forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zlatna serija - Veseli četvrtak
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 331

ivanl
Advanced Member



Croatia
15616 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 10/02/2018 : 22:56:58  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dcopic

Još se nisam odlučio kojega kupiti, retro ili normalnog. Da li su unutar korica identični ili postoje neke razlike?!


Ma kupi oba!

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 10/02/2018 : 22:57:59  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
obje nikad
samo retro

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

Bruce Springsteen
Advanced Member



5545 Posts

Member since 28/10/2008

Posted - 10/02/2018 : 23:17:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Bruce Springsteen a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mezzano

Mislim da nema nikakve razlike. Na unutrašnjoj strani korice piše ko je crtač redovne a ko alternativne naslovnice. Ja ću verovatno uzimati redovnu, jer je lakše dostupna. Da su obadve isto dostupne uzimao bih alternativnu.



Pa Žare sa retro naslovnicom ti je isto tako lako dostupna, malo sačekaš i jeftinije prođeš mada bi i ja više voleo da retro uzmem sa kioska...
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12345 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 11/02/2018 : 01:47:17  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dante

Sa SNK:



https://www.stripovi.hr/Novost.aspx?news=37cf8069-c855-4a6f-8c07-754919863b5a


Hvala ti Dante na infou

quote:
Originally posted by jaki

evo videa:

https://www.youtube.com/watch?v=LnmX7x2ly8g


Odličan video

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Jozzinelli
Senior Member



1556 Posts

Member since 10/04/2011

Posted - 11/02/2018 : 07:35:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Jozzinelli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by SPQRoma
Kad su plate u pitanju, neko spomenu kako je u BiH prosječna plata 440€. Statistika je čisto zamazivanje očiju. Što kažu, kao bikini. Evo ja sa fakultetom imam platu ispod prosječne. Kakve su tek onda kod onih sa srednjom školom? Prosječnu platu dižu političari, notari, bankari... koji imaju po nekoliko hiljada mjesečno ili na stotine hiljada godišnje. To ti je ono, ako sam se ja prejeo, a vas dvojica ostali gladni, u prosjeku sve trojica smo dovoljno siti. Niđe veze.


Upravo to, zato ja i nisam pomenuo prosečnu platu za Srbiju, već prosečni prihod, koji sam slobodno procenio,
posmatrajući kao uzorak ljude iz moje okoline. Alexts je posle toga naveo prosečnu platu u Srbiji, koja je negde oko 400€.
Ali, da bi dobili realno stanje, treba prvo videti kolika je nezaposlenost u zemlji, zatim uzeti u obzir
one koji žive od poljoprivrede, one koji rade neprijavljeni kod privatnika, one koji volontiraju u opštini za male pare...
Takvi ne ulaze u zbir za izračunavanje proseka, a njega podižu političari i ostali sa svojim ogromnim zaradama,
pa onda sve deluje lepše na papiru. Ja retko koga znam da ima platu od 40 000 dinara i više, ali znam dosta njih
kojima je plata 200€ ili manje. Penzije onih koje znam su uglavnom manje od 20 000 dinara. Gastarbajtere, naravno, ne mogu da uzimam kao merilo.

Mek Koj nema alternativu
Go to Top of Page

Jozzinelli
Senior Member



1556 Posts

Member since 10/04/2011

Posted - 11/02/2018 : 08:23:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Jozzinelli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by maelstrom
I bilo je tu svašta, svakakvih naslovnica, uglavnom sa tematikom stripa nisu imale nikakve veze, nije da su baš od domaćih autora te naslovnice bile omiljene u ono vreme.


A dobro, većina domaćih naslovnica nije mnogo interesantna, više zbog toga što su tematski monotone, sve na isti kalup,
neka tučnjava ili pucnjava, nego što su crtački stvarno toliko loše, mislim da je najveći problem što su lica glavnih junaka ružnije nacrtana u odnosu na originale, da su najviše zbog toga omražene među čitaocima.
Naravno, i zbog toga što uglavnom nemaju veze sa radnjom stripa, ali domaći crtači su ih valjda mahom radili bez uvida u konkretan strip, nego ono, unapred nacrtaju nekoliko sa opštom temom tabanja, da se kasnije popunjavaju rupe sa originalnim naslovnicama.

