forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Oscars / Academy Awards
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 15

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 23/01/2019 : 21:16:35  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by swamp thing

quote:
Originally posted by nagor

Da se Spike Lee ne bi opet počeo plakati su uz crnu panteru ubacili i crnog klansmena. Netko će stvarno pomisliti da su oskari politički. :D


Ma na stranu politika i sve, ali Panter je mediokritet teški, čak i među superherojskim filmovima
Spajka nisam toliko odgledao, znam da su mi njegovi 25-i sat i He got game bili solidni, ne znam da li sam još išta njegovo odgledao



Spike je bio dobar prije dok je bio prikriveni rasist, ali u zadnje vrijeme to sve teže skriva. Šteta. Ima par dobrih filmova.
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 23/01/2019 : 21:43:03  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Film je odličan.
A to što tebe pere čim se netko bavi temom rasizma, to je samo tvoj problem.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 23/01/2019 : 21:53:36  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Ali ja obožavam "teme rasizma". The Birth of a Nation i neke scene iz Amistada gledam svaki put kad moram nešto odgovoriti tebi ili Bushidu. Zar to nije očito.
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 23/01/2019 : 22:28:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by swamp thing

Crni panter za najbolji film? Presjajno :D




nije mi jasno kako odrasla osoba akademijin glasač može svoj glas dati ovom filmu...
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 23/01/2019 : 22:41:13  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
nisu realni kad su crnci gejevi i antibijelci u pitanju

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 23/01/2019 : 22:48:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Ok, ali baš toliko...
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1516 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 24/01/2019 : 07:38:01  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote
I Green Book medju nominiranima se bavi temom rasizma. Ameri (Hollywood) ocito imaju potrebu baviti se tim temama jer ih to muci i to je OK. I takvi filmovi ocito imaju svoju publiku, inace se ne bi snimali.

Meni su i kkklansman i Green Book dobri i zabavni filmovi i nije mi bilo zao pogledati ih. Ali realno, nisu rekli nista novo niti revolucionarno. Crna Pantera je na razini bilo kojeg drugog MCU-filma. Bohemian Rhapsody solidan. Ostalo jos moram pogledati, najvise me zanimaju Roma i Jorgos Lantimos, vjerujem da ce mi ti od svih biti osobno najbolji.

Od dokumentaraca sam pogledao Minding the Gap, bio mi je dobar. O ostalima ne znam puno. Animirani, volio bih da Spider-Man dobije. Strani ce Roma dobiti gotovo sigurno, ali drago mi je na listi vidjeti Kore-edu, njegove filmove jako volim pogledati.

Tipujem da ce u glavnim kategorijama Oscare pokupiti kkklansman i Spike Lee.

Inace, sto se Zlatnih malina tice, Trump je nominiran u kategoriji najgoreg glumca za svoju ulogu americkog predsjednika A Melanija i Kellyanne za najgore sporedne glumice. Evo cijele liste: https://www.hollywoodreporter.com/lists/razzie-awards-2019-nominations-complete-list-nominees-1172272
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 24/01/2019 : 08:19:00  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by swamp thing

Crni panter za najbolji film?


Go to Top of Page

PAJDO
Senior Member



Croatia
2236 Posts

Member since 10/04/2003

Posted - 24/01/2019 : 15:02:57  Show Profile Show Extended Profile  Send PAJDO a Private Message  Reply with Quote
Ovo sa nominacijom Black pantheru je smijeh totalni. Mislim da je Hollywood malo pretjerao ove godine sa tim “uvažimo crnce” pizdarijama. Isto je bilo prije par godina kada se sve vrtilo oko prava i uvažavanja homoseksualaca. Sve samo pretjerivanje i gluma finih i razumnih ljudi.
Kada su toliko tolerantni šta lani nije Hostiles bio nominiran za niti jednog Oscara??? Jer se govori o indijancima i njihovim problemima, ali licemjeri koji su im sve to zakuhali sada se prave fini i uviđavni.

In spite of my rage I´m still rat in a cage...
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 24/01/2019 : 16:22:45  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
Doći će i indijanci opet na red, sve to ide u ciklusima :D
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 24/01/2019 : 16:47:17  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by fandango

https://oscar.go.com/nominees



Ajme, otvorih da pogledam nominacije, a kad ono sami crnci, crnci, homo-indijci, meksikanci, opet crnci i hermafroditi. Aj, sreća pa je bar dobri stari Dick Cheney tu, bar neko normalan.
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



3648 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 24/01/2019 : 18:02:44  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
Koliko je samo dobrih superhero filmova izaslo u zadnjih 10ak god i oni daju nominaciju onom koji realno ne spada ni u top 10. Trebalo je znati povuci distinkciju izmedu kvalitetnih filmova i ovih politicki korektnih, ali nisu uspjeli

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page

Beren
Advanced Member



Montenegro
3793 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 25/01/2019 : 22:54:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Beren a Private Message  Reply with Quote
Kakva godina takav i izbor.

