forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 Alan Ford - Redovno izdanje
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 15

danielp
Senior Member



Serbia
1341 Posts

Member since 29/05/2004

Posted - 05/01/2018 : 10:55:37  Show Profile Show Extended Profile  Send danielp a Private Message  Reply with Quote
A Jasko je upleten u ovo sa CPG definitivno :) Ili je neki lektor ili tehnicki urednik.
Al ajd budi realan pa priznaj da je ovo glupo!
1) recenica posle 26 godina ... blabla bla. Ne znam kako ga vec nisu banovali zbog ovoga. Sa pravom se ljute kolege iz Hrvatske
2) Najavljuju da izlazi od orig broja 419. Pa to vec izlazi u Srbiji od epizode 1 - Kum (orig 250) jos od msm 2004 god. Sta je tu novo?
3) CPG su tresh zivi. Vidi samo sta izdaju http://www.color.rs/cmi/magazini.html a jaki su ko zemlja! odradili su matorog Bunkera da im proda sva prava na AF i na taj nacin pojeli SA koji nije mogao da im parira. Upropastice AF koji ima tradiciju prvo u Hrvatskoj a onda i u svim zemljama ExYu. Baci samo pogled na neke epizode njihove pre broja 100. Toalet-flis papir a ruke crne posle citanja. Otisak uzas! Gori nego kod Borgisovih kartonaca! Sad su OK sto se toga tice, da ne gresim dusu. Jedino da skinem kapu za prevod i adaptaciju. Tu su dobri. Mozda cak bolji od SA. Jos ako su sad ubacili jekavicu i hrvatske (srpsko-hrvatske) reci bice to najslicnije Brixiju
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7720 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 05/01/2018 : 11:00:33  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message  Reply with Quote
Vidio sam ga danas na kiosku...
Go to Top of Page

Jasko
Advanced Member



Nicaragua
6214 Posts

Member since 29/02/2012

Posted - 05/01/2018 : 12:39:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Jasko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by danielp

A Jasko je upleten u ovo sa CPG definitivno :) Ili je neki lektor ili tehnicki urednik.
Al ajd budi realan pa priznaj da je ovo glupo!
1) recenica posle 26 godina ... blabla bla. Ne znam kako ga vec nisu banovali zbog ovoga. Sa pravom se ljute kolege iz Hrvatske
2) Najavljuju da izlazi od orig broja 419. Pa to vec izlazi u Srbiji od epizode 1 - Kum (orig 250) jos od msm 2004 god. Sta je tu novo?
3) CPG su tresh zivi. Vidi samo sta izdaju http://www.color.rs/cmi/magazini.html a jaki su ko zemlja! odradili su matorog Bunkera da im proda sva prava na AF i na taj nacin pojeli SA koji nije mogao da im parira. Upropastice AF koji ima tradiciju prvo u Hrvatskoj a onda i u svim zemljama ExYu. Baci samo pogled na neke epizode njihove pre broja 100. Toalet-flis papir a ruke crne posle citanja. Otisak uzas! Gori nego kod Borgisovih kartonaca! Sad su OK sto se toga tice, da ne gresim dusu. Jedino da skinem kapu za prevod i adaptaciju. Tu su dobri. Mozda cak bolji od SA. Jos ako su sad ubacili jekavicu i hrvatske (srpsko-hrvatske) reci bice to najslicnije Brixiju



1. Posle 26 godina u celoj regiji na kioscima. Šta je tu netačno, o čemu pričaš?
2. Nije najava nego obaveštenje.
3. To što si napisao za prava je potpuna neistina.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 05/01/2018 : 13:40:27  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Evo posta sa Darkvudskog foruma:
quote:
[quote author=Alan Ford CPG]
Obaveštenje važi za redovna izdanja. O drugim izdanjima biće obaveštenja uskoro.


Znači da je i klasik u opasnosti...

