forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zlatna serija - Veseli četvrtak
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 331

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12704 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 03/11/2018 : 10:38:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

I Burattini je fan Zlatne serije!




Go to Top of Page

djukak
Senior Member



2884 Posts

Member since 28/04/2005

Posted - 03/11/2018 : 11:27:20  Show Profile Show Extended Profile  Send djukak a Private Message  Reply with Quote
Ono što mene na neki način raduje jeste to što otkrivamo u jednom broju koji je sledeći
kao u staroj ZS
Naravno i to što konačno imamo almanah i magazin izdanja po normalnoj cijeni.

They have money for wars, but can't feed the poor!

Allow me to introduce first, Makaveli the Don.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 03/11/2018 : 11:51:38  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Ma sta ja znam...cinjenica je da su ovi almanasi i magazini 'otpad' od redovnih serijala. Tako da mi to sve vise i vise 'tuce' po glavi da odustanem. Uz cinjenici da je ovakav koncept edicije zastario, prevaziden. Nostalgiji unatoc. Vidjet cu kad ce jezicak na vagi prevagnuti ka prestanku kupnje. Zasad sam sve uzeo, i to obe varijante. Nisam se ophrvao toj gadnoj nostalgiji.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 03/11/2018 : 12:07:54  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
Ništa tu nije zastarilo. Neko hoće da kupuje sve, neko kupuje pojedine junake, biraj. Jedino ovisnici o kompletiranju svega od broja 1 pa nadalje muku muče.
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 03/11/2018 : 12:24:02  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by djukak

Ono što mene na neki način raduje jeste to što otkrivamo u jednom broju koji je sledeći
kao u staroj ZS
Naravno i to što konačno imamo almanah i magazin izdanja po normalnoj cijeni.



+1
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 03/11/2018 : 13:01:58  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by swamp thing

Ništa tu nije zastarilo. Neko hoće da kupuje sve, neko kupuje pojedine junake, biraj. Jedino ovisnici o kompletiranju svega od broja 1 pa nadalje muku muče.


Zar je 'ovisnost', kompletiranje stripova, sa startom od 1 pa dalje?

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 03/11/2018 : 18:44:03  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
Naravno da jeste. To je OKP i ljudi to trebaju prihvatiti. Ako kupujem sve redom bez ikakvog biranja na osnovu preferencija jer moram imati sve i ako mi bode oči to da su mi stripovi poslagani 1, 4, 5, 12,..., a ne 1, 2, 3, 4, 5... onda imam problem. Sjedio sam s jednim stripadžijom što je pizdio što BP one grafičke novele označava brojevima, nije ih kupovao jer ne može da gleda na polici tako brojeve na preskok, a neće da kupuje sve. A ima ih i na ovom forumu što prelijepe brojeve trakom da ih ne gledaju tako.
Male stripadžijske bolesti :D
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 03/11/2018 : 18:49:00  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by swamp thing

Naravno da jeste. To je OKP i ljudi to trebaju prihvatiti. Ako kupujem sve redom bez ikakvog biranja na osnovu preferencija jer moram imati sve i ako mi bode oči to da su mi stripovi poslagani 1, 4, 5, 12,..., a ne 1, 2, 3, 4, 5... onda imam problem. Sjedio sam s jednim stripadžijom što je pizdio što BP one grafičke novele označava brojevima, nije ih kupovao jer ne može da gleda na polici tako brojeve na preskok, a neće da kupuje sve. A ima ih i na ovom forumu što prelijepe brojeve trakom da ih ne gledaju tako.
Male stripadžijske bolesti :D



Potpisujem.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7589 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 03/11/2018 : 22:56:31  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Ma sta ja znam...cinjenica je da su ovi almanasi i magazini 'otpad' od redovnih serijala.



činjenica je isto da mi taj otpad jedino možemo uzeti od libelusa po cijenama 4-5 puta skuplje nego od zs vč, počev od mister no almanaha, tex almanaha-magazina, martin almanaha, PIBD...pa kad već kupujemo otpad, bolje da ga plaćamo po ovim cijenama od vč..

