forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zlatna serija - Veseli četvrtak
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 331

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 13/06/2018 : 16:10:56  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
A gustajte...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 13/06/2018 : 16:13:26  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Meni baš odgovara što idu Zagor almanasi jer imam samo 2 od Ludensa a ostatak sam propustio.
S druge strane, od Mister Noa imam sve od Libellusa tako da mi to nije privlačno, ali svakako ima smisla da ih objavljuju jer ih mnogi nemaju.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12704 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 13/06/2018 : 16:14:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Nema nista gore od natrpavanja svega i svacega u jednu ediciju. To nije ni originalni taljanski koncept, kad vec pricamo.



A šta je s novim generacijama čitatelja? Oni kao da ne postoje? Ili je ovu ediciju Libellus tako strahovito odradio da nema smisla kupovati to drugdje? Jer je Libellus to već izdao?
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 13/06/2018 : 16:29:38  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Hercule Poirot

quote:
Originally posted by ivanl

Nema nista gore od natrpavanja svega i svacega u jednu ediciju. To nije ni originalni taljanski koncept, kad vec pricamo.



A šta je s novim generacijama čitatelja? Oni kao da ne postoje? Ili je ovu ediciju Libellus tako strahovito odradio da nema smisla kupovati to drugdje? Jer je Libellus to već izdao?


Libellus pa Libellus. Znaci mnogima trn u oku...ajde neka.
Ako moram, ja cu reci; za Bonelli mu junake nema ravna...
Radi se o tome, ako treba objasniti, da ti junaci idu svak u svojoj ediciji, ovako gubis kontinuitet, zaboravljas sto je bilo, dok dode novi broj...jednostavno ovakvi stripovi funkcioniraju bolje odvojeni. Neovisno o izdavacu. Kao Ludensovi ili ostali VC. Sto je to tesko skuzit?

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12704 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 13/06/2018 : 17:05:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by Hercule Poirot

quote:
Originally posted by ivanl

Nema nista gore od natrpavanja svega i svacega u jednu ediciju. To nije ni originalni taljanski koncept, kad vec pricamo.



A šta je s novim generacijama čitatelja? Oni kao da ne postoje? Ili je ovu ediciju Libellus tako strahovito odradio da nema smisla kupovati to drugdje? Jer je Libellus to već izdao?


Libellus pa Libellus. Znaci mnogima trn u oku...ajde neka.
Ako moram, ja cu reci; za Bonelli mu junake nema ravna...
Radi se o tome, ako treba objasniti, da ti junaci idu svak u svojoj ediciji, ovako gubis kontinuitet, zaboravljas sto je bilo, dok dode novi broj...jednostavno ovakvi stripovi funkcioniraju bolje odvojeni. Neovisno o izdavacu. Kao Ludensovi ili ostali VC. Sto je to tesko skuzit?



Ma, sve u redu, samo je strip bitan, u ovom ili ovom izdanju. Ja ću ovo uzimati.
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7589 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 13/06/2018 : 17:10:36  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
ako ide zagor almanah kojeg je ludens izdao u tiražu od 5-6 hiljada komada, i kojeg je bilo na svakom kiosku u barem tri države sa ovih prostora, a vjerujem da se i u ostalim moglo lako naći, što ne bi išla i baza drugdje koja je izašla u tiražu od 400-500 komada i to samo za striparnice...
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12704 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 13/06/2018 : 17:12:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zlatan bihac

ako ide zagor almanah kojeg je ludens izdao u tiražu od 5-6 hiljada komada, i kojeg je bilo na svakom kiosku u barem tri države sa ovih prostora, a vjerujem da se i u ostalim moglo lako naći, što ne bi išla i baza drugdje koja je izašla u tiražu od 400-500 komada i to samo za striparnice...



Eto. Glas razuma. O tome pričam...
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7589 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 13/06/2018 : 17:14:27  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
...mada se i u izdanju libelusa na ovim zadnjim sajmovima baza drugdje mogla kupiti povoljno, sa pečatom, HC od 30-40 kuna po komadu...
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12704 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 13/06/2018 : 17:19:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zlatan bihac

...mada se i u izdanju libelusa na ovim zadnjim sajmovima baza drugdje mogla kupiti povoljno, sa pečatom, HC od 30-40 kuna po komadu...



Što više govori o omjeru redovne cijene i potražnje, nego same potražnje, dokazati će to ova edicija u Zlatnoj seriji...
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 13/06/2018 : 18:21:05  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Hercule Poirot

quote:
Originally posted by zlatan bihac

...mada se i u izdanju libelusa na ovim zadnjim sajmovima baza drugdje mogla kupiti povoljno, sa pečatom, HC od 30-40 kuna po komadu...



Što više govori o omjeru redovne cijene i potražnje, nego same potražnje, dokazati će to ova edicija u Zlatnoj seriji...