Od ovih nominovanih za best picture ostalo je još da odgledam Vice i The Favourite.

Black Panther - svima je jasno zašto je nominovan. Tragedija današnje preovladajuće ljigavosti
BlacKkKlansman - solidan, politički angažovan filmić, ali da ne govori o tome o čemu govori, ne bi ni on gledao nominaciju, niti je realno zaslužuje.
Bohemian Rhapsody - ni blizu ne zaslužuje pohvale koje dobija. Film bez tempa koji sve vrijedno što ima izvlači iz muzike Queena.
Green Book - još jedan film koji govori o rasizmu i kroz koji se provukao i homoseksualizam, kako bi malo i tu šanse za nagrade povećali, ali ima solidnu priču i dva vrhunska glumca, pogotovo Viga Mortensena, koji mu daje kvalitet više, a ima i lijepu poruku. Najbolji mi je od svih pobrojanih.
Roma - uh, što reći. Biće smrtno dosadan svima, osim onima koje zanima godinu dana života služavke u jednoj običnoj meksičkoj porodici tokom 70ih godina prošlog vijeka. Inače pobjednik na festivalu u Veneciji. Zaista ne znam ko bi ovo dobrovoljno dvaput odgledao.
A Star is Born - ko voli romantične filmove ovaj će mu se svidjeti do jednog momenta. I baš zbog tog momenta koji se neće svidjeti ovima koji vole romantične filmove meni je utisak prevagnuo na pozitivnu stranu. Fino je odglumljen.

Moja domovina je mene dala ovu koru bijelog hleba, sretne ljude, srecnu mladost, velik komad vedrog neba...
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 25/01/2019 : 23:58:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beren

Roma - uh, što reći. Biće smrtno dosadan svima, osim onima koje zanima godinu dana života služavke u jednoj običnoj meksičkoj porodici tokom 70ih godina prošlog vijeka. Inače pobjednik na festivalu u Veneciji. Zaista ne znam ko bi ovo dobrovoljno dvaput odgledao.



Evo ja.

Nisam gledao sve nominirane, ali čini mi se da je upravo Roma jedini film koji zaslužuje nominaciju. Eventualno još The Favourite, ali njega tek trebam pogledati.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Beren
Advanced Member



Montenegro
3793 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 26/01/2019 : 10:18:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Beren a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner
Evo ja.

Nisam gledao sve nominirane, ali čini mi se da je upravo Roma jedini film koji zaslužuje nominaciju. Eventualno još The Favourite, ali njega tek trebam pogledati.





Zašto bi to sebi radio?

Moja domovina je mene dala ovu koru bijelog hleba, sretne ljude, srecnu mladost, velik komad vedrog neba...
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 26/01/2019 : 10:40:08  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
https://www.flickeringmyth.com/2018/03/black-panther-shouldnt-nominated-best-picture/


In my opinion, The Dark Knight, Logan, Civil War and – though I can’t consider myself a fan – even the very original Deadpool might have pulled off a nomination for ‘Best Picture’ if the Academy had been more welcoming… But praising Wonder Woman, Black Panther or any other movie about an underserved social group into the heavens just to ride along with a social wave? Giving higher praise to movies than they deserve, just to avoid association with bigotry and prejudice? Ignoring a movie’s flaws and even going so far as to state a movie qualifies as “the year’s best”, just to not come across as racist? That’s just bad journalism.
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 26/01/2019 : 11:29:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Slažem se (osim za Civil War - smeće kao i ostalo)
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 26/01/2019 : 12:35:24  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Ja da sam glumac i da želim Oskara, izabrao bih ulogu gdje glumim crnca homoseksualca koji se zove Bik Koji Stoji...I to je to.
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 26/01/2019 : 16:36:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beren

quote:
Originally posted by Shaner
Evo ja.

Nisam gledao sve nominirane, ali čini mi se da je upravo Roma jedini film koji zaslužuje nominaciju. Eventualno još The Favourite, ali njega tek trebam pogledati.





Zašto bi to sebi radio?



Jer sam mazohist?

Šalu na stranu. Roma je predivno snimljen film i, iako me nije u potpunosti oborio s nogu, da mi se ukaže prilika pogledati ga u kinu, nipošto ju ne bih propustio.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Beren
Advanced Member



Montenegro
3793 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 27/01/2019 : 20:48:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Beren a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by Beren

quote:
Originally posted by Shaner
Evo ja.

