forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zlatna serija - Veseli četvrtak
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 331

jaki
Advanced Member



Croatia
25748 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 11/06/2019 : 22:54:41  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Nema većih neprijatelja stripa od stripaša:)
Neki od njih svaki potez izdavača dočekuju kao osobnu uvredu.
Čemu prepirke?Tko hoće neka kupi a tko neće neka ne kupi i to je to.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 11/06/2019 : 23:02:01  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Nema većih neprijatelja stripa od stripaša:)
Neki od njih svaki potez izdavača dočekuju kao osobnu uvredu.
Čemu prepirke?Tko hoće neka kupi a tko neće neka ne kupi i to je to.


Uvik bilo.
Ali zasto jednostavno kad moze komplicirano...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 11/06/2019 : 23:04:46  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by maelstrom

Nego zaboravih da se dotaknem i spomenute kutije.Znamo da je i Darkwood svojevremeno sa Konanom probao nešto slično (doduše u manjem obimu za 2 stripa) pa se nisu baš dobro proveli.
Mogu misliti koliko će kutija biti "specijalna" jer to specijalno bi koštalo, a toliko para ni najveća budala ne bi izdvojila.Biće onoliko specijalna kao i spomenuta Darkwoodova, obična obojena kartončina spajana po ivicama.Pa ko voli nek izvoli.
Fazon bi bio da naprave i 13 različitih kutija, pravi kiolekcionari bi morali i svih tih 13 da uzmu zar ne?


Ali pobogu, ako te nije briga, zasto komentiras, pa recimo to tako: mentalno stanje onoga tko bi kupio takvo sto?

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

nikotin
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2037 Posts

Member since 12/12/2016

Posted - 11/06/2019 : 23:05:10  Show Profile Show Extended Profile  Send nikotin a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by maelstrom

Nego zaboravih da se dotaknem i spomenute kutije.Znamo da je i Darkwood svojevremeno sa Konanom probao nešto slično (doduše u manjem obimu za 2 stripa) pa se nisu baš dobro proveli.
Mogu misliti koliko će kutija biti "specijalna" jer to specijalno bi koštalo, a toliko para ni najveća budala ne bi izdvojila.Biće onoliko specijalna kao i spomenuta Darkwoodova, obična obojena kartončina spajana po ivicama.Pa ko voli nek izvoli.
Fazon bi bio da naprave i 13 različitih kutija, pravi kiolekcionari bi morali i svih tih 13 da uzmu zar ne?

Sad sam se Mladenoviću sjetio matere a kad bi izdali 13 kutija onda vjerovatno svih njegovih predaka od doba Julija Cezara

Spisak Alan Forda - MEGA
Spisak Alan Forda - MediaFire
Spisak Alan Forda - Google
Go to Top of Page

nikotin
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2037 Posts

Member since 12/12/2016

Posted - 11/06/2019 : 23:07:44  Show Profile Show Extended Profile  Send nikotin a Private Message  Reply with Quote
Evo komentara jednog kolege sa fejsbuka u vezi prošlog broja.
Pa nemoj kupit svih 13 korica

OBE TRI!!! Jer pajdo samo tako radi. Ako imaš rupu u kolekciji to ni jedno tuširanje ne može da ispere niti sve lake žene da da popune tu prazninu koju nosiš dok ti na polici zjapi rupčaga veličine Grand Kanjona. I govoriš sebi da imaš koricu A, i da je ona dovoljna da pročitaš strip, ali taj crv ti ne dozvoljava da spavaš. Budiš se obliven znojem. Biješ ženu i decu. Piješ. Drogiraš se. Ali jebi ga, kolekcija ti je kao klavir bez jedne dirke: neupotrebljiva. I svi ti se smeju. Ideš ulicom pognute glave. Pokušavaš da se odupreš. Budiš se pijan u jarku. Počneš da se kockaš. Pa seks sa trandžom. Pa žena i deca odsele se kod njene keve jer ne mogu više da te gledaju i trpe. Žena nađe tipa koji liči na Ferijevog Zagora. Pa popizdiš i ubiješ se. I posle kao nemoj da kupiš i koricu B.

