forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Oscars / Academy Awards
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 15

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 23/01/2018 : 16:29:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
http://oscar.go.com/nominees

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins

xilrion
Senior Member



Croatia
2963 Posts

Member since 16/12/2010

Posted - 23/01/2018 : 19:05:40  Show Profile Show Extended Profile  Visit xilrion's Homepage  Send xilrion a Private Message  Reply with Quote
glavne ženske uloge su sve odlične ove godine.

https://xilrion.deviantart.com/
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 23/01/2018 : 19:46:22  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Neuništiva Meryl opet nominovana. Neka je, zaslužila je sve i jednu nominaciju.
Ne mogu da vjerujem da je ono sranje od filma, "The Shape of Water", dobilo toliko nominacija.
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7845 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 23/01/2018 : 21:02:02  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
baš sinoć sam pogledao shape of water
i nisam bio nešto oduševljen
volim del torov svijet i obožavam panov labirint, ali nakon njega nije napravio više ništa ni približno tako kvalitetno
i u ovom obliku vode se vide neki elementi panovog labirinta, malo i hellboya, ali nema te dubine i višeznačnosti
lijep, ali plitak film
plitak u odnosu na ono što del toro može napraviti
jedino je glavna glumica zaslužila nominaciju, ove filmske nominacije su po meni nezaslužene
a pogotovo za sporednog glumca i glumicu
nevjerojatno mi je da se za takve uloge može zaraditi oskar nominacija
ali kad može po petstoti put bit nominiran neki glumac koji glumi nekog političara, predsjednika ili što već, onda valjda može i za zanatski odrađenu plošnu ulogu

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 23/01/2018 : 21:10:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
Ne mogu vjerovati za što je nominiran Dunkirk.
To je tako prosječan, hladan film.
A ako se ono zujanje može nazvati glazbom...

Shape nisam gledao, tema mi nije baš privlačna, al pogledat ću.
Od svih tih oscarbait filmova, navijam za Billboards u svim kategorijama.
Taj stvarno valja.

Ali najbolji film je Logan.
I Thor naravno, al realan sam pa znam da snobovi tako nešto nikad ne bi nominirali.

Edited by - Windwalker on 23/01/2018 21:13:54
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7845 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 23/01/2018 : 21:32:49  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Windwalker

Ne mogu vjerovati za što je nominiran Dunkirk.
To je tako prosječan, hladan film.
A ako se ono zujanje može nazvati glazbom...

Shape nisam gledao, tema mi nije baš privlačna, al pogledat ću.
Od svih tih oscarbait filmova, navijam za Billboards u svim kategorijama.
Taj stvarno valja.

Ali najbolji film je Logan.
I Thor naravno, al realan sam pa znam da snobovi tako nešto nikad ne bi nominirali.




ja shvaćam da ga nisu nominirali za najbolji film, za režiju, da nisu jackmanu dali zasluženu nominaciju, sad kad vidim tko je dobio za sporednu žensku ulogu, mogli su i dafne nominirat bez problema, ali ok, to bi sve bilo neočekivano s obzirom tko odlučuje i kakav je njihov ukus i stav
ne bi ni ovu scenarističku nominaciju dobio da nije nedavno nominiran od udruge pisaca u istoj kategoriji
ali patrick stewart? pa on je odigrao veličanstvenu ulogu i zaslužio je ne samo nominaciju, nego sigurno osvajanje oskara
iako ne zarezujem oskare još od kada je glupost poput forresta gumpa osvojila one puste nagrade, ipak mi je žao da on neće imati priliku biti oskarovski glumac
ali dobro, bar će se tinton napiti piva
samo da mi ne počme nakon treće o libertarijancima ...

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

Beren
Advanced Member



Montenegro
3793 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 23/01/2018 : 21:37:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Beren a Private Message  Reply with Quote
Osim izostanka nekih filmova koji su morali biti u trci za najbolji, najviše me je iznenadila nominacija Logana za scenario. To je na neki način izlazak iz okvira.

