forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zagor Extra – koliko još do kraja?
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 25

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7013 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 26/02/2018 : 06:56:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

quote:
Originally posted by Tonka24

quote:
Originally posted by DODSFERD

quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by Spock

Istina, trebalo mi je nekoliko godina, ali pravo me impresionirao samo Nolitta i taj period. Kao dijete sam gutao Bosellijevu sjeverno-američku odiseju, a ovo sam pročitao tek prije par godina. Unatoč nostalgiji koja me veže za Bosellija, pa i Toninellija, taj Nolittin period je uvjerljivo najbolji.


Post godine! Fino je vidjeti da ima još uvijek ljudi sa dobrim ukusom.


Dobro, mi malo stariji znamo da je to tako, problem su ovi mladići ispod 35 godina koji nikako da prepoznaju kvalitetu.


Opet vi, uspoređujete jedne sedam gradova cibole s jednookim džekom


Ma kakav jednooki Džek, daleko je to od Nolittinih klasika iz zlatnog perioda.



Po meni, zlatno razdoblje je između prvog vampira (LU 93) i "Plavokose opasnosti"(LU 146).

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12512 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 26/02/2018 : 06:58:39  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Ali i van tog "zlatnog razdoblja" ima pojedinačnih "zlatnih" epizoda

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 26/02/2018 : 07:26:04  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by Spock

Istina, trebalo mi je nekoliko godina, ali pravo me impresionirao samo Nolitta i taj period. Kao dijete sam gutao Bosellijevu sjeverno-američku odiseju, a ovo sam pročitao tek prije par godina. Unatoč nostalgiji koja me veže za Bosellija, pa i Toninellija, taj Nolittin period je uvjerljivo najbolji.


Post godine! Fino je vidjeti da ima još uvijek ljudi sa dobrim ukusom.


Dobro, mi malo stariji znamo da je to tako, problem su ovi mladići ispod 35 godina koji nikako da prepoznaju kvalitetu.


30 mi je godina. Vi matorci biste mogli da malo spustite noseve

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22146 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 26/02/2018 : 10:49:16  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Řeemcp: Druže, zaista bih ti preporučio Libellus, ukoliko imaš dovoljno novca da odvojiš za njihova izdanja. Ponekad se spominje boja u negativnom kontekstu, kod Ferrija bi se moglo o tome raspravljati, ali kod svih drugih crtača boja je samo prednost. Pogotovo kod Donatellija, koji je crtao brzinom svjetlosti i nije mnogo mario za detaljima, kolor upotpunjuje tu prazninu na najbolji mogući način.
Go to Top of Page

Dalen
Senior Member



Croatia
2259 Posts

Member since 13/03/2003

Posted - 26/02/2018 : 13:27:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Dalen a Private Message  Reply with Quote
Nisam pristaša boje kod Bonellija, naročito kod starijih izdanja (npr. Tex mi je odvratan), ali Zagor me vrlo ugodno iznenadio.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12512 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 26/02/2018 : 15:10:13  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

Řeemcp: Druže, zaista bih ti preporučio Libellus, ukoliko imaš dovoljno novca da odvojiš za njihova izdanja. Ponekad se spominje boja u negativnom kontekstu, kod Ferrija bi se moglo o tome raspravljati, ali kod svih drugih crtača boja je samo prednost. Pogotovo kod Donatellija, koji je crtao brzinom svjetlosti i nije mnogo mario za detaljima, kolor upotpunjuje tu prazninu na najbolji mogući način.


Hvala ti na preporuci i savjetu razmišljao sam sinoć, pa i jutros te išao malo "proučiti" na netu da vidim ima li tih knjiga, te se ugodno iznenadio tako da sam odlučio - definitivno DA

Krenut ću lagano, vidim da su knjige 53 i 54 zadnje koje su izašle i da su još na "akciji". Imao sam samo prilike vidjet to izdanje ovako preko interneta, a mogu se mislit kako to tek izgleda uživo

Ako se i ne nađe neka knjiga (znam onu priču o 23), imam cijelu kolekciju u c/b verziji tako da uvijek u njoj mogu pročitat nastavak priče ako slučajno neku knjigu ne nađem. Ali ću probati sve naći.

