forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 Alan Ford - Redovno izdanje
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 15

danielp
Senior Member



Serbia
1341 Posts

Member since 29/05/2004

Posted - 04/01/2018 : 17:56:32  Show Profile Show Extended Profile  Send danielp a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jasko

quote:
Originally posted by danielp

Auuuu kakav je ovo monopol! ColorPress je pun love pa je uzeo sve!
Ne svidja mi se to uopste! SA je bio dobar i nije fer da ovako nesto urade. Kao Egmont sa Diznijem. Uzas!

A AF jeste hrvatski i trebalo je da tako ostane!

Koji ce nam narednih 130 brojeva koje je izdao SA. Umesto da nastave sa 540 oni ce da izdaju sve sto je radio SA narednih 10 godina!!!

Ako bude ovako BOJKOT! Uaaa monopolasi!



Strip-agent nije hteo da izdaje više po toj ceni prava, pa je preuzeo CPG. Bolje rešenje od ovog nije moglo.

Ne kapiram sta je moglo bolje? Pa sad ce doci na red sve one Minuette sto imamo od SA extra. 107 brojeva! Ne vidim sta je tu dobro
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39123 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 04/01/2018 : 18:03:55  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Sta je na kraju izaslo? Sta ce izlaziti? U kom formatu? Potpuno nejasna najava..
Go to Top of Page

danielp
Senior Member



Serbia
1341 Posts

Member since 29/05/2004

Posted - 04/01/2018 : 18:52:18  Show Profile Show Extended Profile  Send danielp a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

Sta je na kraju izaslo? Sta ce izlaziti? U kom formatu? Potpuno nejasna najava..

Pa reko covek. Nista novo. CPG je izdavao od njihovog numerisanog broja 1 (orig 250-Kum) i sad je na 174 (orig 419) i to je to nastavljaju sa 175 (orig 420) i tako dalje... za 5 brojeva stizu tamo gde je SA poceo Pax Vobis (kod SA 1 a kod CPG ce biti 179)
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39123 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 04/01/2018 : 20:11:10  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Znaci od prvog broja nista. Nastavicu ja klasik HC onda..
Go to Top of Page

danielp
Senior Member



Serbia
1341 Posts

Member since 29/05/2004

Posted - 04/01/2018 : 20:57:29  Show Profile Show Extended Profile  Send danielp a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

Znaci od prvog broja nista. Nastavicu ja klasik HC onda..

Klasik HC ti ide samo do broja 200 (a pitanje je sad posle ovoga da li ce nastaviti od 200 i sa SC)
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 04/01/2018 : 21:02:34  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Ma..samo da ide dalje i da nije na slovenskom....
SA nek gura klasik a taj CPG nek nastavi Minuettu extra...
Vazno da ide na sve kioske i mozda i stave u extra bolji(meksi) papir i labaviji uvez...
Ovi od SA su bili krutiji od mog pise kad je vlastnik najvise uzbuden...
Hocu da Alan Ford izgleda najvjernije Vjestnikovom izdanju jer je bilo najbolje..po izgledu i prevodu...
Bravo za CPG da je preuzeo...cestitke izdavacu na odlicnom potezu...
Veliko trziste moze anulirat i vecu cijenu prava.
Uzeo sam na pocetku par njihovih brojeva i svidali su mi se...dobar dizajn a pogledajuci njihovu sluzbenu stranicu rade sa ljubavju Alana...dobro i zbog novca ali ko ne?

Ps.. taj Svet koji je izdavao Alana je isto CPG ili nesto drugo?

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!

Edited by - teller on 04/01/2018 22:00:57
Go to Top of Page

mogorovic
Advanced Member

3012 Posts

Member since 02/08/2013

Posted - 04/01/2018 : 22:23:02  Show Profile Show Extended Profile  Send mogorovic a Private Message  Reply with Quote
Pitanje je što će biti sa Klasikom. Zadnji izašli broj - 193, se pojavio na kioscima 6. prosinca (provjerila danas na računalu moja prijateljica trafikantica), dakle, prije, praktično, mjesec dana. A, novog još nema...
Go to Top of Page

wolf
Advanced Member

4577 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 04/01/2018 : 22:56:02  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message  Reply with Quote
Malo sam zbunjen svim ovim informacijama. Je li CPG i Svet jedno te isto izdanje ili su to oni pto izdaju AF u boji? Može li netko postaviti naslovnicu CPG izdanja?

Btw, za 20 kn izdavati sve one Minuette brojeve koji se i kroz extra nisu baš najbolje plasirali... Ne znam. No, s druge strane, tržište je sad u svim ex-yu državama pa može biti da se bude bolje prodavao. Ipak, 20 kn nije mala cijena u odnosu na dosadašnjih 15 kn.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 04/01/2018 : 23:02:09  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mogorovic

Pitanje je što će biti sa Klasikom. Zadnji izašli broj - 193, se pojavio na kioscima 6. prosinca (provjerila danas na računalu moja prijateljica trafikantica), dakle, prije, praktično, mjesec dana. A, novog još nema...


