forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zlatna serija - Veseli četvrtak
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 331

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 04/11/2018 : 20:12:50  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by swamp thing

quote:
Originally posted by vice

quote:
Originally posted by ivanl

Ja to gledam kao strast i perfekcionizam. U nesto sto se dajes potpuno. Ako se od nas ocekuje da se potpuno predajemo svojim sugavim poslovima, koje 95% nas ne voli, onda se mozemo davati i u nasim radostima koje nas ispunjavaju. Dapace to je sigurnosni ventil koji nas stiti da ne prsnemo od pressinga i stresa. Sigurnosni pipac koji se lagano otvara da ne explodiramo od velikog pritiska. Zasto bi se neki relikti,artefakti,predmeti,izlosci u velikim kolekcijama cuvali i vrednovali, a stripovi ne? Ista mi je to stvar. I uostalom zasto bi se za nekog dobrog kirurga, vozaca, profesora, nogometasa, bubnjara... govorilo da je perfekcionist, a za kolekcionara koji ulaze isti napor da ima problem?



Ne bih se složija da se radi o jednakom perfekcionizmu kao i kod nečije profesije. Trud koji se ulaže da bi obavija svoj posal, koji će u konačnici nekome pomoć i/ili unaprijedit nešto, nije isto šta i nesvrhovite radnje koje su em sebične em abnormalne. Pa čak i u profesiji, nikakav perfekcionizam nije poželjan, on je često čin koji proždire i samu osobu koja ga počinjava.

A šta se tiče toga pregledaš li odjeću, obuću, tehniku i sl. opet nije isto jer se radi o predmetima opće namjene. K tome, nitko ovdje ne spominje da ne treba paziti na evidentno velika oštećenja na stripu (nagnječenja, usjekline, porezotine, zgužvanost itd.), govorimo o tzv. mikrooštećenjima koja većina osoba ni ne vidi - vide samo oči osobe koja je postala rob onoga šta navodno voli. Ne voli ta osoba više samo strip, ona "štuje i obožava" ono šta stoji na polici.


Ivanl krenuo kao onaj što poredi Libelus sa mercedesima
I kao što vidiš, ljudi koji imaju problem obično ne vide problem
Ali ok, ako je ljudima super provoditi vrijeme pregledajući kutije sa stripovima u potrazi za savršenim primjerkom koji će potom paziti na polici u kesici, da slučajno na njega ne padne trunčić prašine ili nedajbože zrak sunca, široko im polje. Ali ja kontam da to ipak stvara probleme u funkcionisanju tim ljudima, hobi im postaje teret i opsesija i izgubi svoju prvobitnu funkciju.


Ti si 'omasio ceo fudbal'...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 04/11/2018 : 20:13:35  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
Ali kakvo hvaljenje, o čemu pričaš? :D
Ovdje se potegla priča o malim i velikim kolekcionarskim stripovskim bolestima.
Naravno da i ja slažem stripove na police, ne brišem dupe njima.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 04/11/2018 : 20:16:44  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by swamp thing

Ali kakvo hvaljenje, o čemu pričaš? :D
Ovdje se potegla priča o malim i velikim kolekcionarskim stripovskim bolestima.
Naravno da i ja slažem stripove na police, ne brišem dupe njima.


Besplodna, bespotrebna rasprava...
A sta ne citas dobro, gore je momak iznio raspadnuti Ibikus, kao simpaticnu sitnicicu, i simpatican dogadaj...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 04/11/2018 : 20:31:40  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by swamp thing

Ali kakvo hvaljenje, o čemu pričaš? :D
Ovdje se potegla priča o malim i velikim kolekcionarskim stripovskim bolestima.
Naravno da i ja slažem stripove na police, ne brišem dupe njima.


Besplodna, bespotrebna rasprava...
A sta ne citas dobro, gore je momak iznio raspadnuti Ibikus, kao simpaticnu sitnicicu, i simpatican dogadaj...


