forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Oscars / Academy Awards
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 15

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 27/01/2018 : 13:25:32  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Sve što kažeš stoji, ali meni je film i dalje bio baš zabavan i zanimljiv.
Uz odličnog Dafoea, a i ostale.
Ali ovo:

ne znam, meni je ona toliko bila iritantna, da sam na kraju jedino žalio tu obitelj koja će ju morat trpiti


Inače, prošli tjedan pogledao i "The Post".
Interesantna tema, ali na trenutke sam zamalo zaspao. Ostali trenutci su bili bolji, ali nisam oduševljen. Osim Hanksom koji mi je bio fenomenalan.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Beren
Advanced Member



Montenegro
3793 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 27/01/2018 : 14:15:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Beren a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ken2

quote:
Originally posted by Beren

ken2

Film je i meni bio u prvoj polovini iritantan, a onda je postao uzemirujući. U sjenci jedne šarene laže odvija se pravi život, prava drama, prava borba, i to borba onih sa dna koji žive od danas do sjutra, i gdje nema izgleda ni da će im djeca živjeti ikako drugačije. A na tom dnu, imaš djecu koja to ne razumiju, njima je sve avantura i igra. Film je baš uvjerljiv, odlično odgljumljen i, kao što je kod tebe slučaj, izaziva reakcije, tako da bez ikakve zadrške mogu reći da je režiser uspio u svom naumu. Kao što rekoh na drugom topiku, meni je ovo jedan od najboljih filmova godine.



slažem se da je film uvjerljivo odglumljen i da tu ima svakodnevne drame
zato i kažem da je ovo trebao biti dokumentarni film
kao igrani film to ne funkcionira
ima ljudi kojima će se svidjeti kao i tebi, ali ima još više ljudi koji će odustati od gledanja nakon pola sata
čitao sam ocjene na imdb-u i točno je tako: 20% gledatelja misli da je odličan film, a ostalima je nepodnošljivo iritantan i besmislen
pravi film o ovoj temi i o tom mjestu je mogao biti puno bolji
autor je svoje protagoniste prikazao uvjerljivo i realistično: majka se trudi održati ih na životu, ali je divlja prostakuša; djeca su (pogotovo glavna djevojčica) divlja derišta koju ne zanima ništa osim da se, kako kažu, igraju okolo ... nema niti jedne knjige u filmu, nema priče, nema nikakvog interesa kod te djece za bilo što
to je, naravno, tako u stvarnosti, ali tu onda nema priče za film
tu onda nema izazivanja empatije kod gledatelja
da mala moonee ima bilo kakav interes, ne znam: da voli leptire, guštere, da ima neku priču koju voli da joj netko priča...neki takav detalj da je stavljen u film, ne bi se ništa u konceptu narušilo, a gledatelji bi imali slamku za koju bi se uhvatili i emocionalno vezali uz protagoniste
ne znam, meni je ona toliko bila iritantna, da sam na kraju jedino žalio tu obitelj koja će ju morat trpiti



quote:
Originally posted by ken2

da bude jasnije
ja izostanak tih detalja zamjeram autorima iz razloga što je očito da su na kraju željeli probuditi empatiju
mala moonee dolazi do prijateljice i plače, prvi put pokazuje da je 'normalno' dijete i onda s prijateljicom trči u diznilend, kao nekakva simbolika sukoba tih svjetova, čak su i ubrzali snimku
taj tvist im nije uspio jer su cijeli film radili kao dokumentarac, a onda bi na kraju htjeli to sve preokrenuti
ne ide to tako



Taj kraj filma je simbolički sukob svjetova, naravno, ali pazi: mala je do kraja filma živjela u svom svijetu, gdje je avantura i igra sve, pa i oni djelovi dok prodaje sitnice s majkom, i gdje ustvari nije svjesna koliko težak život vode. I onda, kad je na kraju prvi put u njenom kratkom životu taj život ošamari, ona bježi, i to bježi u šarenu lažu, u bajku. Većina ljudi je takva, prije će pobjeći u lijepu laž nego se suočiti sa ružnom istinom.