To ti ne dokazuje nista drugo, vec ono sto sam prije spomenuo. A to ti je da strip i nije bas najbolji. Tema nije za svakoga, opet je tu sva sila kvazi-para filozifije, sa totalno atipicnim stilon crteza za Bonelli. Zbog toga losa proda. Inace svaka knjiga Libellusa ti je odnah rezervirana i mozemo to reci prodana. Ostaje da se vidi sto ce auditorij reci na PIBD pri Veselom cetvrtku... meni je to prvenstveno malo cudno nacrtano.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Nobody
Senior Member

Slovenia
2195 Posts

Member since 12/03/2002

Posted - 13/06/2018 : 18:45:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Nobody a Private Message  Reply with Quote
Cijeli strip Korica A je unutar potpuno jednaki stripu Korici B?

kdor ne skače ni Sloven´c
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 13/06/2018 : 18:50:10  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Nobody

Cijeli strip Korica A je unutar potpuno jednaki stripu Korici B?


Da. Isti. Cak i onaj famozni prvi broj korica C , sa drugom bojom neba...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7589 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 13/06/2018 : 19:14:51  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
a šta bude sa onom koricom C od broja 3 zs, zagora? pisalo da je korica C ona od sudije beana, ali se nije nikad pojavila...
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12704 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 13/06/2018 : 19:28:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by Hercule Poirot

quote:
Originally posted by zlatan bihac

...mada se i u izdanju libelusa na ovim zadnjim sajmovima baza drugdje mogla kupiti povoljno, sa pečatom, HC od 30-40 kuna po komadu...



Što više govori o omjeru redovne cijene i potražnje, nego same potražnje, dokazati će to ova edicija u Zlatnoj seriji...


To ti ne dokazuje nista drugo, vec ono sto sam prije spomenuo. A to ti je da strip i nije bas najbolji. Tema nije za svakoga, opet je tu sva sila kvazi-para filozifije, sa totalno atipicnim stilon crteza za Bonelli. Zbog toga losa proda. Inace svaka knjiga Libellusa ti je odnah rezervirana i mozemo to reci prodana. Ostaje da se vidi sto ce auditorij reci na PIBD pri Veselom cetvrtku... meni je to prvenstveno malo cudno nacrtano.


Dojma sam kako će ovo prolaziti na kioscima...
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12352 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 13/06/2018 : 20:15:53  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Hercule Poirot

@reeem, slažem se! Rado ću uzeti ove priče.


I ona orginalna Zlatna Serija je isto miksala sa junacima i nije nam to smetalo razlika je sto je to tada bilo posve novo, nismo imali nikakvu kolekciju stripa niti popise da bi mogli usporediti i sl., uzivalo se u blazenom neznanju (cenzura, sakacenje stranica - ko je tad znao za to).

Ova nova Zlatna Serija ne bi bila ta edicija da ne ponavlja barem neke karakteristike svoje "starije sestre". Ali super je sto Veseli nastoji nam dati price koje su iz tih magazina, almanaha i dr.edicija, gdje neke i nisu imale svoj nastup kao kiosk izdanje i koje ce bit dostupne svima ovim putem.

Sad da ne citiram ostale jer mi je zeznuto preko moba, evo DODSFERD-u su super Zagor almanasi jer ih nema mnogo, dok se ja veselim Mister No-ovim almanasima koje on ima u LL, znaci za svakoga ponesto :) nitko nas ne sili da moramo sve kupovati brojeve, iako postoji ta bolest da zbog numeracije moraju se svi uzimati, kod nekoga postoji, kod nekoga ne :)

Netko ce reci da uzimaju od nas lovu na osnovu nostalgije, mozda to i jest tocno, ali kad mi za tih 20kn dodje taj strip doma i izazove osmijeh na licu od srece, onda smatram da zaista rade dobar posao i tko zeli, uzimat ce, tko nece, nece :)

Tesko je danas uklopiti u Zlatnu Seriju nesto sto vec nije objavljeno, ali zasad je bar fora sto su kompletne price i nema toga "nastavlja se..".

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6562 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 13/06/2018 : 22:15:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
Nemam prva dva broja PiBD i uzet ću ih, ostatak sumnjam jer imam iz LL. Nekako bi mi to izgledalo kao da si sam puknem šamar a numeriranjem nisam opterećen uopće. Zagorove almanahe duplam jer ima unutra ovaj dodatak "Sudija Bean".
Nemam ništa protiv što će ova edicija u Zlatnu seriju, nadam se i almanasima pa može čak i u mixu, 1 broj PiBD, jedan Almanah itd. ali sumnjam.

loading...