Nisam gledao sve nominirane, ali čini mi se da je upravo Roma jedini film koji zaslužuje nominaciju. Eventualno još The Favourite, ali njega tek trebam pogledati.





Zašto bi to sebi radio?



Jer sam mazohist?

Šalu na stranu. Roma je predivno snimljen film i, iako me nije u potpunosti oborio s nogu, da mi se ukaže prilika pogledati ga u kinu, nipošto ju ne bih propustio.





Jeste lijepo snimljen, ustvari, tehnički je skoro pa savršen. Odlično je i odglumljen. Ona scena u porodilištu je toliko uvjerljiva da postaje hladno jeziva u jednom trenutku.

Međutim, tema filma je toliko dosadna da boli
I poruka i poenta filma, odnosno odsustvo istih, mu ne idu u prilog. Razumijem ja da je čovjek htio da ovim filmom oda posvetu svom djetinjstvu i ženama koje su ga podizale, ali ipak mislim da nije svaka tema za film. E sad, druga je priča što na ovakve filmove kritičari balave i oni nerijetko i pokupe nagrade, iako su malo kome realno interesantni.

U današnjem filmu postoji jedna krajnost koja se ogleda u pretjerivanju u svakom aspektu filmske umjetnosti koji rezultira ispraznim filmovima čiji je glavni cilj da održe pažnju tih sat ipo-dva današnjim generacijama odraslim na društvenim mrežama. Roma je druga krajnost današnjeg filma, koja podrazumijeva snimanje filmova o temama koje nisu "filmične" niti interesantne većini, ali ako su tehnički dobro snimljeni budu pogurani do neslućenih visina. Hoću da kažem, nikad nje bilo lakše snimiti film i iz te lakoće se snimaju filmovi koji baš odu u ovu ili onu krajnost, a odlazak u bilo koju krajnost nije dobra stvar.

Moja domovina je mene dala ovu koru bijelog hleba, sretne ljude, srecnu mladost, velik komad vedrog neba...
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 27/01/2019 : 21:21:15  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
A u tim krajnostima rađaju se i polarizirani stavovi. U nekima od tih krajnosti ja se mučim, u drugima uživam bezbroj puta. To je ona zona subjektiviteta koja se ni ne može opisati.

And like that... he's gone.

Edited by - vice on 27/01/2019 22:03:23
Go to Top of Page

Beren
Advanced Member



Montenegro
3793 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 27/01/2019 : 22:01:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Beren a Private Message  Reply with Quote
Ja se uglavnom mučim...

Moja domovina je mene dala ovu koru bijelog hleba, sretne ljude, srecnu mladost, velik komad vedrog neba...
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 28/01/2019 : 00:05:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
(glavna) Tema Rome je običan život, a upravo to je tema koja me najviše zanima, kako u filmu, tako i u književnosti. Tako da, meni uopće nije dosadna.

A što se tiče krajnosti Roma tu nije ni blizu, niti mislim da je to nešto posebno vezano za današnji film. Uzmi samo Jeanne Dielman, e to je krajnost i to iz 1975. godine, a ima još takvih, i starijih. Meni je taj film odličan, tebi bi vjerojatno bio dosadan do bola, ali kao što je vice rekao, s krajnostima je uvijek tako, neke ti pašu, neke ne. Zato je dobro da ima svega, a naša sreća je da živimo u doba kad je to sve puno dostupnije i svatko može naći ono što mu paše.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1516 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 29/01/2019 : 14:36:27  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

(glavna) Tema Rome je običan život, a upravo to je tema koja me najviše zanima, kako u filmu, tako i u književnosti. Tako da, meni uopće nije dosadna.

A što se tiče krajnosti Roma tu nije ni blizu, niti mislim da je to nešto posebno vezano za današnji film. Uzmi samo Jeanne Dielman, e to je krajnost i to iz 1975. godine, a ima još takvih, i starijih. Meni je taj film odličan, tebi bi vjerojatno bio dosadan do bola, ali kao što je vice rekao, s krajnostima je uvijek tako, neke ti pašu, neke ne. Zato je dobro da ima svega, a naša sreća je da živimo u doba kad je to sve puno dostupnije i svatko može naći ono što mu paše.





Jao pa gdje si se ovoga sjetio?! Svaka cast.
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 29/01/2019 : 16:24:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote


Gledao sam ga pred koju godinu u kinu. Iskustvo koje neću zaboraviti.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page
Page: of 15 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.27 seconds. Snitz Forums 2000