Inače, najbesmislenije su mi odvojene nominacije za sound mixing i editing. Svake godine isti filmovi budu nominovani u obje kategorije. To bi trebalo spojiti u Zvuk i zdravo.

Moja domovina je mene dala ovu koru bijelog hleba, sretne ljude, srecnu mladost, velik komad vedrog neba...
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 23/01/2018 : 21:52:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ken2

ali patrick stewart? pa on je odigrao veličanstvenu ulogu i zaslužio je ne samo nominaciju, nego sigurno osvajanje oskara



O da.
Jedan od najdražih mi, ako ne i najdraži glumac.
Briljirao je u Loganu.
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 23/01/2018 : 22:27:17  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ken2

quote:
Originally posted by Windwalker

Ne mogu vjerovati za što je nominiran Dunkirk.
To je tako prosječan, hladan film.
A ako se ono zujanje može nazvati glazbom...

Shape nisam gledao, tema mi nije baš privlačna, al pogledat ću.
Od svih tih oscarbait filmova, navijam za Billboards u svim kategorijama.
Taj stvarno valja.

Ali najbolji film je Logan.
I Thor naravno, al realan sam pa znam da snobovi tako nešto nikad ne bi nominirali.




ja shvaćam da ga nisu nominirali za najbolji film, za režiju, da nisu jackmanu dali zasluženu nominaciju, sad kad vidim tko je dobio za sporednu žensku ulogu, mogli su i dafne nominirat bez problema, ali ok, to bi sve bilo neočekivano s obzirom tko odlučuje i kakav je njihov ukus i stav
ne bi ni ovu scenarističku nominaciju dobio da nije nedavno nominiran od udruge pisaca u istoj kategoriji
ali patrick stewart? pa on je odigrao veličanstvenu ulogu i zaslužio je ne samo nominaciju, nego sigurno osvajanje oskara
iako ne zarezujem oskare još od kada je glupost poput forresta gumpa osvojila one puste nagrade, ipak mi je žao da on neće imati priliku biti oskarovski glumac
ali dobro, bar će se tinton napiti piva
samo da mi ne počme nakon treće o libertarijancima ...




Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 23/01/2018 : 23:26:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Zna li netko koje uvjete mora ispuniti film s ne-engleskog govornog područja da bi bio nominiran za najbolji film, redatelja, glumce...?


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

xilrion
Senior Member



Croatia
2963 Posts

Member since 16/12/2010

Posted - 24/01/2018 : 00:45:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit xilrion's Homepage  Send xilrion a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

Zna li netko koje uvjete mora ispuniti film s ne-engleskog govornog područja da bi bio nominiran za najbolji film, redatelja, glumce...?




Valjda osim što mora bit dobar mora se istaknut na međunarodnoj razini. Ono, gledanost, festivali i to. Ne znam, improviziram.

https://xilrion.deviantart.com/
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 24/01/2018 : 02:07:05  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Ma Oskari su bas teska glupost. I ne treba im pridavati znacaj.

Blejd Raner ni jednu ozbiljniju nominaciju nije pokupio osim za Kinematografiju. Wind River se nigde ne spominje. Dunkirk suludo mnogo nepotrebnih nominacija a film se ni po cemu ne istice.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 24/01/2018 : 02:08:33  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Interesuje me jedino da li ce Wiliam Dafoe dobiti oskara za sporednu ulogu i jedina dva filma koja me interesuju da ih pogledam su Florida Project i Bilbordi.
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7720 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 24/01/2018 : 06:58:08  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message  Reply with Quote
Nadam se da nisu zaboravili nominirati nekoga, da ne bi opet bilo bojkota. Sprdačina.
Go to Top of Page

Zlotvor
Advanced Member



7094 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 24/01/2018 : 13:23:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlotvor a Private Message  Reply with Quote
Kroz godinu pogledao Logana, Get Out i Bladea Runnera u kinu i dobra su mi sva tri. Navijam za Kaluuyu, pamtim ga iz epizode Black Mirrora i Sicaria gdje je bio odličan.

Trljam ruke.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 24/01/2018 : 16:06:50  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zlotvor

Navijam za Kaluuyu, pamtim ga iz epizode Black Mirrora i Sicaria gdje je bio odličan.


