa. Ludensa nisam kontaktirao jer kad odem na njihov sajt dobijem poruku ERROR The requested URL could not be retrieved. Tako da ne znam na koju adresu da im se obratim.





Gde nadje VČ?
Njima možeš da ponudiš samo Dilan Doga, Alan Forda, Napoleona,... u boji.
Ne objavljuju oni ove geačke stripove (sem zbog profita (Zagora)- da pokriju gubitke od njihovih elitnih stripova).
Mislio sam na Darkvud, ili na nekog od ovih manjih izdavača, poput Kolta.
Go to Top of Page

ddeki
Advanced Member



3287 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 11/01/2018 : 14:45:34  Show Profile Show Extended Profile  Send ddeki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kontrast 2

quote:
Originally posted by ddeki



Jesam, kontaktirao sam VC ali nisam dobio nikakav odgovor, a takodje ni od Libellusa. Ludensa nisam kontaktirao jer kad odem na njihov sajt dobijem poruku ERROR The requested URL could not be retrieved. Tako da ne znam na koju adresu da im se obratim.





Gde nadje VČ?
Njima možeš da ponudiš samo Dilan Doga, Alan Forda, Napoleona,... u boji.
Ne objavljuju oni ove geačke stripove (sem zbog profita (Zagora)- da pokriju gubitke od njihovih elitnih stripova).
Mislio sam na Darkvud, ili na nekog od ovih manjih izdavača, poput Kolta.


Eto kontaktirao sam i Makondo, pa cemo videti.

http://ddeki.deviantart.com/gallery/
https://www.facebook.com/profile.php?id=100009518400153
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12168 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 11/01/2018 : 15:05:48  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
Možda ne bi loša ideja bila, da obojiš JUDASA....čitav serijal ima 16 brojeva a nitko ga još nije reprintovao.

Ionako bi ga ljudi kupovali jer je NEOBJAVLJEN (osim kod LMS prije 40 godina) a boja bi bila samo šlag na torti.

Ako se sve reprinta, ne razumijem kako nitko neče Judasa reprintati....

Ili da pošalješ svoje radove nekome u Bonelli ili Disney ili bande desinee,....i kažeš im da voliš da bojiš stripove, pa te možda oni uzmu za svog suradnika, pa bojiš nove stripove, još neizašle, kod njih ono što imaju...Disney i Bandee desinee ionako imaju sve u boji, a Bonelli ima neke stripove u boji (jubilarce npr...) ili če možda početi sa nekim "obojenim programom",....ništa te ne košta da pošalješ što više maila što više ljudima, pokažeš svoje radove,...siguran sam da če nekoga zanimati.

A onda češ imati najbolji posao na svijetu, jer češ svoju strast i svoj hobi pretvoriti u novac, kud češ lijepše.

Pa češ najprje kupiti prvi Ferrari, pa onda Lamborghini, pa vilu na Kapriju, pa još jednu na Sardiniji, Korčuli, Braču, pa stan u Zagrebu, Londonu, Parizu, Ženevi,...pa onda kada budu dignuli honorar češ moči kupiti vlastiti otok na Karibima, svoj privatni aerodrom i avion, pa limuzine, kokain, kurve, diamanti, umjetnička djela,......

Držim ti palčeve!!!!

I ako budeš prodavao onaj prvi Ferrari jer češ kupiti najnovijeg, ja sam tu da ga kupim sniženog za -90%!
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000