Edited by - Dwayne_Looney on 13/06/2018 22:19:50
Go to Top of Page

DOMI
Advanced Member



Croatia
4969 Posts

Member since 19/06/2007

Posted - 14/06/2018 : 00:13:46  Show Profile Show Extended Profile  Send DOMI a Private Message  Reply with Quote
Meni je ovo prava fora, a danas sam na Trgu bana J. Jelačića kupio i ZS br.3 sa "modernim koricama" i odlučio uzimati obje (i retro i moderne), vidjet ću do kada, ali prvih 100 brojeva sigurno


• 54 god.Alan Forda u HR • Od 1969.-2017.izdana su 1063 broja (ukljucujuci Klasik, Super KL, Zlatni KL) •
• Od 2022.Alan Ford u originalnim tablama formata 17x24 cm u novom kolekcionarskom TOP izdanju •
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 14/06/2018 : 00:47:29  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DOMI

Meni je ovo prava fora, a danas sam na Trgu bana J. Jelačića kupio i ZS br.3 sa "modernim koricama" i odlučio uzimati obje (i retro i moderne), vidjet ću do kada, ali prvih 100 brojeva sigurno




Ja mislio prvih deset...iz dira, ali znam da cu opet popustit bolesti, pa cu odvozit dalje.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39113 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 14/06/2018 : 08:03:21  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Ja uzimam sve varijante zbog bolesti :) I necu da prestanem, nije to skupa bolest ako krenes na vreme.
Go to Top of Page

DOMI
Advanced Member



Croatia
4969 Posts

Member since 19/06/2007

Posted - 14/06/2018 : 08:48:04  Show Profile Show Extended Profile  Send DOMI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by DOMI

Meni je ovo prava fora, a danas sam na Trgu bana J. Jelačića kupio i ZS br.3 sa "modernim koricama" i odlučio uzimati obje (i retro i moderne), vidjet ću do kada, ali prvih 100 brojeva sigurno




Ja mislio prvih deset...iz dira, ali znam da cu opet popustit bolesti, pa cu odvozit dalje.



he he, velika je ovo zaraza... "Moćna" žuta trakica, ali i primamljiva "moderna verzija".... Za razliku od nekih neviđenih izdavačkih pothvata izdavača CPG, ovo pak podržavam i pozdravljam i kupujem u obje verzije...

• 54 god.Alan Forda u HR • Od 1969.-2017.izdana su 1063 broja (ukljucujuci Klasik, Super KL, Zlatni KL) •
• Od 2022.Alan Ford u originalnim tablama formata 17x24 cm u novom kolekcionarskom TOP izdanju •
Go to Top of Page

djukak
Senior Member



2884 Posts

Member since 28/04/2005

Posted - 14/06/2018 : 09:41:20  Show Profile Show Extended Profile  Send djukak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl
Radi se o tome, ako treba objasniti, da ti junaci idu svak u svojoj ediciji, ovako gubis kontinuitet, zaboravljas sto je bilo, dok dode novi broj...jednostavno ovakvi stripovi funkcioniraju bolje odvojeni. Neovisno o izdavacu. Kao Ludensovi ili ostali VC. Sto je to tesko skuzit?



Ove edicije koje VČ izdaje u ZS nemaju nikakav kontinuitet. I savršeno funkcionišu svaki za sebe i ovako u naizmjeničnom izdavanju u ZS.

They have money for wars, but can't feed the poor!

Allow me to introduce first, Makaveli the Don.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 14/06/2018 : 09:59:54  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DOMI

quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by DOMI

Meni je ovo prava fora, a danas sam na Trgu bana J. Jelačića kupio i ZS br.3 sa "modernim koricama" i odlučio uzimati obje (i retro i moderne), vidjet ću do kada, ali prvih 100 brojeva sigurno




Ja mislio prvih deset...iz dira, ali znam da cu opet popustit bolesti, pa cu odvozit dalje.



he he, velika je ovo zaraza... "Moćna" žuta trakica, ali i primamljiva "moderna verzija".... Za razliku od nekih neviđenih izdavačkih pothvata izdavača CPG, ovo pak podržavam i pozdravljam i kupujem u obje verzije...


Istina. Dao bi ja podrsku i onim drugim spomenutim, ali vidio si kako postupaju sa svojom "publikom". Isto onako kako im izdanje izgleda, lose.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 14/06/2018 : 10:04:32  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by djukak

quote:
Originally posted by ivanl
Radi se o tome, ako treba objasniti, da ti junaci idu svak u svojoj ediciji, ovako gubis kontinuitet, zaboravljas sto je bilo, dok dode novi broj...jednostavno ovakvi stripovi funkcioniraju bolje odvojeni. Neovisno o izdavacu. Kao Ludensovi ili ostali VC. Sto je to tesko skuzit?



Ove edicije koje VČ izdaje u ZS nemaju nikakav kontinuitet. I savršeno funkcionišu svaki za sebe i ovako u naizmjeničnom izdavanju u ZS.


Ja sam uvjek, recimo, drzao do toga da je matematika egzaktna znanost i da se ne mogu mijesati kruske i jabuke...primjenjivo i na ovo...ali
nije bitno. Kupujem i ja u dvije verzije, jer me vuce. Pa stoga nek ide...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

SPQRoma
Average Member



Italy
788 Posts

Member since 30/06/2015

Posted - 15/06/2018 : 15:23:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit SPQRoma's Homepage  Send SPQRoma a Private Message  Reply with Quote



HOKA-HEY
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12704 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 15/06/2018 : 16:44:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
Odlično!Gornja naslovnica: smeta mi oblik cigle, karakterističan za takozvani "europski" način gradnje...Inače,sve drugo super, odlična naslovnica u cjelini...
Go to Top of Page
Page: of 331 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.56 seconds. Snitz Forums 2000