forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zagor Extra – koliko još do kraja?
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 25

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 10/01/2018 : 16:17:49  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
@Tonka24 - za ove sam napisao komentare:

http://www.stripovi.com/recenzije/zagor-zg-lex-97-100-sloboda-ili-smrt/361/
http://www.stripovi.com/recenzije/zagor-zg-lex-100-103-vudu/292/

Komentari skroz dolje na dnu.. htio sam reći, meni malo koja epizoda da nije dobra, pa ću reko narušiti možda neku objektivnu ocjenu stripa svojim visokim ocjenama inače, komentirao sam dosta epizoda na jednom dr. forumu (pošto nisam znao kako se ovdje registr.), možda bi mogao te komentare potražiti i kopirati ispod odgovarajuće recenzije

@mladjo - i ja sam primjetio da kako to da ga nisu oderali bilo bi bolje da su mu ga donijeli na ražnju

Ali kao što je Tonka spomenuo, radi se o snu pa se crtač može vaditi na to

edit:

@wele - hvala

"everybody's got a plan until they get hit"

Edited by - ReemCP on 10/01/2018 16:18:35
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 10/01/2018 : 16:57:37  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wele



mlađo, ne znam kod vas ali u našim krajevima veprići nemaju rogove



Možda je ovog njegova draga varala
Ma bizon sam htio napisati lapsus

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 10/01/2018 : 16:58:36  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

@Tonka24 - za ove sam napisao komentare:

http://www.stripovi.com/recenzije/zagor-zg-lex-97-100-sloboda-ili-smrt/361/
http://www.stripovi.com/recenzije/zagor-zg-lex-100-103-vudu/292/

Komentari skroz dolje na dnu.. htio sam reći, meni malo koja epizoda da nije dobra, pa ću reko narušiti možda neku objektivnu ocjenu stripa svojim visokim ocjenama inače, komentirao sam dosta epizoda na jednom dr. forumu (pošto nisam znao kako se ovdje registr.), možda bi mogao te komentare potražiti i kopirati ispod odgovarajuće recenzije

@mladjo - i ja sam primjetio da kako to da ga nisu oderali bilo bi bolje da su mu ga donijeli na ražnju

Ali kao što je Tonka spomenuo, radi se o snu pa se crtač može vaditi na to

edit:

@wele - hvala



Ražanj, definitivno:))
A ako je san, onda je noćna mora :D

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

grofica Varga
stripovi.com suradnik



Germany
1202 Posts

Member since 15/12/2009

Posted - 10/01/2018 : 21:26:12  Show Profile Show Extended Profile  Send grofica Varga a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

@grofica Varga - uspio sam tamo napisati komentar, jedino ne kužim u tim recenzijama kad daješ ocjene, pa imaš posebno ocjene za "priču" i "scenarij". To me malo zbunjuje, pošto sam mislio da su te dvije stvari jedno te isto

A što se tiče tih ocjena, ja sam dosta subjektivan pa ne znam baš koliko su moje ocjene mjerodavne


Samo opušteno, to je na koncu konca tvoja ocjena i tvoj dojam. Nije da dižeš kredit, ako se predomisliš, možeš korigirati napisano.
U vezi priča/scenarij nedoumica, ovdje sigurno postoji netko tko je bolje potkovan po tom pitanju od mene, al budući da šute ili su nestali ja ću ti odgovoriti. Po mom shvaćanju, priča je ideja i šturo prepričana radnja. A u scenarij ti ulaze i dijalozi i karakterizacija likova, prezentiranje/prenošenje radnje čitatelju.
Ako sada ispadne da to nije tako, morat ću ići prepravljati sve ocjene.

@mladjo, pa znaš i sam da bi Chico riješio tog bizona skupa s rogovima i papcima. To malo dlaka ne smeta.