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Dalen
Senior Member



Croatia
2259 Posts

Member since 13/03/2003

Posted - 26/02/2018 : 15:39:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Dalen a Private Message  Reply with Quote
Knjige su takve da se sigurno nećeš razočarati. Osim što meni recimo boja Zagoru paše to je i daleko najpovoljnije LL izadnje. NN je nakon toga najpovoljniji (ostalo je hm. neću o tome). 156 kuna za 3 epizode Zagora u boji u takvoj opremi je vrlo prihvatljivo. U početku je bilo još povoljnije ali zato jer je naklada bila veća. Sad se ustalila već duže vrijeme na 400 primjeraka.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12512 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 26/02/2018 : 19:44:48  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Hvala Dalen i jasno mi je to u vezi naklade, baš sam čitao o tome. A ništa, probat ćemo pomalo pa vidjet dokud ćemo stići

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14635 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 26/02/2018 : 23:05:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dalen

Nisam pristaša boje kod Bonellija, naročito kod starijih izdanja (npr. Tex mi je odvratan), ali Zagor me vrlo ugodno iznenadio.


Mene je strah da je to predrečavo, kao slikovnica.
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14635 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 26/02/2018 : 23:07:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dalen

Knjige su takve da se sigurno nećeš razočarati. Osim što meni recimo boja Zagoru paše to je i daleko najpovoljnije LL izadnje. NN je nakon toga najpovoljniji (ostalo je hm. neću o tome). 156 kuna za 3 epizode Zagora u boji u takvoj opremi je vrlo prihvatljivo. U početku je bilo još povoljnije ali zato jer je naklada bila veća. Sad se ustalila već duže vrijeme na 400 primjeraka.


Ja bih volio ako želiš da kažeš svoje mišljenje o Dylanu Dogu i Mister Nou.
Go to Top of Page

PAJDO
Senior Member



Croatia
2236 Posts

Member since 10/04/2003

Posted - 27/02/2018 : 11:53:57  Show Profile Show Extended Profile  Send PAJDO a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

quote:
Originally posted by DODSFERD

quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by Spock

Istina, trebalo mi je nekoliko godina, ali pravo me impresionirao samo Nolitta i taj period. Kao dijete sam gutao Bosellijevu sjeverno-američku odiseju, a ovo sam pročitao tek prije par godina. Unatoč nostalgiji koja me veže za Bosellija, pa i Toninellija, taj Nolittin period je uvjerljivo najbolji.


Post godine! Fino je vidjeti da ima još uvijek ljudi sa dobrim ukusom.


Dobro, mi malo stariji znamo da je to tako, problem su ovi mladići ispod 35 godina koji nikako da prepoznaju kvalitetu.


30 mi je godina. Vi matorci biste mogli da malo spustite noseve



Sad znam o čemu ćemo pričati kad se sljedeći put nađemo na pivi

In spite of my rage I´m still rat in a cage...
Go to Top of Page

Dalen
Senior Member



Croatia
2259 Posts

Member since 13/03/2003

Posted - 27/02/2018 : 13:09:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Dalen a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonka24
quote:
Originally posted by Dalen
Knjige su takve da se sigurno nećeš razočarati. Osim što meni recimo boja Zagoru paše to je i daleko najpovoljnije LL izadnje. NN je nakon toga najpovoljniji (ostalo je hm. neću o tome). 156 kuna za 3 epizode Zagora u boji u takvoj opremi je vrlo prihvatljivo. U početku je bilo još povoljnije ali zato jer je naklada bila veća. Sad se ustalila već duže vrijeme na 400 primjeraka.

Ja bih volio ako želiš da kažeš svoje mišljenje o Dylanu Dogu i Mister Nou.

