forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 ČAROBNA KNJIGA predstavllja KRIZU IDENTITETA
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Melusine
Junior Member



350 Posts

Member since 17/05/2017

Posted - 30/01/2018 : 13:03:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Melusine a Private Message  Reply with Quote
Jedan od najkontroverznijih i najuspešnijih superherojskih serijala protekle decenije, koji je uzdrmao DC univerzum i godinama uticao na priče u njemu.



Nakon svirepog ubistva supruge člana Američke lige pravde, cela superherojska zajednica traga za ubicom. Svi strahuju da su i njihovi voljeni potencijalne mete. Pri rešavanju te misterije, međutim, na površinu izbijaju mnoge davno pokopane tajne, koje prete da zavade i podele heroje pre nego što oni uspeju da izvedu tajanstvenog ubicu pred lice pravde.

Vrhunska priča iz pera vrsnog romanopisca i strip-autora Breda Melcera i briljantnog crtača Ragsa Moralesa.

Leteći start kreće od 31. januara i traje do 3. februara u knjižarama Čarobne knjige u Beogradu i Novom Sadu kao i na sajtu izdvača. Cena na LS je 1340 din. U knjižarama će se prodavati za 1999 din a u klubu i na sajtu posle Letećeg starta, cena će biti 1500 din.

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 30/01/2018 : 20:40:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
A zašto u tim najavama, objavama etc. baš nikad ne napišete bar najbitnije informativne podatke kao npr. format stripa, broj stranica te da li je hc/sc (ima u oba?) i sl.?
Mislim, pa nije valjda toliko teško dodati i tih par slova/brojki?

Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 30/01/2018 : 21:00:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Imam USA izdanje, dobar strip tipa "Tko je ubica" - preporuke...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 30/01/2018 : 21:06:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
Obi, je s' to ti?

Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 30/01/2018 : 21:06:43  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
a ford alan?
Go to Top of Page

verab
Senior Member

Croatia
2510 Posts

Member since 22/01/2015

Posted - 30/01/2018 : 21:26:02  Show Profile Show Extended Profile  Send verab a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dukidule

A zašto u tim najavama, objavama etc. baš nikad ne napišete bar najbitnije informativne podatke kao npr. format stripa, broj stranica te da li je hc/sc (ima u oba?) i sl.?
Mislim, pa nije valjda toliko teško dodati i tih par slova/brojki?



...kad neće izdavač moraju čitatelji

Izdanje je HC

Format: 23,5 x 16,5cm

Br. str.: 256

http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=44427&whichpage=30

hejt, jal & rock 'n' roll
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 30/01/2018 : 21:52:30  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by verab



Format: 23,5 x 16,5cm





da nije ovo neka greška?

DC gold izdanja idu u 24 x 17 cm.Barem Nova granica i Smak ... jesu

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 30/01/2018 21:52:58
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 30/01/2018 : 22:36:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dukidule

Obi, je s' to ti?


Da to sam ja kada sam devedes't prve bio prvak Europe.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

verab
Senior Member

Croatia
2510 Posts

Member since 22/01/2015

Posted - 30/01/2018 : 23:51:22  Show Profile Show Extended Profile  Send verab a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by verab



Format: 23,5 x 16,5cm





da nije ovo neka greška?

DC gold izdanja idu u 24 x 17 cm.Barem Nova granica i Smak ... jesu




don't shoot the messenger

tako im piše na stranici....

http://www.carobnaknjiga.rs/kriza-identiteta

sad vidim da je N. granica (kako piše) 24 x 16 cm

http://www.carobnaknjiga.rs/nova-granica-i-tom

hejt, jal & rock 'n' roll

Edited by - verab on 30/01/2018 23:53:44
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 31/01/2018 : 00:46:58  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

a ford alan?


Nevermore

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 31/01/2018 : 09:32:48  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by verab

quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by verab



Format: 23,5 x 16,5cm





da nije ovo neka greška?

DC gold izdanja idu u 24 x 17 cm.Barem Nova granica i Smak ... jesu




don't shoot the messenger

tako im piše na stranici....

http://www.carobnaknjiga.rs/kriza-identiteta

sad vidim da je N. granica (kako piše) 24 x 16 cm

http://www.carobnaknjiga.rs/nova-granica-i-tom


ma sve jasno;pitanje sam već odavno postavio i na DW forumu,ali zaboravih da se melusine tamo ne oglašava - pa zato ga pitam i ovde.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 31/01/2018 : 09:52:25  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Sve preporuke za ovu priču.
Jedna od najboljih DC priča uopšte!
Ovo je defintivno album kojem ću 2018. dati maksimalan broj bodova na izboru za strip godine. Teško je to nadmašiti!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 31/01/2018 : 11:09:30  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

Sve preporuke za ovu priču.
Jedna od najboljih DC priča uopšte!
Ovo je defintivno album kojem ću 2018. dati maksimalan broj bodova na izboru za strip godine. Teško je to nadmašiti!


Pa bas, toliko dobro?

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 31/01/2018 : 17:20:18  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl


Pa bas, toliko dobro?


O da, više nego dobro. Priča koja se uvlači pod kožu. Obavezna lektira za sve fanove superherojštine i ne samo za njih.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 31/01/2018 : 18:02:57  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Zato i pitam, cuo sam vec o ovom stripu. Nisam bas fan americkih superheroja, ali uzescu ovo na proucavanje.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 31/01/2018 : 18:49:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

Imam USA izdanje, dobar strip tipa "Tko je ubica" - preporuke...


Za avatar
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 31/01/2018 : 18:51:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by ivanl


Pa bas, toliko dobro?


