forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zlatna serija - Veseli četvrtak
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 331

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 02/10/2018 : 05:36:40  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by RadioClash

quote:
Originally posted by Kontrast 2

quote:
Originally posted by DOMI


zavoljet će oni opet papirnato kada im web uvede pretplate za izdanja..
Tada će pasti maske svim velikim "čitačima"





Lepo si to rekao i daj Bože da to bude što pre.
Pun mi q...c više onih što stalno pljuju odredjene (Boneli) junake, a nisu kupili ni jedan primerak papirnatog izdanja - već sve čitaju besplatno na Net-u.
I stalno: ne valja ovo, ne valja ono, treba da se u serijalu promeni ovo ili ono,... a i kada bi izdavači poslušali njihove želje i uradili tako - šta bi dobili?
Rasterali bi prave kupce, a oni i dalje ne bi davali svoj dragoceni novac za Boneli izdanja, već bi ih čitali besplatno na Net-u, a svoj dragoceni novac čuvali za čuvene "intelektualne" stripove, koje ponosno stavljaju na police i pokazuju svojim (takodje "visokointelektualnim") prijateljima.



Kako si ti iskompleksiran, to je strašno.


zasto bi bio ako je napisao istinu..postoje i ta vrsta ljudi pa sta ako mu idu na onu stvar...
I ja se bojim da se neki prepoznaju...

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

Anto_123
Average Member

761 Posts

Member since 16/01/2015

Posted - 02/10/2018 : 08:39:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Anto_123 a Private Message  Reply with Quote
Neka svako čita ko šta hoće i u kom god obliku želi, ali svako od nas ima svoju naviku koja mu najviše odgovara.Čast digaitalnom,prelijepim LL i Fibrinim izdanjima ali za mene kiosk izdanja će uvijek imati tu neku draž koja me vraća početku nešto kao ove retro naslovnice koje su u barem meni probudile lijepa sjećanja na početke moje strip avanture tamo negdje 80-tih.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 02/10/2018 : 13:03:55  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Sto reci? Stalno jedno te isto. S jedne strane kiosk ljubitelji s druge oni koji vole albume i malo ozbiljnije stivo...ja kupujem gomilu kiosk izdanja i ovde i iz Srbije, a isto tako i 90% albumske produkcije na trzistu. Citam ih sve. Ne sluze mi za kurcenje...gustam u stripovima i nijedan koji sam kupio nije ostao neprocitan...stalno se konzultiram s svojim stripovima i nekog vraga proucavam u njima. Kako sc tako i hc. Naravno da ih pazim i cuvam, ali svaki je zadovoljio svoju svrhu, bio je procitan! Jedino ne razumijem tu trecu stranu, onih koji citaju stripove na screan-u... to mi je totalno odbojno i neshvatljivo.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 02/10/2018 : 19:12:54  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
Skrin je super kad imaš velik tablet. Izvališ se, tablet u ruke i lagano, vrhunska stvar. Pročitaš stvari koje na papiru ne možeš ni da nabaviš lako (kao ja skoro Supreme-a).
Na papiru je ljepše, ali doživljaj uopšte nije daleko od toga.
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 02/10/2018 : 19:16:38  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by swamp thing

Skrin je super kad imaš velik tablet. Izvališ se, tablet u ruke i lagano, vrhunska stvar. Pročitaš stvari koje na papiru ne možeš ni da nabaviš lako (kao ja skoro Supreme-a).
Na papiru je ljepše, ali doživljaj uopšte nije daleko od toga.


i na prvom zdravstvenom pregledu vidis da si ocoravio..papir je daleko blazi i ugodniji oku od raznih tableta i racunala..nemojte onda da vas teller nije savjetovao..
Manite se tih ekrana dok je vrijeme..ionako smo tom sranju izlozeni stalno..zasto jos kvariti oci citajuci stripove ako postoji papirnata varianta?

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!

Edited by - teller on 02/10/2018 19:17:25
Go to Top of Page

mezzano
Senior Member



Serbia
1241 Posts

Member since 26/06/2007

Posted - 02/10/2018 : 19:27:32  Show Profile Show Extended Profile  Send mezzano a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by swamp thing

Skrin je super kad imaš velik tablet. Izvališ se, tablet u ruke i lagano, vrhunska stvar. Pročitaš stvari koje na papiru ne možeš ni da nabaviš lako (kao ja skoro Supreme-a).
Na papiru je ljepše, ali doživljaj uopšte nije daleko od toga.


