forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Racunala i internet
 Koji tablet za čitanje stripova kupiti?
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

SPQRoma
Average Member



Italy
788 Posts

Member since 30/06/2015

Posted - 18/03/2018 : 16:58:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit SPQRoma's Homepage  Send SPQRoma a Private Message  Reply with Quote
Već duže vrijeme planiram kupiti neki tablet za čitanje stripova, pa mi treba pomoć. Želio bih nešto što nije preskupo, ne treba mi ni za šta drugo osim za PDF i CBR stvari. Zanima me ima li neko iskustva, koliko inča uzeti, koliko je dovoljno RAM memorije za normalno "listanje" i sl. stvari...

HOKA-HEY

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 19/03/2018 : 19:16:21  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=43047

Bile su rasprave vec davno.

Osobno,citam skoro svaki dan na Archos 13.3 incha.
Nekima je dovoljan i od 10".
App je perfect viewer.
So long…

Sretno pri shopiranju!

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

njofra32
Average Member

733 Posts

Member since 28/02/2017

Posted - 19/03/2018 : 21:12:25  Show Profile Show Extended Profile  Send njofra32 a Private Message  Reply with Quote
Hm, da se nitko ne uvrijedi, probao sam čitati knjige na kompu davno i to mi je bezveze bilo. Na kraju sam isprintao te knjige na a4 i opet mi to nije bilo to.
Nema dok korice nisu u rukama. Isto vrijedi i za strip.
E sad, nismo svi isti. Živili.
Go to Top of Page

djukak
Senior Member



2884 Posts

Member since 28/04/2005

Posted - 20/03/2018 : 09:33:09  Show Profile Show Extended Profile  Send djukak a Private Message  Reply with Quote
ja sam uzeo ovaj i radi posao bez problema

https://www.olx.ba/artikal/27984107/prestigio-tablet-wize-3131-3g/

sasvim dobar za stripove

They have money for wars, but can't feed the poor!

Allow me to introduce first, Makaveli the Don.
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 20/03/2018 : 21:36:18  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Bas gledam reklame iz franc."Auchan"-a trgovine njihov Archos 10" 79€.
Ima ih k'o u prici samo treba traziti.
Samo neke tabove rade u 16:9 formatu zbog filmova,pa tu treba pripaziti, tj. bolje probati prije kupovine kak to izgleda na ekranu, da li suzava ekran format stripa.
Meni je na Archos Oxygenu 133 bar "cenat"-dva odšnajdao sa strane. Al' hrbat drzi! :-)

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

morski
Senior Member



2650 Posts

Member since 09/08/2014

Posted - 30/03/2018 : 08:43:40  Show Profile Show Extended Profile  Send morski a Private Message  Reply with Quote
ja ih citam na nekom raspalom tabletu od 7" bez problema.
jedino aplikacija za citanje stripova (perfectviewer) radi besprekorno na njemu, sve ostalo zakucava.
tako da te price da je 10" neprikosnoven nije bas tacno. naravno, size does matter, but not always

Kompletni popis Bonelli stripova u Excelu
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 10/02/2020 : 22:41:26  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Ima mjesec dana razbijen tablet,trazim novi,nema 13,3 incha nigdje,ima na amazonu Hannsspree,ali ne rade update.
Teclast M16 11,6 incha,display je cisto 25,5cmx14,2cm,kad se uzme u obzir 16:9 format i perfectviewer reze strip gore i dole po dva centa.
Zanima me ako ima netko tko koristi tablete koji nisu 16:9,vec 4:3, mislim da je poput ipad pro od 12,9 incha,bas kao stvoren za citanje strip formata,bonellija i BD-a, molio bih misljenje i ekspertizu kako to izgleda na ekranu.
Hvala unaprijed!

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"

Edited by - emirem on 10/02/2020 23:24:05
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 10/02/2020 : 23:29:11  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
fnf Ifive Mini 4S Android - najbolji omjer cijene i kvalitete

https://www.gearbest.com/tablet-pcs/pp_602714.html
(svake toliko zna biti i akcija - dobiješ ga za stotinjak dolara)

https://youtu.be/wxwgBAiheqQ

Preko gearbesta sam si ga kupio prije par godina i prezadovoljan sam što se tiče čitanja stripova. Nije najbrža stvar na svijetu i ne bih ga preporučio za ozbiljno surfanje (iako i više nego dovoljno za otvoriti kakav link), ali ta 2k rezolucija se stvarno osjeti. Svejedno, čitaš li CB bonelli ili neke kolor Francuze slika je uvijek kristalno čista. Čak i baterija nakon tri godine drži sasvim solidno. Prije par mjeseci mi je dobro došao na busu. Gledao filmove po par sati i nije bilo problema.

