forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zlatna serija - Veseli četvrtak
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 331

Dwayne_Looney
Advanced Member



6562 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 04/05/2019 : 21:57:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
Ne mora značiti da nije, evo ja jesam pa sam zaboravio o čemu se radi (nismo svi kandidati za zagorologe ). Inače, baš danas sam čitao "Sveti brijeg" (Zg Ex 296-298) i povećao ocjene u komentaru na recenziji a prve ocjene 2015. sam dao baš po sjećanju starom nešto više od godinu dana. Ili se nisam dobro sjećao dojma ili jesam ali mi je danas, nekih 5 godina poslije prvog čitanja, priča bolje legla.

loading...
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 04/05/2019 : 22:33:32  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by velka031

quote:
Originally posted by zeljko

Vuk samotnjak
Fenomenalan



Nisi dosad čitao?


jesam prije spanjolskog gradjanskog rata
sjecam se upada u sudnicu
te ganjanja kroz sumu
tu je i sjecanje na snijeg a i isao je u dva dijela
to je to

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 04/05/2019 : 23:44:34  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Što se tiče Zagora u ovoj ediciji, kako sam već i spominjao, što god da stave, ja to imam. Tako da mi je svejedno opet, edicija bez Zagora bi bila bzv. Tako da ja i dalje duplam obje naslovnice.

A i nismo mi jedini na forumu koji uzimaju, sigurno će ponekog casual fana obradovati taj i taj Zagor, možda ga nema u kolekciji, možda će se netko prisjetit da je to nekad davno čitao u orginalnoj ZS pa će ga privući..

"everybody's got a plan until they get hit"

Edited by - ReemCP on 04/05/2019 23:45:25
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 05/05/2019 : 12:24:03  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Sklavi&Donateli:Zagor-Vuk samotnjak (Veseli četvrtak,Zlatna serija #11)

Klasičan primer štiva koje ti je fantastično u određenem periodu života (u ovom slučaju detinjstva),a božemesačuvaj u nekom drugom (zrelim godinama konkretno).
Zagor nailazi na ćutljivog ratnika iz nepoznatog plemena koji ga napada,a potom i na misterioznog belca koji juri tog istog indijanca,da bi se njih dvojica ubrzo sukobili,belac je ranjen,Zagor angažuje doktora a on se upućuje tragom Vuka samotnjaka...

Priča za uzrast 9-(možda)13 godina,mada moram priznati da mi nije bila previše antipatična zbog nostalgije,ali realno ovo je za matorce (koji smo u velikoj većini ovde) krš epizoda.
2/5

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Anto_123
Average Member

761 Posts

Member since 16/01/2015

Posted - 05/05/2019 : 12:37:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Anto_123 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

quote:
Originally posted by Anto_123

quote:
Originally posted by DJ DEX

Najavili su u uvodniku da će i nadalje objavljivati redovne epizode Zagora i Texa u ZS.

Upravo zbog takve ideje će izgubiti dosta na prodaji.Do zagora br.11 kupovao sam obije verzije ali sad više ne i ovih dana sam sve moderne verzije stavio na aukcije.Ne pada mi na pamet da kupujem npr. Vuka samotnjaka koji je izašao u extra zagoru a uskoro će i u Libellusu pa je logično da odustanem.Naravno uzeo sam retro jer ako nešto kupujem onda ne preskačem niti jedan broj.Sve se to moglo izbjeći stavljenjem žute trake na orginalnu naslovnicu i svi zadovoljni. Barem ja tako mislim.


to ti mislis..
Svaka 3 put reprintirana prica Zagora i Texa iz redovne serije je bolja od najboljeg almanaha...ne sudi druge po sebi..

Prijatelju Telere bez uvrede, ali ovdje svi izražavamo svoja mišljenja a moje je takvo i moje zadnje riječi su bile: Barem ja tako mislim a to da almanasi nisu dobri tu se slažem ali to ne znači da trebam imati istu priču od Zagora u svim izdanjima od isto tako svih izdavača zar ne ili griješim?
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 05/05/2019 : 12:37:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

Sklavi&Donateli:Zagor-Vuk samotnjak (Veseli četvrtak,Zlatna serija #11)

Klasičan primer štiva koje ti je fantastično u određenem periodu života (u ovom slučaju detinjstva),a božemesačuvaj u nekom drugom (zrelim godinama konkretno).
Zagor nailazi na ćutljivog ratnika iz nepoznatog plemena koji ga napada,a potom i na misterioznog belca koji juri tog istog indijanca,da bi se njih dvojica ubrzo sukobili,belac je ranjen,Zagor angažuje doktora a on se upućuje tragom Vuka samotnjaka...