Nekog možda oplodi, ko zna. Neko možda počne da se suočava sa tim malim bolestima
Meni su tako ispale strane iz Helblejzera od BP, eno ga stoji na polici, nemam nikakvih problema zbog toga. Pročitao dvaput, sve sa tako tim ispalim stranicama sad bih zbog toga trebao ovaj primjerak da bacim i da dam 10€ na drugi primjerak. Zbog čega? Nije uopšte izderan, zapaljen, da mu fale stranice ili korice i sl. Stranice se odlijepile od rikne, big deal.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 04/11/2018 : 20:41:36  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
'Nije bitno imati svaki primjerak. Bitno je imati svaki primjerak savrseno ocuvan!' Rece, jedan kolega kolekcionar sa foruma.😁

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 04/11/2018 : 20:47:57  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

'Pacijenata' ima svugdi, za sve. Okej, pustimo njih sa strane. Ali sta nije normalno, da covik uzme uredan roman i nakon citanja ga stavi na policu? A kamoli album? Ovo za posal, meni su ti ambiciozni likovi, isto 'pacijenti'... svako mi je pretjerivanje 'pacijentizam'. Sta da ti kazem? Ja san svaki svoj roman procita/proucia visekratno, a normalno da ih cuvam. Sta bi ih triba drzat po podrumu i sufitu? Svi su super ocuvani, a ne pojmim i zasto ne bi bili? Zar se triba hvalit isparanim/kupus romanima, jer smo onda, eto 'normalni", nismo 'pacijenti'?



Ma ne, mi ovdje i pričamo o tim "pacijentima". Naravno da čuvaš svoj primjerak, i da, ako je moguće, želiš ga održati što očuvanijim. Međutim, mi ovdje pričamo baš o tim robovima svoje strasti, kojima je recimo milimetarsko (ma i mikrometarsko) ulegnuće na jednom rubu hrpta razlog za dignut paniku i ne kupit taj strip. To ide toliko daleko da se normalan svit "prikrsti" kad isti odu. Jedan susret s takvima, i mi ostali upadamo u isti koš, i čim kažeš da skupljaš stripove, sitit će se upravo tog frika i mislit "evo ga, još jedan".

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 04/11/2018 : 21:39:24  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Pa kolekcionari su opcenito cudni svatovi, manje ili vise...Meni nece zasmetati kad budu promislili ,"evo ga ,jos jedan", davno sam odustao od objasnjavanja zasto volim stripove, a kamoli zasto ih skupljam I imam toliko...Vise mi to ne smeta. Jest, priznajem, prije mi je smetalo. Znas I sam da ljudi skupljaju svasta...nekad nastane I muzej od toga, kao one preparirane zabe doli u nas u bivsega Tesle...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Dexters
Senior Member



Croatia
1525 Posts

Member since 05/08/2018

Posted - 04/11/2018 : 22:10:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Dexters a Private Message  Reply with Quote
ivanl je veliki strip entuzijast, i ja mu na tome skidam kapu.
Go to Top of Page

Jocko
stripovi.com suradnik



Serbia
1138 Posts

Member since 22/11/2016

Posted - 05/11/2018 : 00:18:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Jocko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by swamp thing

Ali kakvo hvaljenje, o čemu pričaš? :D
Ovdje se potegla priča o malim i velikim kolekcionarskim stripovskim bolestima.
Naravno da i ja slažem stripove na police, ne brišem dupe njima.


Besplodna, bespotrebna rasprava...
A sta ne citas dobro, gore je momak iznio raspadnuti Ibikus, kao simpaticnu sitnicicu, i simpatican dogadaj...



Upravo o tome između ostalog i raspravljamo: odvojenih 20 stranica (od 500+) NIJE raspadnuto i čoveka (koji ne namereava isti da posle proda) to ne bi trebalo da tangira.
Desi se, ideš dalje.
Raspadnuto je kad se npr. odvoji 20 stranica od 40.

Mali komša mi poderao po visini gabaritno mega-luksuzno izdanje knjige ''Čudesna Srbija'' koje sam od oca dobio na poklon. Šta je trebalo, da se izderem na malog? Da ga nedobog udarim? Da pravim scenu po kući pred gostima? Ideš dalje jbg, zalepiš ako može i ne robuješ papiru.