Go to Top of Page

Jocko
stripovi.com suradnik



Serbia
1138 Posts

Member since 22/11/2016

Posted - 03/11/2018 : 23:02:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Jocko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by swamp thing

Naravno da jeste. To je OKP i ljudi to trebaju prihvatiti. Ako kupujem sve redom bez ikakvog biranja na osnovu preferencija jer moram imati sve i ako mi bode oči to da su mi stripovi poslagani 1, 4, 5, 12,..., a ne 1, 2, 3, 4, 5... onda imam problem. Sjedio sam s jednim stripadžijom što je pizdio što BP one grafičke novele označava brojevima, nije ih kupovao jer ne može da gleda na polici tako brojeve na preskok, a neće da kupuje sve. A ima ih i na ovom forumu što prelijepe brojeve trakom da ih ne gledaju tako.
Male stripadžijske bolesti :D



Auuu...

Čuo sam preko drugara koji je forumaš a koji je radio na ovogodišnjem Sajmu knjiga da je bilo ljudi (možda se pronađu, ali šta da im radim), koji su satima sedeli unutar štanda i tražili na novim stripovima minorna oštećenja, napipavali stripove prstima po ivicama/koricama/hrbatu, i kada bi takva ''oštećenja'' našli odložili bi te ''falične'' stripove na gomilu i nastavili da tragaju za idealnim primerkom.

Strip se valjda voli zbog onoga unutra, ili možda grešim?





Edited by - Jocko on 03/11/2018 23:04:20
Go to Top of Page

Jocko
stripovi.com suradnik



Serbia
1138 Posts

Member since 22/11/2016

Posted - 03/11/2018 : 23:13:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Jocko a Private Message  Reply with Quote
Tokom čitanja Ibikusa od Besne kobile odvojilo mi se poslednjih 20 strana stripa, baš kad je najzanimljivije (policija upada u bar i hapsi).
Kapiram da bi neki pošizeli i viknuli ''deder ženo šečera i vode da se povratim!'', a meni bilo smešno što je otcepljenje stranica palo baš u tom trenutku u stripu, i toliko me kraj zaintrigirao da mi je bilo apsolutno svejedno.

Preko nekih stvari čovek stvarno ne treba da pređe (loš otisak, mrljave boje, loša rezolucija, loš prevod - uglavnom sve što umanjuje kvalitet vizuelno/literarnog doživljaja...) ali pizdeti zbog sitnica poput rupa u numeraciji je nonsens za svakoga ko ima iole zdravog razuma.

Možda bih pizdeo zbog Ibikusa da nameravam da ga posle čitanja prodam, ali ovako ne samo što će strip ostati u kolekciji zbog kvaliteta - već naprotiv, to odvajanje strana u pravom trenutku će ostati kao jedan simpatičan čitalački biser.





Edited by - Jocko on 03/11/2018 23:14:28
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 04/11/2018 : 00:56:15  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jocko

quote:
Originally posted by swamp thing

Naravno da jeste. To je OKP i ljudi to trebaju prihvatiti. Ako kupujem sve redom bez ikakvog biranja na osnovu preferencija jer moram imati sve i ako mi bode oči to da su mi stripovi poslagani 1, 4, 5, 12,..., a ne 1, 2, 3, 4, 5... onda imam problem. Sjedio sam s jednim stripadžijom što je pizdio što BP one grafičke novele označava brojevima, nije ih kupovao jer ne može da gleda na polici tako brojeve na preskok, a neće da kupuje sve. A ima ih i na ovom forumu što prelijepe brojeve trakom da ih ne gledaju tako.
Male stripadžijske bolesti :D



Auuu...

Čuo sam preko drugara koji je forumaš a koji je radio na ovogodišnjem Sajmu knjiga da je bilo ljudi (možda se pronađu, ali šta da im radim), koji su satima sedeli unutar štanda i tražili na novim stripovima minorna oštećenja, napipavali stripove prstima po ivicama/koricama/hrbatu, i kada bi takva ''oštećenja'' našli odložili bi te ''falične'' stripove na gomilu i nastavili da tragaju za idealnim primerkom.