Spisak Alan Forda - MEGA
Spisak Alan Forda - MediaFire
Spisak Alan Forda - Google
Go to Top of Page

tosha
Average Member



Bosnia and Herzegovina
961 Posts

Member since 31/10/2010

Posted - 11/06/2019 : 23:35:28  Show Profile Show Extended Profile  Send tosha a Private Message  Reply with Quote
A Teks izlazi usporeno žešće :((

"Nothing is true, everything is permitted."
Go to Top of Page

maelstrom
Senior Member

1252 Posts

Member since 21/12/2010

Posted - 12/06/2019 : 00:01:24  Show Profile Show Extended Profile  Send maelstrom a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by maelstrom

Nego zaboravih da se dotaknem i spomenute kutije.Znamo da je i Darkwood svojevremeno sa Konanom probao nešto slično (doduše u manjem obimu za 2 stripa) pa se nisu baš dobro proveli.
Mogu misliti koliko će kutija biti "specijalna" jer to specijalno bi koštalo, a toliko para ni najveća budala ne bi izdvojila.Biće onoliko specijalna kao i spomenuta Darkwoodova, obična obojena kartončina spajana po ivicama.Pa ko voli nek izvoli.
Fazon bi bio da naprave i 13 različitih kutija, pravi kiolekcionari bi morali i svih tih 13 da uzmu zar ne?


Ali pobogu, ako te nije briga, zasto komentiras, pa recimo to tako: mentalno stanje onoga tko bi kupio takvo sto?



Pa ja kupujem ovo izdanje, svaki broj, samo sa naravno jednom naslovnicom i to onom bez žute trake (a kupujem i sva druga njihova izdanja sem Napoleona i onih nekadašnjih strip albuma,mada sam i tu jedan kupio).Sadržaj izdanja ove edicije pozdravljam, to je druga priča.
Bolje je pitanje otkud tebe tu kada si ti rekao da ne kupuješ svaki broj i da razmišljaš da odustaneš?
Prepoznao si se vezano za motive, samo vezano za drugog izdavača?.

Go to Top of Page

maelstrom
Senior Member

1252 Posts

Member since 21/12/2010

Posted - 12/06/2019 : 00:03:54  Show Profile Show Extended Profile  Send maelstrom a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tosha

A Teks izlazi usporeno žešće :((



Onaj redovni izlazi standardno na 3 meseca, no ako si mislio na ovog u okviru Zlatne serije i onog u okviru Obojenog programa, u pravu si, zaista ga ima sve manje u odnosu na ostale iako ga recimo u Italiji što se tiče Kolora ima dosta.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 12/06/2019 : 00:04:27  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
pretpostavljam da se radi o zajebanciji;a ako ne,to bi onda iz mog ugla gledanja bio vrhunac debilizma.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

maelstrom
Senior Member

1252 Posts

Member since 21/12/2010

Posted - 12/06/2019 : 00:05:52  Show Profile Show Extended Profile  Send maelstrom a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nikotin

quote:
Originally posted by maelstrom

Nego zaboravih da se dotaknem i spomenute kutije.Znamo da je i Darkwood svojevremeno sa Konanom probao nešto slično (doduše u manjem obimu za 2 stripa) pa se nisu baš dobro proveli.
Mogu misliti koliko će kutija biti "specijalna" jer to specijalno bi koštalo, a toliko para ni najveća budala ne bi izdvojila.Biće onoliko specijalna kao i spomenuta Darkwoodova, obična obojena kartončina spajana po ivicama.Pa ko voli nek izvoli.
Fazon bi bio da naprave i 13 različitih kutija, pravi kiolekcionari bi morali i svih tih 13 da uzmu zar ne?

Sad sam se Mladenoviću sjetio matere a kad bi izdali 13 kutija onda vjerovatno svih njegovih predaka od doba Julija Cezara



Dobra.
Go to Top of Page

tosha
Average Member



Bosnia and Herzegovina
961 Posts

Member since 31/10/2010

Posted - 12/06/2019 : 00:17:36  Show Profile Show Extended Profile  Send tosha a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by maelstrom

quote:
Originally posted by tosha

A Teks izlazi usporeno žešće :((



Onaj redovni izlazi standardno na 3 meseca, no ako si mislio na ovog u okviru Zlatne serije i onog u okviru Obojenog programa, u pravu si, zaista ga ima sve manje u odnosu na ostale iako ga recimo u Italiji što se tiče Kolora ima dosta.