Edited by - solar on 05/01/2018 13:40:45
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 05/01/2018 : 14:19:51  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
pa zar niko nema bradonjin telefon da ga pita sta se desava sa njegovim izdanjem?
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 05/01/2018 : 14:22:45  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Ne svida mi se ovo. A Alan Ford mi je svetinja. I eto ti sad, skoro se blizi 50-godisnjica izlazenja ovog kultnog stripa u Hrvatskoj, a njega preuzima neka nepoznata kuca... steta extre. Kakve god kvalitete epizide bile, ali nismo puno kasnili za taljanima. Sto sad? Cekat ovog izdavaca da zavrsi 107 Strip agentovih epizoda. Sranje, ispricavam se na izrazu, ali najbolje ilustrira novonastalu situaciju.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Jasko
Advanced Member



Nicaragua
6214 Posts

Member since 29/02/2012

Posted - 05/01/2018 : 14:35:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Jasko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Ne svida mi se ovo. A Alan Ford mi je svetinja. I eto ti sad, skoro se blizi 50-godisnjica izlazenja ovog kultnog stripa u Hrvatskoj, a njega preuzima neka nepoznata kuca... steta extre. Kakve god kvalitete epizide bile, ali nismo puno kasnili za taljanima. Sto sad? Cekat ovog izdavaca da zavrsi 107 Strip agentovih epizoda. Sranje, ispricavam se na izrazu, ali najbolje ilustrira novonastalu situaciju.



Nepoznata kuća? A Strip-agent je bio poznata kada se pojavila?

CPG je u jedan od najvećih izdavača u regiji.

Edited by - Jasko on 05/01/2018 14:35:27
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
14933 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 05/01/2018 : 14:36:47  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
možda počnu izdavat hc od broja 1. (npr. po 2 broja mjesečno)
to bi bilo super..bar nešto pozitivno

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".

Edited by - risbozg on 05/01/2018 14:37:36
Go to Top of Page

wolf
Advanced Member

4577 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 05/01/2018 : 14:51:32  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message  Reply with Quote
Ostaje nada za klasik. Pa ni Zagor nije ekskluzivno samo kod jednog izdavača. Ja mislim da su ovi u CPG jednostavno dobili prava za nove epizode nakon Korpusa, plus specijalce i kolor izdanja, a sumnjam da bi se upuštali u izdavanje od samog početka. Da klasik izgura dokle je SSB išao bilo bi idealno, taman da se poklopi s Borgisom. Tužno za extra ali bolje išta nego ništa. Makar, opet kažem, cijena baš nije popularna.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 05/01/2018 : 15:01:18  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jasko

quote:
Originally posted by ivanl

Ne svida mi se ovo. A Alan Ford mi je svetinja. I eto ti sad, skoro se blizi 50-godisnjica izlazenja ovog kultnog stripa u Hrvatskoj, a njega preuzima neka nepoznata kuca... steta extre. Kakve god kvalitete epizide bile, ali nismo puno kasnili za taljanima. Sto sad? Cekat ovog izdavaca da zavrsi 107 Strip agentovih epizoda. Sranje, ispricavam se na izrazu, ali najbolje ilustrira novonastalu situaciju.



Nepoznata kuća? A Strip-agent je bio poznata kada se pojavila?

CPG je u jedan od najvećih izdavača u regiji.


Nemam ti ja pojma druze o njima. Nisu mi poznate njihove tiskovine. Ali znam da je Alan Ford bio Vjesnik (one and only), pa Borgis, Strijela, Korpus i donedavno (ako je tome tako) Strip agent. Sve njihovo imam i to u duplo a Vijesnikovo izdanje u tri kompleta. Sto da ti kazem drugi me ne zanimaju. I bas mi je tuzna vijest ako Berni ne gura dalje Forda...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
14933 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 05/01/2018 : 15:18:35  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
inaće na znanje na strip agentovoj web stranici nema više u prodaji alan forda

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 05/01/2018 : 15:21:01  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by risbozg

inaće na znanje na strip agentovoj web stranici nema više u prodaji alan forda


To ja i pricam. Sranje. I to blizu 50-te obljetnice kontinuiranog izlazenja...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Golub
Average Member



Croatia
568 Posts

Member since 01/02/2017

Posted - 05/01/2018 : 16:09:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Golub a Private Message  Reply with Quote
Ovo mi se zasad nimalo ne sviđa, ali pričekajmo vidjeti kako će se situacija razvijati.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 05/01/2018 : 16:10:43  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by risbozg

inaće na znanje na strip agentovoj web stranici nema više u prodaji alan forda


To ja i pricam. Sranje. I to blizu 50-te obljetnice kontinuiranog izlazenja...


