forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Najbolja epizoda JA odiseje
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 03/03/2018 : 11:22:22  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Poll Question:
Nakon što se odiseja napokon završila i kod Ludensa, hajde da vidimo koja vam je najbolja epizoda JA odiseje i zašto.

Choices:

Ponekad se vracaju
Žezlo Tin-Hinana
U kraljevstvu Cajuna
Na putu za Panamu
Mumija sa Anda
Zeleni labirint
Žene ratnice
Vjetrovi pobune
Sertao
Izgubljeni svijet
Sudnji dan
Pod južnim nebom
Ognjena zemlja
Antarktik
Otok srebrnih lisica


Who Can Vote? Only Members can vote. You need to register or be logged in to vote.

njofra32
Average Member

733 Posts

Member since 28/02/2017

Posted - 03/03/2018 : 11:42:16  Show Profile Show Extended Profile  Send njofra32 a Private Message  Reply with Quote
Sveeee
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 03/03/2018 : 11:48:53  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Evo mojih top 5:

1. Izgubljeni svijet
2. Mumija sa Anda
3. Anatarktik
4. Sudnji dan
5. Žezlo Tin-Hinana

Moglo bi se raspravljati koja je epizoda najbolja scenaristički, u ovom slučaju bi to bila epizoda Mumija sa Anda, ali ako pogledamo crtež i scenario, Izgubljeni svijet po mom mišljenju ima prednost kao najkompletnija priča odiseje.
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 03/03/2018 : 11:51:03  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Zbog Rubinija ipak Izgubljeni svijet ispred Sudnjeg dana koja je scenaristički najbolja, treća je Mumija s Anda
Go to Top of Page

Duke Zill
Senior Member



Croatia
1068 Posts

Member since 23/05/2015

Posted - 03/03/2018 : 12:16:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Duke Zill a Private Message  Reply with Quote
Ja se troumim Planiram još jednom pročitati cijelu odiseju u komadu pa ću onda dati svoj glas.
Do sada sam 2 puta pročitao Žezlo, Pacifik, Bahiu i Sudnji dan.
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
28972 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 03/03/2018 : 12:16:45  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message  Reply with Quote
Ne čitam Zagora odavno! Zadnje što sam čitao redovnog je oko broja 140 Ludens, jel ova JA odiseja nešto bolja od tog?

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6361 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 03/03/2018 : 12:19:49  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message  Reply with Quote
Ja bih rekao da je to Žezlo Tin-hinan, ne zbog naročite kvalitete, nego zato što je ostatak još slabiji.
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6943 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 03/03/2018 : 12:29:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tex2

Ne čitam Zagora odavno! Zadnje što sam čitao redovnog je oko broja 140 Ludens, jel ova JA odiseja nešto bolja od tog?



Neusporedivo bolje, epizode Ludens redovni od 130-148 su teško smeće.

Od južnoameričke odiseje najbolja mi je Sudnji dan, pa Žezlo Tin-Hinan. Ovu zadnju još nisam pročitao.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6220 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 03/03/2018 : 12:40:07  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message  Reply with Quote
Žezlo Tin-Hinana za dlaku ispred Izgubljenog svijeta.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 03/03/2018 : 12:42:13  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tex2

Ne čitam Zagora odavno! Zadnje što sam čitao redovnog je oko broja 140 Ludens, jel ova JA odiseja nešto bolja od tog?


Jeste, mnogo bolja od tog perioda.
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4091 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 03/03/2018 : 13:03:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
U zadnjih 6-7 godina nije bilo zabavnije priče od Izgubljenog svijeta. Oldskul ideje provedene kroz dinamičniji i moderniji pripovjedački stil.
No svejedno, Žezlo Tin-Hinan i Antarktik su mi za mrvicu kvalitetniji jer se tu puno toga događa a opet ne pati od pretrpanosti.
Ne znam kako za druge ali meni je ova odiseja opravdala svoj hype.

Bok, kako si.
Go to Top of Page

Kontrast 2
Senior Member

2264 Posts

Member since 12/09/2016

Posted - 03/03/2018 : 14:10:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Kontrast 2 a Private Message  Reply with Quote
Izgubljeni svet


Dobra priča, koja je Rubiniju omogućila da se razmahne i da jednu od najbolje nacrtanih storija ikada.

Mojih 5:
1. Izgubljeni svet
2. Sertao
3. Mumija sa Anda
4. Ognjena zemlja
5. Skiptar Tin-Hinan
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14509 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 03/03/2018 : 14:19:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

Evo mojih top 5:

1. Izgubljeni svijet
2. Mumija sa Anda
3. Anatarktik
4. Sudnji dan
5. Žezlo Tin-Hinana

Moglo bi se raspravljati koja je epizoda najbolja scenaristički, u ovom slučaju bi to bila epizoda Mumija sa Anda, ali ako pogledamo crtež i scenario, Izgubljeni svijet po mom mišljenju ima prednost kao najkompletnija priča odiseje.