Ako je prioritet čitanje teksta odnosno stripova, definitvno uzeti što veću rezoluciju. Osjeti se taj 2K u usporedbi sa HD ili FHD. ;)


Edited by - nagor on 10/02/2020 23:31:43
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25748 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 11/02/2020 : 00:42:00  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
7.9 inch.tu sam sta sa gledanjem.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 12/02/2020 : 12:56:44  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by emirem

Ima mjesec dana razbijen tablet,trazim novi,nema 13,3 incha nigdje,ima na amazonu Hannsspree,ali ne rade update.
Teclast M16 11,6 incha,display je cisto 25,5cmx14,2cm,kad se uzme u obzir 16:9 format i perfectviewer reze strip gore i dole po dva centa.
Zanima me ako ima netko tko koristi tablete koji nisu 16:9,vec 4:3, mislim da je poput ipad pro od 12,9 incha,bas kao stvoren za citanje strip formata,bonellija i BD-a, molio bih misljenje i ekspertizu kako to izgleda na ekranu.
Hvala unaprijed!



Ja imam ipade, ali ove obične od ''9,7 i izgleda odlično, doduše neki BD su presitni da staviš odjednom cijelu stranicu na ekran...ništa što zoom ne može riješit. Inače ekrani su top kvalitete, oštri su i imaju super boje. Uzmi si onaj ipad 2019 obični za 300injak € i BTK: PRO je po meni debelo preskup. Ja imam ipad 4 (tablet iz 2012, baterija i dalje dobro drži...uređaj star 8 godina!!), star i spor, ali za stripove odličan, imam i Air2, taj mi je draži jer je brži i osjetno lakši (450gr vs 750gr).

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 12/02/2020 12:59:09
Go to Top of Page

stripofil
Senior Member



Croatia
1687 Posts

Member since 15/10/2010

Posted - 17/02/2020 : 16:23:11  Show Profile Show Extended Profile  Send stripofil a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by emirem

Ima mjesec dana razbijen tablet,trazim novi,nema 13,3 incha nigdje,ima na amazonu Hannsspree,ali ne rade update.
Teclast M16 11,6 incha,display je cisto 25,5cmx14,2cm,kad se uzme u obzir 16:9 format i perfectviewer reze strip gore i dole po dva centa.
Zanima me ako ima netko tko koristi tablete koji nisu 16:9,vec 4:3, mislim da je poput ipad pro od 12,9 incha,bas kao stvoren za citanje strip formata,bonellija i BD-a, molio bih misljenje i ekspertizu kako to izgleda na ekranu.
Hvala unaprijed!



Ako baš želiš 13" Chuwi ti ima odlične tablete. Dolaze s Windowsima tako da imaš funkcionalno računalo na kojem možeš odraditi i nešto posla ili pogledati film.

https://www.chuwi.com/tablet.html

Od manjih meni je Xiaomi Mi Pad 4 odličan:
https://www.geekbuying.com/item/Xiaomi-Mi-Pad-4-WiFi-Tablet-PC-4GB-64GB-Black-399473.html

Imao sam i zadnji iPad Air 10.5", odličan uređaj, ali ima i svoju cijenu.

Pro verzija 12.9" je preko 8000kn.

Imaš i Microsoft Surface modele 13", ali oni su cijenom u rangu Applea, preko 7000kn.
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 17/02/2020 : 18:48:00  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stripofil

quote:
Originally posted by emirem

Ima mjesec dana razbijen tablet,trazim novi,nema 13,3 incha nigdje,ima na amazonu Hannsspree,ali ne rade update.
Teclast M16 11,6 incha,display je cisto 25,5cmx14,2cm,kad se uzme u obzir 16:9 format i perfectviewer reze strip gore i dole po dva centa.
Zanima me ako ima netko tko koristi tablete koji nisu 16:9,vec 4:3, mislim da je poput ipad pro od 12,9 incha,bas kao stvoren za citanje strip formata,bonellija i BD-a, molio bih misljenje i ekspertizu kako to izgleda na ekranu.
Hvala unaprijed!



