forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zlatna serija - Veseli četvrtak
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 331

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 05/10/2018 : 12:18:52  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Je bogami. Nema do mirisa novog albuma i vonja starih roto stripova.📖📚

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

SPQRoma
Average Member



Italy
788 Posts

Member since 30/06/2015

Posted - 05/10/2018 : 12:28:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit SPQRoma's Homepage  Send SPQRoma a Private Message  Reply with Quote
Sve to stoji, ali vremena se mijenjaju, samim tim i navike ljudi.

HOKA-HEY
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 05/10/2018 : 13:13:53  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by SPQRoma

Sve to stoji, ali vremena se mijenjaju, samim tim i navike ljudi.


da, u pravu si...bojim se nagore.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!

Edited by - teller on 05/10/2018 13:14:08
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 05/10/2018 : 14:29:45  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Svjestan san ja da se vremena mijenjaju, a mi dinosauri, ili cemo ih prihvatiti ili ne, pitanje je sad? Mislim da ne. Nisam lud,(bar mislim, da nisam), ali ne...ne svida mi se kamo ovo sve vodi. I mislim 100% kao teller, da vremena idu nagore. Pocevsi od pisane rijeci,(i u oblacicima, dakako), pa dalje...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!

Edited by - ivanl on 05/10/2018 14:32:23
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6562 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 05/10/2018 : 14:39:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
Nisam dinosaur ali slažem se s njima , nema tog stripa koji bi me onako na preporuku natjerao da ga čitam preko laptopa i desktopa. Dok bude izlazio opipljiv nas papiru kupovat ću, prestane li to doba, pomiriti se da je gotovo.

loading...
Go to Top of Page

DOMI
Advanced Member



Croatia
4969 Posts

Member since 19/06/2007

Posted - 05/10/2018 : 16:17:50  Show Profile Show Extended Profile  Send DOMI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by SPQRoma

Zašto bi bilo kome bilo bitno šta i na čemu neko drugi čita? Da li vi čitate zbog sebe ili nekog drugog? Da li strip kupite da se pohvalite nekome ili zbog svog gušta?

Totalno je debilno raspravljati i upirati prstom u nekoga što čita ovo ili ono, u ovoj ili onoj formi. Bitno je da se čita, e sad šta i na čemu, to je stvar ukusa pojedinca.

Meni je bitno da pročitam strip, apsolutno nebitno da li je to papir ili ekran. Nekome se sviđa jedno, nekome drugo, mnogi koriste oboje.

Postoje mnoge prednosti i nedostaci i kod jegnog i kod drugog oblika. Za neupućene, ekrani tableta i e-book readera daleko su bolji i prilagođeniji čitanju od ekrana laptopa i računara, tako da nema potrebe lupati gluposti o štetnosti za oči. Naravno da je štetno, sve je štetno. Baš me zanima da li koristite mobilne, jer oni sigurno više zrače od tableta i sl. Nemoguće je danas pobjeći od toga, okruženi smo milionima wireless mreža i raznih drugih signala, talasa... tako da se od toga ne može pobjeći, htjeli vi to ili ne.




Živo me zanima koliko osoba bi bilo ushićeno i oduševljeno on-line stripovima kada bi ih morali platiti. Toliko o tome.

E da, čuo sam da u neboderu u Virovitici, na kojem su odašiljači svih živih operatera, ima čak manje zračenja nego u okolnim mjestima! Potvrdili operateri!!!

• 54 god.Alan Forda u HR • Od 1969.-2017.izdana su 1063 broja (ukljucujuci Klasik, Super KL, Zlatni KL) •
• Od 2022.Alan Ford u originalnim tablama formata 17x24 cm u novom kolekcionarskom TOP izdanju •
Go to Top of Page

SPQRoma
Average Member



Italy
788 Posts

Member since 30/06/2015

Posted - 05/10/2018 : 16:58:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit SPQRoma's Homepage  Send SPQRoma a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DOMI
Živo me zanima koliko osoba bi bilo ushićeno i oduševljeno on-line stripovima kada bi ih morali platiti. Toliko o tome.



