forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Mister No Revolution (Audace)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 14

Tonka24
Advanced Member



14515 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 27/05/2019 : 21:30:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Ja sam si uzeo ali me zanima što ima reći Spock o ovome?

If I had all the money in the world,I'd probably burn it all.If a smile could save the world,You know I'd heal you all.
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 05/06/2019 : 05:47:59  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Jel netko čitao?
Dojmovi?

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 05/06/2019 : 08:10:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Dobro.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12351 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 05/06/2019 : 10:13:37  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Meni stigli sad doma stripovi prije 10 min. ovo malo sto sam stigao prolistat, vrhunski izgleda, vrijedi svake kune ako mozete, nabavite si, necete pogrijesit

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 05/06/2019 : 14:54:24  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Ma prolistao i ja, stiglo mi jučer i izgleda odlično, ali valjalo bi pročitat za donest neki sud ;)
Trenutno čitam Asteriksa na rate :D

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 05/06/2019 14:54:44
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2129 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 05/06/2019 : 15:22:05  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Ja sam čitao prva tri skenirana i dobri su mi. Nisu odlični, prva stvar: nije to onaj Nolittin Mister No, druga: puno se htjelo, dosta se inziztira na društveno političkom kontekstubtog vremena, ali višo plošno nego što se točno znalo što se želi
postići.
Ipak, meni je zabavno, crtež i boje su dobri i da je malo jeftinije kupio bi, ovako čekam VČ.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12351 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 05/06/2019 : 17:42:22  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Naravno da to nije onaj pravi Mister No (govorim unatoc tomu sto nisam citao jos ovaj Revolution), ali kad vidis ovaj crtez, kolor, taj moderni raspored tabli - ne mozes prestat gledat pa da je i prica ravna nuli, opet je tu crtez da se uziva.

"everybody's got a plan until they get hit"

Edited by - ReemCP on 05/06/2019 17:42:59
Go to Top of Page

igor 12
stripovi.com suradnik



4536 Posts

Member since 24/01/2013

Posted - 11/06/2019 : 18:10:51  Show Profile Show Extended Profile  Send igor 12 a Private Message  Reply with Quote
jel zna netko po kojoj je pjesmi prva priča dobila naslov? ostalih pet znam, ovu nikako ne mogu prokljuviti

Vamos a la playa tralalalala
Go to Top of Page

morski
Senior Member



2650 Posts

Member since 09/08/2014

Posted - 11/06/2019 : 20:46:13  Show Profile Show Extended Profile  Send morski a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by igor 12

jel zna netko po kojoj je pjesmi prva priča dobila naslov? ostalih pet znam, ovu nikako ne mogu prokljuviti



Kompletni popis Bonelli stripova u Excelu
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5100 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 16/06/2019 : 16:08:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
Meni je ovo razočaranje godine...pročitao sam samo prvu knjigu, za drugu nemam volje.
Nemam čak ni snage da pročitano iskomentiram i pošteno ispljujem.
Uglavnom, ovo nije štivo za ljubitelje pilotovih avantura.
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 16/06/2019 : 18:15:45  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Pročitao sam i ja obje knjige...hm ne znam, nit smrdi nit miriše.
OK strip, ali ništa više od toga, rekao bi da je i ovaj format prevelik za taj crtež, nije dovoljno detaljan iako je dosta dobar.
Sama priča je tako, li-la, nekako se sve prebrzo odvija. Odlični su mi oni predgovori i tekstovi nakon stripa, zanimljiviji od samog stripa.
Eh sada, ja nisam dovoljno kompetentan da pričam o pilotu jer sam pročitao 10-ak epiozda sa remitende i to što sam čitao mi se svidjelo, uostalom i ovo mi je OK strip, ali ništa posebno.
Kupit ću i treću knjigu da imam kopmlet, ali ako se ovaj serijal nastavi, dobro ću razmislit.
Čak razmišljam da kad su već išli na modernije...pa mogli su ga smjestit onda još više u budućnost..zaljevski rat ili novije...

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5100 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 16/06/2019 : 18:24:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH


Čak razmišljam da kad su već išli na modernije...pa mogli su ga smjestit onda još više u budućnost..zaljevski rat ili novije...


Nisu mogli...Vijetnamski rat je zadnji rat u koji se moralo ići po vojnoj obavezi, a Mister No neće svoje volje dobrovoljno u niti jedan rat:)
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12351 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 16/06/2019 : 19:36:57  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Oki

Meni je ovo razočaranje godine...pročitao sam samo prvu knjigu, za drugu nemam volje.
Nemam čak ni snage da pročitano iskomentiram i pošteno ispljujem.
Uglavnom, ovo nije štivo za ljubitelje pilotovih avantura.


Oki, a da recimo "maknes sastrane" ime Mister Noa, kako bi onda imao pogled na ovaj strip? Cisto ono da se radi o nekom random liku, ako me shvacas na sto ciljam..

