forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zlatna serija - Veseli četvrtak
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 331

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4603 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 11/06/2019 : 19:11:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
Genijalno! Na vise nivoa :D

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

3997 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 11/06/2019 : 19:32:42  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
Uz izraelsku naslovnicu, talijansku, sve one iz ex yu, uključujući i ovih 13 taman će mi jedna polica biti samo za Nasilje u Darkvudu 😂😂😂😂
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 11/06/2019 : 19:34:51  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by delboj

13 je nesretan broj, ne valja to.

12 postera je bolja ideja.

koje praznovjerje

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

maelstrom
Senior Member

1252 Posts

Member since 21/12/2010

Posted - 11/06/2019 : 20:09:08  Show Profile Show Extended Profile  Send maelstrom a Private Message  Reply with Quote
Odlična prilika za lečenje kompleksa pojedinaca.
Ko je spreman da da te pare za takav jedan strip, nije mi jasno što onda za iste na aukciji ne kupi neki stari Zagorov strip iz originalne Zlatne serije?
Valjda je ipak originalna Zlatna serija ono pravo, a ova nova nostalgija za istom?
Štaviše, ako već ima para za bacanje za ovakvu glupost, plus tu kutiju i poster, ne sumnjam da onda može da se iskešira još više i kupi Nasilje iz Darkwooda iz originalne Zlatne serije, ne mora biti baš glanc.

Ako neko misli da će i ova nova Zlatna serija jednog dana vredeti neke grdne pare, mnogo se vara, pitanje je da li će onda i biti bilo čega u štampanom obliku, a sve i da bude, onakva situacija je jedna i neponovljiva.Nostalgija je sve što može da se dobije.

Kako stvari stoje, originalna Zlatna serija po aukcijama cenom i dalje praši dupe svim drugim izdanjima, kako onim zvaničnim tako i raznoraznim piratskim.I nije da ne mogu da se nađu ti stripovi, sasvim suprotno od toga.Samo, za skupljanje tako nečega je potrebno i strpljenje, a u tome je i draž.

Go to Top of Page

nikotin
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2038 Posts

Member since 12/12/2016

Posted - 11/06/2019 : 20:37:42  Show Profile Show Extended Profile  Send nikotin a Private Message  Reply with Quote
A što če mi jedan iz stare serije. Ako nabavim taj onda moram i ostali 1100 brojeva. Tako da mi se jedan ne uklapa u kolekciji. Ništa mi ne znači.

Spisak Alan Forda - MEGA
Spisak Alan Forda - MediaFire
Spisak Alan Forda - Google
Go to Top of Page

maelstrom
Senior Member

1252 Posts

Member since 21/12/2010

Posted - 11/06/2019 : 21:19:28  Show Profile Show Extended Profile  Send maelstrom a Private Message  Reply with Quote
Kreneš jedan po jedan (može i dva po dva) i vojla.Strpljenje je vrlina, uostalom samo jedan (odnosno dva) si imao i kada si kupio prvi broj nove Zlatne serije.I ko kaže da moraš skupljati baš sve, ima tu i baš nekih levih i usputnih.I ako nemaš previše novca ne moraš sve imati u glanc stanju.Usput, i dalje možeš da kupuješ novi Zlatnu seriju u jednom primerku.
A ako ti ne treba stara Zlatna serija, onda ti svakako ne treba ni nova sa žutom trakom, samo sa ovim originalnim naslovnicama.To je valjda logično.Pa valjda znamo zašto su tu žute trake, voleli smo stare i žao nam je što se i dalje ne štampaju nove.

Edited by - maelstrom on 11/06/2019 21:20:30
Go to Top of Page

nikotin
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2038 Posts

Member since 12/12/2016

Posted - 11/06/2019 : 21:35:36  Show Profile Show Extended Profile  Send nikotin a Private Message  Reply with Quote
Jedino što se mogu ograničiti pa da skupim samo Zagora u staroj seriji kao što sam skupio Teksa.
Doduše dosta prvih brojeva su Habine kopije ali čim libellus to izda odmah ču prodati čitav komplet.
Više ne kupujem jedan po jedan pa da imam rupe. Sad skupim novac za cijeli komplet pa onda kupim.
Pošto je stara ZS preskupa ne pada mi na pamet da skupljam jedan po jedan.
Nisam uopšte nostaligičan za starim stripovima. Jedva čekam da to neko izda pa da prodam.
Ova nova serija nema veze sa starom samo nosi ime.
Da je bio nastavak, čini mi se Tex broj 1104 Alkatraz uzimao bi samo Texa dok libelus to ne izda i opet prodao.