Ima tu nekih meni dragih domaćih naslovnica za ZS, recimo Zaseda za Zagora i Turnir u Darkvudu, domaći crtači su voleli
da ubacuju Čika na naslovnice, za razliku od Ferija, koji ga je dosta retko crtao na naslovnicama redovne serije.
Ili Crni mesec, koja je, doduše, najbolji primer naslovnice za navlačenje, a nema veze sa radnjom stripa.
Od Teksovih domaćih naslovnica mi je najupečatljivija Lepa Zelda.

Mek Koj nema alternativu
Go to Top of Page

kublay
Starting Member



25 Posts

Member since 11/12/2007

Posted - 11/02/2018 : 10:29:36  Show Profile Show Extended Profile  Send kublay a Private Message  Reply with Quote
Pročitao sam ovo juče. To je nova Boneli edicija u Italiji - Tex magazin. Cela priča oko Zlatne serije je,čini mi se, bila smišljena da bi se privukli kupci, da novo izdanje ne prođe neprimećeno. "Zlatna serija" zvuči mnogo bolje nego "teksov magazin". magazin podrazumeva da pored stripova imamo i neke članke o stripu, o autorima i slično. voleo bih da to bude i u narednim brojevima,a ne samo u prvom. (veseli četvrtak i u redovnim izdanjima ima uvek jednu uvodnu stranu, sa podacima o autorima ili "gde smo ranije videli tog i tog junaka", ali u magazinu bi to trebalo da bude malo ambicioznije i ozbiljnije).
kao i u "staroj" Zlatnoj seriji, koja je objavljivala razne junake ne vodeći mnogo računa o originalnom redosledu, tako je i u ovom prvom broju objavljen italijanski broj 2. Zašto je preskočen broj 1 i da li će kasnije biti objavljen, ostaje da se vidi.
Priče su solidne (jedna duža i jedna kraća), ali ništa više od toga. Ja volim da čitam Teksa, pa ću ga i ubuduće kupovati. Priče su standardne, revolveraški obračuni, hvatanje zlikovaca i slično (pozdrav za one kojima se svidela epizoda "buffalo soldiers"). Jedino što mi baš nije leglo je crtež Valtera Venturija. On je simpatičan, pozitivan tip, ali mi nekako nije za Teksa. Skoro je bila jedna njegova priča u Obojenom programu, ista zamerka, nekako je sve previše stegnuto, ukočeno... Više mu odgovaraju gradske priče ili SF,kao npr. Bred Barron. Čak mi je i Veliki Belconi, gde se radnja odvija u Africi, bio na momente težak za "gledanje".
u sledećem broju će biti Dilan Dog, koji takođe ima svoj "Magazin" u Italiji. Na sreću, to će biti prva epizoda, ide se po redu. tačnije, opet jedna duža i jedna kraća priča. (kraća je već objavljena u Stripoteci prošle godine, Dilan Dog ispred bankomata).

zovi me kitty ljepotane!...nemam posebnih zahtjeva! jedan dan jedem kavijar, a drugi i mortadelu!
hm...a ja jedan dan jedem, a drugi možda...
Go to Top of Page

DOMI
Advanced Member



Croatia
4969 Posts

Member since 19/06/2007

Posted - 11/02/2018 : 11:44:17  Show Profile Show Extended Profile  Send DOMI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kublay

Pročitao sam ovo juče. To je nova Boneli edicija u Italiji - Tex magazin. Cela priča oko Zlatne serije je,čini mi se, bila smišljena da bi se privukli kupci, da novo izdanje ne prođe neprimećeno. "Zlatna serija" zvuči mnogo bolje nego "teksov magazin". magazin podrazumeva da pored stripova imamo i neke članke o stripu, o autorima i slično. voleo bih da to bude i u narednim brojevima,a ne samo u prvom. (veseli četvrtak i u redovnim izdanjima ima uvek jednu uvodnu stranu, sa podacima o autorima ili "gde smo ranije videli tog i tog junaka", ali u magazinu bi to trebalo da bude malo ambicioznije i ozbiljnije).
kao i u "staroj" Zlatnoj seriji, koja je objavljivala razne junake ne vodeći mnogo računa o originalnom redosledu, tako je i u ovom prvom broju objavljen italijanski broj 2. Zašto je preskočen broj 1 i da li će kasnije biti objavljen, ostaje da se vidi.
Priče su solidne (jedna duža i jedna kraća), ali ništa više od toga. Ja volim da čitam Teksa, pa ću ga i ubuduće kupovati. Priče su standardne, revolveraški obračuni, hvatanje zlikovaca i slično (pozdrav za one kojima se svidela epizoda "buffalo soldiers"). Jedino što mi baš nije leglo je crtež Valtera Venturija. On je simpatičan, pozitivan tip, ali mi nekako nije za Teksa. Skoro je bila jedna njegova priča u Obojenom programu, ista zamerka, nekako je sve previše stegnuto, ukočeno... Više mu odgovaraju gradske priče ili SF,kao npr. Bred Barron. Čak mi je i Veliki Belconi, gde se radnja odvija u Africi, bio na momente težak za "gledanje".
u sledećem broju će biti Dilan Dog, koji takođe ima svoj "Magazin" u Italiji. Na sreću, to će biti prva epizoda, ide se po redu. tačnije, opet jedna duža i jedna kraća priča. (kraća je već objavljena u Stripoteci prošle godine, Dilan Dog ispred bankomata).



