forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zagor Extra – koliko još do kraja?
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 25

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 27/03/2019 : 21:57:07  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Naravno da se extra kupuje dokle god je bude.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12351 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 28/03/2019 : 07:31:52  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by emirem

Poslije "lova na vuka" su brkali kronologiju po obicaju, ne?
Vjerujem da ce mnogi nastaviti kupovati extru nakon "spajanja".


Emirem, imaš ovdje na 1.stranici ove teme gdje je Grofica o tome pisala, klik na: http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=-2&TOPIC_ID=49357&REPLY_ID=2110242

Ispod odmah imaš moj post gdje sam se nadovezao na njezin, ovako je kronologija kod redovnih (od "Lov na vuka"):

SD 001 - SD 005
LU 074 - LU 093
SD 006 - SD 071
LU 072 - LU 073
LU 094 - pa do današnjeg broja

Mislim da ću i ja isto te kupovati u extri ako extra bude išla dalje

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 28/03/2019 : 08:42:48  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Hvala ReemCP, ja sam njih kupovao i imao u kolekciji, rijesio se brojeva do istrazivaca, a kad sam na intu vidio saranje zbog ubrzanog priblizavanja "istrazivacu",rekoh si pricekat cu sa spajanjem do vuka, pa mozda opet iako mi te kasnije nisu neke price. Ovo sto idem s ekstrom jos tih 20-tak brojeva su oni koji su bili izlazili u ZS a nisam ih citao zbog novog lika, Dyd-a.
Tad sam citao modernije junake, ovo sa Zagorom i ekipom sam vec prevazisao, jos malo nostalgije i finito sa Zagorom. Redovne vise i ne kupujem, da su prestali nakon SA odiseje bio bi zadovoljan.
Cak razmisljam da kad bi doslo do "istrazivaca" opet, samo zbog novog ruha u ekstri bi ih kupovao. A i naslovnice bi bile malo skracenije zbog toga (logo bi pojeo Aljasku na karti!) 😝. Al' hajde ti budi pametan sa Zagorom.

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"

Edited by - emirem on 28/03/2019 10:10:38
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 28/03/2019 : 09:09:32  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Ja bih nastavio dalje kupovati extra seriju, pogotovo jer nemam onih 20-ak preskočenih brojeva koje je naknadno objavio Ludens.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

3997 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 28/03/2019 : 11:32:49  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
Ja ću svakako nastaviti iako imam sve brojeve redovnog Zagora. Iskreno bi volio da se pokrene i serija od prvog broja pa da imamo sve kronološki
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4091 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 28/03/2019 : 13:03:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Brkanje kronologije je vjerojatno najbolja loša stvar koju je Slobodna Dalmacija napravila u svojih desetak godina izdavanja Zagora.

Nikako si ne mogu zamisliti da bi mi djetinjstvo obilježili Izdajnik umjesto Zmajevih gusara, Noć masakra umjesto Konkvistadora ili Smrt u ledu umjesto Dimnih signala

Bok, kako si.
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 28/03/2019 : 13:08:41  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Ček, znači ostalo je još 23 sveske (manje od dve godine) do spajanja Extre sa SD? Pa to je super!
Tu ću verovatno da stanem sa skupljanjem Extre. Ne smeta mi preskok, a SD razbija formatom, prevodom i faktorom emocije. Ne bih ga menjao extrom ni za kohe novce

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”

Edited by - PijaniPatak on 28/03/2019 13:09:05
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7589 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 28/03/2019 : 13:17:24  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
nije neki problem taj preskok jer je ludens to ipak objavio..jedina zamjerka je gubitak one naslovnice i nekih 10 -ak stranica, ali se i to moze naci sve u onom horusovom zagoru, br. 2, alhemicareva senka..
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 28/03/2019 : 13:37:34  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Imam Horus, pa sam tu miran ;)

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 28/03/2019 : 14:14:01  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Cromwell

Brkanje kronologije je vjerojatno najbolja loša stvar koju je Slobodna Dalmacija napravila u svojih desetak godina izdavanja Zagora.