Misliš da je sve u cijeni? Ne bih se složio. Naravno da jeste djelimično, ali ima tu još mnogo mnogo razloga. @mezzano je napisao jedan, ja ću navesti još samo neki. Mnogo ljudi kuburi s prostorom, znam ih gomilu koji pročitaju strip na tabletu i obrišu ga. Nisu svi kolekcionari. Zašto bi imao punu sobu stripova ako nisi kolekcionar, nego samo voliš s vremena na vrijeme da pročitaš strip? Naravno, ovdje pričamo o ljudima koji su većinom kolekcionari, ali shvataš poentu.

Dalje, evo recimo moj primjer. Dosta stripova čitam na non ex-yu jezicima, koje nemam priliku nabaviti. Skineš fino strip i čitaš. Ili neku skanlaciju, preveden strip koji još nije izašao niti će možda ikad izaći.

Neke stripove jednostavno je nemoguće nabaviti, pa zašto onda ne bi pročitao elektronsko izdanje istog? Naravno da nije to taj osjećaj, ali nisu svi navučeni na dodir i miris papira. Ne treba nikoga osuđivati.

Isto tako recimo, ležiš u mraku, upališ tablet i čitaš bez problema strip, ako si u sobi s još nekim, a taj neko bi želio da spava, a smeta mu svjetlo...

Primjera je još, ovo sam na brzinu izlistao samo neke od njih.

HOKA-HEY
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 05/10/2018 : 17:38:46  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by SPQRoma

quote:
Originally posted by DOMI
Živo me zanima koliko osoba bi bilo ushićeno i oduševljeno on-line stripovima kada bi ih morali platiti. Toliko o tome.



Misliš da je sve u cijeni? Ne bih se složio. Naravno da jeste djelimično, ali ima tu još mnogo mnogo razloga. @mezzano je napisao jedan, ja ću navesti još samo neki. Mnogo ljudi kuburi s prostorom, znam ih gomilu koji pročitaju strip na tabletu i obrišu ga. Nisu svi kolekcionari. Zašto bi imao punu sobu stripova ako nisi kolekcionar, nego samo voliš s vremena na vrijeme da pročitaš strip? Naravno, ovdje pričamo o ljudima koji su većinom kolekcionari, ali shvataš poentu.

Dalje, evo recimo moj primjer. Dosta stripova čitam na non ex-yu jezicima, koje nemam priliku nabaviti. Skineš fino strip i čitaš. Ili neku skanlaciju, preveden strip koji još nije izašao niti će možda ikad izaći.

Neke stripove jednostavno je nemoguće nabaviti, pa zašto onda ne bi pročitao elektronsko izdanje istog? Naravno da nije to taj osjećaj, ali nisu svi navučeni na dodir i miris papira. Ne treba nikoga osuđivati.

Isto tako recimo, ležiš u mraku, upališ tablet i čitaš bez problema strip, ako si u sobi s još nekim, a taj neko bi želio da spava, a smeta mu svjetlo...

Primjera je još, ovo sam na brzinu izlistao samo neke od njih.


ne zameri..ali ti sve radiš da očoraviš...
čitati tablet u tami je recept za što brže pokvarit oči...
nisam neki optik ali toliko znam da gledanje u izvor umjetnog svetla u tami nikako ne može i nije zdravo za oči...
istina da su tvoje i da me nebi smelo brigati..ali čovječe, imaš samo jedne oči za cijeli život...za 80-90-100 godina imaš jedne oči...ti jih ne čuvaš nimalo.
bez uvrede..ako mi ne vjeruješ posavjetuj se sa optikom, ja sam nedavno sa jednim razgovarao na tu temu.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!

Edited by - teller on 05/10/2018 17:39:44
Go to Top of Page

SPQRoma
Average Member



Italy
788 Posts

Member since 30/06/2015

Posted - 06/10/2018 : 08:17:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit SPQRoma's Homepage  Send SPQRoma a Private Message  Reply with Quote
Nisam rekao da to radim stalno, nego povremeno. S obzirom na prirodu posla kojim se bavim, dnevno za računarom provedem 10-15 sati. Šta je sat gore-dole? Znam ja da to ne valja i šteti, ali tako zarađujem za život, jbg.