Upravo i je fora koncepcije ZS izmjenjivanje hrpe junaka, nikada se ne zna koji junak nas čeka u sljedećem broju, i ovaj Dylan za br. 2 je zapravo iznenađenje...
Podržavam "stari" koncept i retro - povratak u srednju školu
Brojeve sam već naručio preko SNK!

• 54 god.Alan Forda u HR • Od 1969.-2017.izdana su 1063 broja (ukljucujuci Klasik, Super KL, Zlatni KL) •
• Od 2022.Alan Ford u originalnim tablama formata 17x24 cm u novom kolekcionarskom TOP izdanju •
Go to Top of Page

Bruce Springsteen
Advanced Member



5545 Posts

Member since 28/10/2008

Posted - 11/02/2018 : 13:15:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Bruce Springsteen a Private Message  Reply with Quote
Pročitao... izdanje za 10 sa tehničke strane... tekstualni delovi takođe... što se tiče priča, prva Ranč slobode, klasična, već mnogo puta viđena, Venturi odličan... druga priča simpatična, Rubini mi nekako ne leži na Teksu... Sve u svemu puna podrška VČ-u za ovu ediciju i koncept kao kod stare ZS (ne zna se šta će biti i kako će biti sledeće)... kupio sam na kiosku verziju sa originalnom naslovnicom, ovu sa žutom trakom očekujem u toku sledeće nedelje da pristigne.... i nadalje ću uzimati svaki broj u obe verzije, i pored toga što recimo od Dilana ništa ne skupljam, ipak je ovo ZS...
Go to Top of Page

Kontrast 2
Senior Member

2264 Posts

Member since 12/09/2016

Posted - 11/02/2018 : 13:39:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Kontrast 2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kublay


u sledećem broju će biti Dilan Dog, koji takođe ima svoj "Magazin" u Italiji. Na sreću, to će biti prva epizoda, ide se po redu.




Pa normalno - ipak je to Dilan.
Nije Teks, Zagor, ili neki drugi bezvezni junak, pa da se može preskakati.
Go to Top of Page

zlatko900
Average Member

930 Posts

Member since 28/01/2012

Posted - 11/02/2018 : 14:03:45  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatko900 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

evo videa:

https://www.youtube.com/watch?v=LnmX7x2ly8g

a evo i za trakaše jedan:)

https://www.youtube.com/watch?v=RGK3p5crPtA

Odličan video. Šta jest-jest, moram te pohvaliti za ovo...
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 11/02/2018 : 14:53:55  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
ja sam samo kopirao linkove sa youtuba :)

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15616 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 11/02/2018 : 15:08:16  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kontrast 2

quote:
Originally posted by kublay


u sledećem broju će biti Dilan Dog, koji takođe ima svoj "Magazin" u Italiji. Na sreću, to će biti prva epizoda, ide se po redu.




Pa normalno - ipak je to Dilan.
Nije Teks, Zagor, ili neki drugi bezvezni junak, pa da se može preskakati.


Samo radi Dylana cu ovo i uzimati. Prvih 10 brojeva cu uzest iz "dira", da stoji, radi, ipak velikog dogadaja. Poslije samo Dylana.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Tornadomaster
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2470 Posts

Member since 01/08/2009

Posted - 11/02/2018 : 15:44:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit Tornadomaster's Homepage  Send Tornadomaster a Private Message  Reply with Quote
Zagor: Art Commission for Svetozar Andjel. The old Yugoslav edition called Golden Series. 25 years ago, that edition was the most popular in Yugoslavia. I had pleasure to make art commision of Zagor. #zagor #stripovi #comics #ludens #zlatnaserija #mimicortazar

Izvor: tviter @MimiCortazar

https://twitter.com/mimicortazar/status/962364031188328453

Pici dalje Dilan Dože, da te braca na police slože.