Ako baš želiš 13" Chuwi ti ima odlične tablete. Dolaze s Windowsima tako da imaš funkcionalno računalo na kojem možeš odraditi i nešto posla ili pogledati film.

https://www.chuwi.com/tablet.html

Od manjih meni je Xiaomi Mi Pad 4 odličan:
https://www.geekbuying.com/item/Xiaomi-Mi-Pad-4-WiFi-Tablet-PC-4GB-64GB-Black-399473.html

Imao sam i zadnji iPad Air 10.5", odličan uređaj, ali ima i svoju cijenu.

Pro verzija 12.9" je preko 8000kn.

Imaš i Microsoft Surface modele 13", ali oni su cijenom u rangu Applea, preko 7000kn.



Hvala na obavijesti!😊
Zadnja dva tjedna recherchiram po intu i vidio sam te Chuwi(Chewie😁) tablete,ali nisam vidio 13" 🤔, ako mislis na laptop to ima,meni treba bas tablet android...gledam ytube videe sa ipadom pro 12,9" za citanje stripova,pa ono je strasno,svaku slicicu ti posebno moze prikazati da ne gledas cijelu stranicu,to jos nisam vidio. Skuzio sam da vecina tableta su u 16:9 formata,znaci vise za video prikaze,a za ovaj moj/nas hobi je 4:3,a taj ipad pro nudi taj format bez crnih traka gore i dole,puna stranica od ruba do ruba.
Sutra idem u apple store kod mene u jedan shoping centar,ali ne mislim uzimati,otici cu vidjeti samo kako to izgleda uzivo. Ali samo iz onog sto sam vidio na videu, ay-ay-ay! A jos stize za ovu godinu novi model. 🤨

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"

Edited by - emirem on 17/02/2020 18:50:43
Go to Top of Page

stripofil
Senior Member



Croatia
1687 Posts

Member since 15/10/2010

Posted - 17/02/2020 : 20:30:55  Show Profile Show Extended Profile  Send stripofil a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by emirem
Hvala na obavijesti!😊
Zadnja dva tjedna recherchiram po intu i vidio sam te Chuwi(Chewie😁) tablete,ali nisam vidio 13" 🤔, ako mislis na laptop to ima,meni treba bas tablet android...gledam ytube videe sa ipadom pro 12,9" za citanje stripova,pa ono je strasno,svaku slicicu ti posebno moze prikazati da ne gledas cijelu stranicu,to jos nisam vidio. Skuzio sam da vecina tableta su u 16:9 formata,znaci vise za video prikaze,a za ovaj moj/nas hobi je 4:3,a taj ipad pro nudi taj format bez crnih traka gore i dole,puna stranica od ruba do ruba.
Sutra idem u apple store kod mene u jedan shoping centar,ali ne mislim uzimati,otici cu vidjeti samo kako to izgleda uzivo. Ali samo iz onog sto sam vidio na videu, ay-ay-ay! A jos stize za ovu godinu novi model. 🤨



Chuwi ima UbookPro 12,6" i Corebook 13.3", ali taj Corebook je stariji model pa bi radije gledao Ubook koji je novi model. Cijena mu je oko 3000kn.

https://www.chuwi.com/product/items/Chuwi-Ubook-Pro-8100Y.html

Chuwi obično nudi odličan display, koji je na izravnom suncu ipak lošije svjetline od ipada. Uz to oni obično stavljaju slabije procesore kako bi smanjili cijenu, za razliku od ipada ili MS Surfacea koji su puno jači. S druge strane u cijeni od 3000kn dobiješ i original Windowse.

iPad je Appleov trenutno najbolji proizvod, ali koštaju. Uz to meni je draže na plažu ponijeti Chuwija nego iPad.

Između Chuwija i Applea imaš još i odlične Dellove tablete, 2 u 1:
https://www.dell.com/en-us/work/shop/tablets-2-in-1-laptops/sc/dell-tablets

Lenovo isto ima zanimljive modele.
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 18/02/2020 : 01:42:48  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Hvala, cini se Chuwi 12,3" ok, 4:3 format je,sto ga cini pozeljnim.
Ali ovo mi je gust,ali kako je pjevao Alen Vitasovic gusti su,gusti,bolje je da pustim.😉

https://youtu.be/Wmd_WrMyTTs


"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 18/02/2020 : 14:15:30  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Ja an plažu ne nosim tablet, a bogami ni HC stripove, samo ove s kioska...koji se onda počnu odljepljivat od vrućine. :D :D