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5100 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 16/06/2019 : 22:25:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

quote:
Originally posted by Oki

Meni je ovo razočaranje godine...pročitao sam samo prvu knjigu, za drugu nemam volje.
Nemam čak ni snage da pročitano iskomentiram i pošteno ispljujem.
Uglavnom, ovo nije štivo za ljubitelje pilotovih avantura.


Oki, a da recimo "maknes sastrane" ime Mister Noa, kako bi onda imao pogled na ovaj strip? Cisto ono da se radi o nekom random liku, ako me shvacas na sto ciljam..


Stavljanje Mister No-a u ovakav strip je zločin protiv jednog strip junaka.
Kostur priče oko mladog Jerrya Drakea koji je beznadno ludo zaljubljen u kurvu narkomanku je naučna fantastika prema liku i djelu Mister No-a:(
Što je sljedeće...da nam Dylan Dog prijeđe u homoseksualce?

Da maknemo sastrane Mister No-a iz ovog stripa i da se radi o nekom random liku i da nemam pojma tko je ovo izdao...ja bih pomislio da je ovo neki strip album u izdanju fibre u kojem seks,golotinja i ine provokacije guše mežebitnu dobru radnju.
Onaj dio u stripu kada vijetkongovci izdvajaju jednog vojnika i odvode ga od Mister No-a i ekipe zbog višednevnog gang bang silovanja kao da je izašao iz poremećene glave. Jodorowskog...jedino što ovdje još nisam vidio, to je incest, ali tko zna, možda će i to doći na red u idućim knjigama. Uglavnom, strip svoju nadu u uspjeh polaže na provokaciju...možda se nekome i svidi, ali za mene je ovaj revolution totalni promašaj.
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5100 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 16/06/2019 : 22:34:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
Ove dvije prve knjige sam rezervirao u skabu prije izlaska jer sam se bojao brze rasprodaje, a kada sam došao po njih, Matija me nije imao zabilježenog jer me je vjerovatno zamjenio sa nekim dok sam stripove telefonski rezervirao. Na kraju ga jedva nagovorio da mi ih proda, onda me iznenadio ovaj veliki “strip album” format jer nisam mislio da se radi o tako velikim stripovima. Stripovi stvarno izgledaju savršeno. Jedva dočekao dan da se uhvatim čitanja....i na kraju: čorak!
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 16/06/2019 : 22:45:45  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Recenzija, link:

https://www.stripovi.com/recenzije/mister-no-mnr-1-vijetnam/2228/
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 16/06/2019 : 23:08:27  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Oki

quote:
Originally posted by ReemCP

quote:
Originally posted by Oki

Meni je ovo razočaranje godine...pročitao sam samo prvu knjigu, za drugu nemam volje.
Nemam čak ni snage da pročitano iskomentiram i pošteno ispljujem.
Uglavnom, ovo nije štivo za ljubitelje pilotovih avantura.


Oki, a da recimo "maknes sastrane" ime Mister Noa, kako bi onda imao pogled na ovaj strip? Cisto ono da se radi o nekom random liku, ako me shvacas na sto ciljam..


Stavljanje Mister No-a u ovakav strip je zločin protiv jednog strip junaka.
Kostur priče oko mladog Jerrya Drakea koji je beznadno ludo zaljubljen u kurvu narkomanku je naučna fantastika prema liku i djelu Mister No-a:(
Što je sljedeće...da nam Dylan Dog prijeđe u homoseksualce?

Da maknemo sastrane Mister No-a iz ovog stripa i da se radi o nekom random liku i da nemam pojma tko je ovo izdao...ja bih pomislio da je ovo neki strip album u izdanju fibre u kojem seks,golotinja i ine provokacije guše mežebitnu dobru radnju.
Onaj dio u stripu kada vijetkongovci izdvajaju jednog vojnika i odvode ga od Mister No-a i ekipe zbog višednevnog gang bang silovanja kao da je izašao iz poremećene glave. Jodorowskog...jedino što ovdje još nisam vidio, to je incest, ali tko zna, možda će i to doći na red u idućim knjigama. Uglavnom, strip svoju nadu u uspjeh polaže na provokaciju...možda se nekome i svidi, ali za mene je ovaj revolution totalni promašaj.