Spisak Alan Forda - MEGA
Spisak Alan Forda - MediaFire
Spisak Alan Forda - Google
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 11/06/2019 : 21:39:57  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
A čovječe koja vijest uzet ću Ferrijevu i od Mikice kako sam i planirao. Mejbi i od našeg forumaša cat claw-a ako je napravio jednu od tih 12

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25748 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 11/06/2019 : 21:49:35  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Nadam se da je jedna od naslovnica Ticina:)

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 11/06/2019 : 21:50:31  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Grujića sigurno neću uzet, da mi badave daju

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

maelstrom
Senior Member

1252 Posts

Member since 21/12/2010

Posted - 11/06/2019 : 21:54:59  Show Profile Show Extended Profile  Send maelstrom a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nikotin

Jedino što se mogu ograničiti pa da skupim samo Zagora u staroj seriji kao što sam skupio Teksa.
Doduše dosta prvih brojeva su Habine kopije ali čim libellus to izda odmah ču prodati čitav komplet.
Više ne kupujem jedan po jedan pa da imam rupe. Sad skupim novac za cijeli komplet pa onda kupim.
Pošto je stara ZS preskupa ne pada mi na pamet da skupljam jedan po jedan.
Nisam uopšte nostaligičan za starim stripovima. Jedva čekam da to neko izda pa da prodam.
Ova nova serija nema veze sa starom samo nosi ime.
Da je bio nastavak, čini mi se Tex broj 1104 Alkatraz uzimao bi samo Texa dok libelus to ne izda i opet prodao.



Sve ok razumem, ali zašto onda uzimaš zaboga po više naslovnica, pogotovo ove sa žutom trakom?Neko ko se ne opterećuje time i samo želi da ima nov strip, kupiće samo jednu vrstu naslovnica, pre svega onu bez žute trake, a ako mu se baš sviđaju moderni crteži domaćih autora, kupiće baš samo tu sa žutom trakom, ali ne zbog trake, već zbog crteža.Traku su komotno mogli i da uklone i ostave samo crtež domaćih crtača u drugačijem dizajnu.
Sve to znači da ipak potajno patiš za starom Zaltnom serijom kao i mnogi drugi samo nećete to da priznate.
Da pojasnim, patite što je nemate u posedu sada, a ne samo za prohujalim vremenima.


Inače, retki su ti koji staru Zlatnu seriju kupe u cugu, odmah, gde je tu draž?
A ovu novu kao sada imamo u neverovatnom broju do sada izašlih brojeva?

Edited by - maelstrom on 11/06/2019 21:57:12
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 11/06/2019 : 22:07:37  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Lepo. Ali jos lepse bi bilo da se prodaje jos nesto osim Zagora (i donekle Dylana) na ovim prostorima sto se tice Bonellija.


Zamisli Poli da su najavili 13 novih epizoda Dampyra e, to bi bila fešta. Ili koja knjiga od Mister Noa, uh..

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Bruce Springsteen
Advanced Member



5545 Posts

Member since 28/10/2008

Posted - 11/06/2019 : 22:11:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Bruce Springsteen a Private Message  Reply with Quote
Eto a mnogi su kukali za ovakvo nešto, a sada se ne javljaju, pa nek se vesele, taražili su...
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 11/06/2019 : 22:15:08  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Baš mi žao tellera, teško je i zamisliti kako po kioscima grozničavo traži svih 13 verzija naslovnice.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

DOMI
Advanced Member



Croatia
4969 Posts

Member since 19/06/2007

Posted - 11/06/2019 : 22:16:04  Show Profile Show Extended Profile  Send DOMI a Private Message  Reply with Quote
Sin se već predbilježio, sutra zove u SNK za pred-narudžbu.
Nada se da će biti i ta specijalna kutija na prodaju/poklon, što već...