I majka i ona djeca su prosti, to je jasno, i naravno da u onakvom okruženju je teško očekivati knjige, ali ima u filmu momenata kad se možeš vezati za Moonee, npr. kad kaže zašto joj je ona povijena vrba omiljeno drvo.

Vidi, tebi je film svakako izazvao reakciju što je kod umjetničkog djela najvažnije, ali ti nije sjeo jer si očekivao nešto, neku priču, neku emociju, dok je meni, i pored one iritantnosti u prvoj polovini, i pored malih očekivanja polovinom filma, na kraju kao cjelina uspio da preokrene mišljenje, jer je baš uspio da izazove tu emociju o kojoj pričamo i poentira :)


Moja domovina je mene dala ovu koru bijelog hleba, sretne ljude, srecnu mladost, velik komad vedrog neba...
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7845 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 27/01/2018 : 22:03:14  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
Beren
Naravno da tebi film može prenijeti poruku, a meni ne.
Međutim, ukoliko netko želi prenijeti jednu poruku (ili emociju), a ja primim drugu, onda nisam kriv ja, nego onaj tko poruku šalje. To je osnovni zakon komunikacije.
Taj detalj sa stablom sam smetnuo s uma, a u biti bi bilo dobro da je režiser protagoniste opisao upravo tako, kao stablo koje je srušeno, a i dalje raste. Da je samo u još par scena pokazao da mala voli stabla, da se penje na njih i gleda u daljinu i to bi već bilo dovoljno. Ovako je inzistirao na prikazima besmislene dernjave, na pakostima i glupostima kojima se djeca bave. Nijedna scena majke i kćerke ne donosi ništa smisleno, nijedan pametan savjet majka ne daje kćerki, nego se zajedno glupiraju i koristi je u prodaji parfema odnosno u prošnji.
A tek scena u fast foodu?
Kako da čovjek išta suosjeća s ljudima koji se tako ponašaju prema nekome tko ti je pomagao?
Po meni je autor snimio film o tzv white trash populaciji na način da je implicirao da niti ne zaslužuju išta bolje - namjerno ili slučajno, svejedno. A to nije humano, to je gotovo pa propaganda usmjerena protiv nekoga. Jer nemoguće je da u njihovom životu nema i topline, sigurno je da znaju biti i dobri i barem ponekad željeti nešto bolje... Ali to autor NIJE prikazao.
Jebeš ga, imaš filmove o kriminalcima, ubojicama, totalnim kretenima, pa im daju neku crtu s kojom se možeš povezat, a ovdje imaš samohranu majku i njenu kćerku koji vode težak život na dnu društva i prema kojima autor filma ne osjeća ništa i ne želi da se gledatelji 'povežu' s njima.
Ako je iapk htio da se povežemo, onda je debelo pogriješio.


if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

Beren
Advanced Member



Montenegro
3793 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 28/01/2018 : 01:36:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Beren a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ken2

