forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 Marvel Epic Collection
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Bachy
Senior Member



Croatia
1695 Posts

Member since 06/05/2009

Posted - 05/02/2018 : 09:16:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Bachy a Private Message  Reply with Quote
Malo sličica za početak:












































Nisam stavljao Star Wars iako i njih ima pozamašan broj. Ubacio sam i neke naslovnice koje nemaju na sebi Epic Collection ali definitivno po sadržaju nisu daleko od toga.
Imate li štogod u svojim kolekcijama od ovoga? Čitali nešto? Preporuke? Pokude?

Vrebam povoljne prilike za Spider-Mana. Čim budem vidio povoljnu priliku za kupnju nekog od ovih izdanja - zgrabit ću je...


Oj, budi svoj!

Edited by - Bachy on 15/04/2018 16:03:22

Zagorfan01
Starting Member

17 Posts

Member since 18/01/2018

Posted - 05/02/2018 : 16:20:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagorfan01 a Private Message  Reply with Quote
Zapratite @stripoteka_pula na Instagramu. Prva hrvatska stripoteka s najvećom i najpovoljnijom ponudom :)
Go to Top of Page

vronski 3
Senior Member



2374 Posts

Member since 10/01/2014

Posted - 05/02/2018 : 16:23:07  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
Čarobna knjigo, vidiš li ovo?
Go to Top of Page

Bachy
Senior Member



Croatia
1695 Posts

Member since 06/05/2009

Posted - 05/02/2018 : 19:35:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Bachy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zagorfan01

Zapratite @stripoteka_pula na Instagramu. Prva hrvatska stripoteka s najvećom i najpovoljnijom ponudom :)



Ozelot-a (Andrej) ima sigurno veću ponudu.

Oj, budi svoj!
Go to Top of Page

The Great Duck
Starting Member

65 Posts

Member since 03/05/2013

Posted - 11/08/2018 : 00:37:39  Show Profile Show Extended Profile  Send The Great Duck a Private Message  Reply with Quote
Koja je bolja opcija za reprintove starijih naslova, Epic ili Omnibus?
Ti ogromni omnibusi izgledaju dosta primamljivo, al cijene su paprene, a čak mi se čini i da, što se tiče cijena, par Epica zajedno opet dođe jeftinije od jednog Omnibusa koji sadrži sve naslove u njima...A i ritam izdavanja Epica izgleda dosta brži od ritma kojim izdaju Omnibuse...
Također, koliko vidim, nemaju nikakve namjere reprintati Golden Age izdanja? Tj. do daljnjega su sve što imamo iz tog perioda onaj Golden Age Captain America Omnibus i Golden Age Marvel Omnibus?
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25748 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 11/08/2018 : 01:43:21  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Za mene je bolji Epic.
Laksi je i na boljem papiru.
Jedino ne ide kronoloski redom ali nekome je i to draze.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Bachy
Senior Member



Croatia
1695 Posts

Member since 06/05/2009

Posted - 15/08/2018 : 18:36:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Bachy a Private Message  Reply with Quote
Definitivo Epic, nakon toga Marvel Masterworks, omnibusi su preskupi...