HOKA-HEY
Go to Top of Page

mesar
Junior Member

384 Posts

Member since 27/04/2015

Posted - 06/10/2018 : 12:57:02  Show Profile Show Extended Profile  Send mesar a Private Message  Reply with Quote
Svako ,ko voli,kupuje i čita stripove u današnjim vremenu je kolekcionar i pamti miris Dnevnikovih romana..ostali koji čitate e-stripove tu i tamo jeste kraš i bezveze sa vama trošiti vrijeme..bez zamjere!
Go to Top of Page

DOMI
Advanced Member



Croatia
4969 Posts

Member since 19/06/2007

Posted - 06/10/2018 : 13:34:59  Show Profile Show Extended Profile  Send DOMI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by SPQRoma

Nisam rekao da to radim stalno, nego povremeno. S obzirom na prirodu posla kojim se bavim, dnevno za računarom provedem 10-15 sati. Šta je sat gore-dole? Znam ja da to ne valja i šteti, ali tako zarađujem za život, jbg.



Koji je tvoj doprinos stripu kao popularnoj umjetnosti?

• 54 god.Alan Forda u HR • Od 1969.-2017.izdana su 1063 broja (ukljucujuci Klasik, Super KL, Zlatni KL) •
• Od 2022.Alan Ford u originalnim tablama formata 17x24 cm u novom kolekcionarskom TOP izdanju •
Go to Top of Page

Dexters
Senior Member



Croatia
1525 Posts

Member since 05/08/2018

Posted - 06/10/2018 : 13:53:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Dexters a Private Message  Reply with Quote
Domi stani malo na loptu, većina nas čita stripove preko tableta, laptopa i slič. To nipošto ne znači da ne kupujemo stripove kako si ti sebi zamislio. Meni osobno nije dovoljno samo pročitati strip, već želim i taj osjećaj fizičkog posjedovanja.
Znam da postoji grupa ljudi koja uopće ne kupuje, vec samo čita besplatno, ali ne vjerujem da su prisutni na forumu. To su ti ista ona djeca koja su u djetinjstvu uvijek posuđivala stripove od nas, a nikad nisu kupovali.
Go to Top of Page

DOMI
Advanced Member



Croatia
4969 Posts

Member since 19/06/2007

Posted - 06/10/2018 : 14:01:15  Show Profile Show Extended Profile  Send DOMI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dexters

Domi stani malo na loptu, većina nas čita stripove preko tableta, laptopa i slič. To nipošto ne znači da ne kupujemo stripove kako si ti sebi zamislio. Meni osobno nije dovoljno samo pročitati strip, već želim i taj osjećaj fizičkog posjedovanja.
Znam da postoji grupa ljudi koja uopće ne kupuje, vec samo čita besplatno, ali ne vjerujem da su prisutni na forumu. To su ti ista ona djeca koja su u djetinjstvu uvijek posuđivala stripove od nas, a nikad nisu kupovali.



Ako pokoji kupi, oprašta mu se! Inače - giljotina pripremljena

• 54 god.Alan Forda u HR • Od 1969.-2017.izdana su 1063 broja (ukljucujuci Klasik, Super KL, Zlatni KL) •
• Od 2022.Alan Ford u originalnim tablama formata 17x24 cm u novom kolekcionarskom TOP izdanju •
Go to Top of Page

djukak
Senior Member



2884 Posts

Member since 28/04/2005

Posted - 06/10/2018 : 15:52:07  Show Profile Show Extended Profile  Send djukak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dexters

Domi stani malo na loptu, većina nas čita stripove preko tableta, laptopa i slič. To nipošto ne znači da ne kupujemo stripove kako si ti sebi zamislio. Meni osobno nije dovoljno samo pročitati strip, već želim i taj osjećaj fizičkog posjedovanja.
Znam da postoji grupa ljudi koja uopće ne kupuje, vec samo čita besplatno, ali ne vjerujem da su prisutni na forumu. To su ti ista ona djeca koja su u djetinjstvu uvijek posuđivala stripove od nas, a nikad nisu kupovali.



Tačno. Evo i ja čitam na tabletu ali to ne znači da ne kupujem
Eno postoje slike moje kolekcije u temi voajeri. Doduše te slike su stare oko god dana ali ubrzo ću staviti nove.
Dakle i čitam na tabletu ali kupujem na papiru. Još kako kupujem.