Beren
Naravno da tebi film može prenijeti poruku, a meni ne.
Međutim, ukoliko netko želi prenijeti jednu poruku (ili emociju), a ja primim drugu, onda nisam kriv ja, nego onaj tko poruku šalje. To je osnovni zakon komunikacije.
Taj detalj sa stablom sam smetnuo s uma, a u biti bi bilo dobro da je režiser protagoniste opisao upravo tako, kao stablo koje je srušeno, a i dalje raste. Da je samo u još par scena pokazao da mala voli stabla, da se penje na njih i gleda u daljinu i to bi već bilo dovoljno. Ovako je inzistirao na prikazima besmislene dernjave, na pakostima i glupostima kojima se djeca bave. Nijedna scena majke i kćerke ne donosi ništa smisleno, nijedan pametan savjet majka ne daje kćerki, nego se zajedno glupiraju i koristi je u prodaji parfema odnosno u prošnji.
A tek scena u fast foodu?
Kako da čovjek išta suosjeća s ljudima koji se tako ponašaju prema nekome tko ti je pomagao?
Po meni je autor snimio film o tzv white trash populaciji na način da je implicirao da niti ne zaslužuju išta bolje - namjerno ili slučajno, svejedno. A to nije humano, to je gotovo pa propaganda usmjerena protiv nekoga. Jer nemoguće je da u njihovom životu nema i topline, sigurno je da znaju biti i dobri i barem ponekad željeti nešto bolje... Ali to autor NIJE prikazao.
Jebeš ga, imaš filmove o kriminalcima, ubojicama, totalnim kretenima, pa im daju neku crtu s kojom se možeš povezat, a ovdje imaš samohranu majku i njenu kćerku koji vode težak život na dnu društva i prema kojima autor filma ne osjeća ništa i ne želi da se gledatelji 'povežu' s njima.
Ako je iapk htio da se povežemo, onda je debelo pogriješio.





Što se tiče prenošenja poruke, mislim da je ipak do tebe. Nakon što si rekao da je kod 20% gledalaca film odličan a ostalima besmislen, pogledao sam što kažu najpopularniji sajtovi i situacija nije ni blizu takva. Rotten kaže 96% pozitivnh recenzija kritičara na uzorku od preko 200, 79% gledalaca je reklo da im se sviđa. Na imdb ima ocjenu 7,8 a na Metascore 92/100. Nije da nešto pridajem tome značaja, samo hoću da kažem da nisi u pravu

Taj detalj sa stablom je naravno još jedan simbol koji baš govori o tim ljudima, povijeni su a ipak rastu.
Što se tiče ponašanja majke, to je ono uznemirujuće o kojem sam pričao ranije. Ali i pored toga, majki je stalo do ćerke jer ne bi inače radila sve ono da prežive, i ne bi se borila da joj je ne uzmu, tako da ima tu i ljubavi, i to obostrane, što nam je pri kraju jasno pokazano.

I na kraju, nikako se ne slažem da je autor na bilo koji način implicirao da ona populacija ne zaslužuje ništa bolje, samo je surovo realno pokazao kako se dovijaju da prežive i u kakvom okruženju ta djeca žive, a sve u sjenci "i živjeli su srećno do kraja života" mašinerije za pravljenje iluzija i novca. Šteta što nije nominovan za najbolji film, ali ovakav film i nije mogao biti tamo jer ipak na neki način gađa najmoćnijeg.

Zanimnljivo mi je što imamo ovako dijametralno suprotne utiske o filmu

Moja domovina je mene dala ovu koru bijelog hleba, sretne ljude, srecnu mladost, velik komad vedrog neba...
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7845 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 28/01/2018 : 14:02:33  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
i dalje stojim iza toga da je režiser (koji je ujedno i scenarist - dakle, kompletni autor) prikazao svoje protagoniste bez imalo osjećaja, bez imalo detalja po kojima bi se gledatelji vezali uz njih
a htio je da se vežemo, to je u intervjuima govorio
jebote, i intervjue sam gledao o ovom filmu - bit će da će mi se na kraju ipak svidjeti :))
on je kameru spustio u perspektivu djeteta i to je stvarno dobro napravljeno, lijepo je snimljeno, i boje i sve, gluma je jako dobra ...
i zato mi je baš žao da iz toga nije proizašao veliki film
a falilo je samo malo

a što se kritičarskih hvalospjeva tiče, pa oni su još više ishvalili lady bird, za koji je florida project filmčina
ocjene ima solidne, to je istina, ali pričitaj recenzije gledatelja, ima ih preko sto i naći ćeš jako puno sličnih reakcija kao ova moja, ali i puno gorih
dakle, nije samo do mene - a ako tvoju poruku puno ljudi krivo prima, onda sasvim sigurno nije dobro uobličena