Strip se valjda voli zbog onoga unutra, ili možda grešim?





Meni bila blesava situacija na štandu ČK, uzimam ja izložene Nadzirače čisto da vidim čemu sva fama na forumima oko kvaliteta izrade, i skače ona cura što radi i kaže "izvadiću vam ja zapakovan, novi, bez oštećenja, taj je izložen samo", ja se samo nasmijao, kontam kroz šta je jadnica prošla tih dana s našim manijacima
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 04/11/2018 : 00:57:57  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 04/11/2018 : 01:28:00  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Nekad je to smišno, nekad je tužno.

Jedne godine san na Interliberu doživija sljedeću situaciju: stojim ja oko nekog štanda, ne znan jel možda to bija Bernijev il čiji već, uglavnom, bilo je tu stripova po kunu, dvi, ono, baš dobra prilika, gužvetina totalna. Stoji do mene neki, bez pretjerivanja, debeli, zarasli, nikakvi lik i do njega neka fina cura. E sad, ajde, ne osvrćem se previše, mirno čekam da se frikovi isprid mene maknu kako bi i ja moga vidit ima li šta za mene, al se taj debeli ne prestaje žalit i dahtat od nervoze. Jadna ga cura tješi "ne boj se, uspit ćeš uvatit nešto", a on odjednom zavapi kako je vidija neki strip, i da ga mora imat, mora, mora, to mora bit njegovo i ničije (karikiram izrečene riječi ali je lik doista bija nepodnošljiv). Drža je u ruci hrpetinu nekih prije kupljenih stripova, te u tom naletu bolesne strasti prema jebenom papiru, gurne tu hrpu stripova njoj u ruke, povišenom tonom joj se obrativši "drži ovo, drži", i budući da se nije odma snašla i objeručke ih prihvatila te bez pogovora učinila šta gospodin "masni frik" zatraži, iznova ponovi te riječi, ali ovaj put zaderavši se na nju. Ona, zabezeknuta, prihvati tu hrpu, a on, onako želatinozan, nestane među okupljenom masom, u potrazi za stripom kojeg mora, mora, mora imat.

And like that... he's gone.

Edited by - vice on 04/11/2018 01:38:09
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11158 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 04/11/2018 : 02:00:16  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote
Sve je počelo od pipača hleba. :)

https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

Jocko
stripovi.com suradnik



Serbia
1138 Posts

Member since 22/11/2016

Posted - 04/11/2018 : 02:13:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Jocko a Private Message  Reply with Quote
@vice

Fuj. Pretpostavljam da mu je to bila sestra ili drugarica. Nijedna devojka neće da trpi takve...

@swamp

Ja doživeo slično prošle godine na polovnjacima moguće da sam već pisao o tome. Zagledao sam se u strip (neki od francuskih integrala Belog puta) razmišljajući da li ću ako ga kupim imati dovoljno para, presabiram se u glavi. Devojka koja radi mi reče isto tako nešto, kako ima celu kutiju pa će da mi iznese da biram najbolji primerak.
Bi mi neprijatno, pokušao sam na brzinu da objasnim da nije to u pitanju, ali džabe, mislila je da sam jedan od ''njih''.

Ono što razumem je da ljudi kada kupuju po Sajmovima, Salonima i sl. uglavnom uzmu bilo koji nasumični donji primerak stripa ili knjige. Retko ko se baš maši za te 'izložbene' primerke, a to je i logično, jer su ti primerci neretko skroz razjebani i dirani s masni prsti
I ja skoro po pravilu ne uzmem taj prvi ogledni primerak, uvek prvi sledeći i tek ga ovlaš pogledam spolja.