Priča za uzrast 9-(možda)13 godina,mada moram priznati da mi nije bila previše antipatična zbog nostalgije,ali realno ovo je za matorce (koji smo u velikoj većini ovde) krš epizoda.
2/5


Jedna od onih omiljenih epizoda koja se citala sirom otvorenih ociju dok smo bili
klinci. Nisam je opet citao ali ne mogu verovati da je bas toliki krs
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 05/05/2019 : 13:40:53  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
Bolja je od demona ludila koje nisam mogao dovrsiti od nebuloza

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 05/05/2019 : 17:14:20  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dr. Zistis


Jedna od onih omiljenih epizoda koja se citala sirom otvorenih ociju dok smo bili
klinci. Nisam je opet citao ali ne mogu verovati da je bas toliki krs


Vuk samotnjak mi je definitivno bio jedna od ultimativnih epizoda nekada,isto kao i tebi,a verujem,ostalima koji su lajkovali duha sa sekirom.
Dobro se sećam da mi je bio vrhunski tvist kad je Zagor otkrio ko stoji iza tajanstvenog napadača - koliko mi je upečatljiva epizoda.
I verujem da bi se isto oduševio i moj sin (kad bi čitao c/b stripove);ali iz današnje perspektive,sve je to prenaivno moj prijatelju.
Verujem da bi mi isto bilo sa ostalim epizodama na koje sam otkidao - Povratak Dž.Gitare,Ludi Hakaram,Horde zla...
quote:
Originally posted by zeljko

Bolja je od demona ludila koje nisam mogao dovrsiti od nebuloza


bogami,demone ludila sam počitao pre nekoliko godina u Oda-branim pričama i to bi već bio Zagor koji mi se sviđa.
quote:
Originally posted by Kontrast 2


I nije.
Pusti Anta.
On ti je "samoKenParkerDilanDogiAlanFordsupravistripovi" pacijent.
(Od Bonelijane)


pa sad - Ken tako-tako,pa i Ford;ali Dilana mi ne diraj,časti ti!!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 05/05/2019 17:17:07
Go to Top of Page

maelstrom
Senior Member

1252 Posts

Member since 21/12/2010

Posted - 05/05/2019 : 21:54:28  Show Profile Show Extended Profile  Send maelstrom a Private Message  Reply with Quote
Izgleda sam ja jedan od retkih kojima Vuk Samotnjak nije ništa specijalno, sem lepe zimske atmosfere.
Anto spominje zanimljiv tvist, samo mi nije jasno koji tvist kada je od početka jasno da se Indijanac i belac međusobno jure i da jedan od njih ne valja, a naravno pošto je u pitanju strip o Zagoru da je u stvari Indijanac pozitivac.Nikakvog tvista tu nema.
Strip nije loš, ali nije ni nešto specijalno.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 05/05/2019 : 22:43:45  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
a doca?

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

maelstrom
Senior Member

1252 Posts

Member since 21/12/2010

Posted - 05/05/2019 : 23:16:25  Show Profile Show Extended Profile  Send maelstrom a Private Message  Reply with Quote
On je ubačen kao neki dodatak, isto providno, a u stvari obični pohlepni jadnik i ne posebno težak protivnik, ništa posebno kažem, naravno strip nije loš, ali ima daleko boljih Zagora.

Edited by - maelstrom on 05/05/2019 23:17:04
Go to Top of Page

maelstrom
Senior Member

1252 Posts

Member since 21/12/2010

Posted - 06/05/2019 : 00:22:19  Show Profile Show Extended Profile  Send maelstrom a Private Message  Reply with Quote
Kad si već kod Sklavijevih priča da te dopunim sa Demonskom maskom i Planinom bogova.
Demonska maska je po meni njegova najbolja Zagorova priča ako izuzmemo Demona ludila kao nešto specifično.
Planina bogova je onako usputna priča, da se premosti period odmah nakon Nolitinog odlaska.

Edited by - maelstrom on 06/05/2019 00:22:45
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 12/05/2019 : 10:30:41  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Za koji datum je najavljen izlazak ZS 12?

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

maelstrom
Senior Member

1252 Posts

Member since 21/12/2010

Posted - 12/05/2019 : 10:44:18  Show Profile Show Extended Profile  Send maelstrom a Private Message  Reply with Quote
Zvanično izlazi 23. maja, u specijalizovanim objektima i striparnicama i malo ranije.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 12/05/2019 : 12:41:18  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Hvala ti Maelstrom nisam uzeo jos niti 11, posto sam htio da se jos skupi par izdanja (kao novi broj Asterixa, Mister No kiosk izdanje i jos ponesto), pa da ide u jednom paketu i jedna postarina

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Bruce Springsteen
Advanced Member



5545 Posts

Member since 28/10/2008

Posted - 14/05/2019 : 21:22:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Bruce Springsteen a Private Message  Reply with Quote
Znači ostale su još tri Sklavijeve neobjavljene priče... Čovek Munja će sigurno ići u ZS neposredno pred priču iz radovne serije o povratku istig.. Prorok verovatno isto u ZS.. što se tiče Prokletog balga to će, kako je već najavljeno, ići krajem godine u vanrednom specijalnom izdanju posvećenom Ferriju, verovatno nešto kao album u boji...
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 14/05/2019 : 22:25:51  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Ne znam gdje je zapelo s onim "All Star-om"?