if you tolerate this, then your children will be next

Edited by - ken2 on 28/01/2018 14:07:13
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7845 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 28/01/2018 : 14:26:53  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
još ovaj komentar i to je to od mene po pitanju florida projecta
da potkrijepim svoju tvrdnju da je autor pogriješio ukoliko je htio da nešto osjetimo prema majci i moonee
nakon što su djeca izazvala požar, cijelo naselje je je oduševljeno išlo gledati kako kuća gori i vatrogasce kako gase
majka dječaka ga je zvala da ide s njom, ali on nije htio jer se osjećao krivim i tu je mama otkrila da je kriv za tu nepodopštinu i poduzela je korake da ga makne od lošeg društva
s druge strane je moonee s mamom glatko otišla na 'predstavu'
i nakon toga imaš onu odvratnu scenu u fast foodu, a kasnije još i fizičko nasilje
nakon tako nečega, od mene nema suosjećanja
osim, već sam to napisao, prema obitelji u koju će moonee biti smještena

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

Beren
Advanced Member



Montenegro
3793 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 28/01/2018 : 19:43:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Beren a Private Message  Reply with Quote
Dobro, ne slažemo se oko tih osjećaja ali se slažemo da ti se uprkos svemu film svidio i da smatraš da mu malo fali da bude veliki

Moja domovina je mene dala ovu koru bijelog hleba, sretne ljude, srecnu mladost, velik komad vedrog neba...
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1516 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 30/01/2018 : 10:44:08  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote
Od nominiranih za najbolji film gledao sam Dunkirk, Get Out, The Shape of Water i Three Billboards. Call Me By Your Name i Lady Bird me bas nikako ne privlace, ostatak cemo pogledati.

Kladio bih se na The Shape of Water, ne zato sto mi je najbolji, vec je nekako najvise u djiru. A film mi je dobar, no ipak vec vidjen - del Toro moze i bolje. Oscar ionako fura neki svoj mainstream i ima neku svoju logiku. Najbolji od vidjenog mi je Three Billboards. Mudbound me jako zanima.

Nije se spominjalo, ali i konkurencija dugometraznih dokumentaraca je jaka. Abacus, Faces Places, Icarus, Posljednji covjek u Aleppu. Zadnji peti nisam gledao, ali preporucam ova sva cetiri - interesantne teme i relevantna pitanja kojima se bave.

Najbolji "strani" film: mislim da svedski The Square nekako ima najvecih izgleda za nagradu, ali ne treba odbaciti ni ovaj madjarski koji je dosta dobar. Zanimaju me jos i cileanska tranny i novi Zvjagincev.
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7845 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 30/01/2018 : 10:51:37  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beren

Dobro, ne slažemo se oko tih osjećaja ali se slažemo da ti se uprkos svemu film svidio i da smatraš da mu malo fali da bude veliki



to malo je puno

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

Beren
Advanced Member



Montenegro
3793 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 04/03/2018 : 20:25:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Beren a Private Message  Reply with Quote
Noćas dodjela.

Mislim da su glumački oskari jasni: Oldman, McDormand, Rockwell, Janney. Sve drugo bi bilo veliko iznenađenje.

Best picture je kategorija u kojoj se Oscar najviše srozao. U ovako oskudnoj prošlogodišnjoj konkurenciji ne nominovati za najbolji film Wind River, The Disaster Artist i Florida project je za nepovjerovati. Vjerujem da će ga ipak uzeti 3 bilborda.

Režija je neizvjesna, ali vjerovatno ide Del Toru.

Moja domovina je mene dala ovu koru bijelog hleba, sretne ljude, srecnu mladost, velik komad vedrog neba...
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 04/03/2018 : 20:33:44  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Da, ova godina mi ni malo nije bila interesantna. Uopste me ne privlace filmovi, za razliku od prosle i pretprosle godine.
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 04/03/2018 : 22:07:59  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
I meni je ovo jedna od najgorih oskarovskih godina.