Oj, budi svoj!
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1516 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 19/10/2018 : 11:26:59  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote
Sto se mene tice, ja sam u zadnje vrijeme najvise nabavljao omnibuse (Spider-Man vs Venom, Venomnibus, Carnage Omnibus, Punishere, Shang-Chija), al sad razmisljam o Epic i MW izdanjima. Problem mi je sto ne mogu procijeniti sto ce izdati u kojem izdanju, a onda ima preklapanja i odustajanja. Zanima me recimo Spider-Man Alien Costume Saga koja je izdana u dva TPB-a, al ako su i oni krenuli s Venomnibusima koji su sa sagom labavo povezani, razmisljam da ce mozda i tu sagu izdati u omnibusu. Srebrni Letac isto ne mogu procijeniti da li da nabavljam Epic dok ih jos ima, sad kad ide omnibus ali na kasnijem runu. Za sada pikiram taj Silver Surfer Omnibus i Venomnibus vol 2, vjerojatno i MOTU Omnibus, a od DC-jevih me zanimaju Before Watchmen Omnibus i mozda Death and Return of Superman na proljece.
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 13/10/2022 : 15:16:42  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Super, naletio sam na ovaj topik, zahvaljujem Bachyju koji ga je ne tako davno pokrenuo.
Dakle, evo dvoumim se oko omnibusa i epica i najvjerojatnije da cu sve ono sto ima u epicu kupiti u odnosu na omnibus. I pritom i usparati.
Problem su neki strip likovi koji nisu toliko imali srece da budu u oba izdanja, pa se onda mora imati omnibus da ne zjapi rupa u kolekciji.

Po nekim postovima na internetu, a to je vecina, smatraju epic kolekciju laksom za baratanje pri citanju i cesce izlaze u odnosu na omnibuse koji su i postali meta za preprodavace i gulikoze.
Slicno kao i kod nas sa pretjeruje se sa precijenjenim c/b Bonellijem u nekim formama, dizu se cijene mimo razuma i ulascima financijske avanture.
Uglavnom, svakom kupcu njegovo. U US je velika pomama za omnibusima i vidljivo je da vecina vole show-offirati se sa bucama u pozadini. Bas sam pogledao dosta tih videa gdje ljudi izlazu svoje kolekcije i vecina furaju te omnibuse kao ultimativno izdanje. Al' dobro, ima i onih drugih kojim je sadrzaj bitniji od forme.
Gledajuci one kolekcije, police, zidovi "zazidani" sirokim hrbatima, pitam se da li su oni to uopce procitali ili ceka neke bolje dane. Ili bolju cijenu.

https://www.reddit.com/r/comicbooks/comments/h7bpdo/why_are_omnibuses_so_expensive/

https://gamefaqs.gamespot.com/boards/206-comics-and-graphic-novels/75142199



"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"

Edited by - emirem on 13/10/2022 15:29:51
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25748 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 13/10/2022 : 17:20:05  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Ma koji omnibusi...
Meke korice,što tanji mat papir i što manja cijena
Stari Marvel idealan za kiosk u roto izdanju.
Kad more Zagor u boji onda može i Spajdi

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3429 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 13/10/2022 : 17:32:17  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Meni je Epic Collection skoro pa uvek best buy. Pored Disney-a to mi je najveća nikada ostvarena želja da neko u regionu izdaje američki strip u tom obliku
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 13/10/2022 : 20:56:42  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Danas sam jos citao malo vise i o Masterworksima i ne nude nista ekstra po meni, jer kao vele koriste skenove originalnih tabli, ali kolor je vise -manji isti. Sudeci po videima na YT.
Po knjizi bude desetak epizoda, predgovori, neke naslovnice itd. (Video usporedbe Thora i Black Panthera).
Mislio sam da oni modernije koloriraju te masterworkse, ali kolor je i dalje vise-manje isti kao u omnibusima i epicima. Volio da se razuvjerim, ali nisam naletio na primjer.
Recimo, Marvel sad izbacuje i Conana, marvel years i savage sword of Conan.
Osobno imam chroniclese, a to pripada mislim marvelu.
Kolor je tamo bar u prvih nekoliko trejdova ekstra, bas ultra moderan, vecinom u Busceminim radovima, a kasnije u slijedecim trejdovima ostaju one kricave i jarke boje.
Cijena za marvelov masterworks mi je misterija, jer ne vidim da je nesto samo izdanje bolje od drugih.