• 54 god.Alan Forda u HR • Od 1969.-2017.izdana su 1063 broja (ukljucujuci Klasik, Super KL, Zlatni KL) •
• Od 2022.Alan Ford u originalnim tablama formata 17x24 cm u novom kolekcionarskom TOP izdanju •
Go to Top of Page

DuskeArrow
Starting Member



Serbia
67 Posts

Member since 27/03/2018

Posted - 11/06/2019 : 22:16:29  Show Profile Show Extended Profile  Send DuskeArrow a Private Message  Reply with Quote
Sve u svemu malo su prsli... Valjda videli da dobar deo publike kupje po 2 naslovnice pa sad misle da ce uvaliti 13 komada tim ljudima... Cisto sumnjam da ce biti i velik broj ovih sto "moraju" da imaju sve, a da ce uzeti komplet...
Sa druge strane opet nije ni lose dati malo raznovrsnosti i veci izbor. Mislim od 13 razlicitih svakom ce se 1 bar svideti vise od drugih i tu ce kupiti...
U neku ruku je bespotrebno, a opet u neku ruku lep gest prema publici. Ja svakako kao i da sada uzimam 1 koji mi se najvise svidi :)

Edited by - DuskeArrow on 11/06/2019 22:18:57
Go to Top of Page

Bruce Springsteen
Advanced Member



5545 Posts

Member since 28/10/2008

Posted - 11/06/2019 : 22:19:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Bruce Springsteen a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Lepo. Ali jos lepse bi bilo da se prodaje jos nesto osim Zagora (i donekle Dylana) na ovim prostorima sto se tice Bonellija.






To jes, ali svako ima svoj način, a Bonelli kud i kamao na svim nivoima i u raznim oblicima... pa ko ne pronađe ono što oće kod VČ-a ima kod Ludens, SA, Libellusa, ČK, Forma B, PP...
Go to Top of Page

nikotin
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2038 Posts

Member since 12/12/2016

Posted - 11/06/2019 : 22:23:36  Show Profile Show Extended Profile  Send nikotin a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by maelstrom

quote:
Originally posted by nikotin

Jedino što se mogu ograničiti pa da skupim samo Zagora u staroj seriji kao što sam skupio Teksa.
Doduše dosta prvih brojeva su Habine kopije ali čim libellus to izda odmah ču prodati čitav komplet.
Više ne kupujem jedan po jedan pa da imam rupe. Sad skupim novac za cijeli komplet pa onda kupim.
Pošto je stara ZS preskupa ne pada mi na pamet da skupljam jedan po jedan.
Nisam uopšte nostaligičan za starim stripovima. Jedva čekam da to neko izda pa da prodam.
Ova nova serija nema veze sa starom samo nosi ime.
Da je bio nastavak, čini mi se Tex broj 1104 Alkatraz uzimao bi samo Texa dok libelus to ne izda i opet prodao.



Sve ok razumem, ali zašto onda uzimaš zaboga po više naslovnica, pogotovo ove sa žutom trakom?Neko ko se ne opterećuje time i samo želi da ima nov strip, kupiće samo jednu vrstu naslovnica, pre svega onu bez žute trake, a ako mu se baš sviđaju moderni crteži domaćih autora, kupiće baš samo tu sa žutom trakom, ali ne zbog trake, već zbog crteža.Traku su komotno mogli i da uklone i ostave samo crtež domaćih crtača u drugačijem dizajnu.
Sve to znači da ipak potajno patiš za starom Zaltnom serijom kao i mnogi drugi samo nećete to da priznate.
Da pojasnim, patite što je nemate u posedu sada, a ne samo za prohujalim vremenima.


Inače, retki su ti koji staru Zlatnu seriju kupe u cugu, odmah, gde je tu draž?
A ovu novu kao sada imamo u neverovatnom broju do sada izašlih brojeva?