Pogleda san sve naslove i još mi je najbolji Get Out. Jebo sve, al pun mi je k pretencioznih cnrohumornih drama i sličnih pizdarija na koje ekipa poput Radića i Stojiljkovića svršava. Žalibože kad su tipovi poput takvih ikakav autoritet na polju "filmske kritike".

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 04/03/2018 : 23:50:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vice

I meni je ovo jedna od najgorih oskarovskih godina.

Pogleda san sve naslove i još mi je najbolji Get Out. Jebo sve, al pun mi je k pretencioznih cnrohumornih drama i sličnih pizdarija na koje ekipa poput Radića i Stojiljkovića svršava. Žalibože kad su tipovi poput takvih ikakav autoritet na polju "filmske kritike".



Ne znam tko je Radić, ali Stojiljkovićevih tekstova sam pročitao dosta i moram priznati da ne vidim u čemu je problem s njima? Ne piše ništa lošije od mnogih stranih kritičara, dapače. Volio bih čuti što ti se kod njega ne sviđa.

Inače, slažem se da je godina dosta slaba, bar što se Oscara tiče. Nisam gledao I, Tonya, Lady Bird i Get Out, koji me apsolutno ne zanimaju, te Phantom Thread koji ću pogledati čim dođe u kina polovinom mjeseca. Od ostalih nominiranih istaknuo bih Billboarde i Call Me by Your Name. Nisu u pitanju nikakva remek-djela, ali mislim da su svakako vrijedni gledanja.

Inače, bilo je dobrih filmova koji su ostali potpuno zanemareni od strane Akademije, prije svega A Ghost Story, Mother! i Good Time, a mislim da je i Wonderstruck zaslužio koju nominaciju. Da ne pričamo o evropskom filmu (Ostlund, Enyedi, Haneke, Kaurismaki, Grassadonia&Piazza, pa i novi Zvyagintsev koji mi je ipak bio malo slabiji) ili pak azijskom, kojeg još nisam uspio ni zagrebati. Mislim da ipak svake godine ima dovoljno dobrih filmova, samo ponekad treba malo kopati da bi se došlo do njih.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Opti
stripovi.com suradnik



Vatican City
4533 Posts

Member since 06/07/2009

Posted - 05/03/2018 : 01:48:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Opti a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ken2


i u ovom obliku vode se vide neki elementi panovog labirinta, malo i hellboya, ali nema te dubine i višeznačnosti
lijep, ali plitak film



Višeznačnosti i dubine ima jednako kao i u Panovom labirintu, ima dosta zanimljivih metafora i ideja u filmu, pa mi je zbog toga čak i najbolji nominirani od ovih koje sam gledao. Ipak film nije nešto, politički commentary je ubi bože a radnja je dosta traljava i zbrzana.

Rindfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübert ragungsgesetz!!
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 05/03/2018 : 05:51:28  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Jedine svijetle točke večeri - Get Out kao pobjednik originalnog scenarija i Francisin govor. Ostalo, smeće ko i inače.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4696 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 05/03/2018 : 05:59:41  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message  Reply with Quote
Dunkirku editing - može. Mada je i kinematografiju trebao uzeti. I režiju. I sve ostalo, pride.

Next time, Chris. Next time.

Go kneel and weep
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 05/03/2018 : 08:24:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

Nisam gledao I, Tonya, Lady Bird i Get Out, koji me apsolutno ne zanimaju, ...



Steta za Get Out. Film ipak j**e kevu. Nja, ili tako nesto (u usporedbi s ostalima).


https://en.wikipedia.org/wiki/90th_Academy_Awards


Del Tora jos nisam pogledao pa ga ne mogu komentirati, ali uopste ne sumnjam da je film u najmanju ruku gledljiv.
Ni Oldmana nisam jos gledao.


