forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Oscars / Academy Awards
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 15

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 04/03/2019 : 15:05:36  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

quote:
Originally posted by nagor

Ahaaaaa, pričate o stranim filmovima. A ja mislio da je Shaner zaspao na tipkovnici.



A ti pričaš o hrvatskim, ili?



Jel ovo ka baza il?

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 04/03/2019 : 15:28:24  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
To je moj Vice, hvatanje za jezik kako bi se malo bocnulo one koji su se u toj mjeri pokorili američkoj kulturnoj dominaciji da sve što je američko (ili općenito anglosaksonsko, no najviše američko) doživljavaju kao domaće, a sve iz neke druge kulture kao strano.

Ne tvrdim da sam ja imun na tu dominaciju, odnosno, nisam, ali eto, boc.
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 04/03/2019 : 15:44:37  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Ah... A baš sam mislio kako sam složio dobru foru. A ništa. Nazad za pisaći stol. :(
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 04/03/2019 : 16:00:39  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

To je moj Vice, hvatanje za jezik kako bi se malo bocnulo one koji su se u toj mjeri pokorili američkoj kulturnoj dominaciji da sve što je američko (ili općenito anglosaksonsko, no najviše američko) doživljavaju kao domaće, a sve iz neke druge kulture kao strano.

Ne tvrdim da sam ja imun na tu dominaciju, odnosno, nisam, ali eto, boc.



Taj ti je "boc" otprilike na razini opcije "poke" na fejsu. Zapravo, "poke" je čak i svrsishodniji, jer ima potencijal romanse/seksa uz obostrani pristanak.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 04/03/2019 : 16:04:08  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Da, mislio sam komentirati kako "boc" zvuči gay, ali gay je anglosaksonski izraz, a ne domći pa se nisam usudio.
Go to Top of Page

stripofil
Senior Member



Croatia
1687 Posts

Member since 15/10/2010

Posted - 04/03/2019 : 16:31:17  Show Profile Show Extended Profile  Send stripofil a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by fandango

Zelena knjiga... Meni je film dobro napravljen, simpatican je, gledljiv, i to je to. Vec vidjeno. Onako, lijep film za pogledati u nedjeljno popodne, nit smrdi, nit mirise. Takav mi je i Bohemian Rhapsody, lijep i gledljiv, ali nista vise od toga. Nekako sam i ocekivao da ce mi nabolje sjesti Roma i Jorgos Lantimos. Jos moram pogledat Kore-edu.



Baš sam pogledao zelenu knjigu preko vikenda i na mene je ostavio isti dojam. Viggo je odlično odradio svoju ulogu, ali najveći problem je u režiji. Film je previše romantičarsko-utopistički, ne ostavlja nekakav dublji trag na gledatelja. U startu nisam ni znao da je temeljen na istinitim događajima, tako da mu je to određeni plus.

Paralele između imigranata i različitih nacija su solidno prikazane. Ima film dobrih detalja, ali jednostavno kompletno pakiranje je previše njonjavo.
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 04/03/2019 : 16:39:28  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Znam da je teško to razumijeti, ali neki "gay" i slične izraze ne doživljavaju kao tešku uvredu. Pa čak ni kao uvredu na razini bockanja.

@vice: A tvoja replika na moju repliku na nagorov post u kojem je bocnuo shanera i ekipu je bio boc ili poke?
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 04/03/2019 : 19:21:42  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Ja to njegovo nisan ni doživija ka "boc". Žargon "strani" u topicu u kojem se priča o Oscarima jasno pokazuje da se radi o kategoriji stranih filmova. Nagor pak navodi kako ipak jest prca. Onda ćemo se lipo svi prcat u jednom boc/prc/poke-bangu dostojnom parafiličnih kategorija sajtova za odrasle. Ili ipak ne.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 04/03/2019 : 20:01:04  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
quote:
jasno pokazuje da se radi o kategoriji stranih filmova


To.
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 07/03/2019 : 22:13:01  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
Jbt, gledam sad na imdb filmovi koji pune 25 godina, Iskupljenje u Šošenku, Petparačke priče, Forest Gamp, Leon, Glup i gluplji, Kralj lavova, Ed Vud, Vrana, Prodavci, Intervju s vampirom, 4 vjenčanja i sahrana,... kad će se ponovo dešavati ovakve godine, sa ovolikim brojem prestrašnih filmova? Ne bih da zvučim kao đed neki, ali vjerovatno nikad više.
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 07/03/2019 : 22:25:16  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Petparačke priče je prijevod Pulp Fictiona? Nisam znao. Kul prijevod. Bolje paše nego Pakleni šund.


Da, ta 94a je bila stvarno jebena godina. Teško ponovljiva.

Edited by - nagor on 07/03/2019 22:26:04
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 07/03/2019 : 22:34:52  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
Da, Pulp F. Sjajna filmska godina...
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 15/03/2021 : 14:14:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
https://www.oscars.org/oscars/ceremonies/2021


Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 15/03/2021 : 16:39:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Nominacije u svim kategorijama manje-više očekivane. Slaba godina, ali nije za čuditi se s obzirom na situaciju. Nadajmo se da će ova biti bolja.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8358 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 15/03/2021 : 18:11:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
Sacha Baron Cohen za sporednu mušku i Maria Bakalova za sporednu žensku (iako mi nije jasno po čemu je to sporedna, al ok).