Meni žuta traka ništa ne znači. Pošto imaju obično dvije naslovnice uzimam obadvije. Pitanje je što če mi dvije naslovnice x2. To ni ja ne znam.
Kad sam vidio Zagor zlatni klasik u 4 verzije odamh sam odusato jer mi ne treba u jednoj verziji. A sve 4 možeš samo kupiti samo u SNK. U BiH ih nema. A preskupo je.
Zamisli kad izađe debeljuca u 8 verzija.
I ne da mi se ganjati sve te verzije.
Zagor obični klasik imam samo sa jednom naslovnicom jer u početku nije bilo sa više. Pa sad imam samo sa jednom koja naleti. Pa sam stavio u spisak komplet sa jednom naslovnicom.
Pa me nervira a ne da mi se ganjati ostale jer bi bilo skupo a i nema ih sve u BiH. Odnosno dileri ih ne nabavljaju.
I Bredon mi je takav. Piše u spisku mješavina bijelog i žutog papira. Pa šta sad da radim, Ostat če tako.

Spisak Alan Forda - MEGA
Spisak Alan Forda - MediaFire
Spisak Alan Forda - Google
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 11/06/2019 : 22:23:57  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Ima li sto od slike famozne kutije no.13?

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

maelstrom
Senior Member

1252 Posts

Member since 21/12/2010

Posted - 11/06/2019 : 22:27:09  Show Profile Show Extended Profile  Send maelstrom a Private Message  Reply with Quote
Malo po malo, smiriće se i ova histerija oko ovog izdanja, za sada je sve to još novo, no pravo pitanje je to šta će doneti neki budući period?Iskoristiće se i svi domaći crtači, moraće da se krene u novi krug sa istima, to će postati uobičajena svakodnevnica, u međuvremenu na tržištu će se pojaviti neke nove stvari i kod kupaca će se pojaviti zamor.Nadam se da onda nećemo doživeti iznenađenja u vidu ređeg izlaženja, povećanja cene i slično.
Da je izdanje krenulo kao nešto sasvim normalno, držalo bi neki prosek kao i ostale edicije do daljnjeg, s obzirom na ime i mešavinu junaka ipak bi bilo i iznad proseka.Ovako, bojim se da ne dođe do zasićenja i razočaranosti posle izvesnog vremena, lako je na stvari gledati iz današnjeg momenta.
Go to Top of Page

maelstrom
Senior Member

1252 Posts

Member since 21/12/2010

Posted - 11/06/2019 : 22:31:15  Show Profile Show Extended Profile  Send maelstrom a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nikotin

quote:
Originally posted by maelstrom

quote:
Originally posted by nikotin

Jedino što se mogu ograničiti pa da skupim samo Zagora u staroj seriji kao što sam skupio Teksa.
Doduše dosta prvih brojeva su Habine kopije ali čim libellus to izda odmah ču prodati čitav komplet.
Više ne kupujem jedan po jedan pa da imam rupe. Sad skupim novac za cijeli komplet pa onda kupim.
Pošto je stara ZS preskupa ne pada mi na pamet da skupljam jedan po jedan.
Nisam uopšte nostaligičan za starim stripovima. Jedva čekam da to neko izda pa da prodam.
Ova nova serija nema veze sa starom samo nosi ime.
Da je bio nastavak, čini mi se Tex broj 1104 Alkatraz uzimao bi samo Texa dok libelus to ne izda i opet prodao.



Sve ok razumem, ali zašto onda uzimaš zaboga po više naslovnica, pogotovo ove sa žutom trakom?Neko ko se ne opterećuje time i samo želi da ima nov strip, kupiće samo jednu vrstu naslovnica, pre svega onu bez žute trake, a ako mu se baš sviđaju moderni crteži domaćih autora, kupiće baš samo tu sa žutom trakom, ali ne zbog trake, već zbog crteža.Traku su komotno mogli i da uklone i ostave samo crtež domaćih crtača u drugačijem dizajnu.
Sve to znači da ipak potajno patiš za starom Zaltnom serijom kao i mnogi drugi samo nećete to da priznate.
Da pojasnim, patite što je nemate u posedu sada, a ne samo za prohujalim vremenima.


Inače, retki su ti koji staru Zlatnu seriju kupe u cugu, odmah, gde je tu draž?
A ovu novu kao sada imamo u neverovatnom broju do sada izašlih brojeva?