O Dylanu Dogu ne mogu ništa reći jer ga ne volim i ne kupujem pa s toga niti ne znam cijene.
O Mister Nou? Evo jedan klasičan najnoviji primjer. Mister No 88 košta 156,00 kuna 224 c/b stranice. Isto toliko košta Zagor u boji na 324 stranica. Treba li dalje?
Go to Top of Page

FelipeKajetano
New Member



256 Posts

Member since 01/06/2016

Posted - 27/02/2018 : 13:43:05  Show Profile Show Extended Profile  Send FelipeKajetano a Private Message  Reply with Quote
Pričajte šta hoćete ali Sclavi je vrh, bilo Dylana bilo Zagora, on je ono što je John Carpenter u svijetu filma. Znači nitko te tako ne unese u tu priču kao Sclavi, opet po meni, sve je subjektivno.
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16871 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 27/02/2018 : 16:46:43  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Vidiš, meni je to Nolitta... Ako je o bonellijima riječ.
Što se Zagora tiče Sclavi potpisuje neke neshvatljivo infantilne priče.
Naravno, Demon ludila je i meni broj 1.
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16871 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 27/02/2018 : 16:48:00  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dalen

quote:
Originally posted by Tonka24
quote:
Originally posted by Dalen
Knjige su takve da se sigurno nećeš razočarati. Osim što meni recimo boja Zagoru paše to je i daleko najpovoljnije LL izadnje. NN je nakon toga najpovoljniji (ostalo je hm. neću o tome). 156 kuna za 3 epizode Zagora u boji u takvoj opremi je vrlo prihvatljivo. U početku je bilo još povoljnije ali zato jer je naklada bila veća. Sad se ustalila već duže vrijeme na 400 primjeraka.

Ja bih volio ako želiš da kažeš svoje mišljenje o Dylanu Dogu i Mister Nou.

O Dylanu Dogu ne mogu ništa reći jer ga ne volim i ne kupujem pa s toga niti ne znam cijene.
O Mister Nou? Evo jedan klasičan najnoviji primjer. Mister No 88 košta 156,00 kuna 224 c/b stranice. Isto toliko košta Zagor u boji na 324 stranica. Treba li dalje?




Ne treba, Zagor je definitivno Libellusovo daleko najpovoljnije izdanje.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12512 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 21/03/2018 : 09:55:41  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Countdown: još 36 komada do spajanja sa redovnom serijom.

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6221 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 21/03/2018 : 10:30:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message  Reply with Quote
Da, još cca tri godine. Kada extra dođe do epizode Lov na vuka vjerojatno prestajem s kupovinom. Glavni razlog je dizajn naslovnice koji mi je naravno bolji kod redovne Zagorove serije. Zato jer ima manji Zagor logo i mijenja se dizajn naslova epizode iz broja u broj.

Znamo da je Zagor extra kopija tutto Zagora, reprinta originalne serije, koji je u Italiji došao do broja 235 još prije dvadeset godina i stao. Barem koliko vidim po podacima na Bonellijevoj stranici. To je Ludens 242. Ja bih više volio da su od broja 243 krenuli sa naslovnicama redovne serije, ali šta je tu je, tako je kako je. Po tome ispada da su u Ludensu prestigli talijane za 42 broja, ha ha!
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 21/03/2018 : 10:50:50  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Da, promijenti će se dizajn naslovnice, ali zato dobivamo puno bolji otisak. Isplati se.
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6221 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 21/03/2018 : 12:20:32  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message  Reply with Quote
Jasno, isplati se, ipak je to jedno od najpovoljnijih izdanja ako gledamo omjer cijene i kvalitete. Samo bez obzira na otisak teško da ću nastaviti. Ima još jedan razlog a ne samo dizajn naslovnice, a to je nepravilan redoslijed epizoda jer su krenuli od broja 55, pa se poslije vratili na početak + što su ubacivali zamjenske bezvezne naslovnice zbog svoje nesposobnosti da povećaju broj stranica prvim brojevima. Mogla je to za ljubitelje Zagora i ljubitelje kronologije biti strašna edicija! Ovako je bezvezna. Barem meni. Zanimljivo je da je Zagor toliko popularan na ovim prostorima, najprodavaniji i izlazi od 1968g. Ej, od 1968!?! Pedeset godina, pola stoljeća. A mi nemamo niti jedno izdanje koje izgledom i kronološki precizno prati originalno izdanje.
Go to Top of Page

Dalen
Senior Member



Croatia
2259 Posts

Member since 13/03/2003

Posted - 21/03/2018 : 12:48:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Dalen a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor
Da, promijenti će se dizajn naslovnice, ali zato dobivamo puno bolji otisak. Isplati se.