Meh, mjesečno treba da izlazi Teks :) ostalo ne priznajem

"Nothing is true, everything is permitted."
Go to Top of Page

maelstrom
Senior Member

1252 Posts

Member since 21/12/2010

Posted - 12/06/2019 : 00:27:37  Show Profile Show Extended Profile  Send maelstrom a Private Message  Reply with Quote
Slažem se, no mislim da to nećemo dočekati i da nije realno.No, Ludens će ih u dogledno vreme ionako prestići.Barem da ga što se tiče VČ-a u ove 2 spomenute edicije bude malo više ako ništa drugo.
Sa druge strane, poznajući VČ veća je verovatnoća da ćemo pre dočekati trećeg Teks Giganta (specijala) nego neko drugo kolekcionarsko izdanje (van Zagora i Dilana) jer zbog izgleda istog VČ-u je milije da o tome priča narednih par meseci po raznoraznim tribinama i sluša hvalospeve.

Tako da, ljubitelji Teksa će ipak imati barem neku mrvicu razloga za zadovoljstvo, naravno koga to zanima.

Edited by - maelstrom on 12/06/2019 00:29:09
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 12/06/2019 : 00:35:34  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by maelstrom

quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by maelstrom

Nego zaboravih da se dotaknem i spomenute kutije.Znamo da je i Darkwood svojevremeno sa Konanom probao nešto slično (doduše u manjem obimu za 2 stripa) pa se nisu baš dobro proveli.
Mogu misliti koliko će kutija biti "specijalna" jer to specijalno bi koštalo, a toliko para ni najveća budala ne bi izdvojila.Biće onoliko specijalna kao i spomenuta Darkwoodova, obična obojena kartončina spajana po ivicama.Pa ko voli nek izvoli.
Fazon bi bio da naprave i 13 različitih kutija, pravi kiolekcionari bi morali i svih tih 13 da uzmu zar ne?


Ali pobogu, ako te nije briga, zasto komentiras, pa recimo to tako: mentalno stanje onoga tko bi kupio takvo sto?



Pa ja kupujem ovo izdanje, svaki broj, samo sa naravno jednom naslovnicom i to onom bez žute trake (a kupujem i sva druga njihova izdanja sem Napoleona i onih nekadašnjih strip albuma,mada sam i tu jedan kupio).Sadržaj izdanja ove edicije pozdravljam, to je druga priča.
Bolje je pitanje otkud tebe tu kada si ti rekao da ne kupuješ svaki broj i da razmišljaš da odustaneš?
Prepoznao si se vezano za motive, samo vezano za drugog izdavača?.




Nazalost ne. Nisam rekao da ne kupujem svaki broj. I nazalost da, kupujem obe varijante, iako je to kupusiste od izdavastva...zbrda-zdola/bosanski lonac/uvali sve sistem...
Kad bi objavili taj famozni 'box' uzeo bi ga bez misliti se, jer je to vrhunac kolekcionarstva. Prava bolest bez premca/ludilo nad ludilima/bas kako nam treba...iako nisam stovatelj Zagora i drzim da je orevazideno stivo. Ali potez bi im bio wau! Nevideno nesto i ja im ga 'pazarim' bez griznje savjesti, imalo. Jbg. tko razumije-razumije.
Sto se tice drugog/drugih nakladnika samo navedi, bez srama, rado cu ti rasclaniti situaciju i iznjeti misljenje...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

maelstrom
Senior Member

1252 Posts

Member since 21/12/2010

Posted - 12/06/2019 : 01:11:41  Show Profile Show Extended Profile  Send maelstrom a Private Message  Reply with Quote
Izem ga Ivane, čas pišeš jedno što se tiče toga šta uzimaš, čas drugo, ko će sad znati šta je od toga posredi?
Kako da se čovek kroz diskusiju na to nadoveže?