Najvažnije za jednog konzumenta stripa je ono što se zapazi golim okom iznutra:
- da otisak valja (jebeš crno-beli strip ako je crna zapravo siva) i da materijali nisu u niskoj rezoluciji (mutno, zamućeno, bledo, pikselasto);
te ono što se ne može znati pre čitanja / bez informisanja po forumima:
- loš prevod, nedostaju strane, duplirane iste strane umesto nekih drugih, i druge slične falinke. Ako ima višak strana ili su strane okrenute naopačke - a susretao sam se s tim - ne smeta! Ali ako fali strana/e to je već problem.
Kupio sam komplet knjiga Šerloka Holmsa koji su radili dunsteri, i kada sam posle guglao citate na engleskom videh da mi jedan poduži i vrlo važan citat iz ''Crvene niti'' nije poznat - jer ga greškom nema u toj verziji knjige! E to je jebada i nedopustivo. To je falinka, a ne ogrebotina od 2 cm na korici.








Edited by - Jocko on 04/11/2018 02:19:20
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 04/11/2018 : 13:54:21  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by swamp thing

Naravno da jeste. To je OKP i ljudi to trebaju prihvatiti. Ako kupujem sve redom bez ikakvog biranja na osnovu preferencija jer moram imati sve i ako mi bode oči to da su mi stripovi poslagani 1, 4, 5, 12,..., a ne 1, 2, 3, 4, 5... onda imam problem. Sjedio sam s jednim stripadžijom što je pizdio što BP one grafičke novele označava brojevima, nije ih kupovao jer ne može da gleda na polici tako brojeve na preskok, a neće da kupuje sve. A ima ih i na ovom forumu što prelijepe brojeve trakom da ih ne gledaju tako.
Male stripadžijske bolesti :D


Ja to gledam kao strast i perfekcionizam. U nesto sto se dajes potpuno. Ako se od nas ocekuje da se potpuno predajemo svojim sugavim poslovima, koje 95% nas ne voli, onda se mozemo davati i u nasim radostima koje nas ispunjavaju. Dapace to je sigurnosni ventil koji nas stiti da ne prsnemo od pressinga i stresa. Sigurnosni pipac koji se lagano otvara da ne explodiramo od velikog pritiska. Zasto bi se neki relikti,artefakti,predmeti,izlosci u velikim kolekcijama cuvali i vrednovali, a stripovi ne? Ista mi je to stvar. I uostalom zasto bi se za nekog dobrog kirurga, vozaca, profesora, nogometasa, bubnjara... govorilo da je perfekcionist, a za kolekcionara koji ulaze isti napor da ima problem?

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 04/11/2018 : 14:03:51  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
A jbg. jel kosulju,majcu,postole,gace pogledate i pregledate prije nego sta kupite? Jaketu,kaput? I sve ostalo do mikrovalne,frizidera,bicikle,auta?

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 04/11/2018 : 15:57:09  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Ok je to sve dok ne postane preveliki teret koji prevlada uživanje.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 04/11/2018 : 15:59:05  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by velka031

Ok je to sve dok ne postane preveliki teret koji prevlada uživanje.


Tocno. Za sada je radost i veselje. Evo par desetljeca... Za dalje, cemo vidjeti..

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12704 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 04/11/2018 : 16:08:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by swamp thing

quote:
Originally posted by Jocko

quote:
Originally posted by swamp thing

Naravno da jeste. To je OKP i ljudi to trebaju prihvatiti. Ako kupujem sve redom bez ikakvog biranja na osnovu preferencija jer moram imati sve i ako mi bode oči to da su mi stripovi poslagani 1, 4, 5, 12,..., a ne 1, 2, 3, 4, 5... onda imam problem. Sjedio sam s jednim stripadžijom što je pizdio što BP one grafičke novele označava brojevima, nije ih kupovao jer ne može da gleda na polici tako brojeve na preskok, a neće da kupuje sve. A ima ih i na ovom forumu što prelijepe brojeve trakom da ih ne gledaju tako.
Male stripadžijske bolesti :D



Auuu...