Edited by - Tornadomaster on 11/02/2018 15:48:37
Go to Top of Page

Spiderman
Senior Member



Croatia
2732 Posts

Member since 06/11/2001

Posted - 11/02/2018 : 15:52:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit Spiderman's Homepage  Send Spiderman a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dcopic

Još se nisam odlučio kojega kupiti, retro ili normalnog. Da li su unutar korica identični ili postoje neke razlike?!



Evo ti kupi normalnoga ja ću retro pa se predbilježimo u SNK :D


Moj strip
Moje aukcije
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6220 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 11/02/2018 : 18:22:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by dcopic

Još se nisam odlučio kojega kupiti, retro ili normalnog. Da li su unutar korica identični ili postoje neke razlike?!


Ma kupi oba!



Vjerojatno i hoću!
Prvi broj. I dalje nastaviti sa onim dizajnom koji mi se više svidi.
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 11/02/2018 : 20:00:15  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Naruceno...sada samo puna doza strpljenja..sta je 14 dana naspram 25 godina cekanja...

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12345 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 11/02/2018 : 23:36:29  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

Naruceno...sada samo puna doza strpljenja..sta je 14 dana naspram 25 godina cekanja...


To je super 14 dana, mi ćemo morati čekati do 5.mjeseca, tako su spomenuli u SNK da će ih tek dobiti..

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15616 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 12/02/2018 : 05:27:56  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Znaci rezime, ovog velikog dogadaja je ipak pozitivan feed back citateljstva. Sporan je samo ritam izlaska, a za kojeg postoje naznake ubrzanja, te jos uvijek nejasna kompletna slika buducih junaka. Ja bi rekao da je eksperiment uspio. Ili ti ga operacija je bila uspjesna, a pacijent se oporavlja. Neka. Idemo dalje...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 12/02/2018 : 08:29:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dante

Sa SNK:



https://www.stripovi.hr/Novost.aspx?news=37cf8069-c855-4a6f-8c07-754919863b5a




Genijalci se nisu mogli sjetiti pa naručiti komplete za sebe pa imati stripove "u slobodnoj prodaji"…
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 12/02/2018 : 13:19:14  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Valjda jim prpa narucit/kupit da nebi ostalo neprodano...
Koji amateri, ko da neznaju sto su Tex i Zlatna serija znacili i znace jos danas...ko da nas ima 5 jos zivih
kojima je Zlatna serija polijepsala zivot..
Nadam se da kad zahuka LMS budu hrabriji...

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15616 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 12/02/2018 : 13:31:03  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Sto su njih troje,(gazda i zaposlenici), trebali kupit "tamic" Zlatnih serija, pa prodavat? Predbiljezba. Pristojno objavljena i sve 5. Kad roba dode,(pretpostavljam,skupa s ostalom robom iz Srbije), uzmes.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12345 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 12/02/2018 : 17:30:45  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Znaci rezime, ovog velikog dogadaja je ipak pozitivan feed back citateljstva. Sporan je samo ritam izlaska, a za kojeg postoje naznake ubrzanja, te jos uvijek nejasna kompletna slika buducih junaka. Ja bi rekao da je eksperiment uspio. Ili ti ga operacija je bila uspjesna, a pacijent se oporavlja. Neka. Idemo dalje...


Dobar rezime, ukratko si sve rekao kako je a meni se sviđa ovo kako je SNK stavio obavijest, ovo mi je dalo nadu da će se ipak doći do oba broja.

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 12/02/2018 : 18:07:13  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Sto su njih troje,(gazda i zaposlenici), trebali kupit "tamic" Zlatnih serija, pa prodavat? Predbiljezba. Pristojno objavljena i sve 5. Kad roba dode,(pretpostavljam,skupa s ostalom robom iz Srbije), uzmes.




Najbolje da takvu politiku počnu primjenjivati na sva izdanja
Pa preslika Konzum dobitnu kombinaciju pa počne primati predbilježbe na mlijeko
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 12/02/2018 : 18:11:26  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Pa očito postoji razloga zašto izdanja VČ-a nisu "u slobodnoj prodaji".
Možda se ne isplati?

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page
Page: of 331 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.52 seconds. Snitz Forums 2000