They have money for wars, but can't feed the poor!

Allow me to introduce first, Makaveli the Don.
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 06/10/2018 : 16:26:15  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
Zapravo mislim da ovi koji priznaju da čitaju e-stripove troše mnogo više na papirnata izdanja od samozvanih krstaša.
I kao što rekoh, većinom čitaju stvari koje im nisu dostupne za kupovinu, a u velikom broju slučajeva to pročitano, ako im se svidi, kupe na papiru čim neki izdavač izbaci u knjižare.
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 06/10/2018 : 16:35:01  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote


U 7-8 polica je dupli red stripova.
Toliko o doprinosu.
Go to Top of Page

Bombarder
Starting Member



44 Posts

Member since 10/01/2018

Posted - 06/10/2018 : 17:27:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Bombarder a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DOMI

quote:
Originally posted by SPQRoma

Nisam rekao da to radim stalno, nego povremeno. S obzirom na prirodu posla kojim se bavim, dnevno za računarom provedem 10-15 sati. Šta je sat gore-dole? Znam ja da to ne valja i šteti, ali tako zarađujem za život, jbg.



Koji je tvoj doprinos stripu kao popularnoj umjetnosti?


Između ostalog
http://mondo.ba/a820639/Magazin/Kultura/Alesandro-Picineli-Zagor-strip-autor-naslovnica-intervju-za-MONDO-Stripovi-ce-uvijek-biti-u-modi.html

Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 07/10/2018 : 04:21:56  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mesar

Svako ,ko voli,kupuje i čita stripove u današnjim vremenu je kolekcionar i pamti miris Dnevnikovih romana..ostali koji čitate e-stripove tu i tamo jeste kraš i bezveze sa vama trošiti vrijeme..bez zamjere!


Malo 'tesko' kazano, ali ipak tocno. Jbg.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 07/10/2018 : 04:30:51  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dexters

Domi stani malo na loptu, većina nas čita stripove preko tableta, laptopa i slič. To nipošto ne znači da ne kupujemo stripove kako si ti sebi zamislio. Meni osobno nije dovoljno samo pročitati strip, već želim i taj osjećaj fizičkog posjedovanja.
Znam da postoji grupa ljudi koja uopće ne kupuje, vec samo čita besplatno, ali ne vjerujem da su prisutni na forumu. To su ti ista ona djeca koja su u djetinjstvu uvijek posuđivala stripove od nas, a nikad nisu kupovali.


Mi kad smo bili djeca, klinci, svi smo kupovali stripove. Kad bu nas 'matere' poslale u 'spizu' redovno bi od ostatka kupovali LMS i ZS. Sad ih jos imam u ocima na trafikama koje jos stoje na istim mjestima. Kockali smo u stripove. Posudivali ih i krali jedno drugom. Alan Ford vec onda najvise cijenili. Cudili se kvaliteti i 'paprenoj' cijeni prvog Strip arta na polici trafike, (i njega ko da sad vidim). Bili zapanjeni debljinom prvog Giganta, Ridobradog gusara...takve stvari. Ah, koja lijepa vremena. Uglavnom, svi smo kupovali 'romane' 'cila' skola, 'cila' ulica, 'cili' kvart...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 07/10/2018 : 05:36:37  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Ja iman priko 10 000 stripova, ali san masu toga pročita online/skinuto u digitalnom formatu, i već san u Fibrinom topicu pisa o tome kako i ne bi bilo loše pokrenit tu digitalizaciju stripa u nas (prodajom, naravno). Nemojte mi o mirisu papira, jer to nije dovoljan argument da bi nas ostale tako "posrali". Volin i ja miris papira stripa/knjige, ali i čitat npr. priko Kindle aplikacije.

Pomirite se da ima i nas hibrida koji volimo i tiskanu i digitalnu formu, i to ne malo nas. Također, i oni koji vole samo digitalnu formu nisu ništa manji strip ljubitelji od vas.