Edited by - grofica Varga on 10/01/2018 22:17:47
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 10/01/2018 : 23:07:39  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Ajde super, sad mi je malo jasnije

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

FelipeKajetano
New Member



256 Posts

Member since 01/06/2016

Posted - 11/01/2018 : 03:03:26  Show Profile Show Extended Profile  Send FelipeKajetano a Private Message  Reply with Quote
Sigurno će nastaviti, definitivno, prvo zato što to nosi paru a drugo zato jer je sami Lov na vuka izašao prije 25 godina. Da li bih volio da stanu kad sustignu Lov na vuka? Ne bih. Da li bih volio Mister Noa na kioscima od početka? Apsolutno
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 11/01/2018 : 14:36:36  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Sve si jasno rekao i slažem se

Nego, zaboravih pitat (možda i nije toliko važno), ako Extra bude išla dalje sa "Vukom" i ostalima, da li bi željeli da ostane isti hrbat (žuti kao dosad) ili bi da je bijele boje?

"everybody's got a plan until they get hit"

Edited by - ReemCP on 11/01/2018 14:37:04
Go to Top of Page

Golub
Average Member



Croatia
568 Posts

Member since 01/02/2017

Posted - 11/01/2018 : 14:52:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Golub a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

Sve si jasno rekao i slažem se

Nego, zaboravih pitat (možda i nije toliko važno), ako Extra bude išla dalje sa "Vukom" i ostalima, da li bi željeli da ostane isti hrbat (žuti kao dosad) ili bi da je bijele boje?



Sigurno će ostati žuti, a meni je svejedno kakav je.
Go to Top of Page

zlatko900
Average Member

930 Posts

Member since 28/01/2012

Posted - 11/01/2018 : 20:00:23  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatko900 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

Ja baš večeras dovršio Zombije (Extra 103), ne znam ni sam jel bi bilo pametno kad se približim ovim pričama Extra izdanjima što izlaze na kioscima friško da malo čitam dr. junake, tako da Zagora i dalje čitam kronološki i da ne preskačem sa pričama.

Nekako sam se najviše odlučio čitati Zagora kronološki jer ne želim da mi se događa ono kao npr. čitaš onaj razgovor Zagora i Jednookog Jacka dok se ovaj kupa, da bi se dogodilo kad se Jack okrenuo, prepoznali su se i vidjelo se da se oni znaju otprije (a prvi susret u Dnevniku nije nikada niti objavljen, ista priča i sa vampirom). Upravo zato što se Zagor sa nekim neprijateljima ili prijateljima susreće po 2 ili više puta, bolje mi je tako čitat po redu Prvi susret u "Dnevniku"? Za vampira mislim da nije objavljen,ali za Jednookog-zar nije u poznatom kapitalcu "Blago crvene planine"? Ispravi me ako griješim...

Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 11/01/2018 : 20:18:39  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zlatko900
Prvi susret u "Dnevniku"? Za vampira mislim da nije objavljen,ali za Jednookog-zar nije u poznatom kapitalcu "Blago crvene planine"? Ispravi me ako griješim...


Malo si me zbunio sa citiranjem, ali skužio sam što si napisao

Taj gdje se Jack kupa ti je upravo u tom legendarnom LMS 4: Blago crvene planine, ali to je drugi susret.

Prvi susret nikad nije objavljen, ako se sjećaš iz Slobodne Dalmacije (extra 65) kad je mislim Čiko otišao slučajno sa onim letećim balonom (od Baruna Ikarovo Pero) u nekakav napušten grad, a tamo je bio Jack i njegovi ortaci..

edit: drugi susret je u extra 76, taj odgovara tom "Blago crvene planine".

"everybody's got a plan until they get hit"

Edited by - ReemCP on 11/01/2018 20:20:56
Go to Top of Page

grofica Varga
stripovi.com suradnik



Germany
1202 Posts

Member since 15/12/2009

Posted - 12/01/2018 : 10:25:37  Show Profile Show Extended Profile  Send grofica Varga a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

quote:
Originally posted by zlatko900
Prvi susret u "Dnevniku"? Za vampira mislim da nije objavljen,ali za Jednookog-zar nije u poznatom kapitalcu "Blago crvene planine"? Ispravi me ako griješim...