Inače, generalno, ja sam protiv bilo kakvog elitističkog kupovanja i skupljanja stripova i principa mora sve odmah.Nemam naravno ništa protiv toga da svako kupuje šta želi, zaboga njegova stvar, ali mogu da iznesem neko svoje mišljenje o tome, pre svega jer smatram da za 20 godina sve ovo propada, između ostalog baš zbog ovoga što sam naveo.Možemo mi da cvrkućemo i pevamo sada koliko hoćemo, ali godine prolaze i niko od nas nije mlađi već stariji, a pošto stripovi nisu širom dostupni svima niti se izdaju po nekoj logici, svakako da neće drugi nastaviti gde smo mi stali.
I to što neko misli da je sina (ili sinove,možda čak i ćerku,sestrića) zarazio stripovima, neka sačeka malo da mu dođe pubertet i tinejdžersko doba pa da vidi hoće li to interesovanje pored raznoraznih drugih stvari i dalje trajati.
Ne kažem da bi situacija bila mnogo bolja i da se izdavači i kolekcionari ponašaju na drugi način, ali bar bi neka šansa postojala.

I nema šanse da me neko ubedi da neke stvari već sada ne mogu biti drugačije, bar malo (imamo i pozitivne primere nekih izdavača,nažalost malo ih je), no tako je, kako je.
Takođe, niko me ne može ubediti da je u svetu stripa i na strip sceni sve bajno i da nema mutljavina i raznoraznih radnji, sukoba i previranja.Ta ajte molim vas, znamo je i kako je u drugim sferama života, a i tamo nas na sličan način ubeđuju kako je sve divno i bajno i kako prepošteni pojedinci rade u interesu svih nas, ne hajući za sebe i svoje lično dobro.A pokazalo se i da stripovi mogu biti tu i tamo veoma unosni, da se ne lažemo.Ne uvek i ne sve vrste stripova, no........
No, uvek ću se uvek truditi da gde god mogu iznesem neki svoj stav koji se protivi ovim stvarima koje bar po mom mišljenju ne vode ka ničemu dobrom.

Što se tiče ovog foruma, a i ostalih, imam utisak da sve više služi tome da bi se neko pohvalio šta je kupio ili šta poseduje nego što stvarno želi da diskutuje o nekim temama.
Go to Top of Page

roby05
Senior Member



Croatia
2996 Posts

Member since 26/07/2013

Posted - 12/06/2019 : 06:46:19  Show Profile Show Extended Profile  Send roby05 a Private Message  Reply with Quote
Ne vidim bas ni toliki znacaj ove edicije,posto ruku na srce,osim prodavanja magle zute boje,ona bas i ne daje.
To sa 13,ako je istina,je isto porez na budale,bez uvrede prema nekome,samo moje misljenje.
Ipak,iako ne uzimam ovo,smatram da je dobro sve sto od stripova izlazi,iako s atram da izdavac luta i srozava se bez neke strategije.

Evala ti dalmatinski puce,pozdrav tebi s Poljuda Hajduce,nasem moru,galebu i skoju,Boze cuvaj Dalmaciju moju.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 12/06/2019 : 07:46:58  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by maelstrom

Izem ga Ivane, čas pišeš jedno što se tiče toga šta uzimaš, čas drugo, ko će sad znati šta je od toga posredi?
Kako da se čovek kroz diskusiju na to nadoveže?

Inače, generalno, ja sam protiv bilo kakvog elitističkog kupovanja i skupljanja stripova i principa mora sve odmah.Nemam naravno ništa protiv toga da svako kupuje šta želi, zaboga njegova stvar, ali mogu da iznesem neko svoje mišljenje o tome, pre svega jer smatram da za 20 godina sve ovo propada, između ostalog baš zbog ovoga što sam naveo.Možemo mi da cvrkućemo i pevamo sada koliko hoćemo, ali godine prolaze i niko od nas nije mlađi već stariji, a pošto stripovi nisu širom dostupni svima niti se izdaju po nekoj logici, svakako da neće drugi nastaviti gde smo mi stali.
I to što neko misli da je sina (ili sinove,možda čak i ćerku,sestrića) zarazio stripovima, neka sačeka malo da mu dođe pubertet i tinejdžersko doba pa da vidi hoće li to interesovanje pored raznoraznih drugih stvari i dalje trajati.
Ne kažem da bi situacija bila mnogo bolja i da se izdavači i kolekcionari ponašaju na drugi način, ali bar bi neka šansa postojala.