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9175 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 05/03/2018 : 08:32:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Eh, meni se svidio Shape of Water ali bih uvjek prije dao oscara Plakatima, Get Out ili Dunkirku za film.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7656 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 05/03/2018 : 08:52:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

Inače, bilo je dobrih filmova koji su ostali potpuno zanemareni od strane Akademije, prije svega A Ghost Story, Mother! i Good Time, a mislim da je i Wonderstruck zaslužio koju nominaciju.



Mother je završio tamo gdje mu je i mjesto...tri nominacije za zlatnu malinu.

Inače puno bi mi razumljivije bilo da je oskar pokupio Mother nego ovo del torovo isprazno govance.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 05/03/2018 : 13:50:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
Nisam sretan najboljim filmom, al je bilo očekivano.
No Billboards, I, Tonya i Get Out su meni puno, puno bolji, u svakom pogledu.
Jedino što mi je stvarno valjalo u Shapeu je Shannonov lik.
Sve ostalo mi je onak ok, ništa posebno.

I ne sviđa mi se glavni glumac.
Jebala ih više debela odjela i tona šminke.
Za to bi i ja mogo dobiti Oscara.
Radije bi da ga je opet dobio iritantni i naporni Day-Lewis, nego ovo.
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 05/03/2018 : 14:21:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli

quote:
Originally posted by Shaner

Nisam gledao I, Tonya, Lady Bird i Get Out, koji me apsolutno ne zanimaju, ...



Steta za Get Out. Film ipak j**e kevu. Nja, ili tako nesto (u usporedbi s ostalima).


https://en.wikipedia.org/wiki/90th_Academy_Awards


Del Tora jos nisam pogledao pa ga ne mogu komentirati, ali uopste ne sumnjam da je film u najmanju ruku gledljiv.
Ni Oldmana nisam jos gledao.





Ma možda i pogledam nekad Get Out, ali me baš ne privlači.

The Shape of Water je sasvim gledljiv film, skroz ok (kao i The Darkest Hour), ali vrlo daleko od svih tih hvalospjeva kojima su ga obasuli.


quote:
Originally posted by Tonto


Mother je završio tamo gdje mu je i mjesto...tri nominacije za zlatnu malinu.

Inače puno bi mi razumljivije bilo da je oskar pokupio Mother nego ovo del torovo isprazno govance.



Čuj, i The Shining je bio nominiran za Zlatnu malinu.

S ovim drugim se ne mogu ne složiti. Mislim da će vrijeme pokazati da je Mother! film za pamćenje, a The Shape of Water za zaborav. Tko preživi pričat će.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Beren
Advanced Member



Montenegro
3793 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 05/03/2018 : 20:19:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Beren a Private Message  Reply with Quote
Dobi ona politički korektna ljiga od filma oskara za najbolji film. Nemoguća romansa, (polu)hendikepirana osoba, čudovište, gej, dobra crnkinja, loš bijelac, zavjera, Rusi, bezuslovno prihvatanje drugačijeg. Nastavite niz.

Glumci svi očekivano, pa i zasluženo manje više. Konačno i Deakins dobi tog oskara posle 100 nominacija.

Moja domovina je mene dala ovu koru bijelog hleba, sretne ljude, srecnu mladost, velik komad vedrog neba...
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7845 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 06/03/2018 : 02:23:40  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Opti

quote:
Originally posted by ken2


i u ovom obliku vode se vide neki elementi panovog labirinta, malo i hellboya, ali nema te dubine i višeznačnosti
lijep, ali plitak film



Višeznačnosti i dubine ima jednako kao i u Panovom labirintu, ima dosta zanimljivih metafora i ideja u filmu, pa mi je zbog toga čak i najbolji nominirani od ovih koje sam gledao. Ipak film nije nešto, politički commentary je ubi bože a radnja je dosta traljava i zbrzana.