Antarktik na trećem mjestu, iznenađuje me ugodno s obzirom koliko su loše o toj priči pisali...

If I had all the money in the world,I'd probably burn it all.If a smile could save the world,You know I'd heal you all.
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6943 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 03/03/2018 : 15:07:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
Ne znam što ste se toliko uhvatili tog "Izgubljenog svijeta". To mi je jedna od lošijih priča u ovoj odiseji.
Evo moj komentar koji sam napisao nakon čitanja:

Očekivao sam više od ove epizode. Obično tako i bude kad puno očekuješ! Zabavna je, pa i na tragu Nolitte, ali ostaje dojam nedorečenosti. Također, na premalom je broju stranica za ovakvu priču, a i Zagor je svemoćan. Boselli je ovdje zagrizao mastodontski zalogaj, ali bez dovoljno drame i napetosti! Crtež, unatoč hvalospjevima, ipak samo solidan.

(priča: 6, scenarij: 5, crtež: 8, naslovnice: 4) - 61%

16.05.2017 23:24:11

Ovako, po sjećanju dojam mi je još i gori. Npr. "Antarktika" me je razočarala, ali mi sada nije ostao taj dojam loše priče.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 03/03/2018 : 15:09:33  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
1 - Izgubljeni svijet
2 - Mumija sa Anda
3 - Žezlo Tin-Hinana
4 - Ponekad se vracaju
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12167 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 03/03/2018 : 15:12:59  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
Izgubljeni svijet.

Inače ova JA je jako loša,hvala bogu da je završila i nikada se ponovila!
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6027 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 03/03/2018 : 16:05:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message  Reply with Quote
Antarktik - jer se saga završava na vrlo dobar, Bosellijev način.
Ognjena zemlja - zbog Prisca
Izgubljeni svijet - zbog Rubinija
Žene ratnice - stoji u naslovu epizode ;-)
Sudnji dan - zbog Darwina
itd

Generalno - zadovoljan. Ima dobrih epizoda.

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 04/03/2018 : 09:10:06  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonka24


Antarktik na trećem mjestu, iznenađuje me ugodno s obzirom koliko su loše o toj priči pisali...


Nema ništa loše u vezi te epizode. Vidio sam i ja loše komentare, nije mi jasno šta su ljudi očekivali od te priče.

Sama činjenica da je Dexter bio glavni kontrahent JA odiseje, bilo je za očekivati ovakav rasplet, čak su nam autori svako malo stavljali do znanja da Dexter nije tipični negativac.
Boselli je na najbolji mogući način razriješio ovu odiseju sa jednom atmosferičnom pričom koja bez problema nalazi mjesto u top 100 Zagora. Mislim da sam je stavio negdje oko osamdesetog mjesta, što je dobar ranking.
Go to Top of Page

djukak
Senior Member



2884 Posts

Member since 28/04/2005

Posted - 04/03/2018 : 10:30:47  Show Profile Show Extended Profile  Send djukak a Private Message  Reply with Quote
Izgubljeni svet
Realno najbolje napisana i nacrtana priča
Nakon nje Ostrvo srebrnih lisica
Stvarno dobra priča i bolja od svih ostalih iz sage.

They have money for wars, but can't feed the poor!

Allow me to introduce first, Makaveli the Don.
Go to Top of Page

Bruce Springsteen
Advanced Member



5545 Posts

Member since 28/10/2008

Posted - 04/03/2018 : 10:55:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Bruce Springsteen a Private Message  Reply with Quote
Po meni, najslabija odiseja, priče su uglavnom dobre, ne one koje se pamte...

Mimija sa Anda
Anatarktik
Sudnji dan
Ognjena zemlja
izgubljeni svet
Go to Top of Page

Leonid
Senior Member



Croatia
2448 Posts

Member since 24/12/2010

Posted - 04/03/2018 : 11:54:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Leonid a Private Message  Reply with Quote
Mumija s Anda
Izgubljeni svijet
Na putu za Panamu
Žezlo Tin-Hinana
Sudnji dan

Mumija mi je najbolja jer je crtež odličan, negativac je upečatljiv, ima akcije i napeta je.

"Liston even smells like a bear. I'm gonna give him to the local zoo after I whup him"
Go to Top of Page

Terminator
New Member



Bulgaria
194 Posts

Member since 26/06/2003

Posted - 04/03/2018 : 16:59:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Terminator a Private Message  Reply with Quote
Na putu za Panamu.

Konačno smo zakoračili malo južnije od Meksika, u doticaj sa španjolskim kolonijalnim nasljeđem, malo povijesti, probijanje kroz džunglu od obale do obale i jednostavno jako dobra priča.

Ima JA saga i solidnih ostvarenja (Bahia, Sudnji dan, Mumija, Ratnice), ali ima i promašaja (izgleda da sam jedan od rijetkih koji smatra da dinosauri ipak ne spadaju u Zagorov svijet 19. stoljeća).