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

stripofil
Senior Member



Croatia
1687 Posts

Member since 15/10/2010

Posted - 18/02/2020 : 16:18:11  Show Profile Show Extended Profile  Send stripofil a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by emirem

Hvala, cini se Chuwi 12,3" ok, 4:3 format je,sto ga cini pozeljnim.
Ali ovo mi je gust,ali kako je pjevao Alen Vitasovic gusti su,gusti,bolje je da pustim.😉

https://youtu.be/Wmd_WrMyTTs



Fora izgleda, s tim da je to stari iPad Pro, novi ima puno manje rubove tako da bi na njemu bilo još bolje.

https://www.apple.com/ipad-pro/

Tu stariju verziju možeš pronaći kao refurbished za 2000-2500kn.


quote:
Originally posted by DiSkAcH

Ja an plažu ne nosim tablet, a bogami ni HC stripove, samo ove s kioska...koji se onda počnu odljepljivat od vrućine. :D :D



Nosim i ja uglavnom kiosk izdanja, ali tablet mi je pun knjiga, a neda mi se tegliti knjige u tiskanom izdanju pa mi tu tablet dobro dođe, usput s njega i kontroliram posao tako da mi je koristan alat.

Edited by - stripofil on 18/02/2020 16:18:58
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 19/02/2020 : 00:25:42  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Da,bas sam sad primjetio da je stariji model,na mobu sam gledao, nisam gledao datum postavljanja videa.
Taj stari ima menu button dole.

Danas sam bio u apple storeu i vidio sam tablet,fenomenalan je..
Cura koja je radila tamo i pomogla mi neke stvari razjasniti,ali samo njoj nije jasno da bih ja to kupio iskljucivo samo za citanje dokumenata i stripova!?
Paa, to vam je veli ona i vise od tableta,vodjenja biznisa,obrade slika,fotografija,crtanje....
Sve sam ja to apsolvirao dok je ona dosla do mene i nasla vremena. Isprobao sam citati neke pdf-e i na app storeu trazio appse za citanje stripova ima ih cijela hrpa, ekstra za mange itd.
Format mi je 4:3 izvanredan za citanje ima od ruba do ruba ispunjen prostor, a da ne velim koji osjecaj lakoce i elegancije u ruci.
Za razliku od starog tableta koji je imao 1,2kg ovaj sa 631 grama je kao kolibri.
Pencilka je 135eura!!!! Ma daaaj!
Pitam da li neki jeftiniji pencil moze biti kompatibilan, veli ne...hmmm!
Skup sport, ali uloziti u to bi bilo isplativo s obzirom da i imam taj stari hobi da crtam.
Imam taj neki tablet Intous koji nisam jos ni pokrenuo kako treba vec skoro petu godinu, a kupljen je da koloriram crteze.
Mozda bi se sa ipadom i isplatilo jer bi tad iskoristio svaki cent radeci na njemu.
u globali 64Gb 1099eura + 135eura....ovdje prestajem racunati.

Mozda potrazim stari model tablet ipad-a, ali pitanje je da li se jos updateuje s obzirom da izgubljenu parnicu od applea zbog kocenja starih modela iphonea sa updateima, a sigurno kaci i tablete. Treba se raspitati malo vise, jer nije to mala lova.

P.S.
Model koji sam danas gledao nije za ovu godinu,vec je model koji je izasao u 10 mjesecu 2018. Upravo sam gledao najavu za slijedeci model sa tri kamere i jos nekim novitetima. Proizvodnja je sad malo zapela dok se radnici ne vrate na posao zbog zdravstvene krize.

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"

Edited by - emirem on 19/02/2020 00:55:17
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 19/02/2020 : 09:07:17  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Pazite se ipad PRO-a, mekan je i savija se.
Da vam sad ne stavljam linkove, izgulajte ipad pro bending, ugl ja bi ga izbjegavao.
Odvratno skup uređaj i onda još sa tim manama.

Apropos update-a, nemaš frke, evo taj air2 koji imam ti je sa procesorom i generacijski kao prastari iphone 6. Radi ko metak.
Stvarno su riješili odlično ios/ipad os 13.
Ovaj ipad 4 radi kao da mu je neko polomio noge i ruke, a radio je odlično na starijim iosima.

BTW evo i iphone XR i iphone 6s rade identično brzo, onako, probao otvaranje aplikacije, kamere, slikanja, youtube, ma sve u dlaku izgleda isto. Oba na iosu 13.

