forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Novo strip izdanje-NARODNI HEROJI
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

1Euro
Advanced Member



12198 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 04/03/2018 : 12:36:54  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
Zanima me, koliko ovakvih narodnih heroja ima u zemljama bivše yu.

Ako se sjetite nekog, dajte ovdje njegovo ime ili neki link.

Recimo Crnogorci imaju ovog, koji je pobjedio Samuraja:

http://www.monitor.co.me/index.php?option=com_content&view=article&id=1780:oi-u-oi-sa-samurajem&catid=1161:broj-1022&Itemid=2170

A sigurno ih ima još....zato i mislim, kako bi bilo potrebno napraviti neku domaču seriju, sa ovakvim zanimljivim likovima. Svaki ovakav heroj bi dobio svoju priču u jednom broju.

Tako bi čitatelji, pogotovo djeca mogla i nešto naučiti o prošlosti neke zemlje, dio neke istorije, pa bi ovakve stripove mogle kupovati i knjižnice, škole,...

Stripove bi mogli crtati domači autori tipa bane kerac, Zoran Smiljanič, Tomaž Lavrič, Renky,......stripove bi mogao izdati Markos (Fibra),...

šta kažete?

Svaki neki zanimljiv lik, bi mogao dobiti vlastitu priču, pa me zanima koji sve likovi (slični ovom crnogorcu koji je pobjedio Samuraja) postoje?

Ako se sjetite nekoga, napišite ga ovdje.

Npr. zanimljiv bi mogao da bude Matija Gubec, vođa seljaka koji se borio protiv Plemiča. pa onda Erazem Predjamski vitez-pljačkaš, Sava Kovačević, vođa Partizana,....mogli bi napraviti neki spisak pa bi onda glasali za one najbolje i najzanimljivije koji bi onda dobili svoju priču u stripu.

A ne treba ni uvijek biti baš priča o narodnom heroju, može biti i priča o nekom zanimljivom događaju npr Bitka kod Siska, nešto u vezi Dubrovačke Republike, Balkanski rat, ustanak protiv Turaka, Ona borba u Sinju,....takve stvari sa ovog prostora!

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12777 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 04/03/2018 : 12:42:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by 1Euro

šta kažete?


Već postoji nekoliko ovakvih edicija, ne bi ovo bila prva takvog tipa.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12198 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 04/03/2018 : 13:51:40  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by 1Euro

šta kažete?


Već postoji nekoliko ovakvih edicija, ne bi ovo bila prva takvog tipa.



ozbiljno?

Možeš mi reči koje, pa da pogledam šta imaju?

Sječam se neke edicije "Zvitorepčev roman u stripu" ali ono je bilo više slikanica nego pravi strip....onda je bila i neka serija gdje su pričali o Vasco da Gama, Kolumbu, Magelanu,...mislim d ase zvala ODKRIČE SVETA U STRIPU ali ja mislim više na istoriju sa ovih prostora bivše juge
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9199 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 04/03/2018 : 14:46:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by 1Euro

quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by 1Euro

šta kažete?


Već postoji nekoliko ovakvih edicija, ne bi ovo bila prva takvog tipa.



ozbiljno?

Možeš mi reči koje, pa da pogledam šta imaju?




http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45098

http://www.stripovi.com/index.asp?page=search&header=0&Author=All&Name=&Heroes=hrv&What=HR&Publisher=AST&ITPublisher=AST&list=off&sort=Publisher,Num,Hero&cnt=20&PageCount=1


...

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12198 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 04/03/2018 : 14:49:06  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
ok, thank you
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15667 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 04/03/2018 : 14:49:48  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Narodni heroj i clan staba Titovih partizana za vrijeme narodnooslobodilacke borbe, te visoki funkcioner poslje rata, Svetozar Vukmanovic Tempo, je pjevao na albumu Bijelog Dugmeta, pljuni i zapjevaj moja Jugoslavijo...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

ROJ RENK
Average Member



556 Posts

Member since 03/03/2011

Posted - 04/03/2018 : 15:12:37  Show Profile Show Extended Profile  Send ROJ RENK a Private Message  Reply with Quote
Nikad robom je bila edicija koja se time bavila. Bilo je tu stripova iz srpske, hrvatske, crnogorske, slovenačke i makedonske istorije.
Radili su ih Nikola Mitrović, Ivica Bednjanec, Ljubomir Filipovski i mnogi drugi... Pregledaj tu ediciju, naročito početne brojeve kada epizoda o Mirku i Slavku nije bilo mnogo...
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12198 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 04/03/2018 : 16:36:21  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ROJ RENK

Nikad robom je bila edicija koja se time bavila. Bilo je tu stripova iz srpske, hrvatske, crnogorske, slovenačke i makedonske istorije.
Radili su ih Nikola Mitrović, Ivica Bednjanec, Ljubomir Filipovski i mnogi drugi... Pregledaj tu ediciju, naročito početne brojeve kada epizoda o Mirku i Slavku nije bilo mnogo...



hvala i......pazi metak!
Go to Top of Page

Spiderman
Senior Member



Croatia
2732 Posts

Member since 06/11/2001

Posted - 06/03/2018 : 11:22:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit Spiderman's Homepage  Send Spiderman a Private Message  Reply with Quote
Sve više mislim da 1Euro ne čita stripove i da ne prati strip scenu nego smišlja samo...

Mora pod hitno pregledati sve naslovnice koje postoje na stranici... ali baš baš sve sve :D


Moj strip
Moje aukcije
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.08 seconds. Snitz Forums 2000