Mi smo još i blagi jedni prema drugima jer delimo isti hobi, a situacija je ista u svim sferama interesovanja - npr. oni što poliraju kola i peru ih, glancaju svaki dan kao da na izložbu idu, pazeći slučajno na najmanja spoljna ali i unutrašnja oštećenja su takođe frikovi.
Znam za ljude koji su toliko paranoični da svako jutro bar 5 min kruže oko auta da vide da ih neko nije slučajno ogrebao u prolazu, ili na bilo koji način oštetio.
I onda pomisliš čemu fanatizam, 'pa to je samo auto jbt!'. A neko drugi isto tako za tebe pomisli 'pa to je samo strip jbt!'.
A čuo sam i priču čoveka koji se šiša kod frizerke jednom nedeljno, jer kako kaže za to vreme mu poraste kosa pa se unervozi što je 'zarastao'. Gledam levo - gledam desno, kad se završilo šišanje oko njegove stolice ni trunke kose. Ali važno da se on ošišao. I još baca pare na to, umesto da kupi mašinicu pa kući lepo sam.

Za mene su to sve robovi koji nisu svesni svog ropstva i ima ih u svim sferama života.
Lako je postati jedan ako čovek ne pazi.





Edited by - Jocko on 05/11/2018 00:20:31
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 05/11/2018 : 00:38:41  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Trebali su Veseljaci u startu krenuti sa ZS i LMS ali dobro, što je tu je.
Ono što su sada trebali napraviti (ok, u početku bi vjerojatno bila samo ZS ali uskoro bi se moglo krenuti i sa LMS) je:

1)Nastaviti sa izvornom kronologijom (znači ZS 1104)
2)Dio junaka koji se izdaje (npr. Zagor) izdavati kao i dosad a dio (npr. pola) od sada objavljivati u ZS.

Pa kao što imamo HC i SC varijante istog stripa, odnosno alternativne naslovnice istog stripa, tako smo mogli imati i ovdje izbor. S tim da ja ne bih objavljivao u stilu stare ZS nego bi fino išle kompletne epizode, bez obzira što se strip nastavlja, i to nekim redosljedom, npr.

1104:Zagor
1105:Dylan Dog
1106:Tex
1107:Dampyr
1107:Zagor

itd...

Ili imati pojavljivanja kao i prije ali svakako sa cjelovitim epizodama, znači bez da strip staje na npr. 48. str. pa onda nekakvi dodatni stripovi.

Znači npr:

1104:Zagor
1105:Zagor
1106:Dylan Dog
1107:Dampyr
1108:Dampyr
1109:Tex
1110:Tex
1111:Dylan Dog
1112:Zagor
1113:Zagor

itd...

Dobro, ovo bi definitivno bilo ekonomski neisplativo jer ne mogu se svi ovi junaci pojavljivati jednako s obzirom na ogromne razlike u broju prodanih primjeraka ali opet moglo se i tu naći rješenje, npr. - Zagor, Dylan, Junak 3, Junak 4, Zagor, Dylan, Junak 5, Junak 6, pa opet ponovo.

A mogli su i 2008. krenuti od tamo gdje je stara ZS stala, pa fino po dva Zagora mjesečno.

Eh...

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 05/11/2018 : 02:03:44  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jocko

quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by swamp thing

Ali kakvo hvaljenje, o čemu pričaš? :D
Ovdje se potegla priča o malim i velikim kolekcionarskim stripovskim bolestima.
Naravno da i ja slažem stripove na police, ne brišem dupe njima.


Besplodna, bespotrebna rasprava...
A sta ne citas dobro, gore je momak iznio raspadnuti Ibikus, kao simpaticnu sitnicicu, i simpatican dogadaj...



Upravo o tome između ostalog i raspravljamo: odvojenih 20 stranica (od 500+) NIJE raspadnuto i čoveka (koji ne namereava isti da posle proda) to ne bi trebalo da tangira.
Desi se, ideš dalje.
Raspadnuto je kad se npr. odvoji 20 stranica od 40.

Mali komša mi poderao po visini gabaritno mega-luksuzno izdanje knjige ''Čudesna Srbija'' koje sam od oca dobio na poklon. Šta je trebalo, da se izderem na malog? Da ga nedobog udarim? Da pravim scenu po kući pred gostima? Ideš dalje jbg, zalepiš ako može i ne robuješ papiru.