Slažem se...
Ja imam 8" tablet, i čitanje je baš korekno, naročito kad se ide na put. U jednom tabletu stane 1000+ stripova, nema potrebe da se vuče gomila stripova u torbi, niti da se rizikuje oštećenje istih.
Go to Top of Page

djukak
Senior Member



2884 Posts

Member since 28/04/2005

Posted - 02/10/2018 : 19:48:44  Show Profile Show Extended Profile  Send djukak a Private Message  Reply with Quote
Ja čitam na tabletu od 10"
Stvarno nikakve razlike u odnosu na papir, iako mi je papir draži.

They have money for wars, but can't feed the poor!

Allow me to introduce first, Makaveli the Don.
Go to Top of Page

agochkov
New Member



293 Posts

Member since 17/10/2012

Posted - 02/10/2018 : 20:01:15  Show Profile Show Extended Profile  Send agochkov a Private Message  Reply with Quote
10-incni tablet je savrsen za bonellijanu i za marvel/dc.
Papir je bolji, naravno, ali godina je 2018, ne 1978 ;)
Go to Top of Page

maelstrom
Senior Member

1252 Posts

Member since 21/12/2010

Posted - 02/10/2018 : 20:34:39  Show Profile Show Extended Profile  Send maelstrom a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Sto reci? Stalno jedno te isto. S jedne strane kiosk ljubitelji s druge oni koji vole albume i malo ozbiljnije stivo...ja kupujem gomilu kiosk izdanja i ovde i iz Srbije, a isto tako i 90% albumske produkcije na trzistu. Citam ih sve. Ne sluze mi za kurcenje...gustam u stripovima i nijedan koji sam kupio nije ostao neprocitan...stalno se konzultiram s svojim stripovima i nekog vraga proucavam u njima. Kako sc tako i hc. Naravno da ih pazim i cuvam, ali svaki je zadovoljio svoju svrhu, bio je procitan! Jedino ne razumijem tu trecu stranu, onih koji citaju stripove na screan-u... to mi je totalno odbojno i neshvatljivo.




Izem ga, ja priznajem da većinu svojih stripova nisam pročitao držeći ih konkretne u rukama već sam pročitao njihove digitalne alternative.Skupljam zaista dosta toga, imam brdo stripova, ali isto tako na hard-disku svoga kompjutera imam komplet Bonellija, dakle sve (bez dupliranja priča doduše kroz različite edicije) junake sem nekih sporednih koji su davno izlazili.
Od stripova iz lične kolekcije čitao sam samo nebonelli stripove i po koja HC Bonelli izdanja.Sve ostalo sam pročitao preko kompjutera.

Zašto tako radim?
Pa dva su razloga za to.
Prvo, stripove čitam preko svog modernog desktop kompjutera uz koji ide zaista veliki monitor, dakle nikakvi tableti i ostali sitni bakrači.Koristim program ACDSee preko celog ekrana i to po mom mišljenju daje bolji ugođaj od čitanja konkretnog, originalnog stripa.Takođe, na taj način veliki broj stripova je mnogo lakše dostupan, za čas ih pronađeš ako sve lepo sortiraš poput mene.

Kao drugo, stripove skupljam uz ogromna, ogromna odricanja jer nisam baš od onih koji bolje finansijski stoje i stalno mi u podsvesti stoji to da ću ih se možda jednog dana nažalost svih morati rešiti.Jer ja sam takav ili ću skupljati sve ono što sam zamislio ili ništa rešiću se svega.Za sada se gura.S obzirom na sve to, sva kiosk izdanja bila starija ili novija držim nečitana i u odličnom stanju da bi se eventualno po potrebi to jednog dana moglo lakše prodati.Nadam se da taj dan neće doći.Mada, postoji tu još jedna mogućnost.Da jednog dana u budućnosti (možda za nekih 20 godina već,lupam) stripovi prestanu da se objavljuju u papirnatom obliku sem možda malog broja nekih albuma.U tom slučaju ako se tako nešto na vreme predoseti mislim da bi bilo pametno prodati ih jer je velika šteta da sva ta novčana vrednost iznenada nestane, a ne3staće neminovno u takvom slučaju.Naravno, ako se tako nešto ne desi za moga života, onda ništa.
Ali shodno svemu tome većinu Bonelli stripova koje kupujem ne čitam direktno, već u digitalnoj alternativi.