"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25748 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 13/10/2022 : 21:45:40  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Marvel je izgubija Conanovu licencu od povetka slijedeće godine.
Boje su uvijek iste ili slićne.
Osim kod Conana od DH koji je kod marvelovog reprinta Conana napravio novi kolor.(po mišljenju večine-očajan)
Mastetworksi imaju malo veći format od originalne sveščice i to je to.
Preskupo i odvratni sjajni papir.
Epic je dušu dao za skupljanje starih marvelovih serija.Premda i oni lutaju s papirom od izvrsnih do solidnih.
Većinom ovisi o tiskari i raspoloživosti papira jer je prilicno neujednačen.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 13/10/2022 : 23:47:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Očito spadam u manjinu onda jer mi je novi kolor u DH trejdovima Conana masu bolji od ovog odvratnog blještećeg "originalnog" kolora u Epic izdanjima. Užasan je i glavni je razlog zašto ga nisam kupio.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25748 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 14/10/2022 : 05:29:35  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Jebiga,ti si puno mladji od nas🙂

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Rache
New Member



Croatia
196 Posts

Member since 31/08/2005

Posted - 16/10/2022 : 23:22:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Rache a Private Message  Reply with Quote
Slažem se za Masterworks-e u potpunosti. Puno preskupi za ono što nude.

Ali ne znam otkud vam ideja da su Epic izdanja povoljnija od omnibusa?

Slažem se da se nekad lakša za čitanje jer su manja ali isto tako su manje stranice pa je i crtež manji što je kod nekih izdanja stvarno prilično velika razlika. Što se uveza tiče daleko su lošija jer su ljepljeni hrbati a ne šivani uvez što znači da se ne mogu rastegnuti do kraja jer će najčešće pojaviti crte na hrbatu. Što se cijene tiče u velikoj većini slučajeva su omnibusi u omjeru cijene i broja stranica povoljniji (češće su i na većim popustima) a da ne spominjem da ih se na europskim tržištima može naći i dosta rabljenih po OK cijenama dok su tu Epici često nebulozni.

A da ne spominjem i to što ulazi u omnibuse a što u Epice sadržajno. Puno je češće da se skupe vezane serije u omnibuse dok se kod Epica prati jedna serija. (No to je možda stvar osobne preferencije kako tko voli čitati kojeg junaka)

Naravno ovo sve u Americi ne vrijedi baš skroz jer se kod njih Epici mogu naći fakat povoljno pa je to druga dinamika.


Nothing is more dangerous than an idea when it's the only one you have.

Edited by - Rache on 16/10/2022 23:26:40
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25748 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 16/10/2022 : 23:51:36  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Omnibusi su preteški i imaju sjajniji papir od epica.
Meni dosta.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 17/10/2022 : 08:55:08  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Nemam jos niti jedan "pravi" omnibus, to smatram bucu od 1000-1300 stranica. Necu ni zamisljati te neke gradjevinske materijale u krilu.
Ok, omnibus je svako izdanje koje obuhvaca jedan opus, run autora, dio neke vece cijeline sa tu i tamo nekim ubacenim periodicnim epizodama.

Sto me kod oba izdanja malcice pere je kad npr. u jedinicama, prvim brojevima obuhvate 15-20 epizoda iz npr. bubam 1963,pa onda neki team-up iz 1970,onda neki annual iz 1988 i tak neke price, a nije niti u kontinuitetu i "niđe veze".
Razumio bih vise da idu kronoloski, ali moze biti da je i to ubacivanje mozda i relevantno za tih nekih prvih desetak epizoda.
Evo za desetak dana planiram omnibus Spectacular Spiderman vol. 1 i sadrzi…

COLLECTING: Spectacular Spider-Man (1976) 1-42, Spectacular Spider-Man Annual (1979) 1, Amazing Spider-Man Annual (1964) 13, Fantastic Four (1961) 218.

I jos nesto sto ne razumijem.
Npr. Imam Moon Knight epic obuhvaca Spec. Spiderman 22 i 23. Da li su se ta dva broja i regularno negdje pojavila u redovnoj seriji M.Knighta ili je to samo gostovanje nebitno za kronologiju?
Gledao sam na comicvine.com i ne nalazim to u redovnoj samo kao pojavljivanje.