Nikako si ne mogu zamisliti da bi mi djetinjstvo obilježili Izdajnik umjesto Zmajevih gusara, Noć masakra umjesto Konkvistadora ili Smrt u ledu umjesto Dimnih signala


Potpisujem.
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12704 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 28/03/2019 : 15:36:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
Nema straha kako će edicija Zagor extra prekinuti s izlaženjem nakon što dostigne Slobodnu Dalmaciju.
Baš naprotiv. To je siguran argument kako će ta edicija nastaviti s izlaženjem, makar da Ludens pokrije samo one brojeve na kojima je drugo poduzeće osvarilo profit.
svaki drugi ishod bio bi krajnje iznenađujući i neočekivan.
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 29/03/2019 : 09:30:05  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Vjerujem da ce ludens ispraviti salabajzanje SD i da ce ici po redu kako spada. I opet na kraju da bocnemo savrsenu gospodu, nemamo serijal od prvog broja nego od 55-og broja, Zagor i dalje prica…
Mislim da cu te brojeve od price do indijanskog cirkusa ubaciti tamo negdje u sredinu kolekcije i stvar rijesena.

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 29/03/2019 : 09:33:04  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zlatan bihac

nije neki problem taj preskok jer je ludens to ipak objavio..jedina zamjerka je gubitak one naslovnice i nekih 10 -ak stranica, ali se i to moze naci sve u onom horusovom zagoru, br. 2, alhemicareva senka..


Daj molim te podsjeti nas malo, bilo je to prije cirka dvadeset godina, a malo sam ostario…
Neki brojevi su objavljeni sa oko 100-120 stranica tako nesto je bilo? Mislio sam da imam prosjecnog Texa u ruci.

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7589 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 29/03/2019 : 12:15:31  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
jeste...broj 8 sd je imao 144 stranice, i ako se ne varam, broj 93 ludens je bio na 128 stranica...tako da je u ta dva stripa 84 stranice viska..fali dakle 10 stranica + naslovnica od tog jednog stripa..
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12351 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 29/03/2019 : 16:16:21  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by emirem

Cak razmisljam da kad bi doslo do "istrazivaca" opet, samo zbog novog ruha u ekstri bi ih kupovao. A i naslovnice bi bile malo skracenije zbog toga (logo bi pojeo Aljasku na karti!) 😝. Al' hajde ti budi pametan sa Zagorom.


Ja sam Emirem bio uvjeren da će Extra objaviti epizode do spajanja sa redovnom i da će tu stati. Dok me ostali forumaši nisu uvjeravali da bi ovo išlo dalje. Jer mislio sam da se Ludens neće htjet zezat sa naslovnicama i dizajnom da one naslovnice u redovnoj "pretvaraju" u extra sa onom trakom gore. Ali oni to "pretvaraju" već duže vrijeme, još od extre 243: Pećina s mumijama Solar mi je to fino objasnio, a ja sam si odmah te podatke pospremio pa ću malo copy/paste da se prisjetimo:

Zagor je 60-tih u Italiji izlazio u tzv. "striscia" (pasica) izdanju.


Zagor 1 u striscia formatu


Kasnije, početkom 70-tih Zagor epizode su prebačene u tzv. "Zenith Gigante" ediciju. Ali na taj način da su prvih 51 epizodu te edicije "Zenith Gigante" činili razni junaci, a Zagor je tek u toj ediciji došao sa brojem 52 i poslije je samo on išao u toj ediciji.


Prvi Zagor u Zenith ediciji (na hrbatu piše broj 52)


1986. godine je pokrenuta edicija Tutto koja je trajala do 1998., 12 godina. Tutto je bio reprint Zenith edicije. Tutto je startao sa brojem 1 (to je naravno u Zenithu bio broj 52).


Tutto 1 odgovara Zenithu 52


Tutto je stao sa brojem 235 i to je bilo to. Usporedbom sa Zenith edicijom, automatski je taj 235 Tutto odgovarao Zenithu 286 (235 + 51).

Zagor Extra je kopija Tutto Zagora.

Kako je u Ludensu Zagor Extra 242: Žig sramote bio ujedno zadnji broj od Tutta 235, svi su se pitali što će i kako će Ludens dalje izdavati Extra brojeve.

Ludens je odlučio dalje izdavati kao što je Tutto radio, iako je Tutto stao. Znači, sljedeći po redu Ludens broj Zagor Extra 243: Pećina s mumijama je dalje nastavio po starom, ali se sada za talijanski orginal nije smjelo u koricama napisati 236 koji bi trebao biti sljedeći (pošto je prethodni bio 235).