ne da nema dubine kao u panovom labirintu, nego je uopće nema
u panovom labirintu imaš cijelo more višeznačnosti, a ovdje od toga nema ništa,
ok, ima, ali jako malo
film ima solidnu atmosferu, dobru fotografiju, zanimljivu glavnu glumicu i (ipak) solidno napravljen kraj.. ali sve skupa je za mene razočaravajuće - iako to nije loš film i vrijedan je gledanja

sličnosti s panovim labirintom (koje sam ja primjetio) su neke scene i likovi, pogotovo glavni negativac koji i u panovom labirintu i u obliku vode ima neku gadnu ranu i sam si radi jako bolne stvari
onaj fašista sam sebi šije obraz, a shannon sam sebi na kraju otkida prste - hoću reći, del toro voli svoje negativce prikazati kao jake i čvrste ljude, čak i hrabre (kapetan vidal npr. je prvi u borbi protiv partizana, ide kroz kišu metaka bez da trepne)
ima još nekih scena koje su me podsjetile na panov labirint, ali samo to: pojedine scene, ali ne i dubina i višeznačnost


if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

Opti
stripovi.com suradnik



Vatican City
4533 Posts

Member since 06/07/2009

Posted - 06/03/2018 : 12:54:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Opti a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ken2



ne da nema dubine kao u panovom labirintu, nego je uopće nema
u panovom labirintu imaš cijelo more višeznačnosti, a ovdje od toga nema ništa,




Film je krcat religioznom simbolikom, kao i Panov labirint, s tim da je ovaj ipak malo višeznačniji. Već se nakupilo dosta analiza po internetu pa mi se ne da previše pisati ali glavni simbol, voda, ovdje ima puno značenja:

1) voda kao simbol nečega što ne diskriminira, što ne sudi i što, je li, poprima svačiji oblik, te je zato voda ovdje prikazana kao idealna reprezentacija ljubavi, za razliku od negativca kojemu je svjetonazor skučen, isključiv i koji ne priznaje sve što je drugačije od njega

2) u kršćanskoj simbolici, voda ima dvojako značenje; prvo kao simbol pročišćenja (kraj filma u neku ruku i jest katarza, ponovno rođenje), a zatim kao simbol kaosa, nereda i uništenja, pa zato recimo božanske ličnosti imaju moć ovladavanja i prevladavanja nad vodom (Isus hoda po vodi, Mojsije razdvaja more), a budući da je u filmu taj element kaosa prikazan kao nešto pozitivno (dok je kršćanski lik negativac), radnja filma je u stvari inverzija kršćanskog nauka i publika cijelo vrijeme navija za to (plus to što je riječ o ljubavnoj vezi s beštijom, a Biblija naravno zabranjuje bestijalnost)

3) od velikog značaja u filmu su i filmski i televizijski ekrani; možda je kulminacija ovog elementa ona scena kad njih dvoje plešu u glamuroznom stilu klasičnih holivudskih zvijezda ili tako nešto. Pokretne slike su također fluidne, "vodene" i za razliku od negativca, nemaju veze s čvrstom dogmom (svatko u nekom filmu može iščitati nešto svoje). Riječ je, dakle, o odi samom mediju filma

4) kad smo već kod toga, samo čudovište je inspirirano onim starim horor filmovima o nemani iz crne lagune. Del Toro ovdje opet radi inverziju pa tog slavnog filmskog negativca ovdje pretvara u heroja i ljubavnika - budući da je neman iz crne lagune ikona sedme umjetnosti, ovdje može imati samo pozitivno značenje

Tako da, ne samo da je sama ideja višeznačna nego je u neku ruku i genijalna.

quote:
Originally posted by ken2


film ima solidnu atmosferu



Nema.

Rindfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübert ragungsgesetz!!
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 06/03/2018 : 16:59:26  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Jedino mi je bas drago sto je Roger Deakins konacno dobio oskara za kinematografiju, i to bas za Blade Runnera 2049!
Go to Top of Page
Page: of 15 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000