Naravno, stripove često premeštam, slažem, ne držim ih u kesicama, zavirim povremeno i unutar njih, pogotovo da vidim neke predgovore kad je strip nov.
A na kraju krajeva, ponavljam, zaista mi lepše deluje kada sve to čitam preko desktop kompjutera, a ja sam inače od onih koji ne voli da čita ležeći, nikada to ne radim već uvek sedim dok čitam.Na velikom monitoru uz dobar moderni sken, sve to deluje po meni daleko bolje i od tableta i drugih sličnih stvari i od čitanja originalnog stripa.
Jedino fali miris stripa do kojeg opet dođeš kada stripove slažeš i bakćeš se sa njima.

Možda sve ovo deluje čudno, ali takva je neka moja filozofija.
Go to Top of Page

DOMI
Advanced Member



Croatia
4969 Posts

Member since 19/06/2007

Posted - 02/10/2018 : 20:53:14  Show Profile Show Extended Profile  Send DOMI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by agochkov

10-incni tablet je savrsen za bonellijanu i za marvel/dc.
Papir je bolji, naravno, ali godina je 2018, ne 1978 ;)



A i besplatno je.. GRATIS JE.. treba spomenuti i najvažnije

• 54 god.Alan Forda u HR • Od 1969.-2017.izdana su 1063 broja (ukljucujuci Klasik, Super KL, Zlatni KL) •
• Od 2022.Alan Ford u originalnim tablama formata 17x24 cm u novom kolekcionarskom TOP izdanju •
Go to Top of Page

DOMI
Advanced Member



Croatia
4969 Posts

Member since 19/06/2007

Posted - 02/10/2018 : 20:55:32  Show Profile Show Extended Profile  Send DOMI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by swamp thing

Skrin je super kad imaš velik tablet. Izvališ se, tablet u ruke i lagano, vrhunska stvar. Pročitaš stvari koje na papiru ne možeš ni da nabaviš lako (kao ja skoro Supreme-a).
Na papiru je ljepše, ali doživljaj uopšte nije daleko od toga.



a i potpuno je besplatno.. Potpuno GRATIS, zar ne?

• 54 god.Alan Forda u HR • Od 1969.-2017.izdana su 1063 broja (ukljucujuci Klasik, Super KL, Zlatni KL) •
• Od 2022.Alan Ford u originalnim tablama formata 17x24 cm u novom kolekcionarskom TOP izdanju •
Go to Top of Page

agochkov
New Member



293 Posts

Member since 17/10/2012

Posted - 02/10/2018 : 21:30:11  Show Profile Show Extended Profile  Send agochkov a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DOMI

quote:
Originally posted by agochkov

10-incni tablet je savrsen za bonellijanu i za marvel/dc.
Papir je bolji, naravno, ali godina je 2018, ne 1978 ;)



A i besplatno je.. GRATIS JE.. treba spomenuti i najvažnije



Tesko da je to najvaznije (meni).
Vaznija je dostupnost - ima puno toga za procitati (bonelli/bd/us produkcija), mozes doznati sta ti lezi.
I meni je najbolje citati papirno izdanje, ali posto je nemoguce sve kupiti (opet, govorim u moje ime), onda papir je samo za ono sto znam da cu citati vise od jedanput.
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 02/10/2018 : 22:29:39  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

quote:
Originally posted by swamp thing

Skrin je super kad imaš velik tablet. Izvališ se, tablet u ruke i lagano, vrhunska stvar. Pročitaš stvari koje na papiru ne možeš ni da nabaviš lako (kao ja skoro Supreme-a).
Na papiru je ljepše, ali doživljaj uopšte nije daleko od toga.


i na prvom zdravstvenom pregledu vidis da si ocoravio..papir je daleko blazi i ugodniji oku od raznih tableta i racunala..nemojte onda da vas teller nije savjetovao..
Manite se tih ekrana dok je vrijeme..ionako smo tom sranju izlozeni stalno..zasto jos kvariti oci citajuci stripove ako postoji papirnata varianta?