Malo si me zbunio sa citiranjem, ali skužio sam što si napisao

Taj gdje se Jack kupa ti je upravo u tom legendarnom LMS 4: Blago crvene planine, ali to je drugi susret.

Prvi susret nikad nije objavljen, ako se sjećaš iz Slobodne Dalmacije (extra 65) kad je mislim Čiko otišao slučajno sa onim letećim balonom (od Baruna Ikarovo Pero) u nekakav napušten grad, a tamo je bio Jack i njegovi ortaci..

edit: drugi susret je u extra 76, taj odgovara tom "Blago crvene planine".


Koliko me sjećanje služi tamo su se prvi put pojavili fratri iz Nebeske Kuće i Happy Lou. Jack i ekipa su i planirali balonom opljačkati samostan.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 12/01/2018 : 10:40:52  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Je je, u pravi si e da, skoro zaboravio na tog lika Happy Loua, fora nadimak. Ono, lik stalno ima crne misli, nešto kao Žalosna Sova iz Komandanta Marka

A na kraju je nešto bilo, kao višak tereta u balonu, pa su se riješili njega i Jacka da su ih izbacili u rijeku ili neko jezero, pa je Jack nešto zaprijetio kao "još ćemo se mi vidjet", u tom stilu..

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14518 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 12/01/2018 : 16:13:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Da i zagor je umalo izgubio glavu u zadnjem okršaju,umalo ga je koštalo to olako puštanje Jacka.
Taj Happy Lou mislim da se zadnji puta pojavljuje u priči kapetanova tajna.

If I had all the money in the world,I'd probably burn it all.If a smile could save the world,You know I'd heal you all.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 12/01/2018 : 16:26:04  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonka24

Da i zagor je umalo izgubio glavu u zadnjem okršaju,umalo ga je koštalo to olako puštanje Jacka.
Taj Happy Lou mislim da se zadnji puta pojavljuje u priči kapetanova tajna.


Meni su zakon te priče sa Jackom, izgleda da se skoro uvijek u njima pojave oni fratri, "kuća na nebu", barun sa svojim letećim napravama, budu baš ok priče.

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14518 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 12/01/2018 : 16:35:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Solidne ako se pita mene.
Dobar negativac ali da je neki vrh i nije.

If I had all the money in the world,I'd probably burn it all.If a smile could save the world,You know I'd heal you all.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 12/01/2018 : 16:44:34  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonka24

Solidne ako se pita mene.
Dobar negativac ali da je neki vrh i nije.


Naravno nije vrh, ali solidan jako me Jack podsjetio (fizički) na onog lika iz prvog Mister No broja, ako se sjećaš kad je povezao onog sijedog sa naočalama, u potragu za nekom olupinom aviona (dijamanti bili u igri).

Žao mi je recimo što onog Krausa (iz epizode "Rat" ili poznatijeg kao "Nasilje u darkvudu") nisu mogli napraviti povratak, već je u prvom pojavljivanju tragično završio. A mislim da je prvi koji je porazio Zagora u ravnopravnoj borbi.

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14518 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 12/01/2018 : 16:50:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Nisam čitao tu epizodu mister noa,samo sve epizode iz slobodne dalmacije.Tek nabavljam ove u libelus izdanjima.
Što se tiče otta krausa jedan od najtežih zagorovih neprijatelja a sama epizoda crni vukovi je daleko,daleko ispred svog vremena ( ne znam kakva je ova zadnja priča kao povratak ).
Da, crni vukovi s identičnim obilježjima schutzstaffela je vrlo jaka podloga za vrlo jaku priču.

If I had all the money in the world,I'd probably burn it all.If a smile could save the world,You know I'd heal you all.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 12/01/2018 : 17:01:37  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Baš sam htio pitat tamo u onoj dr. temi, to je ona najavljena epizoda "Il ritorno dei Lupi Neri", to bi značilo kao "Povratak vukova", jel da? Nisam bio siguran da li bi se to moglo raditi o tim crnim vukovima Krausa.

