forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zagor Extra – koliko još do kraja?
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 25

jaki
Advanced Member



Croatia
25751 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 15/05/2020 : 12:44:52  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
A nije da Bernard do sad nije preskaka...Pogledaj DD.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 15/05/2020 : 12:45:59  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Jedna od realnijih mogućnosti je da redovna serija skoči do talijanskog najnovijeg broja prije europske odiseje i time stigne talijane a te preskočene epizode se nastave u ekstra seriji nakon štto se ispucaju još ovih 8 brojeva.Onda kad se ispucaju te "preskočene"ekstra može nastaviti dalje SD period.
Mislim da bi to bio najbolji potez za nas čitatelje.
Malo pretumbavanja ali ništa nego što smo dosad navikli i imali




Uf meni se bas ne svijda ovakvo pretumbavanje.
Epizode iz SD u Hrvatskoj nisu reprintovane preko 20 godina, kad moze Zagor Prica i Suma zamki ide pet puta u extra, klasi, zlatni klasik pa sad i u kolor reprintu i to sve u razmaku od po 5, 6 godina, moze i Tajanstveni samostan i Nestali istrazivac i cela Severnoamericak odiseja po drugi put posle skoro 25 godina.
Bolje i da se extra ugasi nego da budu ta suluda preskakanja.

Edited by - going going on 15/05/2020 12:47:45
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7720 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 15/05/2020 : 12:47:11  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message  Reply with Quote
Meni se baš sviđa, dobra ideja. Ali mislim da su šanse da Ludens to napravi nikakve.
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10362 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 15/05/2020 : 13:11:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
Ajde više i tih 8 i da kažem napokon zbogom ovom turboiritantnom junaku.
Ne pomaže više ni nostalgija, ono što je valjalo davno se završilo, hvala Bogu da je ovo pri kraju.
Od desetak Bonellijevih stripova koji su mi stigli (uglavnom sve ono što inače na kiosku kupim), evo jedino što sam čitao s guštom je prastara Kazna za oholog pukovnika (ZS VČ dakako). Sve ostalo težak umor...

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25751 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 15/05/2020 : 13:49:15  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
A da nije do tebe?
Stari zagori su mi lošiji od novijih(nestali pa nadalje)ali kod starih igra nostalgija pa onda ipak ispadaju draži
Uglavnom,preskokom na novije opet bi se vratili na SD kad se ispucaju ovih 30-40 brojeva koliko talijani biže sad od redovnog.
Ništa se ne bi izgubilo samo bi pričekali 3 godine do perioda SD.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25751 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 15/05/2020 : 13:53:14  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Meni je puno važnije imat odma nove epizode par miseci poslije talijana nego da mi hrpti budu u istoj boji
Prije kad nije bilo interneta nije bilo važno gdje smo u odnosu na italiju ali danas čekat nove epizode 3,4 godine ubije mi gušt( onaj mali koji je ostao).

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10362 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 15/05/2020 : 14:29:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
Pa naravno da je do mene. Vrijeme je da se podvuce crta, zivot je prekratak.
To je sve uglavnom tesko smeće, a toliko je toga dobroga neprocitanog…
Evo DD, obecao sam izgurati ove nove, ali brate ne mogu...
Toliko očajno. Mucim se citati, kradem dragocjene sate. Pa sto je to nego mazohizam cisti...
Tebi je stalo to da budes blizu Talijana??? Zasto pobogu. Veci je gust cackati nos od citanja tih epizoda...
Ipak, bude li onaj Tex o kojem pizdis, to zeljno ocekujem.
Smek je smek, a Tex ga ima.
Zagor da nema desetak nestandardnih prica, ugl. mistika i fantazija, bio bi dno dna.

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25751 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 15/05/2020 : 14:59:42  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
i meni je draži Tex ali tu i tamo dođe neki dobri(relativno)zagor.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10362 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 15/05/2020 : 15:04:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
Slažem se. Evo s ovim Ledenjacima, čak i unutar jedne priče ima 40-ak izvanredno napetih i dinamičnih stranica, baš filmski dočarano. Ali prije toga blah, poslije sigurno ide isto ajme... Takav je taj Zagor. I jos smo sretni kad je tako, kad bar ima nesto u prici.
Ipak ne razumijem da ti je napeto biti blizu Talijana (ok, ovo je dvosmisleno).
Mislim, kako to može imati ikakvo značenje?