Ima toga, ali namještam osvijetljenje tako da ne ubija toliko oči. Uglavnom, ja miksam, šta mogu nabaviti na papiru lako, nabavim, a što je van dohvata, tablet (10 inča, ideala) i udri. Svejedno ne stignem puno čitati, pomenutog Supreme-a koji je u dva trejda papir, ja sam čitao 2-3 sedmice. Da sam ga našao u knjižari na polici, kupio bih bez da trepnem.
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 02/10/2018 : 22:36:56  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Citam na papiru 40 godina i odlicnog sam vida..klinci danas sa 10 godina izgube oci na mobitelu ili tabletima i svaki drugi ima naocale ili lece...kad sam bio ja klinac na 30 ucenika u skoli samo su 2 lose vidjela...samo se tesite incima.
Naravno..vas je izbor..samo kazem jer vam zelim sve najbolje...drzye se papira.bar kad imate papirnato izdanje dostupno..



CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!

Edited by - teller on 02/10/2018 22:38:47
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 02/10/2018 : 22:39:12  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
nisu imali para za naocale
niti su ih roditelji vodili doktoru
bitno je bilo samo povremeno djetetu dati da jede

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 03/10/2018 : 02:15:31  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

Citam na papiru 40 godina i odlicnog sam vida..klinci danas sa 10 godina izgube oci na mobitelu ili tabletima i svaki drugi ima naocale ili lece...kad sam bio ja klinac na 30 ucenika u skoli samo su 2 lose vidjela...samo se tesite incima.
Naravno..vas je izbor..samo kazem jer vam zelim sve najbolje...drzye se papira.bar kad imate papirnato izdanje dostupno..





Pa ja visim na računaru, telefonima i tabletu 15 godina i odličnog sam vida, i šta sad? Da uvjeravam nekoga kako to ništa ne šteti i govorim da se ostavite papira Niko se ovdje ne tješi, tehnologija je neizostavna kako god okreneš, nekog će oćoraviti, nekog malo teže. Hvala Bogu nije ni lasersko otklanjanje dioptrije toliko skupo kao nekad, kad bude trebalo, slupiće se valjda nekako
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 03/10/2018 : 05:23:07  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Svaka cast momci, mozda je problem u meni, priznat cu, ali ne razumijem doista to citanje na ekranima. Imam doista tvrde stavove oko toga kakva je i kakva bi trebala biti forma stripa. Nakon desetljeca sakupljanja/citanja/proucavanja stripa, on je za mene, objekt sa prednjim i zadnjim koricama, a unutra oblacici, rijeci i slike. Ponekad c/b, ponekad koloran. Ponekad sc, ponekad hc. 96 strana za Bonelli, 48 strana za album. Ponekad vise, po potrebi..
Ali uvijek papirnat, materijalan, opipljiv...pobogu.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 03/10/2018 : 08:51:42  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Svaka cast momci, mozda je problem u meni, priznat cu, ali ne razumijem doista to citanje na ekranima. Imam doista tvrde stavove oko toga kakva je i kakva bi trebala biti forma stripa. Nakon desetljeca sakupljanja/citanja/proucavanja stripa, on je za mene, objekt sa prednjim i zadnjim koricama, a unutra oblacici, rijeci i slike. Ponekad c/b, ponekad koloran. Ponekad sc, ponekad hc. 96 strana za Bonelli, 48 strana za album. Ponekad vise, po potrebi..


A ponekad i bez korica kao pojedini primjerci nekadašnjeg Dnevnika.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Anto_123
Average Member

761 Posts

Member since 16/01/2015

Posted - 03/10/2018 : 09:52:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Anto_123 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Svaka cast momci, mozda je problem u meni, priznat cu, ali ne razumijem doista to citanje na ekranima. Imam doista tvrde stavove oko toga kakva je i kakva bi trebala biti forma stripa. Nakon desetljeca sakupljanja/citanja/proucavanja stripa, on je za mene, objekt sa prednjim i zadnjim koricama, a unutra oblacici, rijeci i slike. Ponekad c/b, ponekad koloran. Ponekad sc, ponekad hc. 96 strana za Bonelli, 48 strana za album. Ponekad vise, po potrebi..
Ali uvijek papirnat, materijalan, opipljiv...pobogu.