Potpuno se slažem. A i meni je ovakav dizajn naslovnica (tutto/extra) čak i bolji od redovne serije.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12512 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 21/03/2018 : 20:38:32  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dcopic

Da, još cca tri godine.


36/3= 12

Ispada točno još 3 godine do spajanja ako uzmemo da će Extra ići 1 mjesečno ako Ludens nastavi praksu kao prošle godine od 14 komada godišnje, bit će to i manje od 3 godine.

Inače, nisam znao za ove podatke što si naveo, fora

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12512 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 27/03/2018 : 20:48:14  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dcopic
Znamo da je Zagor extra kopija tutto Zagora, reprinta originalne serije, koji je u Italiji došao do broja 235 još prije dvadeset godina i stao. Barem koliko vidim po podacima na Bonellijevoj stranici. To je Ludens 242. Ja bih više volio da su od broja 243 krenuli sa naslovnicama redovne serije, ali šta je tu je, tako je kako je. Po tome ispada da su u Ludensu prestigli talijane za 42 broja, ha ha!


Ima nešto što me zanima, ali nikako da skužim. A upravo ovo što je kolega dcopic pisao.

Znači, Extra serija je kopija tog Tutto Zagora, a Tutto Zagor je išao sve do talijanskog broja 235 i tu stao. To je kod nas Zagor Extra 242: Žig sramote.

235 - 242 = 7 stripova imamo više, pretpostavljam da su prva izdanja tutto (prvih 20-tak) po 128 stranica, pa zato mi imamo nešto više stripova.

Uglavnom, čitao sam vas da ste se mnogi tada pitali, hoće li Ludens dalje izbacivati naslovnice u Extra izdanju, pošto Tutto verzija dalje ne postoji od njihovog 235, našeg 242 broja. Ludens je tako i nastavio, sa sljedećim Zagor Extra 243: Pećina s mumijama.

Evo kako stoji unutar korica ta 2 extra broja:


Zagor Extra 242: Žig sramote


Zagor Extra 243: Pećina s mumijama

Jel mi može netko objasniti na koju foru je sa 235 orginala, već u sljedećem broju 287 broj orignala?

Jasno mi je da je Tutto nastavio dalje, da bi extra 243 imala orginal 236. Ali koja je to onda orginal serija i kako se zove, kako to da je Tutto edicija i orginal edicija u Italiji (kako se već zove) razlika 51 broj?

Pa koliko su onda stranica imali ti orginali (koji nisu Tutto) da je tolika razlika u brojevima između te dvije talijanske edicije?

Totalno me ovo zbunjuje, pokušao sam danas dokučiti, ali nema šanse..

"everybody's got a plan until they get hit"

Edited by - ReemCP on 19/04/2018 14:44:37
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 27/03/2018 : 20:55:49  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Totalno me ovo zbunjuje, pokušao sam danas dokučiti, ali nema šanse..


http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=-2&TOPIC_ID=19852&REPLY_ID=1231088
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7013 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 27/03/2018 : 20:56:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
Riječ je o Zenith izdanju u Italiji. Prvi br. Zagora je 51. br. Zenitha.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 27/03/2018 20:58:06
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 27/03/2018 : 21:01:13  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spock

Riječ je o Zenith izdanju u Italiji. Prvi br. Zagora je 51. br. Zenitha.


Nije nego 52. broj.

https://i.ebayimg.com/images/g/rpEAAOxypNtShP~1/s-l300.jpg
Go to Top of Page
Page: of 25 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000