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Vlladimir
Senior Member



2045 Posts

Member since 26/08/2009

Posted - 16/05/2019 : 10:04:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlladimir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

Ne znam gdje je zapelo s onim "All Star-om"?



gde nije, kad nije All Nov.

Ana Tomaskovic kraljica!
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 16/05/2019 : 11:02:16  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Znam da je bezpremetno hvaliti tisak/stampu u 21 stoljecu ali za ova
izdanja Zlatne Serije..kapa do poda...
Uzeo ovih dana 8,9,10,11 obe verzije i komplimenti veliki..iako su vecidio reprint bas je zgodno Texa i Zagora procitat ponovo u ovoj retro izdanju...je ZS a nije..jer je 50% kvalitetnija od one 30 godina unazad...drag mi je taj serial..jos da stave u njega kojeg Tellera specijal ja bih bio pŕesretan...ili tecimo u dva broja objave Teller protiv Jastreba..

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!

Edited by - teller on 16/05/2019 11:05:20
Go to Top of Page

Vlladimir
Senior Member



2045 Posts

Member since 26/08/2009

Posted - 16/05/2019 : 13:01:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlladimir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

Znam da je bezpremetno hvaliti tisak/stampu u 21 stoljecu ali za ova
izdanja Zlatne Serije..kapa do poda...
Uzeo ovih dana 8,9,10,11 obe verzije i komplimenti veliki..iako su vecidio reprint bas je zgodno Texa i Zagora procitat ponovo u ovoj retro izdanju...je ZS a nije..jer je 50% kvalitetnija od one 30 godina unazad...drag mi je taj serial..jos da stave u njega kojeg Tellera specijal ja bih bio pŕesretan...ili tecimo u dva broja objave Teller protiv Jastreba..



Sve je to lepo što si napisao, al' daj malo arome tekstu.
Evo, da ti pomognem sa par pitanja:

Napravi komparaciju u hartiji, kakav je osećaj pod prstima, dal šuška il škrguće?

Intenzitet mirisa štampe, je l' bila bolja mirisnija stara olovna, ili ova gmo olovna?

Kao jedan od formaša koji voli imati i više kopija pojedinih stripova, i sad kad porediš stari ZS sa novim, šta bi istakao u odnosu skenova između stare i nove Serije. Da li primećuješ kakve razlike, blurost i sharpness likova itd.?

Osećaj da više nema Karabine Slima, Kočiza, i drugih, i ostalih iz Keystone press agencije koji su krasili određene stranice stare ZS, kako se odražava na tebe danas, nedostaju li ti?

Nedostaje li ti ko iz stare redakcije dnevnika, tipa Stanoje Stanojev, Olgica Kulišić, Radojka Popovski i slični...

Osećaš li se prevarenim ili ispunjenim, što ova nova ZS nema cenzuru, i (u najvećoj meri) ne izbacuje kadrove ili čak cele stranice-pa i više komada? ukratko, kako gledaš na te detalje? je l' bi voleo da imaš stripove koji imaju cenzuru i izbačene delove, ili ti je lepše ovako sad?

Korice B varijante, šta misliš o mladim crtačima koji se pojavluju, je l' ti ok, ili bi vratio Pinkija, Leba, Mikicu, Peku, Baneta...?

Šta misliš o ceni stripa, zadovoljavajuća, il' može i niže?

Da li bi u ovoj novoj ZS voleo da vidiš postere, kao u stara dobra vremena u Start-u, Čik-u i sl., tipa Sabrina Salerno, Samantha Fox, Teresa Orlowski, Blek Stena?

Ana Tomaskovic kraljica!
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 16/05/2019 : 22:11:08  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

...ili tecimo u dva broja objave Teller protiv Jastreba..


To bi bilo super, ali ne znam bil' stalo u 2 broja, to je islo u 5 sveski prije..

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11158 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 16/05/2019 : 23:56:47  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote



https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16302 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 17/05/2019 : 13:38:50  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
Koliko ovo ima stranica?
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11158 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 17/05/2019 : 14:06:05  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote
Original ima 196. str.
Ne verujem da ima neke dodatke.

https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 17/05/2019 : 16:11:26  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Baš me zanima ova priča, najave su i više nego intrigantne.

Edited by - solar on 17/05/2019 16:14:23
Go to Top of Page
Page: of 331 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.73 seconds. Snitz Forums 2000