M ivani sve to stoji i podržavam tvoje razmišljanje.Sad u ovom momentu ne bih ni za šta na svijetu pročitao digitalno Ali... evo jedan primjer pa mi iskreno odgovori što bi ti učinio.Godina 2003 otprilike.Strašan sam zaljubljenik u posebno Zagora i do ove spomenute godine dosta toga nisam uspio nabaviti , priče su mi uglavnom bile od tri sveske fali jedna, od dvije opet jedna ili od 5 zadnja.Možeš zamisliti ti ili bilo koji drugi ljubitelj stripa što bih dao da iste pročitam nakon 10-15-20 god. traženja u ono vrijeme kad to nije bilo jednostavno kao sada , naročito ako si živio u manjem gradu.Dakle što želim reći.Kada je omogućen odlazak u Bos.Brod otkrio sam kod tipova koji su prodavali CD I DVD da imaju cijele komplete ZS i LUNOV MAGNUS STRIPA.od nekih 20 stripova po CD - eju.Gotovo sam sve pokupovao jer je bio komd 5 maraka.I Naravno bacio se na čitanje onih epizoda o kojima sam samo maštao da ću ih jednog dana naći.Čitao sam konstantno svaku veče ili kad sam slobodan i tu sad dolazi do onoga što je Teler rekao. Prvo je počela glava da me boli pa nisam na tv-u mogao pročitati teletex stranice i sad nosim đozle. ne ne kažem da je to samo od toga ali mislim da je uvelike kumovalo.Većinu tih CD-a imam još ,ali ne hvala taj tip čitanja NE.E sad mi reci onako iskreno što bi ti učinio na mom mjestu?
Go to Top of Page

Anto_123
Average Member

761 Posts

Member since 16/01/2015

Posted - 03/10/2018 : 09:56:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Anto_123 a Private Message  Reply with Quote
Mislim dakako na taj period kad mi se pružila prilika da ih pročitam, što bi ti učinio i ostali koji sada nebi čitali digitalno.
Go to Top of Page

DOMI
Advanced Member



Croatia
4969 Posts

Member since 19/06/2007

Posted - 03/10/2018 : 10:11:03  Show Profile Show Extended Profile  Send DOMI a Private Message  Reply with Quote

Kupovinom stripa uglavnom osiguravamo daljnji život stripu.
Koliko god nam je često financijski "knap" odvojiti koji euro više, napravili smo pravu stvar.

Netko će otkupiti autorska, prava, prevesti, drugi će umjesto njega staviti on-line i narod će se gratis zabavljati? Ma dajte, molim vas...


• 54 god.Alan Forda u HR • Od 1969.-2017.izdana su 1063 broja (ukljucujuci Klasik, Super KL, Zlatni KL) •
• Od 2022.Alan Ford u originalnim tablama formata 17x24 cm u novom kolekcionarskom TOP izdanju •
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 05/10/2018 : 08:27:11  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Anto_123

quote:
Originally posted by ivanl

Svaka cast momci, mozda je problem u meni, priznat cu, ali ne razumijem doista to citanje na ekranima. Imam doista tvrde stavove oko toga kakva je i kakva bi trebala biti forma stripa. Nakon desetljeca sakupljanja/citanja/proucavanja stripa, on je za mene, objekt sa prednjim i zadnjim koricama, a unutra oblacici, rijeci i slike. Ponekad c/b, ponekad koloran. Ponekad sc, ponekad hc. 96 strana za Bonelli, 48 strana za album. Ponekad vise, po potrebi..
Ali uvijek papirnat, materijalan, opipljiv...pobogu.

M ivani sve to stoji i podržavam tvoje razmišljanje.Sad u ovom momentu ne bih ni za šta na svijetu pročitao digitalno Ali... evo jedan primjer pa mi iskreno odgovori što bi ti učinio.Godina 2003 otprilike.Strašan sam zaljubljenik u posebno Zagora i do ove spomenute godine dosta toga nisam uspio nabaviti , priče su mi uglavnom bile od tri sveske fali jedna, od dvije opet jedna ili od 5 zadnja.Možeš zamisliti ti ili bilo koji drugi ljubitelj stripa što bih dao da iste pročitam nakon 10-15-20 god. traženja u ono vrijeme kad to nije bilo jednostavno kao sada , naročito ako si živio u manjem gradu.Dakle što želim reći.Kada je omogućen odlazak u Bos.Brod otkrio sam kod tipova koji su prodavali CD I DVD da imaju cijele komplete ZS i LUNOV MAGNUS STRIPA.od nekih 20 stripova po CD - eju.Gotovo sam sve pokupovao jer je bio komd 5 maraka.I Naravno bacio se na čitanje onih epizoda o kojima sam samo maštao da ću ih jednog dana naći.Čitao sam konstantno svaku veče ili kad sam slobodan i tu sad dolazi do onoga što je Teler rekao. Prvo je počela glava da me boli pa nisam na tv-u mogao pročitati teletex stranice i sad nosim đozle. ne ne kažem da je to samo od toga ali mislim da je uvelike kumovalo.Većinu tih CD-a imam još ,ali ne hvala taj tip čitanja NE.E sad mi reci onako iskreno što bi ti učinio na mom mjestu?