Čuo sam preko drugara koji je forumaš a koji je radio na ovogodišnjem Sajmu knjiga da je bilo ljudi (možda se pronađu, ali šta da im radim), koji su satima sedeli unutar štanda i tražili na novim stripovima minorna oštećenja, napipavali stripove prstima po ivicama/koricama/hrbatu, i kada bi takva ''oštećenja'' našli odložili bi te ''falične'' stripove na gomilu i nastavili da tragaju za idealnim primerkom.

Strip se valjda voli zbog onoga unutra, ili možda grešim?





Meni bila blesava situacija na štandu ČK, uzimam ja izložene Nadzirače čisto da vidim čemu sva fama na forumima oko kvaliteta izrade, i skače ona cura što radi i kaže "izvadiću vam ja zapakovan, novi, bez oštećenja, taj je izložen samo", ja se samo nasmijao, kontam kroz šta je jadnica prošla tih dana s našim manijacima



Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 04/11/2018 : 17:57:49  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Ja to gledam kao strast i perfekcionizam. U nesto sto se dajes potpuno. Ako se od nas ocekuje da se potpuno predajemo svojim sugavim poslovima, koje 95% nas ne voli, onda se mozemo davati i u nasim radostima koje nas ispunjavaju. Dapace to je sigurnosni ventil koji nas stiti da ne prsnemo od pressinga i stresa. Sigurnosni pipac koji se lagano otvara da ne explodiramo od velikog pritiska. Zasto bi se neki relikti,artefakti,predmeti,izlosci u velikim kolekcijama cuvali i vrednovali, a stripovi ne? Ista mi je to stvar. I uostalom zasto bi se za nekog dobrog kirurga, vozaca, profesora, nogometasa, bubnjara... govorilo da je perfekcionist, a za kolekcionara koji ulaze isti napor da ima problem?



Ne bih se složija da se radi o jednakom perfekcionizmu kao i kod nečije profesije. Trud koji se ulaže da bi obavija svoj posal, koji će u konačnici nekome pomoć i/ili unaprijedit nešto, nije isto šta i nesvrhovite radnje koje su em sebične em abnormalne. Pa čak i u profesiji, nikakav perfekcionizam nije poželjan, on je često čin koji proždire i samu osobu koja ga počinjava.

A šta se tiče toga pregledaš li odjeću, obuću, tehniku i sl. opet nije isto jer se radi o predmetima opće namjene. K tome, nitko ovdje ne spominje da ne treba paziti na evidentno velika oštećenja na stripu (nagnječenja, usjekline, porezotine, zgužvanost itd.), govorimo o tzv. mikrooštećenjima koja većina osoba ni ne vidi - vide samo oči osobe koja je postala rob onoga šta navodno voli. Ne voli ta osoba više samo strip, ona "štuje i obožava" ono šta stoji na polici.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 04/11/2018 : 18:04:19  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Alfredo Kasteli vam preporučuje "obojenog" Martija i, naravno, "Priče iz baze 'Drugde'"
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 04/11/2018 : 20:10:16  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vice

quote:
Originally posted by ivanl

Ja to gledam kao strast i perfekcionizam. U nesto sto se dajes potpuno. Ako se od nas ocekuje da se potpuno predajemo svojim sugavim poslovima, koje 95% nas ne voli, onda se mozemo davati i u nasim radostima koje nas ispunjavaju. Dapace to je sigurnosni ventil koji nas stiti da ne prsnemo od pressinga i stresa. Sigurnosni pipac koji se lagano otvara da ne explodiramo od velikog pritiska. Zasto bi se neki relikti,artefakti,predmeti,izlosci u velikim kolekcijama cuvali i vrednovali, a stripovi ne? Ista mi je to stvar. I uostalom zasto bi se za nekog dobrog kirurga, vozaca, profesora, nogometasa, bubnjara... govorilo da je perfekcionist, a za kolekcionara koji ulaze isti napor da ima problem?



Ne bih se složija da se radi o jednakom perfekcionizmu kao i kod nečije profesije. Trud koji se ulaže da bi obavija svoj posal, koji će u konačnici nekome pomoć i/ili unaprijedit nešto, nije isto šta i nesvrhovite radnje koje su em sebične em abnormalne. Pa čak i u profesiji, nikakav perfekcionizam nije poželjan, on je često čin koji proždire i samu osobu koja ga počinjava.