I nema šanse da me neko ubedi da neke stvari već sada ne mogu biti drugačije, bar malo (imamo i pozitivne primere nekih izdavača,nažalost malo ih je), no tako je, kako je.
Takođe, niko me ne može ubediti da je u svetu stripa i na strip sceni sve bajno i da nema mutljavina i raznoraznih radnji, sukoba i previranja.Ta ajte molim vas, znamo je i kako je u drugim sferama života, a i tamo nas na sličan način ubeđuju kako je sve divno i bajno i kako prepošteni pojedinci rade u interesu svih nas, ne hajući za sebe i svoje lično dobro.A pokazalo se i da stripovi mogu biti tu i tamo veoma unosni, da se ne lažemo.Ne uvek i ne sve vrste stripova, no........
No, uvek ću se uvek truditi da gde god mogu iznesem neki svoj stav koji se protivi ovim stvarima koje bar po mom mišljenju ne vode ka ničemu dobrom.

Što se tiče ovog foruma, a i ostalih, imam utisak da sve više služi tome da bi se neko pohvalio šta je kupio ili šta poseduje nego što stvarno želi da diskutuje o nekim temama.


Ma nikad nisam napisao da ne uzimam, baci oko na history, pa provjeri. Dapace, pisao sam da uzimam obe naslovnice, iako mislim da je ovo nepravilna izdavacka politika nabacivanja svega i svacega u isti kos/vrecu.
Normalno da imas svoj stav i pises o tome na mjestu za pisanje o tome.
Samo ne treba biti defetist.
Ja osobno mislim da cak iako se u tamo nekoj dalekoj buducbosti izgubi papirnati oblik, stripovi i knjige se nece izgubiti. To jest starim primjercima nece se izgubiti vrijednost, cak dapace, porast ce...ono kao u Nathan Neveru.
Nema ti tu elitizma, kao takvog...kolekcionarskih primjeraka da. Samo ti ime govori sto su to. Ljudi vole takve stvari. Trebalo bi biti sve jednostavno, tko voli nek izvoli. Bez filozofiranja. Svaka roba nade svog kupca, a tvrdokoricene albume masa stripoljubaca je docekala kao ozebli sunca. Sve je to vrlo jednostavno ne treba se opterecivati.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 12/06/2019 : 07:49:10  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Ma najvažnije da je ponuda bogata i da si svako može naći za sebe što želi iako bi mi uvijek voljeli i još neke stvari da izađu, a bit će valjda i toga. Zasad je i više nego ok.

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 12/06/2019 : 12:53:29  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Hajde prvo da vidimo tih trinaest naslovnica. Bude li ih barem dvije iznadprosječne, biće dobro. Nadam se da će biti tematske, specijalno urađene za tu priču, a neki random radovi.
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11158 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 12/06/2019 : 13:20:53  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote

https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33492 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 12/06/2019 : 13:24:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

Hajde prvo da vidimo tih trinaest naslovnica. Bude li ih barem dvije iznadprosječne, biće dobro. Nadam se da će biti tematske, specijalno urađene za tu priču, a neki random radovi.


a bit će,bit će...reče mi dušman:neki jako dobre crtači...nabrojao mi ih je,ali jebi ga,nisam zapamtio...kriva je makarska...i brač...

https://www.facebook.com/Comicator/
https://www.instagram.com/comicator_stripfestival/
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9176 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 12/06/2019 : 13:26:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Jaki će biti zadovoljan

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25748 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 12/06/2019 : 13:27:41  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Ovaj Niko ce biti samo bijelina?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25748 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 12/06/2019 : 13:28:54  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Deers

Jaki će biti zadovoljan


Ticine verzije su ludo smijesne.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9176 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 12/06/2019 : 13:31:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Tico je zakon! Zanima me i Kovačevićev Zagor... Kvragu, zanimaju me sve verzije.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39123 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 12/06/2019 : 13:43:46  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Niko 1, 2 i 3. Stevo Galeb.

Ja i dalje mislim da se ovi zajebavaju. Kad bi trebala da izadje 13-ica?
Go to Top of Page
Page: of 331 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.78 seconds. Snitz Forums 2000