Mi smo još i blagi jedni prema drugima jer delimo isti hobi, a situacija je ista u svim sferama interesovanja - npr. oni što poliraju kola i peru ih, glancaju svaki dan kao da na izložbu idu, pazeći slučajno na najmanja spoljna ali i unutrašnja oštećenja su takođe frikovi.
Znam za ljude koji su toliko paranoični da svako jutro bar 5 min kruže oko auta da vide da ih neko nije slučajno ogrebao u prolazu, ili na bilo koji način oštetio.
I onda pomisliš čemu fanatizam, 'pa to je samo auto jbt!'. A neko drugi isto tako za tebe pomisli 'pa to je samo strip jbt!'.
A čuo sam i priču čoveka koji se šiša kod frizerke jednom nedeljno, jer kako kaže za to vreme mu poraste kosa pa se unervozi što je 'zarastao'. Gledam levo - gledam desno, kad se završilo šišanje oko njegove stolice ni trunke kose. Ali važno da se on ošišao. I još baca pare na to, umesto da kupi mašinicu pa kući lepo sam.

Za mene su to sve robovi koji nisu svesni svog ropstva i ima ih u svim sferama života.
Lako je postati jedan ako čovek ne pazi.





Meni jest to poderano. Nema veze nismo svi isti.
Ostalo se slazem. Mogao je roditelj tog malog da pripazi sto on radi, a ne ga pustiti po tudoj kuci da dira stvari. Nije mali kriv, naravno. U mene je otvorena kuca, djece po cijele dane, gore-dole. Ekipa,druzenja,gradele,tulumi,pijanke...ali svi znaju da stripove ne diraju. I mali i veliki. Kuca puna ljudi danonocno. Vise nego sto mozes pojmiti. Ekipa mojih sinova. Bratovi sinovi sa kata. Susjedi, prijatelji, stalno 'muving' i veselje...i nikad problema. E da, zaboravio sam, i razni psi, mojih prijatelja. (Svog nemam neki vrijeme vec...) sve 5! Bez incidenta.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 05/11/2018 : 02:17:13  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dexters

ivanl je veliki strip entuzijast, i ja mu na tome skidam kapu.


Fala in! Trudim se. Stripovi su mi veliki dio zivota oduvjek bili.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 05/11/2018 : 05:24:37  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

Trebali su Veseljaci u startu krenuti sa ZS i LMS ali dobro, što je tu je.
Ono što su sada trebali napraviti (ok, u početku bi vjerojatno bila samo ZS ali uskoro bi se moglo krenuti i sa LMS) je:

1)Nastaviti sa izvornom kronologijom (znači ZS 1104)
2)Dio junaka koji se izdaje (npr. Zagor) izdavati kao i dosad a dio (npr. pola) od sada objavljivati u ZS.

Pa kao što imamo HC i SC varijante istog stripa, odnosno alternativne naslovnice istog stripa, tako smo mogli imati i ovdje izbor. S tim da ja ne bih objavljivao u stilu stare ZS nego bi fino išle kompletne epizode, bez obzira što se strip nastavlja, i to nekim redosljedom, npr.

1104:Zagor
1105:Dylan Dog
1106:Tex
1107:Dampyr
1107:Zagor

itd...

Ili imati pojavljivanja kao i prije ali svakako sa cjelovitim epizodama, znači bez da strip staje na npr. 48. str. pa onda nekakvi dodatni stripovi.

Znači npr:

1104:Zagor
1105:Zagor
1106:Dylan Dog
1107:Dampyr
1108:Dampyr
1109:Tex
1110:Tex
1111:Dylan Dog
1112:Zagor
1113:Zagor

itd...

Dobro, ovo bi definitivno bilo ekonomski neisplativo jer ne mogu se svi ovi junaci pojavljivati jednako s obzirom na ogromne razlike u broju prodanih primjeraka ali opet moglo se i tu naći rješenje, npr. - Zagor, Dylan, Junak 3, Junak 4, Zagor, Dylan, Junak 5, Junak 6, pa opet ponovo.