Pošto je Tutto stao, znači ne postoji 236. Ludens onda kod Zagor Extra 243: Pećina s mumijama upisuje unutar korica numeraciju od Zenitha (236+51=287) 287 broj i dalje sve štima :top:


Zagor 287 Zenith odgovara Zagor Extra 243


Znači, ovo što vidimo u koricama spomenutih brojeva, nije nikakva greška tako treba biti.


Zagor Extra 242: Žig sramote


Zagor Extra 243: Pećina s mumijama


-
-

Zato je velika vjerojatnost da će extra pičit i preko redovnih SD, a i kad razmislimo, prvi broj je objavljen davne 94' godine (22.04.1994. - uskoro 25-godišnjica izlaženja Zagora u HR) tako da će sigurno mnogi sa oduševljenjem dočekati ove epizode. Poboljšat otisak, a vjerujem i kronologiju napravit kako treba.

-
-

@Cromwell - zanimljivo razmišljanje

-
-

@PijaniPatak - 22 broja još ako ne ponavljaju #300 orginal..

quote:
Originally posted by zlatan bihac

jeste...broj 8 sd je imao 144 stranice, i ako se ne varam, broj 93 ludens je bio na 128 stranica...tako da je u ta dva stripa 84 stranice viska..fali dakle 10 stranica + naslovnica od tog jednog stripa..


Nešto smo spominjali to u temi, upravo taj broj "Opsjednuti" što je na 144 str., evo citat i mislim da sam to pročitao u Gigantu 1 Zagor, onaj sjajni uvodni tekst na nekih 7-8 str. stripa:

quote:
Originally posted by ReemCP

Što se tiče tog "Opsjednuti", vidio sam da si komentirala u dr. temi, još jedan razlog zašto bi bilo dobro da Extra to ponovi i ispravi, napravi kako treba.

Ja sam se uvijek pitao za taj strip kako je on na 144 stranice, debeli i nazvan "Super Zagor"? Pa sam pročitao da je to zbog preslagivanja stranica, jer se nisu držali kronološkog reda pa su nakon prvih 5 redovnih epizoda preskočili 20 orginalnih epizoda.

Onda je broj 6 "Bijela Indijanka" ubačeno 60 stranica od orginala 341, a da bi uklopili tada standard od 94 stranice, ubacili su još 30-tak stranica iz sljedeće epizode (7 "Krivotvoritelji"), pa je opet u toj 7 epizodi falilo i trebalo dodati 30-tak stranica od sljedećeg i vidjeli su da ne mogu tako unedogled Pa je zato ta 8 epizoda "Opsjednuti" na 144 stranice da se moglo dalje nastaviti sa brojem 9 koje je vjerno orginalu. Ali se tada tim preslagivanjem izgubila jedna naslovnica i čitavih 12 stranica stripa.

"everybody's got a plan until they get hit"

Edited by - ReemCP on 29/03/2019 16:23:06
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 29/03/2019 : 17:27:00  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Svasta!
Lijepo objasnjeno, ali ovo se ludensu nece dogoditi najvjerojatnije.
Nego, kopka nesto.. Zagor izlazi kao striscia i ide do pocetka 70-tih kao takav onda prelazi u zenith, tj. bonelli format… ok.. Kod nas izlazi Zagor 1968 i imamo naslovnicu za "nasilje u Darkwoodu" tada koja jos nije izasla u zenithu. Hmm, njusim tahione u zraku, mora da je H.G.Wells pisao istinu.
McFly, jesi tu?

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 29/03/2019 : 17:31:59  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by emirem

Svasta!
Lijepo objasnjeno, ali ovo se ludensu nece dogoditi najvjerojatnije.
Nego, kopka nesto.. Zagor izlazi kao striscia i ide do pocetka 70-tih kao takav onda prelazi u zenith, tj. bonelli format… ok.. Kod nas izlazi Zagor 1968 i imamo naslovnicu za "nasilje u Darkwoodu" tada koja jos nije izasla u zenithu. Hmm, njusim tahione u zraku, mora da je H.G.Wells pisao istinu.
McFly, jesi tu?