Hvala ti na ovom izlaganju jer sam upravo uštedio nemalih 360 kn, bolje ću ih potrošiti na nešto pametnije umjesto na ovakve pizdarije.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7655 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 17/06/2019 : 08:05:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Meni su prve dvije epizode bas dobre. Progres koji se bonelliju trebao dogoditi tridesetak godina. Bonelijevski pitko, americki dinamicno kadriranje, francuski nacrtano i obojano... izvrsno. Sve ono zbog cega mi je bonelli devedesetih dosadio mister no revolucija ispravlja.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5100 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 17/06/2019 : 09:09:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
Napredak u kadriranju i boji (ne mogu reći i crtežu jer crtež nije dobar-u pola stripa ne možeš razlikovati likove) ne može zasjeniti licemjerstvo autora.
U predgovoru ovog stripa je rečeno: Vijetnam je posljednji rat u povijesti u kojeg možemo smjestiti Jerryia Drakea jer je to posljednji rat u kojeg je običan narod morao ići po vojnoj obavezi, a Jerry Drake nebi niti u jedan rat otišao svojevoljno...i onda se na kraju prve knjige dogodi situacija da taj isti Jerry Drake odbaci mogućnost novog života u Kanadi, te izabire rat u Vijetnamu???
To je kod mene kap koja je prelila čašu. Autori su jednostavno mogli napraviti zasebni strip kao što je npr bila “Krvna linija”. U tom stripu glavni junak opako podsjeća na Mister No-a, ponajviše zbog toga jer je strip crtao Diso, ali “Krvna linija” je zaseban strip koji priča svoju priču i to je to.
Ubacivanje Mister No-a u svijet Vijetnama je po meni na kraju bio samo jedan veliki marketingški trik i iskorištavanje umirovljenog strip junaka:(
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7655 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 17/06/2019 : 09:31:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Ne gledam na strip kroz prizmu nolitinog pilota, jasno mi je da fanovi hoce. Nisam imao nikakvih problema sa razlikovanjem likova, vise me smetalo preocito precrtavanje scena iz full metal jacket...ono bar malo to zamaskiraj. :)

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12351 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 18/06/2019 : 07:49:18  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
@Oki - hvala ti na tvom obrazlozenju :) a i vidio sam da je Solar linkao jos jednu sjajnu recenziju by Igor12 koji radi strasan posao

Ja sam zasad procitao 1.epizodu. Moji prvi dojmovi su odlicni, iako zasad jos ne znam sto ce se dalje dogadjat. Mislim da je problem ovog stripa sto ljudi odmah na pocetku (bez da su citali) idu sa negativnim predznakom jer im je netko izmjenio timeline njihovog junaka, mjesto radnje i u biti, tu cijelu koncepciju "Pilota" na kakvog su navikli. Evo, isto se dogadja i sa Zagor "Origins" koji nije kod nas jos niti izasao.

Meni zasad jedino smetaju izrazi, kao sto se spominje recimo "konjino", "kurcoglavi" itd., posto nisam navikao da to citam u stripu. Ali ajd', vidio sam slicne izraze u recimo Fibrinom "TWD". Da je na eng., nekako bi to ipak bolje zvucalo. Ima i nekih potresnih scena, ali upravo to stoji u najavi u kojoj je Solar vec spominjao u uvodnom postu kad je otvarao ovu temu, pa smo mogli tako nesto i ocekivat:

quote:
Mister No Revolution dio je nove Bonellijeve izdavačke linije Audace, u kojoj autori imaju veliku slobodu i gdje ne vrijede klasična Bonelli ograničenja. Serijali pod Audace etiketom mogu obrađivati kontraverzne teme, crtež može sadržavati eksplicitne scene a vizualni stil i raspored vinjeta na tabli nije ograničen.


Meni je sama ideja super i nista meni ovo ne mijenja moj dosadasnji pogled na Mister Noa s kakvim sam odavno upoznat. Nemam puno albuma u kolekciji pa kad svaki put uspijem doci do neceg ovakvog, jako to cijenim i onda uzivam. Crtez i kolor su mi odlicni, a to sam vec bio "snimio" jos prije preko kompa kad je Solar postavljao prve table. Iako, uzivo, kad imas strip u rukama, puno to bolje izgleda.

Super sto je vec izasla recenzija, pa cemo imat prilike procitat vise misljenja. Ja cu zasad pricekat sa osvrtom, volio bi to sve ponovno krenut citat ispocetka i na miru, pa onda donijet svoj sud. Ali drago mi je da nisam fulao sa kupovinom, kao sto rekoh, moji prvi dojmovi su odlicni :)

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 18/06/2019 : 08:00:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Da se nadovežem na ovo "kurcoglavi"...
Za razliku od "konjino", to je čista američka psovka i nema što raditi u domaćem stripu
Prevođenje riječi dickhead varira između komičnog i glupavog te ide isključivo na dušu prevodioca koji je (u ovom slučaju) pokazao nedostatak sluha

Spomenuo bih odmah i Fibrine Skalpirane gdje je hrpa mamojebaca pokvarila užitak čitanja jednog inače odličnog stripa
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12351 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 18/06/2019 : 08:13:00  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Da, takvi izrazi mogu narusit ili pokvarit atmosferu u stripu. Koliko samo bolje na eng. zvuci to "motherfucker". Ako sam dobro upamtio u Predatoru, pred kraj filma kad Predator skine masku, a Arnie mu kaze: "You're One Ugly Motherfucker!" - a ako se dobro sjecam, nasi su preveli: "Bas si ruzan, pasji skot!"

a i ne zvuci lose..

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 18/06/2019 : 08:27:54  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Prevoditelj je tu dobro odradio posao, jer je pasji skot u duhu našeg jezika
"Baš si ružan mamojebac"bi to preveli ovi naši prevoditelji
Bljak!
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12351 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 18/06/2019 : 08:53:12  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Slazem se, dosljedan prijevod stvarno ponekad unisti gust u necemu (bilo da je rijec o filmu, stripu ili necem trecem..).

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page
Page: of 14 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000