O da, više nego dobro. Priča koja se uvlači pod kožu. Obavezna lektira za sve fanove superherojštine i ne samo za njih.


Hvala Kinze
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 31/01/2018 : 21:06:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dr. Zistis

quote:
Originally posted by Obi-wan

Imam USA izdanje, dobar strip tipa "Tko je ubica" - preporuke...


Za avatar



What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 31/01/2018 : 21:50:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by Dr. Zistis

quote:
Originally posted by Obi-wan

Imam USA izdanje, dobar strip tipa "Tko je ubica" - preporuke...


Za avatar





I za covjeka, da ne bude zabune
Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 01/02/2018 : 16:07:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
Zvali su ga R(OBI)...

Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 01/02/2018 : 20:52:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dukidule

Zvali su ga R(OBI)...


Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24539 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 01/02/2018 : 21:01:30  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Odličan strip, sve preporuke.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 05/02/2018 : 16:31:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
A kako bi izgledalo, recimo....ovako nešto?


http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=49417#2116625

Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...
Go to Top of Page

Bachy
Senior Member



Croatia
1695 Posts

Member since 06/05/2009

Posted - 05/02/2018 : 19:30:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Bachy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dukidule

A kako bi izgledalo, recimo....ovako nešto?


http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=49417#2116625



Recimo da je The Best of Marvel što izdaje ČK, nešto na tragu ovog Epic Collectiona.

Jedna knjiga iz ove serije npr. ima od 400 do 500 stranica u boji.
Ova knjiga sa Silver Surferom koja nosi naslov Freedom ima 488 stranica i u njoj se nalaze epozode koje su izlazile od 80-ih do 90-ih - ilver Surfer (1982) #1;Silver Surfer (1987) #1-14;Super-Villain Classics #1 And material from:Epic Illustrated #1 and Marvel Fanfare #51



Oj, budi svoj!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 18/02/2018 : 16:09:22  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Ove godine nemam sreće sa superherojima.PP-ovi Tor (Bog groma) i Spajdiša su me blago razočarali,od ASS,Nove granice i Hokaja sam očekivao više (od ovog trojca sam baš imao veeeelika očekivanja),a ni Kriza identiteta nije ono čemu sam se nadao.
Kad videh da je u pitanju krimić u superlatex univerzumu,te razne superlative (tek kasnije skontah da su u stari samo dvojica forumaša,al na više mesta,dizali strip u nebesa ) pomislih "e to je to,napokon i neki superjunak za mene"!

Neko ubija ženu rastegljivog čoveka,a malo posle toga isti napadač pokušava da udavi bivšu ženu Atoma.Superheroji su uznemireni,jer evidentno je da neko ko im zna identitete, pokušava da naudi njihovim bližnjima.Prvi trag se pokazao kao ćorsokak.

KI mi je dobar strip (3.5/5).Ali ni u jednom segmentu mi nije dao nešto više.
Moralesov industrijski crtež (mogu li tako da se izrazim) mi odgovara,ali ne uživam u nemu kao u recimo Ajinom (Hokaj) ili Kukovom (Nova granica) - previše mi je običan.
Melcer - nema šta da mu prigovorim - čovek sasvim lepo vodi priču,a kraj je zaista sjajan.Jedino što sve to nije moja šoljica čaja.Mislio sam da će biti više elemenata čistog krimića,a manje superherojštine.Plus toliko imena,i to ličnih,u kojim sam se često gubio.Pa onda još vidim da su tu nekim superheroji zamenili stare likove (umesto starog Fleša,novi,Zelenog fenjera isto..) pa me je to još više zbunilo.
Siguran sam da su bolji poznavaoci DC-ja više uživali u priči.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 18/02/2018 16:12:50
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 18/02/2018 : 23:07:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

Ove godine nemam sreće sa superherojima.PP-ovi Tor (Bog groma) i Spajdiša su me blago razočarali,od ASS,Nove granice i Hokaja sam očekivao više (od ovog trojca sam baš imao veeeelika očekivanja),a ni Kriza identiteta nije ono čemu sam se nadao.
Kad videh da je u pitanju krimić u superlatex univerzumu,te razne superlative (tek kasnije skontah da su u stari samo dvojica forumaša,al na više mesta,dizali strip u nebesa ) pomislih "e to je to,napokon i neki superjunak za mene"!

Neko ubija ženu rastegljivog čoveka,a malo posle toga isti napadač pokušava da udavi bivšu ženu Atoma.Superheroji su uznemireni,jer evidentno je da neko ko im zna identitete, pokušava da naudi njihovim bližnjima.Prvi trag se pokazao kao ćorsokak.

KI mi je dobar strip (3.5/5).Ali ni u jednom segmentu mi nije dao nešto više.
Moralesov industrijski crtež (mogu li tako da se izrazim) mi odgovara,ali ne uživam u nemu kao u recimo Ajinom (Hokaj) ili Kukovom (Nova granica) - previše mi je običan.
Melcer - nema šta da mu prigovorim - čovek sasvim lepo vodi priču,a kraj je zaista sjajan.Jedino što sve to nije moja šoljica čaja.Mislio sam da će biti više elemenata čistog krimića,a manje superherojštine.Plus toliko imena,i to ličnih,u kojim sam se često gubio.Pa onda još vidim da su tu nekim superheroji zamenili stare likove (umesto starog Fleša,novi,Zelenog fenjera isto..) pa me je to još više zbunilo.
Siguran sam da su bolji poznavaoci DC-ja više uživali u priči.


Mislim da je do tebe
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000