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 15/05/2020 : 15:10:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Ja vec decenijama nisam citao nekog dobrog (relativno) Zagora. Ajde, preporucite nesto iznadprosjecno... mozda cak i procitam.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 15/05/2020 : 15:22:50  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Najbolje da kreneš sa Zasjedom u šumi, ne možeš samo tako skočiti prema naprijed ako ne znaš kako su se upoznali Zagor i Chico.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 15/05/2020 : 15:32:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Aha, i tko prezivi pricace.


;P



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25751 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 15/05/2020 : 16:42:25  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
[quote]Originally posted by Curunir

Mislim, kako to može imati ikakvo značenje?
[quote]

Dobiva se na hypu.Prate se novosti i najave a ubrzo imaš to na hrvatskom.
Ovako prođe 3-4 godine od kada si čuo za strip dok dođe u nas.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10362 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 15/05/2020 : 16:56:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
Zasto bi uopce gledao tamo sto ima?
Znas da je uglavnom ajme, a pokoji neka te iznenadi.
Ali dobro... i ti si dakle onaj "statisticki tip" u dusi.
Hrpa podataka (potpuno beskorisnih), biti u trendu i te fore.

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10362 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 15/05/2020 : 16:57:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Najbolje da kreneš sa Zasjedom u šumi, ne možeš samo tako skočiti prema naprijed ako ne znaš kako su se upoznali Zagor i Chico.




Ako prezivi, imun je i na koronu.

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 15/05/2020 : 18:28:45  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Realno je Tex bolji strip ali kako mi je od malih dana ugraden čip sa Zagorovim kodom u glavu...Zagor je ipak broj 1..pardon 2...Teller Trn u oku je bio moj prvi strip u životu.. a prva se ljubav ne zaboravlja..

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 15/05/2020 : 18:32:56  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Ja vec decenijama nisam citao nekog dobrog (relativno) Zagora. Ajde, preporucite nesto iznadprosjecno... mozda cak i procitam.





Koliko decenija je u pitanju Poli?

Evo meni padaju na pamet ove epizode:
Kameni div Burattini i Rubini https://www.stripovi.com/recenzije/zagor-zg-vec-38-41-kameni-div/1286/
Covjek koji je pobedio smrt Burattini/Verni
https://www.stripovi.com/recenzije/zagor-zg-lugg-5-covjek-koji-je-pobijedio-smrt/1655/
Ocajnicka utrka Burattini/Nuccio
https://www.stripovi.com/recenzije/zagor-zg-lugg-7-ocajnicka-utrka/1945/
Burattini/Chiarolla Dugo putovanje
https://www.stripovi.com/recenzije/zagor-zg-mx-2-dugo-putovanje/485/
A posto si ljubitelj Teksa i vesterna mislim da bi ti se ova epizoda svidela Hjuroni Bosseli/Piccineli
https://www.stripovi.com/recenzije/zagor-zg-lu-173-176-huroni/1119/

Evo i Solarov odgovor od pre neki dan kad je neko pitao slicno pitanje:
quote:
Originally posted by solar


Evo ovo su neke od najboljih priča u izdanju VČ-a u zadnjih nekoliko godina:

https://www.stripovi.com/recenzije/zagor-zg-sr-616-618-vampiri/2039/
https://www.stripovi.com/recenzije/zagor-zg-lugg-7-ocajnicka-utrka/1945/
https://www.stripovi.com/recenzije/zagor-zg-lu-271-274-mortimer-zadnji-cin/2396/
https://www.stripovi.com/recenzije/zagor-zg-vec-107-109-izgubljeni-svijet/2407/


Edited by - going going on 15/05/2020 18:34:58
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 15/05/2020 : 18:50:05  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Bravo gg.. dobar izbor, tek toliko da se zna da nije Zagor bas toliki smor.. meni ako izuzmemo nostalgiju nove priče bolje leže od onih u extri.. valjda one znam na pamet pa..sad je u extri dobar period sa Potopom u Darkvudu pa mozda Poli to uzme...

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 15/05/2020 : 20:16:10  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
https://www.stripovi.com/recenzije/zagor-zg-lu-227-228-grad-ludila/1793/

Još jedna odlična nova priča.