Ma ništa od toga. Oskara će dobiti Oldman, svi ostali su statističari. Uloge poput ove Odlmanove bih zabranio, ili ako ništa drugo isključio bih ih iz Oskara. Oldman je odličan glumac, jadno je što je morao spasti na jednu tipičnu oskarevsku ulogu da bi zaista dobio kipića.
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 24/01/2018 : 16:08:59  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Get Out za najbolji originalni scenarij!

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 24/01/2018 : 16:19:46  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vice

Get Out za najbolji originalni scenarij!


Možda bi i mogao, da ne postoji već The Stepford Wives.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 24/01/2018 : 16:21:01  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

Wind River se nigde ne spominje.


Nažalost.
Najbolji film prošle godine.
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 24/01/2018 : 16:29:14  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by vice

Get Out za najbolji originalni scenarij!


Možda bi i mogao, da ne postoji već The Stepford Wives.



E jbg sad. Originalni scenarij i originalna ideja nisu iste stvari. ;) U konačnici, koja ideja više i može biti u potpunosti originalna?

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

xilrion
Senior Member



Croatia
2963 Posts

Member since 16/12/2010

Posted - 24/01/2018 : 19:40:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit xilrion's Homepage  Send xilrion a Private Message  Reply with Quote
od ponuđenog i po onome što sam gledao moj izbor bi bio:

najbolji glumac: brijem da bi oldman mogao pobrat.

najbolja glumica: frances macdormand (billboards) ili margot robbie (i, tonya)

sporedni glumac: sam rockwell (billboards), rasturio je po meni

sporedna glumica: allison janey(i tonya), toliko je uvjerljiva da mi se zgadila, svaka čast

nisam gledao sve naslove pa ne znam koji bi bio najbolji. nadam se da neće bit the shape of water. dobar je ali ne baš toliko. ali mislim da bi mogli forsat za najbolju žensku ulogu.

uglavnom, vjerojatno sam sve fulao alo eto.


https://xilrion.deviantart.com/
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 24/01/2018 : 21:01:34  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Pogledao trailer od The Shape of Water. To je čista Bioshock vibra. Del Toro je očito fan videoigre.


https://creators.vice.com/en_au/article/3kny5k/guillermo-del-toros-new-movie-looks-like-frankenstein-meets-bioshock
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7845 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 26/01/2018 : 09:57:18  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
pogledo sinoć the florida project
nedaleko do floridskog diznilenda su stanovi u kojima živi socijala
glavni protagonisti su mlada majka i njena kćerka, koja s prijateljem i prijateljicom baulja okolo, djeca krešte, agresivna su i bezobrazna prema svima oko sebe, ne bave se ničim što bi im pomoglo da se u budućnosti maknu s tog dna društva, a roditelji ih ni ne potiču na nešto smisleno...
dakle, radi se o realističnom prikazu jednog mikro svijeta i da sam pogledao dokumentarni film, rekao bih da je odličan
međutim, ovo je igrani film, od kojeg očekuješ nešto smisleno, a ja sam prvih sat vremena, možda malo manje, očekivao da se nešto dogodi, da djeca nešto otkriju ili nešto pokušaju i da 'radnja' ode u nekom smjeru, ali toga nema, nego samo nizanje scena iz života, iritantne scene dječje dernjave i pizdarija koje rade i pokušaj(i) majke da skupi novac za slijedeći mjesec ili tjedan
užas
ako je autor filma htio realno prikazati stanje u tom svijetu, uspio je
ako je htio da gledatelj osjeti suosjećanje prema protagonistima - kod mene nije uspio
a kraj je takav da je jasno da se htio postići neki vid suosjećanja - međutim, na ovaj način to se ne može postići
jedino što ovaj film podiže na pristojnu razinu je willem dafoe, koji glumi kućepazitelja u tim zgradama
ipak, evo ja tu pišem o filmu, što mi nije običaj - a to znači da film izaziva reakcije
i da, dobro je odglumljen - djeca su tu iritantnost jako dobro proizvela, mlada majka je isto sjajno odglumljena, a dafoe je zaradio svoju oscar nominaciju, iako bi se dalo raspravljat da li je ovo sporedna ili glavna uloga