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 15/03/2021 : 18:11:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
Another Round će se ovde prošetati.
Za najbolji film, 3 vrlo dobra, Trial of Chicago 7, Sound of Metal, Promising young woman, ostali prosek. Naravno nijedan od ta 3 neće pobediti. Jedino The Father nisam još gledao. On bi mogao biti dobar, Zeller kao pisac mi je dobar, videćemo kako se snalazi kao režiser.
Go to Top of Page

Stark
Average Member



Bosnia and Herzegovina
504 Posts

Member since 22/05/2018

Posted - 15/03/2021 : 18:50:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Stark a Private Message  Reply with Quote
Quo Vadis, Aida
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 15/03/2021 : 18:56:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Slažem se za Trial of the Chicago 7 i Promising Young Woman, vrlo dobri filmovi, ali ne i vanserijski. Polažem nade još u The Father, Druk i Nomadland, ali sve mi se čini da bi 2020. mogla biti prva godina u dugo vremena bez filma koji će me osvojiti. Ili bar dok negdje ne iskopam kakav opskurni uradak.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 15/03/2021 : 20:45:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

Slažem se za Trial of the Chicago 7 i Promising Young Woman, vrlo dobri filmovi, ali ne i vanserijski. Polažem nade još u The Father, Druk i Nomadland, ali sve mi se čini da bi 2020. mogla biti prva godina u dugo vremena bez filma koji će me osvojiti. Ili bar dok negdje ne iskopam kakav opskurni uradak.




Ja sam okej s tim, jer je prošla bila možda i najbolja u poslednjih 20 godina. Za očekivati je bilo da neće tako moći i sledećih a i umešao se Covid.
Nomadland mi je propuštena prilika. Ken Loach al za bogate, u smislu da ne može Amer da napravi priču o ljudima sa margine i da to bude ekonomski i klasno osvešteno, već je moralo da ode u pravcu amerikane i luckastih i pomalo avanturističkih ljudi koji eto, vole da žive po kamp prikolicama iako i ne moraju. Naravno, McDormandova kao i uvek, odlična.

Edited by - Red Marquis on 15/03/2021 20:49:02
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 15/03/2021 : 21:25:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Onda bi meni mogao dobro sjesti, Loach me ubije svaki put.

Nego, za koju godinu govoriš da ti je bila najbolja, 2019.? Možeš istaknuti neke favorite?


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 15/03/2021 : 21:57:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
Prošla. Govorimo striktno o filmovima nominovanim za Oskara ne generalno.
Parazit remek delo, Once Upon sjajan, Jojo Rabbit takođe. Vrlo dobri 1917, Irishman, Joker, Marriage Story. Zapravo mi je samo Little Women bio sranje od svih 10 nominovanih za najbolji film, to mi nikad nije bio slučaj, uvek ima barem pola koja su mi bezveze. Pa i poljski Corpus Christie među stranima isto vrlo dobar.
A u samoj godini nevezano za Oskare je bila baš dobra godina. Pre svega Sorry We Missed You (fenomenalni Ken Loach), pa The Gentleman (Guy Ritchie), novi Woody Allen (A Rainy day in NY, konačno jedan dobar, poslednjih godina je izbacivao sve neke tanke), francuski Les Miserables...danski Dronningen (Queen of Hearts)
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 16/03/2021 : 00:23:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Parazit odličan, slažem se, kao i Marriage Story, a i Corpus Christi jako dobar, ali Little Women mi je bolji od svih ostalih koje si nabrojao (osim Joja, njega nisam gledao). Loach je dobar, ali je teška depresija, Ritchie zabavan, Allen jedan od najslabijih. Les Miserables isto odličan. Tu su još i Atlantique, A Hidden Life i Saint Maud u samom vrhu, a ima i još dosta vrlo dobrih. Zapravo da, ispada da je 2019. bila vrlo plodna godina.

P.S.
Pogledao Nomadland. Meh.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 16/03/2021 : 02:13:38  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Interesantno da je Vinterberg nominovan i za reziju pored nominacije za najbolji strani film. Ne verujem da ce se ponoviti situacija od prosle godine da strani film osvoji i tu kategoriju.

Bas zelim da pogledam sve nominovane do veceri dodele. Prvo na red idu nomadland i trial of chicago 7. I Sound of metal i Minari deluju interesantno.

Najvise nominacija Fincher i Mank, cak 10, ali mislim da ce ostati praznih ruku, mozda za kameru.

Edited by - going going on 16/03/2021 02:14:20
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8358 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 16/03/2021 : 06:22:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
Dal je gledao ko ovog Oca?

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 16/03/2021 : 08:42:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by paro

Dal je gledao ko ovog Oca?


Ja sam ga tražio sinoć po bespućima interneta, ali ništa. Javi ako nađeš.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page
Page: of 15 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.31 seconds. Snitz Forums 2000