Tako da sa ovim epicom i omnibusem cu imati prvo dupliranje epizoda u Marvelu.

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"

Edited by - emirem on 17/10/2022 08:56:45
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 17/10/2022 : 09:22:18  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Jos nesto.
Npr. Sa tri epica M.Knighta sam obuhvatio jedan cijeli i trecinu drugog omnibusa.
U cetvrtom epicu imam 6 epizoda MK: Fist of Khonshu, prvih 6-7 Mark Spector, par kamea, neki fanfare, uglavnom tri epica su me kostala oko 110€,sa cetvrtim 140+/-€, a oba omnibusa su malo vise od 200€.
Dok epic izbaci sve ovo iz Marc Spector serije bit ce jos dva minimalno komada, a kad izadje omnibus sa MS epizodama, brijem da ce se to sve sa cijenom i poklopiti, pribliziti se sa nebitnom razlikom.
Stvar je u nasim preferencama, epica izadje po tri godisnje, materijal za jedan omnibus, dok omnibusi se pripremaju po par godina.

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"

Edited by - emirem on 17/10/2022 09:23:50
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25748 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 17/10/2022 : 10:27:33  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by emirem


I jos nesto sto ne razumijem.
Npr. Imam Moon Knight epic obuhvaca Spec. Spiderman 22 i 23. Da li su se ta dva broja i regularno negdje pojavila u redovnoj seriji M.Knighta ili je to samo gostovanje nebitno za kronologiju?
Gledao sam na comicvine.com i ne nalazim to u redovnoj samo kao pojavljivanje.



Pa jebem mu miša emireme...
Sam si lipo napisa da su te dvije sveščice iz serije Spectacular Spiderman pa onda nisu iz serije Moon Knight.
Tu je gostovao Moon Knight a kako Epic ne sakuplja samo određenu seriju nego svo(skoro sve) pojavljivanje određenog junaka onda se ponekad uvale i ova "gostovanja" u knjigu.
Tako ko kupuje sve Epice imat će određene brojeve sveščica u duplom izdanju.U ovom slučaju su te dvije izašle u Moon Knightu a izać će i u Spectacular Spidermanu kad počnu njegovi Epici.

Ja sam fetišist papira!

Edited by - jaki on 17/10/2022 10:28:27
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 17/10/2022 : 10:37:11  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

quote:
Originally posted by emirem


I jos nesto sto ne razumijem.
Npr. Imam Moon Knight epic obuhvaca Spec. Spiderman 22 i 23. Da li su se ta dva broja i regularno negdje pojavila u redovnoj seriji M.Knighta ili je to samo gostovanje nebitno za kronologiju?
Gledao sam na comicvine.com i ne nalazim to u redovnoj samo kao pojavljivanje.



Pa jebem mu miša emireme...
Sam si lipo napisa da su te dvije sveščice iz serije Spectacular Spiderman pa onda nisu iz serije Moon Knight.
Tu je gostovao Moon Knight a kako Epic ne sakuplja samo određenu seriju nego svo(skoro sve) pojavljivanje određenog junaka onda se ponekad uvale i ova "gostovanja" u knjigu.
Tako ko kupuje sve Epice imat će određene brojeve sveščica u duplom izdanju.U ovom slučaju su te dvije izašle u Moon Knightu a izać će i u Spectacular Spidermanu kad počnu njegovi Epici.


Ma da, ma da..
Pa velim i da iste epizode ulete i omnibuse, tako da ce svako pojavljivanje, makar i u jednoj vinjeti biti uneseno u izdanje. Trebao sam ispraviti post jer sam se paralelno multi-taskirao sa comicvinea na post u izradi, pa si sam odgovorio.😁 I to smo rijesili.Tenks na javljanju. Ciaos. 😁

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

Rache
New Member



Croatia
196 Posts

Member since 31/08/2005

Posted - 17/10/2022 : 10:50:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Rache a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Omnibusi su preteški i imaju sjajniji papir od epica.
Meni dosta.