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

Beren
Advanced Member



Montenegro
3793 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 27/01/2018 : 10:56:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Beren a Private Message  Reply with Quote
ken2

Film je i meni bio u prvoj polovini iritantan, a onda je postao uzemirujući. U sjenci jedne šarene laže odvija se pravi život, prava drama, prava borba, i to borba onih sa dna koji žive od danas do sjutra, i gdje nema izgleda ni da će im djeca živjeti ikako drugačije. A na tom dnu, imaš djecu koja to ne razumiju, njima je sve avantura i igra. Film je baš uvjerljiv, odlično odgljumljen i, kao što je kod tebe slučaj, izaziva reakcije, tako da bez ikakve zadrške mogu reći da je režiser uspio u svom naumu. Kao što rekoh na drugom topiku, meni je ovo jedan od najboljih filmova godine.

Moja domovina je mene dala ovu koru bijelog hleba, sretne ljude, srecnu mladost, velik komad vedrog neba...
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7845 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 27/01/2018 : 12:47:56  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beren

ken2

Film je i meni bio u prvoj polovini iritantan, a onda je postao uzemirujući. U sjenci jedne šarene laže odvija se pravi život, prava drama, prava borba, i to borba onih sa dna koji žive od danas do sjutra, i gdje nema izgleda ni da će im djeca živjeti ikako drugačije. A na tom dnu, imaš djecu koja to ne razumiju, njima je sve avantura i igra. Film je baš uvjerljiv, odlično odgljumljen i, kao što je kod tebe slučaj, izaziva reakcije, tako da bez ikakve zadrške mogu reći da je režiser uspio u svom naumu. Kao što rekoh na drugom topiku, meni je ovo jedan od najboljih filmova godine.



slažem se da je film uvjerljivo odglumljen i da tu ima svakodnevne drame
zato i kažem da je ovo trebao biti dokumentarni film
kao igrani film to ne funkcionira
ima ljudi kojima će se svidjeti kao i tebi, ali ima još više ljudi koji će odustati od gledanja nakon pola sata
čitao sam ocjene na imdb-u i točno je tako: 20% gledatelja misli da je odličan film, a ostalima je nepodnošljivo iritantan i besmislen
pravi film o ovoj temi i o tom mjestu je mogao biti puno bolji
autor je svoje protagoniste prikazao uvjerljivo i realistično: majka se trudi održati ih na životu, ali je divlja prostakuša; djeca su (pogotovo glavna djevojčica) divlja derišta koju ne zanima ništa osim da se, kako kažu, igraju okolo ... nema niti jedne knjige u filmu, nema priče, nema nikakvog interesa kod te djece za bilo što
to je, naravno, tako u stvarnosti, ali tu onda nema priče za film
tu onda nema izazivanja empatije kod gledatelja
da mala moonee ima bilo kakav interes, ne znam: da voli leptire, guštere, da ima neku priču koju voli da joj netko priča...neki takav detalj da je stavljen u film, ne bi se ništa u konceptu narušilo, a gledatelji bi imali slamku za koju bi se uhvatili i emocionalno vezali uz protagoniste
ne znam, meni je ona toliko bila iritantna, da sam na kraju jedino žalio tu obitelj koja će ju morat trpiti

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7845 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 27/01/2018 : 13:00:01  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
da bude jasnije
ja izostanak tih detalja zamjeram autorima iz razloga što je očito da su na kraju željeli probuditi empatiju
mala moonee dolazi do prijateljice i plače, prvi put pokazuje da je 'normalno' dijete i onda s prijateljicom trči u diznilend, kao nekakva simbolika sukoba tih svjetova, čak su i ubrzali snimku
taj tvist im nije uspio jer su cijeli film radili kao dokumentarac, a onda bi na kraju htjeli to sve preokrenuti
ne ide to tako

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page
Page: of 15 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.27 seconds. Snitz Forums 2000