šta se brineš?ionako imaš sve i to višekratno:)
ovo novo ionako ne vridi ništa.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 05/01/2018 : 16:51:56  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
E vis. Bas se brinem. Jer mi je to od ditinjstva najdrazi roman, i pratija bi ga stalno, makar i ne vajadu nove epizode. Zato sta je to tradicija i zato sta je taj roman zbilja bija Hrvatski, mozda cak vise nego Taljanski. Svi su ga volili, a Vjesnik ga je maestralno izdava. Steta samo svih onih ponavljanja elizoda. Uostalom to sve beres i sam, bogati. Steta je i gotovo.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 05/01/2018 : 16:51:56  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Meni je svejedno ko izdaje..bolje da to velika kuca nego neki podrumski izdavac...
Meni je dizajn i sve bolje od SA izdanja sa debelim papirem i prejakim uvezom...
Nek slici vjestnikovom izdanju i sve ok..
Vazno da je za kupit na kioscima u cijeloj regiji.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 05/01/2018 : 16:54:39  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

Meni je svejedno ko izdaje..bolje da to velika kuca nego neki podrumski izdavac...
Meni je dizajn i sve bolje od SA izdanja sa debelim papirem i prejakim uvezom...
Nek slici vjestnikovom izdanju i sve ok..
Vazno da je za kupit na kioscima u cijeloj regiji.


A sta sa 107 vec izdanih epizoda Strip agenta? Koji je isto tako prodavan u regiji...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 05/01/2018 : 17:05:10  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by teller

Meni je svejedno ko izdaje..bolje da to velika kuca nego neki podrumski izdavac...
Meni je dizajn i sve bolje od SA izdanja sa debelim papirem i prejakim uvezom...
Nek slici vjestnikovom izdanju i sve ok..
Vazno da je za kupit na kioscima u cijeloj regiji.


A sta sa 107 vec izdanih epizoda Strip agenta? Koji je isto tako prodavan u regiji...


Ma nek rade sta hoce..ionako bar trecinu nisam citao pa cu mozda sada...
Bolje da preskoce ali to je njihova stvar...
Moze se negdje konacno i vidit ta famozna naslovnica?

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!

Edited by - teller on 05/01/2018 17:05:38
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 05/01/2018 : 17:21:42  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Ne znam. Meni nije to tako jednostavno... A i bas me razalostilo. Jbg.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 05/01/2018 : 17:32:37  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Za extru me nije briga, bilo bi šteta da prestanu sa klasikom.
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39113 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 05/01/2018 : 17:47:38  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Meni i dalje nije jasno sta se desava sa klasikom? HC klasikom? :)
Go to Top of Page

KOMIKO
Senior Member



Serbia
1950 Posts

Member since 05/02/2012

Posted - 05/01/2018 : 17:56:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit KOMIKO's Homepage  Send KOMIKO a Private Message  Reply with Quote
http://www.color.rs/cmi/magazini.html

www.komiko.rs
www.zlatnodoba.com
info@komiko.rs
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7720 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 05/01/2018 : 18:04:31  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by risbozg

inaće na znanje na strip agentovoj web stranici nema više u prodaji alan forda


To ja i pricam. Sranje. I to blizu 50-te obljetnice kontinuiranog izlazenja...


šta se brineš?ionako imaš sve i to višekratno:)
ovo novo ionako ne vridi ništa.


A što sa nama koji nemamo ništa od broja 201 pa do prvog Borgisovog broja?
Ako uopće ima takvih osim mene
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 05/01/2018 : 18:06:00  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

Meni i dalje nije jasno sta se desava sa klasikom? HC klasikom? :)


HC klasik samo do 200-stotog broja, onda stop. Znaci do hik, hik hura... poslje mozda u sc, ali nije sigurno...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 05/01/2018 : 18:13:07  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

pa zar niko nema bradonjin telefon da ga pita sta se desava sa njegovim izdanjem?


imaju ljudi ponosa da je mrvica

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page
Page: of 15 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000