forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 VESELI ČETVRTAK I-III 2018.
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 23

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 15/02/2018 : 14:48:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Ma da kod nas izlazi takvo SC izdanje za 7€, i ja ga kupim (uzeo sam SAF-ovo izdanje Kuberta za 8€, englesko, ali je taj manji format, "americki"). Samo ne na talijanskom. ;)



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

cronos six
Advanced Member



Serbia
7884 Posts

Member since 09/09/2008

Posted - 15/02/2018 : 16:11:56  Show Profile Show Extended Profile  Send cronos six a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Combatrock

slazem se... bolje je c/b nego color...

ali ja recimo imam orginalnu Patagoniju iz Italije, izdanje je mekokoriceno, placeno je 6,9 eur...

nervira me sto se sad trazi dlaka u jajetu izdanju SA zbog izdavaca koji je izbacio dva Texonea i pitanje je da li ce ikada kompletirati sve... i to sve za cenu od 24 eur ...

a Sergio Bonelli izdanje nije za bacanje uopste... ovde cena ne kompenzuje kvalitet



Kom izdanju je priblizan sken i otisak orginalnog italijanskog Texonea?
Veselom ili Strip agentu?

Juznjak!
Tex Willer.
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 15/02/2018 : 16:52:13  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
sa patagonija je golo djubre, sramota za imati
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 15/02/2018 : 16:54:49  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
a ovaj deo gde ce ll uraditi bolje mi je najbolji
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9173 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 15/02/2018 : 16:58:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Ajde ljudi nemojmo pretjerivati, SA izdanje je za prosječnog čitatelja sasvim korektno i čitljivo odštampan strip. Ali kad se zna koliko je moćan originalan crtež onda taj prosjek nije dovoljno dobar i nikad neće biti. Drago mi je da se VČ toga prihvatio kako treba i volio bih vidjeti potpunu komparaciju Original - SA - VČ - EC.

Ako ćemo baš baš pretjerivati volio bih jednom vidjeti i artist edition toga stripa. Makar bez teksta.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 15/02/2018 : 17:03:39  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
ja imam problema sa sa patagonijom od 2012
taj kome je taj strip korektno odradjen ima problema sa ocima ili u glavi ili nema pojma niocemu.
epicentar moze, vc moze, sa u kontejner ako drzite do sebe
Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4564 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 15/02/2018 : 18:28:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message  Reply with Quote
Ne troluj

sangue navajo
Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4564 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 15/02/2018 : 18:33:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by cronos six

quote:
Originally posted by Combatrock

slazem se... bolje je c/b nego color...

ali ja recimo imam orginalnu Patagoniju iz Italije, izdanje je mekokoriceno, placeno je 6,9 eur...

nervira me sto se sad trazi dlaka u jajetu izdanju SA zbog izdavaca koji je izbacio dva Texonea i pitanje je da li ce ikada kompletirati sve... i to sve za cenu od 24 eur ...

a Sergio Bonelli izdanje nije za bacanje uopste... ovde cena ne kompenzuje kvalitet



Kom izdanju je priblizan sken i otisak orginalnog italijanskog Texonea?
Veselom ili Strip agentu?



nisam video VC ne mogu da uporedim hteo sam da kazem da je SB odlicno izdanje u mekom povezu za ok cenu

sangue navajo
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 15/02/2018 : 18:45:45  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Combatrock

troluj



ocem
Go to Top of Page

djukak
Senior Member



2884 Posts

Member since 28/04/2005

Posted - 15/02/2018 : 18:47:25  Show Profile Show Extended Profile  Send djukak a Private Message  Reply with Quote
Ni boneli izdanje paagonije nije ni blizu originala
A kamoli domaca izdanja.

They have money for wars, but can't feed the poor!

Allow me to introduce first, Makaveli the Don.
Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4564 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 15/02/2018 : 18:52:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

quote:
Originally posted by Combatrock

troluj



ocem



kiss

sangue navajo
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 15/02/2018 : 18:58:41  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by djukak

Ni boneli izdanje paagonije nije ni blizu originala
A kamoli domaca izdanja.



oces reci da je boneli patagonija bolja od vc patagonije?
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 15/02/2018 : 18:59:50  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Combatrock

quote:
Originally posted by kasper

quote:
Originally posted by Combatrock

troluj



ocem



kiss



bang
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6220 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 15/02/2018 : 19:51:01  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Khm, tellera su vec upoznali u zivo neki clanovi, cak mislim da je i fotka bila negde na forumu. Eto, osim 1Eura upoznao ga je i dcopic. Pa valjda on ne laze. :D







Ne lažem, majke mi!

Teller i ja smo popili piće i ugodno porazgovarali o svemu i svačemu. I opet ćemo, ali nikako da me put nanese u njegove krajeve...
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11154 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 21/02/2018 : 13:16:57  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote

https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 24/02/2018 : 03:35:38  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Prelepo vrhunsko izdanje





Tri Patagonije!

Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7053 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 24/02/2018 : 06:33:55  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

quote:
Originally posted by djukak

Ni boneli izdanje paagonije nije ni blizu originala
A kamoli domaca izdanja.



oces reci da je boneli patagonija bolja od vc patagonije?


Ne vjerujem da je Bonelli Patagonija bolja od VC verzije, tj. siguran sam da nije!
VC-ova verzija mi je na putu.
Epicenter verzija je bolja od Bonelli Patagonije, jer je nas papir za Frisendin crtez mnogo prikladnije od Bonellijevog koji je za Frisendin crtez (koji je pun efekata i sitnih crtica) los jer je pre grub i previse upija. Zato su npr. i Libellusovi Magicni Vjetrovi sa Frisendinim crtezom bolji od originalnih Bonellijevih izdanja. Ludo, ali istinito.
Inace za Patagoniju smo svi imali iste materijale: Bonelli, EC i VC. Sto je SA koristila nije mi jasno jer njihova verzija na nista ne lici, tj. ono je masakr na Frisendinom remek djelu. Ja sam svoj pimjerak SA Patagonije poklinio kupcu jedne nase Zagor knjige prosle godine. Upozorio sam ga, ali je inzistirao.

Nazalost, SBE je zeznuo sto je originalne skenove tabli Patagonije pretvorio u bitmap (a nisu zadrzali sirove grayscale fajlove) pa su se naj, najfiniji detalji kakve mozete vidjeti samo na slikama originalnih tabli izgubili. A originalne table su prodane i rasprsene po svijetu. Tako da o Artist editionu nema rijeci. Dosad je EC dosao najblize sto se moglo izvuci iz postojecih materijala, a sudeci po onome kako je VC majstorski sredio Magnusa, vjerujem da je i njihovo izdanje isto, samo sto oni koriste ne sjajni papir, a mi sjajni.

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

vronski 3
Senior Member



2374 Posts

Member since 10/01/2014

Posted - 24/02/2018 : 16:26:07  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

Prelepo vrhunsko izdanje





Tri Patagonije!





Bolje reći PRESKUPO vrhunsko izdanje
Go to Top of Page

vronski 3
Senior Member



2374 Posts

Member since 10/01/2014

Posted - 24/02/2018 : 16:27:59  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
Ako sam se možda nekim delićem zdravog razuma i razmišljao da li da iskeširam 2.800 sa popustom za Patagonju, informacija da je moj "dragi kolega" Karven deo redakcije tog izdanja odmah mi je razvejao svaku sumnju tako da ću taj novac upotrebiti za nešto pametnije...
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 25/02/2018 : 01:25:28  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Naručena Patagonija i ZS kod SPQ Rome. Imam EC izdanje sa alternativnom naslovnom, tako da ce ova regularna lepo da legne. Ne svidja mi se sto ce obodi biti razlicitih boja, ali to je bas trazenje dlake u jajetu (i alternativna naslovna VC-a mi iskreno nije nesto). Izdanje vredi.

Bio karven u ekipi ili ne bio

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

vronski 3
Senior Member



2374 Posts

Member since 10/01/2014

Posted - 25/02/2018 : 12:09:46  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

Naručena Patagonija i ZS kod SPQ Rome. Imam EC izdanje sa alternativnom naslovnom, tako da ce ova regularna lepo da legne. Ne svidja mi se sto ce obodi biti razlicitih boja, ali to je bas trazenje dlake u jajetu (i alternativna naslovna VC-a mi iskreno nije nesto). Izdanje vredi.

Bio karven u ekipi ili ne bio



Ma nije Karven razlog naravno, to se ja šalim malo, glavni razlog zašto se odričem Patagonije jeste stvarno previsoka cena. Jbg, mnogo je to za novinarski džep danas u zemlji Srbiji...;)
Go to Top of Page

vronski 3
Senior Member



2374 Posts

Member since 10/01/2014

Posted - 25/02/2018 : 12:11:39  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
Inače, šalu na stranu, možemo da se on i ja peckamo po forumima još milion godina ali činjenica da su Karvenovi strip uvodnici i uopšte tekstovi stvarno odlični, tu mu uvek skidam kapu! To je samo razlog više da se Patagonija uzme ali opet ta cena... Možda sačekam neki dodatbi popust ukoliko se Dushman i ekipa smilostive na nas proletere... ;)))))
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11154 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 28/02/2018 : 12:46:33  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote

https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 28/02/2018 : 14:08:25  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
samo nek izlazi

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

Kontrast 2
Senior Member

2264 Posts

Member since 12/09/2016

Posted - 28/02/2018 : 15:23:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Kontrast 2 a Private Message  Reply with Quote
Inače, sledeće OP su Priče iz Darkvuda, prošlogodišnji Maxi sa kratkim pričicama.
Go to Top of Page
Page: of 23 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000