Apsolutno podržavam osobne preferencije. Svi ih imamo :) Ja recimo ne volim baš Absolute format ali mi ovaj iz oversized hardcovera i omnibusa odgovara skroz.

Ali ovdje je bilo riječi o isplativosti. Epici su po meni preskupi za količinu stripa i opremu izdanja. Da se mogu nabaviti na 40 do 50 % preporučene cijene kao u Americi onda bi to bila druga pjesma. I ja bi vrlo rado naručio neke ali za 35-50 Eura su mi malo preskupi za to što se dobije.

Nothing is more dangerous than an idea when it's the only one you have.
Go to Top of Page

Rache
New Member



Croatia
196 Posts

Member since 31/08/2005

Posted - 17/10/2022 : 10:56:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Rache a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by emirem

Nemam jos niti jedan "pravi" omnibus, to smatram bucu od 1000-1300 stranica. Necu ni zamisljati te neke gradjevinske materijale u krilu.


Istina. Nisu baš friendly za čitanje bilo gdje. Ja ih uglavnom čitam za stolom ili nekako položene na kauč. Krilo izbjegavam :)

Nothing is more dangerous than an idea when it's the only one you have.
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6580 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 17/10/2022 : 11:16:27  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by emirem



Sto me kod oba izdanja malcice pere je kad npr. u jedinicama, prvim brojevima obuhvate 15-20 epizoda iz npr. bubam 1963,pa onda neki team-up iz 1970,onda neki annual iz 1988 i tak neke price, a nije niti u kontinuitetu i "niđe veze".
Razumio bih vise da idu kronoloski, ali moze biti da je i to ubacivanje mozda i relevantno za tih nekih prvih desetak epizoda.
Evo za desetak dana planiram omnibus Spectacular Spiderman vol. 1 i sadrzi…

COLLECTING: Spectacular Spider-Man (1976) 1-42, Spectacular Spider-Man Annual (1979) 1, Amazing Spider-Man Annual (1964) 13, Fantastic Four (1961) 218.





U zagradama su godine kada je neki serijal započet. Ne godine objavljivanja epizoda u omnibusu. Epizode zastupljene iz različitih izdanja, uglavnom su vremenski iz istog perioda.
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 17/10/2022 : 11:17:41  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Rache

quote:
Originally posted by emirem

Nemam jos niti jedan "pravi" omnibus, to smatram bucu od 1000-1300 stranica. Necu ni zamisljati te neke gradjevinske materijale u krilu.


Istina. Nisu baš friendly za čitanje bilo gdje. Ja ih uglavnom čitam za stolom ili nekako položene na kauč. Krilo izbjegavam :)


Ej, zivio, ne sjecam te sa foruma, mozda zalazis samo na am.strip topik, uglavnom hajde drago mi je da ima jos sugovornika oko slicnih tema.
Daj molim te, podijeli ovdje tvoje misljenje oko omnibusa!
Sto se tice izbjegavanja bruha, kile, hernije to stoji, nego, velis isplativost, cijena, zasto dobivas vise u omnibusu, osim vise skupljenih epizoda?
Ne sjecam se da sadrze puno teksta, skica, variant covera u obimnijem ruhu, samo ono, sve na jednom mjestu.
Tnx

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"

Edited by - emirem on 17/10/2022 11:46:24
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25748 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 17/10/2022 : 12:22:59  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Ako ćemo o isplativosti onda je najbolje sken za 0 kuna.
Stripovi/knjige nisu samo broj stranica za cijenu nego je i izdanje važno.I kad ti izdanje ne paše zbog preferenci onda baš i manja cijena nije bitna.A i pitanje je da li pomnibusi imaju manju cijenu?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000