A šta se tiče toga pregledaš li odjeću, obuću, tehniku i sl. opet nije isto jer se radi o predmetima opće namjene. K tome, nitko ovdje ne spominje da ne treba paziti na evidentno velika oštećenja na stripu (nagnječenja, usjekline, porezotine, zgužvanost itd.), govorimo o tzv. mikrooštećenjima koja većina osoba ni ne vidi - vide samo oči osobe koja je postala rob onoga šta navodno voli. Ne voli ta osoba više samo strip, ona "štuje i obožava" ono šta stoji na polici.


Ivanl krenuo kao onaj što poredi Libelus sa mercedesima
I kao što vidiš, ljudi koji imaju problem obično ne vide problem
Ali ok, ako je ljudima super provoditi vrijeme pregledajući kutije sa stripovima u potrazi za savršenim primjerkom koji će potom paziti na polici u kesici, da slučajno na njega ne padne trunčić prašine ili nedajbože zrak sunca, široko im polje. Ali ja kontam da to ipak stvara probleme u funkcionisanju tim ljudima, hobi im postaje teret i opsesija i izgubi svoju prvobitnu funkciju.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 04/11/2018 : 20:11:06  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vice

quote:
Originally posted by ivanl

Ja to gledam kao strast i perfekcionizam. U nesto sto se dajes potpuno. Ako se od nas ocekuje da se potpuno predajemo svojim sugavim poslovima, koje 95% nas ne voli, onda se mozemo davati i u nasim radostima koje nas ispunjavaju. Dapace to je sigurnosni ventil koji nas stiti da ne prsnemo od pressinga i stresa. Sigurnosni pipac koji se lagano otvara da ne explodiramo od velikog pritiska. Zasto bi se neki relikti,artefakti,predmeti,izlosci u velikim kolekcijama cuvali i vrednovali, a stripovi ne? Ista mi je to stvar. I uostalom zasto bi se za nekog dobrog kirurga, vozaca, profesora, nogometasa, bubnjara... govorilo da je perfekcionist, a za kolekcionara koji ulaze isti napor da ima problem?



Ne bih se složija da se radi o jednakom perfekcionizmu kao i kod nečije profesije. Trud koji se ulaže da bi obavija svoj posal, koji će u konačnici nekome pomoć i/ili unaprijedit nešto, nije isto šta i nesvrhovite radnje koje su em sebične em abnormalne. Pa čak i u profesiji, nikakav perfekcionizam nije poželjan, on je često čin koji proždire i samu osobu koja ga počinjava.

A šta se tiče toga pregledaš li odjeću, obuću, tehniku i sl. opet nije isto jer se radi o predmetima opće namjene. K tome, nitko ovdje ne spominje da ne treba paziti na evidentno velika oštećenja na stripu (nagnječenja, usjekline, porezotine, zgužvanost itd.), govorimo o tzv. mikrooštećenjima koja većina osoba ni ne vidi - vide samo oči osobe koja je postala rob onoga šta navodno voli. Ne voli ta osoba više samo strip, ona "štuje i obožava" ono šta stoji na polici.


'Pacijenata' ima svugdi, za sve. Okej, pustimo njih sa strane. Ali sta nije normalno, da covik uzme uredan roman i nakon citanja ga stavi na policu? A kamoli album? Ovo za posal, meni su ti ambiciozni likovi, isto 'pacijenti'... svako mi je pretjerivanje 'pacijentizam'. Sta da ti kazem? Ja san svaki svoj roman procita/proucia visekratno, a normalno da ih cuvam. Sta bi ih triba drzat po podrumu i sufitu? Svi su super ocuvani, a ne pojmim i zasto ne bi bili? Zar se triba hvalit isparanim/kupus romanima, jer smo onda, eto 'normalni", nismo 'pacijenti'?

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page
Page: of 331 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.59 seconds. Snitz Forums 2000