I am the law.
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 04/03/2018 : 22:27:44  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Nije podbacila JA saga. Imaš vrhunske top20 priče (Žezlo Tin-Hinan i Izgubljeni svijet) ali i dosta fillera pa se nekako dojam razvodnio.

Iako mi je Žezlo Tin-Hinan dublja i stoga bolja priča, Izgubljeni svijet je punokrvna južnoamerička priča, tako da ću njoj dati glas kao najboljoj JA priči.

Top20
Žezlo Tin-Hinan - odličan prolog, Darkwood, Cain, Dexter, Richter, baza Drugdje, potjera na atlantiku, epska twist završnica... baš ono, velika priča.
Izgubljeni svijet - vrhunska "lost world" avantura, akcija, stari likovi, Dexter u flashbacku, maestralan crtež i osjećaj pravog moćnog Zagora.

Vrlo dobre
Mumija sa Anda - iako je tu sve korektno, nekako mi je priča ostala nedorečena. Malo se vuklo u sredini a i zbog kraja odnosno negativca, generičnog koljača, koji nije zaslužio da bude glavni negativac u takvoj priči.
Sudnji dan - možda je crtež mogao biti ozbiljniji, ali Darwin i tsunami dižu dojam
Ognjena zemlja - vrhunski crtež, prvi susret s Dexterom nakon dugo vremena i istinita povijesna pozadina.
Ponekad se vracaju - prolog, koji me baš narajcao. Hrabri Burattini, koji se malo poigrao "tehno-magijom". Tradicionalisti se zapjenili, ali uopće nije bilo potrebe za tim.

Dobre
Na putu za Panamu - takve bi morale biti "filler" priče. Pogledamo lokalne znamenitosti, ali i dalje smo u srži odiseje i potjere.
Žene ratnice - Burattini je tu morao napisati jaču priču, a ne opet "zločeste bandite u šumi".
Zeleni labirint - zanimljivo zbog posvete Mister Nou, ali to nije dovoljno - kao Zagorova priča je već stoputa viđeno.

Filler bez kojega se i moglo (nisu katastrofa dno priče, ali nisu ništa posebno i ruše odnosno razvodnjavaju dojam odiseje):
U kraljevstvu Cajuna – zamišljen kao maxi. Priča nije zaslužila biti dio odiseje.
Vjetrovi pobune – Uvijek odlični Della Monica, ali priča mi bila baš suhoparna.
Sertao – meni je ovo najlošiji Boselli do sada samo zbog činjenice da su mi sve ostale njegove priče jednostavno bolje od ove. Akcija i pucačina s previše likova. Još bi i trebali biti na strani razbojnika kangasierosa za koje uopće nemam simpatija.
Pod južnim nebom – sjećam se ludog kapetana i ledenjaka.
Otok srebrnih lisica – ako je već to neka epilog priča onda su mogli i morali Dextera uključit koji je ostao nedorečen u prijašnjoj priči. Lisice i divlje hipi djevojke nisu neka tema za odiseju.

Edited by - nagor on 05/03/2018 23:19:47
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 04/03/2018 : 22:32:08  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Otok srebrnih lisica – ako je već to neka epilog priča onda su mogli i morali Dextera uključit koji je ostao nedorečen u prijašnjoj priči. Lisice i divlje hipi djevojke nisu neka tema za odiseju.

Lisice nikad nisu bile dio odiseje, ta priča je ubačena u zadnji čas, Ferri je naknadno nacrtao onih par uvodnih tabli, znači slično kao i sa Cajunima.
Go to Top of Page

Brdar
Senior Member

Bosnia and Herzegovina
2770 Posts

Member since 22/10/2003

Posted - 04/03/2018 : 22:39:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Brdar a Private Message  Reply with Quote
- Žezlo Tin-Hinan
- Mumija s Anda
- Antarktik

Sve tri su mi jednake kvalitete, ali glasao sam za Antarktik zbog crteza.
Izgubljeni svijet mi nije na listi samo zato jer ne volim price s dinosaurusima (zapravo je sve ok dok se oni ne pojave).
Ostatak JA sage - nista posebno.
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 04/03/2018 : 22:54:22  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

quote:
Otok srebrnih lisica – ako je već to neka epilog priča onda su mogli i morali Dextera uključit koji je ostao nedorečen u prijašnjoj priči. Lisice i divlje hipi djevojke nisu neka tema za odiseju.

Lisice nikad nisu bile dio odiseje, ta priča je ubačena u zadnji čas, Ferri je naknadno nacrtao onih par uvodnih tabli, znači slično kao i sa Cajunima.



Da, ta dodavanja i prepravljanja priča se baš primijete kod čitanja. Baš razvodne dojam.

Bolje je da su te odiseje kraće ali jače. Europa ne treba 15ak priča. Neka bude samo ono što žele reći i to je to.
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000