Da, i ja sam pitao kakva je situacija sa klasikom, znam da je tiskano do 200-tog broja ali što će biti poslije.

Autor teme bi trebao dati više informacija a ne da ovako bezveze nagađamo što će biti.
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 04/01/2018 : 23:03:05  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
odron topik

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

wolf
Advanced Member

4577 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 04/01/2018 : 23:09:06  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message  Reply with Quote
Nije ni čudo kad ga pohode brdski trolovi...
Go to Top of Page

Jasko
Advanced Member



Nicaragua
6214 Posts

Member since 29/02/2012

Posted - 04/01/2018 : 23:14:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Jasko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Alan Ford CPG

Za sada, najava je za redovno izdanje i broj 419 u originalu.



Rekao bih da je ovde sve jasno.

Najava je za ono što je izašlo, za ostalo - o tom potom. Ako uopšte bude.

Svet ili Color Press Group ili Color Media International je ista izdavačka kuća iz Novog Sada.

Edited by - Jasko on 04/01/2018 23:15:24
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25748 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 04/01/2018 : 23:18:02  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dalen

A i ti pričaš glupsti. Ne postoji nikakav "jugoslavenski" jezik, niti je ikad ostojao. Postojao je hrvatsko-srpski koji je u biti bio hrvatski, i srpsko-hrvatski koji je u biti bio srpski, samo se nisu smjeli tako okarekterizirat izi dobro poznatih razloga. Naravno, postojali su i slovenski i makedonski koji naravno i dalje postoje i to je već nešto drugo. Alan Ford je izlazio na hrvatskom, da skratim, onima koji to ne razumiju. Točka, tačka.


Ja sam ucio u skoli hrvatski ili srpski jezik a hrvatskosrpski ili srpskohrvatski nisam.
Uostalom,nebitno mi je jer af ne kupujem samo me cudi da ljudi stave najavu u kojoj nista nije jasno napisano vec je sve zakukuljeno.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

bvagner3
Senior Member



Croatia
2279 Posts

Member since 13/01/2009

Posted - 04/01/2018 : 23:30:33  Show Profile Show Extended Profile  Send bvagner3 a Private Message  Reply with Quote
Da niti meni tu baš nije previše jasno što će tu,gdje i kako uopće izlaziti,baš mi nema neke logike ponavljati preko stotinu nema dugo izašlih brojeva,i prodavati ih za 20 kn,a moglo ih se nabaviti za 15 kn(a plovne i jeftinije),da nastave tamo gdje je AF extra stala,to bi mi već imalo nekog smisla.A i nadam se da klasik bude guro dalje,nakon broja 200,bar do borisovih brojeva.
Go to Top of Page

Zagor-te-nay
Senior Member



Croatia
2451 Posts

Member since 03/05/2006

Posted - 04/01/2018 : 23:34:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagor-te-nay a Private Message  Reply with Quote
Mene nije briga za nove brojeve, imam prvih HC SA 200 brojeva i to mi je dovoljno, ali moram komentirati nikad gluplju izjavu izdavaca gdje apsolutno nista nije rekao. Osim ako mu nije cilj da namjero s tim nagađanjima podigne prasinu. Pa bolje je cak i ko Brada da radi, tj. da nista ne izjavi nego ovakve polu-informacije. Covik ima valjda 2 min. vrimena da objasni kako treba. Koji amaterizam.

Majka Bonelli je pocetak...i kraj.
Go to Top of Page

bvagner3
Senior Member



Croatia
2279 Posts

Member since 13/01/2009

Posted - 04/01/2018 : 23:34:40  Show Profile Show Extended Profile  Send bvagner3 a Private Message  Reply with Quote
A izgleda da je i AF kolor ponovno prdno na rosu.
Go to Top of Page

Jasko
Advanced Member



Nicaragua
6214 Posts

Member since 29/02/2012

Posted - 04/01/2018 : 23:41:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Jasko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zagor-te-nay

Mene nije briga za nove brojeve, imam prvih HC SA 200 brojeva i to mi je dovoljno, ali moram komentirati nikad gluplju izjavu izdavaca gdje apsolutno nista nije rekao. Osim ako mu nije cilj da namjero s tim nagađanjima podigne prasinu. Pa bolje je cak i ko Brada da radi, tj. da nista ne izjavi nego ovakve polu-informacije. Covik ima valjda 2 min. vrimena da objasni kako treba. Koji amaterizam.



A šta treba da ti objasni? Odeš do kioska i vidiš. Obaveštenje je da CPG, od sada, izdaje svoja izdanja za celo tržište bivše Jugoslavije.
Go to Top of Page

Jasko
Advanced Member



Nicaragua
6214 Posts

Member since 29/02/2012

Posted - 04/01/2018 : 23:42:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Jasko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bvagner3

A izgleda da je i AF kolor ponovno prdno na rosu.