Meni žuta traka ništa ne znači. Pošto imaju obično dvije naslovnice uzimam obadvije. Pitanje je što če mi dvije naslovnice x2. To ni ja ne znam.
Kad sam vidio Zagor zlatni klasik u 4 verzije odamh sam odusato jer mi ne treba u jednoj verziji. A sve 4 možeš samo kupiti samo u SNK. U BiH ih nema. A preskupo je.
Zamisli kad izađe debeljuca u 8 verzija.
I ne da mi se ganjati sve te verzije.
Zagor obični klasik imam samo sa jednom naslovnicom jer u početku nije bilo sa više. Pa sad imam samo sa jednom koja naleti. Pa sam stavio u spisak komplet sa jednom naslovnicom.
Pa me nervira a ne da mi se ganjati ostale jer bi bilo skupo a i nema ih sve u BiH. Odnosno dileri ih ne nabavljaju.
I Bredon mi je takav. Piše u spisku mješavina bijelog i žutog papira. Pa šta sad da radim, Ostat če tako.



Eto kažeš da i sam ne znaš zašto uzimaš obe naslovnice (ili potencijalno i više kako sad stvari stoje), no siguran sam da duboko u tebi negde leži odgovor na to pitanje.Svako zašto ima svoje zato.

Da ne širim diskusiju, nadovezaću se na svoj prethodni post, sada je situacija takva, ali stvari veoma brzo mogu da se preokrenu, pogotovo kada je ovakav hajp u pitanju.Eto vidimo šta se dešava i sa Darkwoodom.Po nekom mom mišljenju, bolje je da od početka stvari plove po nekoj mirnoj sredini.
Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4564 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 11/06/2019 : 22:33:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wesskowaz

Malo je 13. Trebalo je 50, pa neka narod kupuje.




Trebalo je 150. Malo je 50. Ja kupujem Milazzo naslovnicu ili ako rese Villinu.

sangue navajo
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 11/06/2019 : 22:36:21  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by gerilac1

Neka se nesto desava, pricat cemo unucima o ovome genijalan i profitabilan potez VČ. Izucili su kolekcionarsku bolest, znaju da lijeka nema


Naravno, ovo je "happening", nešto što diže prašinu i o čemu ćemo raspravljat (tj. svađati se) sljedećih ko zna koliko godina.
Go to Top of Page

nikotin
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2038 Posts

Member since 12/12/2016

Posted - 11/06/2019 : 22:39:52  Show Profile Show Extended Profile  Send nikotin a Private Message  Reply with Quote
Staru zlatnu si ne mogu priuštiti i zato je ne kupujem.
A ne trebaju mi stari ofucani stripovi sa znakovim sifilisa koji smrde koje neko prodaje za 100€ i kaže ovo je rijedak broj.
npr. Skriveno lice imam od dagde, aghartija i libellusa a sad kupujem i čarobnu. Zašto? Zato što je serijal kratak i mogu si ga priuštiti.
Martija i Nathana npr. ne mogu jer ga izdaje Libelus.

Spisak Alan Forda - MEGA
Spisak Alan Forda - MediaFire
Spisak Alan Forda - Google
Go to Top of Page

maelstrom
Senior Member

1252 Posts

Member since 21/12/2010

Posted - 11/06/2019 : 22:54:41  Show Profile Show Extended Profile  Send maelstrom a Private Message  Reply with Quote
Nego zaboravih da se dotaknem i spomenute kutije.Znamo da je i Darkwood svojevremeno sa Konanom probao nešto slično (doduše u manjem obimu za 2 stripa) pa se nisu baš dobro proveli.
Mogu misliti koliko će kutija biti "specijalna" jer to specijalno bi koštalo, a toliko para ni najveća budala ne bi izdvojila.Biće onoliko specijalna kao i spomenuta Darkwoodova, obična obojena kartončina spajana po ivicama.Pa ko voli nek izvoli.
Fazon bi bio da naprave i 13 različitih kutija, pravi kiolekcionari bi morali i svih tih 13 da uzmu zar ne?
Go to Top of Page
Page: of 331 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.72 seconds. Snitz Forums 2000