Kraus je imao neubičajan borilački stil tada za Zagora, pa ga iznenadio.



Što se tiče Mister Noa, to je onaj prvi broj "Dijamantska klopka" meni poznatiji iz LMS-a, i imam taj doma još dan danas :) a i samo knjigu 1 i 2 od Libellusa.

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14518 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 12/01/2018 : 17:12:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Da,povratak crnih vukova ali ne i otta,koliko znam on je mrtav i to bez povratka.
Mislim da ih predvodi neki odbjegli član, ono kad su se predali u nasilju u darkwoodu ili netko iz ekipe koja se predala...nisam siguran.

If I had all the money in the world,I'd probably burn it all.If a smile could save the world,You know I'd heal you all.
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7589 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 12/01/2018 : 19:06:43  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
da li se meni cini ili su ti crni vukovi bili najavljivani kao kolor specijal, nekad na onom Solarovom popisu?
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 12/01/2018 : 19:25:07  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP


Žao mi je recimo što onog Krausa (iz epizode "Rat" ili poznatijeg kao "Nasilje u darkvudu") nisu mogli napraviti povratak, već je u prvom pojavljivanju tragično završio. A mislim da je prvi koji je porazio Zagora u ravnopravnoj borbi.


Drugi.
Prvi je bio Jednooki Jack.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 12/01/2018 : 22:11:08  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
@Tonka24 - je, Krausa je sredio njegov vojnik koliko se sjećam. Zato sam napisao da šteta što tog lika nisu mogli iskoristiti još negdje pošto ionako rade dosta tih povrataka..

@zlatan bihac - ne bih znao

@King Warrior - svaka čast stari, potpuno sam zaboravio onaj dvoboj gore kod "kuće na nebu", išao se sad malo podsjetit. Taman kad ih je Zagor razoružao, Jack je navalio boksačkim serijama i ubrzo podigao Zagora u zrak i htio ga baciti dolje u ponor, ali se barun neočekivano umiješao te tako spasio Zagoru život i dao mu dr. priliku sa Jackom koju je Zagor iskoristio.

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14518 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 13/01/2018 : 01:27:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zlatan bihac

da li se meni cini ili su ti crni vukovi bili najavljivani kao kolor specijal, nekad na onom Solarovom popisu?


Poprilično sam siguran da ide u redovnom tempu.

If I had all the money in the world,I'd probably burn it all.If a smile could save the world,You know I'd heal you all.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 13/01/2018 : 07:26:28  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zlatan bihac

da li se meni cini ili su ti crni vukovi bili najavljivani kao kolor specijal, nekad na onom Solarovom popisu?


Da, tako je bilo nekad prije.
Sto se tice same price, strip je prije svega posveta pionirskim vremenima, epizodama Nasilje u Darkwoodu i Ironmanu. Na fin nacin je sve to ovdje spojeno u jednu simpaticnu pricu sa zaista odlicnim crtezom.
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7589 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 13/01/2018 : 08:19:29  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by zlatan bihac

da li se meni cini ili su ti crni vukovi bili najavljivani kao kolor specijal, nekad na onom Solarovom popisu?




Da, tako je bilo nekad prije.
Sto se tice same price, strip je prije svega posveta pionirskim vremenima, epizodama Nasilje u Darkwoodu i Ironmanu. Na fin nacin je sve to ovdje spojeno u jednu simpaticnu pricu sa zaista odlicnim crtezom.



tek sam sad vidio da ce to brzo kod nas..poslije helingena..skroz sam smetnuo sa uma da je to izaslo vec i to sa onom smijesnom naslovnom sa onim likovima obuceni kao betmeni..mislio sam da je i dalje na onom popisu epizoda koje slijede...
Go to Top of Page
Page: of 25 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.58 seconds. Snitz Forums 2000