forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 50 godina Bonellija
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

morski
Senior Member



2650 Posts

Member since 09/08/2014

Posted - 15/03/2018 : 08:27:19  Show Profile Show Extended Profile  Send morski a Private Message  Reply with Quote
Poll Question:
...na ovim prostorima. Svi znamo da se taj period (izdavački) sastoji iz dva dela. Taman nekako vremenski pravilno podeljena. Pa, u to ime jedan mali poll
Pitanje glasi:
Da li više naginjete prvoj polovini, 1968-1993, tj. periodu Dnevnika (ZS, LMS, MM, DD, NR) ili drugoj polovini, 1993-2018, tj. periodu SD, LUD, LIB, VČ i ostalih (manjih) izdavača?

U komentarima možete obrazložiti koji period Vam je kvalitetniji (u autorskom delu), u kojem periodu ste se "navukli", kojem periodu se češće vraćate, iz kojeg perioda vam se sastoji kolekcija... Itd.

Choices:

1968-1993 (Dnevnik)
1993-2018 (SD, LUD, LIB, VC...)


Who Can Vote? Only Members can vote. You need to register or be logged in to vote.

Kompletni popis Bonelli stripova u Excelu

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 15/03/2018 : 08:55:32  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Pa pitanje je gadno postavljeno i teško je na njega odgovoriti...Ovaj, nazovimo ga, prvi period je naravno važan zato što nam je otvorio vrata u svjet stripa. Žuta traka i nostalgija...ali i previše naive u samim stripovima. Ne možemo pričati o nekim vele pametnim radnjama u Blekovima, rendžerima i samom Zagoru jbg. Dok ovaj drugi period donosi masu likova i junaka, u puno boljoj opremi i ruhu, pa već "navućeni" na ono prije, uživamo u nastavku strip izdavaštva, koje je po meni, već na nekom višem intelektualnom nivou. Zato bi birao ovaj drugi period. Ali kako rekoh sjećanja i nostalgija koja "pere" i dandanas je gadna stvar.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
28975 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 15/03/2018 : 09:02:50  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message  Reply with Quote
Glas za 1968-1993

Kako skupljam samo Texa, kvalitetniji je meni taj stariji dio, bolji su crtači u novijem periodu, ali meni je najbolji Tex ZS sa 100 do 300 i od 800 do kraja ZS, kad bi se zbrojilo tu je najviše super priča, iako normalno ima i poslije toga dosta odličnih stripova. Češće se vraćam tom starijem periodu!

A nekako je i logično da dugovječni serijali kad se gleda imaju kvalitetnije priče iz doba ZS nego ovo novo što izlazi.

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

mezzano
Senior Member



Serbia
1241 Posts

Member since 26/06/2007

Posted - 15/03/2018 : 11:01:29  Show Profile Show Extended Profile  Send mezzano a Private Message  Reply with Quote
Glasao sam za drugi period, iako za dlaku. U vreme ZS i LMS sam bio mali da bih mogao da se "ozbiljnije" posvetim čitanju i skupljanju stripova. Inače, ljubav prema stripovima potiče iz tog perioda.
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
14933 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 15/03/2018 : 11:15:00  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
Navukao sam se u prvom periodu, drugi period su mi bolji stripovi jer su ipak moderniji , a u kolekciji imam i prvi i drugi period..tako da je zapravo nemoguće glasat striktno

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
Go to Top of Page

mogorovic
Advanced Member

3012 Posts

Member since 02/08/2013

Posted - 15/03/2018 : 12:51:35  Show Profile Show Extended Profile  Send mogorovic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by risbozg

Navukao sam se u prvom periodu, drugi period su mi bolji stripovi jer su ipak moderniji , a u kolekciji imam i prvi i drugi period..tako da je zapravo nemoguće glasat striktno



Slažem se.
Go to Top of Page

Dalen
Senior Member



Croatia
2259 Posts

Member since 13/03/2003

Posted - 15/03/2018 : 13:51:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Dalen a Private Message  Reply with Quote
Teško mi je to za generalizirati. U tih prvih 25 godina su mi Zagorove priče daleko bolje nego kod drugog perioda (osim ponekog bljeska), iako i tamo ima u početku lošijih priča naravno. Onda Martin Mystere i Mister No čije su mi starije priče puno bolje isto tako, pa čak i Tex (osim prvih 100-tinjak brojeva). A s druge strane u drugom periodu, drugih 25 godina je moj najomiljeniji junak Nathan Never, tako da ne naginjem niti jednom niti drugom periodu.
Go to Top of Page

zlatko900
Average Member

930 Posts

Member since 28/01/2012

Posted - 15/03/2018 : 14:13:49  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatko900 a Private Message  Reply with Quote
Bez previše kalkulacija-prvi period. Dnevnik. Kao i ono ostalo što je tada bilo osim Dnevnika.
Go to Top of Page

DzekDenijels
Senior Member



Serbia
2329 Posts

Member since 26/07/2009

Posted - 15/03/2018 : 16:54:10  Show Profile Show Extended Profile  Visit DzekDenijels's Homepage  Send DzekDenijels a Private Message  Reply with Quote
Nostalgija je čudo...

Carpe diem
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12167 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 15/03/2018 : 18:52:04  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
Dnevnik sve ostalo je kopija kopije.....
Go to Top of Page

Zagorfan01
Starting Member

17 Posts

Member since 18/01/2018

Posted - 15/03/2018 : 19:07:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagorfan01 a Private Message  Reply with Quote
Imaš pravo, tako je
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 15/03/2018 : 19:12:54  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Dnevnik...
Go to Top of Page

markolar
Advanced Member



Slovenia
3104 Posts

Member since 05/01/2004

Posted - 15/03/2018 : 19:35:15  Show Profile Show Extended Profile  Send markolar a Private Message  Reply with Quote
Težko je dati glas - morao bi imati i treci izbor - taj bi bio sa najvise %!

Kvalitetniji za mene je drugi deo - tu bih izdvojio NN, jer su u prvom dijelu price sa skoro svim junacima dosta, kako, da kazem "simple" i naivne ALI se vracam i tom periodu, posebno sto se tice MM i DD, jer sam odrastao na tim stripovima, tako mi je MM bio neverovatan sto se prica tice. A ZS i LMS ne citam vise a procitao sam skoro sve, osim Ken Parkera, Tim i Dasti i Price sa divljeg zapada - ovi stripovi mi tada nisu "legli". Citalo se najvise ipak Zagor i Mister NO, donekle Kapetan Miki i Blek je imao nekoliko sjajnih epizoda, Mark isto. Tex - hmmm, sve po istom "kopitu" osim nekoliko sjajnih epizoda - Barun Samedi i slicne "egzoticne" price. A citao sam i dosta strip revije tipa EKS - Spiderman, Jonny Panter i naravno stripove u Politikinem zabavniku i naravno Disney - Mikijev Zabavnik - to sam i sve kupovao u trafiki.

Go to Top of Page

Bruce Springsteen
Advanced Member



5545 Posts

Member since 28/10/2008

Posted - 15/03/2018 : 21:48:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Bruce Springsteen a Private Message  Reply with Quote
Izdavači iz drugog perioda su u svojim izdanjima izdali i izdaju gotovo sve ono što je izašlo u LMS i ZS... plus izdaju ono što posle sledi...
ali u mojim godinama nostalgija igra važnu ulogu, tako glas za prvi period...
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000