Ima sjajnih novih priča... Da smo manja čangrizala, vidjeli bi to puno bolje

Edited by - velka031 on 15/05/2020 20:16:40
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16731 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 15/05/2020 : 22:08:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
Opa, uglavnom Buratinijeve priče. Onako vidljivo je kako neki mijenjaju mišljenje o Buratiniju s godinama, a neki ga zadržavaju bilo dobro ili loše.
Buratini je kralj, ja za niti jedinu njegovu priču ne mogu reći da je loša, meni su sve odlične, to jedini tekstopisac kojeg istinski cijenim. Ima taj neki jednostavan stil koji se meni užasno sviđa.
Go to Top of Page

cronos six
Advanced Member



Serbia
7884 Posts

Member since 09/09/2008

Posted - 15/05/2020 : 22:56:54  Show Profile Show Extended Profile  Send cronos six a Private Message  Reply with Quote
U poslednjih ko zna koliko godina ni jedna prica nije nadmasila epizodu Kameni div.Ova prica u rangu je perioda Nolita-Ferri!

Juznjak!
Tex Willer.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 17/05/2020 : 17:46:55  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kruger

Opa, uglavnom Buratinijeve priče. Onako vidljivo je kako neki mijenjaju mišljenje o Buratiniju s godinama, a neki ga zadržavaju bilo dobro ili loše.
Buratini je kralj, ja za niti jedinu njegovu priču ne mogu reći da je loša, meni su sve odlične, to jedini tekstopisac kojeg istinski cijenim. Ima taj neki jednostavan stil koji se meni užasno sviđa.




Pa Bosseli je slabo pisao za Zagora u poslednjih 10 godina (a poli je trazio recentnije Zagore, Bosselijevo zlatno doba na Zagoru je bilo pre skoro 25 godina) pa zato nema njegovih prica, a i nisam navodio price iz Juznomaericke sage (i Bosselijeve i Burattinijeve) i ostalih saga jer su one ipak u nekom kontinuitetu pa nije isti dozivljaj citati ih bez prethodnog predznanja.
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 17/05/2020 : 20:51:52  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by cronos six

U poslednjih ko zna koliko godina ni jedna prica nije nadmasila epizodu Kameni div.Ova prica u rangu je perioda Nolita-Ferri!



Sjajna priča sa perfektnim crtežom.
Ostati će vječno podcijenjena zato što dosta ljudi mosli da je Zagor prestao valjati 1985.
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16731 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 18/05/2020 : 21:41:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

quote:
Originally posted by Kruger

Opa, uglavnom Buratinijeve priče. Onako vidljivo je kako neki mijenjaju mišljenje o Buratiniju s godinama, a neki ga zadržavaju bilo dobro ili loše.
Buratini je kralj, ja za niti jedinu njegovu priču ne mogu reći da je loša, meni su sve odlične, to jedini tekstopisac kojeg istinski cijenim. Ima taj neki jednostavan stil koji se meni užasno sviđa.




Pa Bosseli je slabo pisao za Zagora u poslednjih 10 godina (a poli je trazio recentnije Zagore, Bosselijevo zlatno doba na Zagoru je bilo pre skoro 25 godina) pa zato nema njegovih prica, a i nisam navodio price iz Juznomaericke sage (i Bosselijeve i Burattinijeve) i ostalih saga jer su one ipak u nekom kontinuitetu pa nije isti dozivljaj citati ih bez prethodnog predznanja.



Dosta je ljudi tim Buratinijevim pričama dalo dobre ocijene. Ja nisam baš dobra osoba da ocjenjujem Buratinija jer su mi sve njegove priče na 100 posto. Već sam nekoliko puta objasnio i nema mi pomoći. Mene je iznenadilo kako nisam jedini kojima se njegove priče sviđaju s obzirom kako se vrlo često priča da je loš. Valjda prevladava Boselijev lobij. A recimo meni je Boseli odvratan na Zagoru, za njegove priče bi dao ocijene 0.
Go to Top of Page

murdo
Average Member



Christmas Island
919 Posts

Member since 24/07/2002

Posted - 27/05/2020 : 10:45:01  Show Profile Show Extended Profile  Send murdo a Private Message  Reply with Quote
A nekad je Bosellija i Bureta teško razlikovati..

[url=https://postimg.cc/MXMFcsS5][/url]
[url=https://postimg.cc/bZTCXWxy][/url]
Go to Top of Page
Page: of 25 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000