And like that... he's gone.
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4696 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 07/10/2018 : 08:48:20  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mesar

Svako ,ko voli,kupuje i čita stripove u današnjim vremenu je kolekcionar i pamti miris Dnevnikovih romana..ostali koji čitate e-stripove tu i tamo jeste kraš i bezveze sa vama trošiti vrijeme..bez zamjere!

Ne čitam stripove na tabletu, ali ovo što si napisao je uistinu impresivan bullshit. Svaka čast.

Go kneel and weep
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 07/10/2018 : 09:18:22  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vice

Ja iman priko 10 000 stripova, ali san masu toga pročita online/skinuto u digitalnom formatu, i već san u Fibrinom topicu pisa o tome kako i ne bi bilo loše pokrenit tu digitalizaciju stripa u nas (prodajom, naravno). Nemojte mi o mirisu papira, jer to nije dovoljan argument da bi nas ostale tako "posrali". Volin i ja miris papira stripa/knjige, ali i čitat npr. priko Kindle aplikacije.

Pomirite se da ima i nas hibrida koji volimo i tiskanu i digitalnu formu, i to ne malo nas. Također, i oni koji vole samo digitalnu formu nisu ništa manji strip ljubitelji od vas.




Ma jbg. sad,nas,vas,njih...posteno je rec da ja to ne razumin. Mislim na citanje knjiga i romana po ekranima. Pokusat cu ti docarat, ka recemo: auto bez mjenjaca, spiza iz automata, sintetizirana 'glazba', programirana, ka...da ne recen, virtualni sex, razumis? Nije mi to feeling. Tako da je samo fer enough, da mi to nije dir i da ne razumin to... s druge strane pak, reka je jos Bob Dylan; dont criticize what you can't understand... neovisno o svemu, ja cu ipak ostat pri opipljivin stvarima. Ono, prizemnim, svakodnevnim, ovozemaljskim.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 07/10/2018 : 09:18:39  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
Najjače je ovo "bez zamjere" :D
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 07/10/2018 : 09:27:13  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by vice

Ja iman priko 10 000 stripova, ali san masu toga pročita online/skinuto u digitalnom formatu, i već san u Fibrinom topicu pisa o tome kako i ne bi bilo loše pokrenit tu digitalizaciju stripa u nas (prodajom, naravno). Nemojte mi o mirisu papira, jer to nije dovoljan argument da bi nas ostale tako "posrali". Volin i ja miris papira stripa/knjige, ali i čitat npr. priko Kindle aplikacije.

Pomirite se da ima i nas hibrida koji volimo i tiskanu i digitalnu formu, i to ne malo nas. Također, i oni koji vole samo digitalnu formu nisu ništa manji strip ljubitelji od vas.




Ma jbg. sad,nas,vas,njih...posteno je rec da ja to ne razumin. Mislim na citanje knjiga i romana po ekranima. Pokusat cu ti docarat, ka recemo: auto bez mjenjaca, spiza iz automata, sintetizirana 'glazba', programirana, ka...da ne recen, virtualni sex, razumis? Nije mi to feeling. Tako da je samo fer enough, da mi to nije dir i da ne razumin to... s druge strane pak, reka je jos Bob Dylan; dont criticize what you can't understand... neovisno o svemu, ja cu ipak ostat pri opipljivin stvarima. Ono, prizemnim, svakodnevnim, ovozemaljskim.


Gdje ćeš to porediti sa virtuelnim seksom i muzikom totalno promijenjenom
Gledaš istu, identičnu potpuno strip tablu i na ekranu i na papiru. Ovamo dobiješ miris tableta, ovamo papira isto se izvališ uz kafu, čaj, potrbuške, sjedeći, ležeći, sve jako prizemno, ovozemaljsko, opipljivo.
Al džaba, vi ste u glavama sklopili neku sliku i to ti je. Mislim da je nekima problem što ne mogu tablet slagati na police po rednim brojevima s bonerom u gaćama
Go to Top of Page

agochkov
New Member



293 Posts

Member since 17/10/2012

Posted - 07/10/2018 : 09:52:43  Show Profile Show Extended Profile  Send agochkov a Private Message  Reply with Quote
Stripovski Amiši - samo miris Dnevnikovih kupusa
Go to Top of Page
Page: of 331 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.8 seconds. Snitz Forums 2000