A mogli su i 2008. krenuti od tamo gdje je stara ZS stala, pa fino po dva Zagora mjesečno.

Eh...


to ja vec dugo pricam...steta..ttebali su ali nisu..sad to popravljaju ali mi nije jasno ako je mogla ZS sada zasto nebi mogao LMS...ja bi ta sadasnja redovna izdanja uklopio u obe edicije..ljudi bi bili malo zbunjeni u pocetku ali na dugi rok prodaja bi bila odlicna...bolja od sadasnje sigurno.
Bar ja bih tada uzeo sve njihovo..sada bas i ne sve.


CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 05/11/2018 : 06:40:10  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
I ja se nadam da će krenuti i LMS! Da ZS ne bude usamljena :)
To bi tek bilo super!
Go to Top of Page

Bruce Springsteen
Advanced Member



5545 Posts

Member since 28/10/2008

Posted - 05/11/2018 : 11:35:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Bruce Springsteen a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by velka031

I ja se nadam da će krenuti i LMS! Da ZS ne bude usamljena :)
To bi tek bilo super!



Problem sa edicijom LMS je u njenom istorijatu, i možda autorskim pravima Dnevnika... o tome se pisalo skoro mislim baš na ovom topiku...ta edicija je krenula kao pisani roman Luna kralja ponoći i uporedno je išao i strip na istim stranicama, i to kao što znamo velikog (magnus) formata, kasnije se to promenilo, ostao je naziv, a sve ostao je ilšlo kao Bonelli format i samo strip... možda da bi se zadržao sam delimično naziv, i ista skraćenica LMS, da Ludens krene sa nekom edicijiom pod nazivom Ludens magnus strip gde bi se objavljivale najveće (magnus) priče svih Bonellievih junaka ;)
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11158 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 05/11/2018 : 11:47:07  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote
Bio bi to pun pogodak.

https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 05/11/2018 : 12:15:22  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
mislim da nakon 50 godina niko više ne drži prava na LMS :D
a i ti su već u domu za starce ako nisu na groblju

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 05/11/2018 : 16:29:23  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Bruce, da te bar poslušaju!
Go to Top of Page

Bruce Springsteen
Advanced Member



5545 Posts

Member since 28/10/2008

Posted - 05/11/2018 : 17:33:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Bruce Springsteen a Private Message  Reply with Quote
Recimo, VČ ne izdaje Maksi edicije nijednog Bonelli junaka... ako su već preko ZS krenuli sa edicijama Almanaha, eto prilike da naprave koktel ediciju sa "Boneli Maksi Strip" gde bi neizmenično išli Maksiji junaka koje već izdaju u redovne serije, i to recimo da originalne Maksije dele u 2-3 broja sa potpuno novim naslovnicama od raznih crtača kao kod retro ZS...
U nekim ranijim izjavama, mislim da je baš izjavio glavi urednik Dušan, rečeno je da VČ nije zainteresovan da izdaje Maksije iz razloga što su tu slabije priče... ali ako uzmemo Almanahe gde su priče još slabije a uspešno se prodaju u ZS, Maksi bi sigurno išli još boje u jednoj ediciji, pogotovo što tu ima ipak odličnih priča Teksa i Zagora...

Edited by - Bruce Springsteen on 05/11/2018 17:37:53
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 05/11/2018 : 18:30:03  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by Jocko

quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by swamp thing

Ali kakvo hvaljenje, o čemu pričaš? :D
Ovdje se potegla priča o malim i velikim kolekcionarskim stripovskim bolestima.
Naravno da i ja slažem stripove na police, ne brišem dupe njima.


Besplodna, bespotrebna rasprava...
A sta ne citas dobro, gore je momak iznio raspadnuti Ibikus, kao simpaticnu sitnicicu, i simpatican dogadaj...



Upravo o tome između ostalog i raspravljamo: odvojenih 20 stranica (od 500+) NIJE raspadnuto i čoveka (koji ne namereava isti da posle proda) to ne bi trebalo da tangira.
Desi se, ideš dalje.
Raspadnuto je kad se npr. odvoji 20 stranica od 40.