Pa gledaj, svi smo u nekom svom 'filmu', ja se mogu pokusati staviti u tvoj 'film'...na tvom mjestu, da sam ja bio ti, uzeo bi to. Kad si toliko zelio. Iskreno. Ali ja nisam na tvom mjestu, i fala bogu to sam sve procitao, tako da se ne moram ubivati sa ekranima. Iskreno, ja nikad ne bi citao knjige i stripove na screanu. Ne bi zbilja. Nije mi to 'film'.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

SPQRoma
Average Member



Italy
788 Posts

Member since 30/06/2015

Posted - 05/10/2018 : 10:01:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit SPQRoma's Homepage  Send SPQRoma a Private Message  Reply with Quote
Zašto bi bilo kome bilo bitno šta i na čemu neko drugi čita? Da li vi čitate zbog sebe ili nekog drugog? Da li strip kupite da se pohvalite nekome ili zbog svog gušta?

Totalno je debilno raspravljati i upirati prstom u nekoga što čita ovo ili ono, u ovoj ili onoj formi. Bitno je da se čita, e sad šta i na čemu, to je stvar ukusa pojedinca.

Meni je bitno da pročitam strip, apsolutno nebitno da li je to papir ili ekran. Nekome se sviđa jedno, nekome drugo, mnogi koriste oboje.

Postoje mnoge prednosti i nedostaci i kod jegnog i kod drugog oblika. Za neupućene, ekrani tableta i e-book readera daleko su bolji i prilagođeniji čitanju od ekrana laptopa i računara, tako da nema potrebe lupati gluposti o štetnosti za oči. Naravno da je štetno, sve je štetno. Baš me zanima da li koristite mobilne, jer oni sigurno više zrače od tableta i sl. Nemoguće je danas pobjeći od toga, okruženi smo milionima wireless mreža i raznih drugih signala, talasa... tako da se od toga ne može pobjeći, htjeli vi to ili ne.

HOKA-HEY
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 05/10/2018 : 11:48:03  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Ne bi vjerovao, ali poznajem par osoba, dan danas bez mobitela. Sasvim uredno zive. Posao, djeca, obitelj...nemos' vjerovat ali istinito. Za ovo sto si rekao, da je jedino bitno da se cita, potpuno se slazem. Ali vidim, nazalost da klinci danas nista ne citaju. Kakve ba, knjige? Za strip i ne znaju da postoji...ako i znaju, misle da je to za debile...uglavnom, totalna zloupotreba tehnike.*digitalije jel... samo su okrenuti sebi i svojim prezentiranjem na 'drustvenim' mrezama. Nikakav poriv o bitnosti drustva kao cjeline. Nego samo sebi bitni. Pa kako ce onda sa tim zamagljenim instrumetaliziranim mislima citati? Nikako...
Ja osobno ne mogu te ekrane...dosta mi ih je i na poslu. Ti bi kompjuteri trebali nama sluziti i kao fol biti nam pomoc. Ja vidim to drugacije...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 05/10/2018 : 11:54:29  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Ne bi vjerovao, ali poznajem par osoba, dan danas bez mobitela. Sasvim uredno zive. Posao, djeca, obitelj...nemos' vjerovat ali istinito. Za ovo sto si rekao, da je jedino bitno da se cita, potpuno se slazem. Ali vidim, nazalost da klinci danas nista ne citaju. Kakve ba, knjige? Za strip i ne znaju da postoji...ako i znaju, misle da je to za debile...uglavnom, totalna zloupotreba tehnike.*digitalije jel... samo su okrenuti sebi i svojim prezentiranjem na 'drustvenim' mrezama. Nikakav poriv o bitnosti drustva kao cjeline. Nego samo sebi bitni. Pa kako ce onda sa tim zamagljenim instrumetaliziranim mislima citati? Nikako...
Ja osobno ne mogu te ekrane...dosta mi ih je i na poslu. Ti bi kompjuteri trebali nama sluziti i kao fol biti nam pomoc. Ja vidim to drugacije...


kvragu sa tim ekranima, vratite se papiru!..i još miriši!
nema bolje droge.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page
Page: of 331 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.06 seconds. Snitz Forums 2000