Nije
Go to Top of Page

Zagor-te-nay
Senior Member



Croatia
2451 Posts

Member since 03/05/2006

Posted - 04/01/2018 : 23:53:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagor-te-nay a Private Message  Reply with Quote
Znao sam da ce se javiti Jasko koji je toliko zadovoljan ovim transferom da izgleda kao da je i osobno nekako upleten he he he. Josko branis idiotske informacije koje su,osim sto su nepotpune jos uz to i netocne. Na prostoru hrvatske nakon 26 god napokon izlazi alan ford na hrvatskom? A vidi kurca onda su samo dvi opcije...ili mojih 200 hc-ova na polici su imaginarni ili neko prica pizdarije...Daj nemoj branit neobranjivo Josko, ne da mi se uopce s tebom raspravljat. Ako znas osobno tipa reci mu da bude bar polu-profesionalan i amen.

Majka Bonelli je pocetak...i kraj.
Go to Top of Page

wolf
Advanced Member

4577 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 04/01/2018 : 23:54:11  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message  Reply with Quote
Nadam se da distribucija neće biti samo za velike gradove, da svima bude dostupan. Znači, moralo bi preko Tiska.
Go to Top of Page

wolf
Advanced Member

4577 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 04/01/2018 : 23:56:10  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zagor-te-nay

Znao sam da ce se javiti Jasko koji je toliko zadovoljan ovim transferom da izgleda kao da je i osobno nekako upleten he he he. Josko branis idiotske informacije koje su,osim sto su nepotpune jos uz to i netocne. Na prostoru hrvatske nakon 26 god napokon izlazi alan ford na hrvatskom? A vidi kurca onda su samo dvi opcije...ili mojih 200 hc-ova na polici su imaginarni ili neko prica pizdarije...Daj nemoj branit neobranjivo Josko, ne da mi se uopce s tebom raspravljat. Ako znas osobno tipa reci mu da bude bar polu-profesionalan i amen.



Pretpostavka je da su mislili kako opet izlazi svugdje, kao do '91. BiH, CG, Mk i Slo imali su tek neke sitne izlete u AF svijet.
Go to Top of Page

Jasko
Advanced Member



Nicaragua
6214 Posts

Member since 29/02/2012

Posted - 05/01/2018 : 00:05:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Jasko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zagor-te-nay

Znao sam da ce se javiti Jasko koji je toliko zadovoljan ovim transferom da izgleda kao da je i osobno nekako upleten he he he. Josko branis idiotske informacije koje su,osim sto su nepotpune jos uz to i netocne. Na prostoru hrvatske nakon 26 god napokon izlazi alan ford na hrvatskom? A vidi kurca onda su samo dvi opcije...ili mojih 200 hc-ova na polici su imaginarni ili neko prica pizdarije...Daj nemoj branit neobranjivo Josko, ne da mi se uopce s tebom raspravljat. Ako znas osobno tipa reci mu da bude bar polu-profesionalan i amen.



Na kioscima na prostoru bivše Jugoslavije. Lepo piše.
Go to Top of Page

Zagor-te-nay
Senior Member



Croatia
2451 Posts

Member since 03/05/2006

Posted - 05/01/2018 : 00:06:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagor-te-nay a Private Message  Reply with Quote
Pretpostavljamo mi svi ovo i ono. Nema se sta tu rec. Pa SA i Brada imaju svoj sajt i ako je sve ovo istina od njih bi za pocetak bilo normalno da objave na sajtu da prestaju s tim. Al na njih smo navikli da nas apsolutno niti malo ne postuju. Brada mi je osobno reka da ide do 200 HC i dalje ako bude islo ice SC. Kritiziram oboje.
Al sad da se pojavi novi igrac i natukne nesto...valjda bi tribali bit prisritni sad svi, ovi se izdavac bar javija, jupiii. Pa 2018 je, netreba svak bit fibra i libellus al jel toliki problem dat smislenu informaciju...

Majka Bonelli je pocetak...i kraj.
Go to Top of Page

bvagner3
Senior Member



Croatia
2279 Posts

Member since 13/01/2009

Posted - 05/01/2018 : 00:21:07  Show Profile Show Extended Profile  Send bvagner3 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jasko

quote:
Originally posted by bvagner3

A izgleda da je i AF kolor ponovno prdno na rosu.



Nije



Nisam mislio na Svetovo kolorno izdanje,nego na AF kolor od SA.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 05/01/2018 : 03:19:52  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zagor-te-nay

Pretpostavljamo mi svi ovo i ono. Nema se sta tu rec. Pa SA i Brada imaju svoj sajt i ako je sve ovo istina od njih bi za pocetak bilo normalno da objave na sajtu da prestaju s tim. Al na njih smo navikli da nas apsolutno niti malo ne postuju. Brada mi je osobno reka da ide do 200 HC i dalje ako bude islo ice SC. Kritiziram oboje.
Al sad da se pojavi novi igrac i natukne nesto...valjda bi tribali bit prisritni sad svi, ovi se izdavac bar javija, jupiii. Pa 2018 je, netreba svak bit fibra i libellus al jel toliki problem dat smislenu informaciju...


Izgleda da je problem dat informaciju.
Meni je Berni isto to rekao za Hc Fordove. Ali mi nije nista moga rec za extru. Sad vidim i zasto...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page
Page: of 15 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.3 seconds. Snitz Forums 2000