Mali komša mi poderao po visini gabaritno mega-luksuzno izdanje knjige ''Čudesna Srbija'' koje sam od oca dobio na poklon. Šta je trebalo, da se izderem na malog? Da ga nedobog udarim? Da pravim scenu po kući pred gostima? Ideš dalje jbg, zalepiš ako može i ne robuješ papiru.

Mi smo još i blagi jedni prema drugima jer delimo isti hobi, a situacija je ista u svim sferama interesovanja - npr. oni što poliraju kola i peru ih, glancaju svaki dan kao da na izložbu idu, pazeći slučajno na najmanja spoljna ali i unutrašnja oštećenja su takođe frikovi.
Znam za ljude koji su toliko paranoični da svako jutro bar 5 min kruže oko auta da vide da ih neko nije slučajno ogrebao u prolazu, ili na bilo koji način oštetio.
I onda pomisliš čemu fanatizam, 'pa to je samo auto jbt!'. A neko drugi isto tako za tebe pomisli 'pa to je samo strip jbt!'.
A čuo sam i priču čoveka koji se šiša kod frizerke jednom nedeljno, jer kako kaže za to vreme mu poraste kosa pa se unervozi što je 'zarastao'. Gledam levo - gledam desno, kad se završilo šišanje oko njegove stolice ni trunke kose. Ali važno da se on ošišao. I još baca pare na to, umesto da kupi mašinicu pa kući lepo sam.

Za mene su to sve robovi koji nisu svesni svog ropstva i ima ih u svim sferama života.
Lako je postati jedan ako čovek ne pazi.





Meni jest to poderano. Nema veze nismo svi isti.
Ostalo se slazem. Mogao je roditelj tog malog da pripazi sto on radi, a ne ga pustiti po tudoj kuci da dira stvari. Nije mali kriv, naravno. U mene je otvorena kuca, djece po cijele dane, gore-dole. Ekipa,druzenja,gradele,tulumi,pijanke...ali svi znaju da stripove ne diraju. I mali i veliki. Kuca puna ljudi danonocno. Vise nego sto mozes pojmiti. Ekipa mojih sinova. Bratovi sinovi sa kata. Susjedi, prijatelji, stalno 'muving' i veselje...i nikad problema. E da, zaboravio sam, i razni psi, mojih prijatelja. (Svog nemam neki vrijeme vec...) sve 5! Bez incidenta.


Znaju da ne diraju jer si rasporedio zamke oko police
Go to Top of Page

Kontrast 2
Senior Member

2264 Posts

Member since 12/09/2016

Posted - 05/11/2018 : 21:23:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Kontrast 2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zeljko

mislim da nakon 50 godina niko više ne drži prava na LMS :D
a i ti su već u domu za starce ako nisu na groblju





Samo zato, što ih niko verovatno nije ni zaštitio.
Inače bi se itekako uvek našao neko ko je naslednik prava.
Seti se samo Marka...


Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 06/11/2018 : 10:17:45  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Eh Mark...tamo je situacija losa jer pola rodbine nasljednika prava, bi uzelo pare za objavljivanje, a pola ne bi, ili im je malo, ili se medusobno ne podnose. Uglavnom taj Gordijev cvor nece tako brzo biti otpetljan.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 06/11/2018 : 10:32:36  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Eh Mark...tamo je situacija losa jer pola rodbine nasljednika prava, bi uzelo pare za objavljivanje, a pola ne bi, ili im je malo, ili se medusobno ne podnose. Uglavnom taj Gordijev cvor nece tako brzo biti otpetljan.


nadam se da ipak jednom hoče!
Kiosci bez Alan Forda i Komandanta Marka su poluprazni...ima svega ali
nema onog kojeg BI MORALO BITI!

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!

Edited by - teller on 06/11/2018 10:33:32
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12704 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 06/11/2018 : 11:30:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
@telleru, a zamisli kiosk popunjen Mister No edicijom 3/1, svako tri tjedna....mljac!
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 06/11/2018 : 12:49:56  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Hercule Poirot

@telleru, a zamisli kiosk popunjen Mister No edicijom 3/1, svako tri tjedna....mljac!


i pilot bi se trebao vratit..naravno..niko sretniji.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page
Page: of 331 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.59 seconds. Snitz Forums 2000