Da, interesantno.
Znaci da je Zenith krenuo jos sredinom 60ih, nema drugog objasnjenja.
Citao sam negde, mozda u kolekcionarskom izdanju VCa, ne secam se, da je jedno vreme striscia izlazila uporedo sa Zenith Giganteom i kada je Zenith sustigao striscia onda su ukinuli striscia i presli sa novim epizodama u Zenith Gigante. E sad kad se to tacno desilo ne znam.

Bilo bi interesantno videti koja je poslednja Zagorova prica objavljena u formatu striscia?
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 29/03/2019 : 20:18:25  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
E stvarno ste levati
Pa lijepo piše da je prvi Zagor Zenith izašao 01.07.1965 godine:
https://shop.sergiobonelli.it/scheda/3746/Zagor.html

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 29/03/2019 : 20:19:59  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
I to sa prekidom extra serije je pomalo već dosadno,dok se zagor extra dobro prodaje neće se ukinuti i to je sva mudrost.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14509 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 29/03/2019 : 20:26:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

I to sa prekidom extra serije je pomalo već dosadno,dok se zagor extra dobro prodaje neće se ukinuti i to je sva mudrost.


Apsolutno se slažem.

If I had all the money in the world,I'd probably burn it all.If a smile could save the world,You know I'd heal you all.
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6943 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 29/03/2019 : 20:27:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

quote:
Originally posted by emirem

Svasta!
Lijepo objasnjeno, ali ovo se ludensu nece dogoditi najvjerojatnije.
Nego, kopka nesto.. Zagor izlazi kao striscia i ide do pocetka 70-tih kao takav onda prelazi u zenith, tj. bonelli format… ok.. Kod nas izlazi Zagor 1968 i imamo naslovnicu za "nasilje u Darkwoodu" tada koja jos nije izasla u zenithu. Hmm, njusim tahione u zraku, mora da je H.G.Wells pisao istinu.
McFly, jesi tu?



Da, interesantno.
Znaci da je Zenith krenuo jos sredinom 60ih, nema drugog objasnjenja.
Citao sam negde, mozda u kolekcionarskom izdanju VCa, ne secam se, da je jedno vreme striscia izlazila uporedo sa Zenith Giganteom i kada je Zenith sustigao striscia onda su ukinuli striscia i presli sa novim epizodama u Zenith Gigante. E sad kad se to tacno desilo ne znam.

Bilo bi interesantno videti koja je poslednja Zagorova prica objavljena u formatu striscia?



Evo: https://it.m.wikipedia.org/wiki/Albi_a_striscia_di_Zagor

Ispada da bi zadnja epizoda u striscia formatu mogla biti "Kralj orlova".

https://www.stripovi.com/recenzije/zagor-zg-ext-12-14-kralj-orlova/1073/

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 29/03/2019 : 22:45:48  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Dobro da smo i ove nedoumice rijesili!
Hvala na suradnji laku noc🤟.. Idem jos Dylan Doga citati.👹👻💂☎💷📵🇬🇧

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12351 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 30/03/2019 : 08:47:03  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

I to sa prekidom extra serije je pomalo već dosadno,dok se zagor extra dobro prodaje neće se ukinuti i to je sva mudrost.


Ajde kad ti tako kažeš, onda ćemo vjerovat Vidio sam malo po onim podacima da je extra najprodavanija, čak nekih 200-300 stripova više od redovne serije (kao da su neki od redovne valjda odustali, pretpostavljam).

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16299 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 30/03/2019 : 10:12:33  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
Pa nemaš šta da pretpostavljaš, i jesu neki odustali od redovne serije.
Go to Top of Page

FelipeKajetano
New Member



256 Posts

Member since 01/06/2016

Posted - 31/03/2019 : 01:15:53  Show Profile Show Extended Profile  Send FelipeKajetano a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

I to sa prekidom extra serije je pomalo već dosadno,dok se zagor extra dobro prodaje neće se ukinuti i to je sva mudrost.



Naravno. Izdaju ova govna od klasik Zagora i Zlatni Klasik a da bi prekinuli Zlatnu Koku što je Extra Zagor? Da, možda ako ne vole pare, onda će prekinuti.
Go to Top of Page
Page: of 25 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.26 seconds. Snitz Forums 2000