Dakle, taj dio je riješen i to vrhunski, baš se vidi da su namjerno klali stare uređaju sa faličnim updateima.
Čak mislim da je ios 13 općenito najbrži ios do sada, baš su ga popeglali.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 19/02/2020 09:14:54
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 07/04/2020 : 11:45:13  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Hvala Diskach na infosima, tek sam sad malo vise skicnuo na bending ipad pro-a..hmm, gadna stvar.

Imam puno literature sto strucne, sto da citam stripova i jos kako su trgovine zatvorene nemam pristup novim tehnikalijama, bas zeznuo ovaj virus vanjski svijet i izvan cyberprostora.

Uglavnom guglanjem sam potrazio nesto malo jeftinije od one preko soma dollara sperploce i naletim na Samsung Galaxy tab S6.
Ovako, ipad mi pase zbog 12,9incnog ekrana i 4:3 formata,idealno! Ali volim i ja imati vise love za nesto drugo, pa trazim alternativu.

Citam na stranici...
https://www.mobileread.com/forums/showthread.php?t=255990
i
https://www.reddit.com/r/ipad/comments/174r0i/1610_vs_43/

Veli lik da format 16:10 je jednako dobar kao 4:3 da nema rezanja stranica gore-dole, nema crnih rubova, ali to mi malo cudno jer to nisu dva ista formata.
Vecinom meni treba citanja pdf formata koji odgovaraju modernim, popularnim formatima ekrana 16:10/16:9 i oni odgovaraju.

Ali sad me zanima sta je sa stripovima kako oni ulaze u pricu sa svojim formatima. Za US stripove oni ispunjavaju ekran do rubova, mozda sa minimalnim crnim rubovima,a kako je sa bonelli formatom?
Ima li tko iskustva sa tim i da li ima kakvu sliku sa svog tableta,moze radije talijanski sken za prikaz. Moze i sa 10,1 incnog tableta samo da je format 16:10/16:9.
Hvala unaprijed i biljezim se s stovanjem! :-)

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"

Edited by - emirem on 07/04/2020 15:07:23
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 10/04/2020 : 12:19:00  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by emirem

Hvala Diskach na infosima, tek sam sad malo vise skicnuo na bending ipad pro-a..hmm, gadna stvar.

Imam puno literature sto strucne, sto da citam stripova i jos kako su trgovine zatvorene nemam pristup novim tehnikalijama, bas zeznuo ovaj virus vanjski svijet i izvan cyberprostora.

Uglavnom guglanjem sam potrazio nesto malo jeftinije od one preko soma dollara sperploce i naletim na Samsung Galaxy tab S6.
Ovako, ipad mi pase zbog 12,9incnog ekrana i 4:3 formata,idealno! Ali volim i ja imati vise love za nesto drugo, pa trazim alternativu.

Citam na stranici...
https://www.mobileread.com/forums/showthread.php?t=255990
i
https://www.reddit.com/r/ipad/comments/174r0i/1610_vs_43/

Veli lik da format 16:10 je jednako dobar kao 4:3 da nema rezanja stranica gore-dole, nema crnih rubova, ali to mi malo cudno jer to nisu dva ista formata.
Vecinom meni treba citanja pdf formata koji odgovaraju modernim, popularnim formatima ekrana 16:10/16:9 i oni odgovaraju.

Ali sad me zanima sta je sa stripovima kako oni ulaze u pricu sa svojim formatima. Za US stripove oni ispunjavaju ekran do rubova, mozda sa minimalnim crnim rubovima,a kako je sa bonelli formatom?
Ima li tko iskustva sa tim i da li ima kakvu sliku sa svog tableta,moze radije talijanski sken za prikaz. Moze i sa 10,1 incnog tableta samo da je format 16:10/16:9.
Hvala unaprijed i biljezim se s stovanjem! :-)



Sada tek vidio ovo. 16:10 nemam, ali ti poslikam na ipadu da vidiš kako izgleda kad dođem doma. Meni izgleda super.
Kod androdia mi se ne sviđa što mu je max podrška 2 godine (u praksi i kraće), tu jabuka ubija. OK, skuplji su, ali IMHO vrijede.

EDIT: Evo slije:

Bonelli:





BD:





Na ovoj slici možeš vidi kako izgleda vodoravno i onda skrolaš (za Bonelli i amere ne treba, neki BD-i imaju hrpu sitnog teksta pa dobro dođe):



-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 10/04/2020 14:14:43
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 10/04/2020 : 15:31:03  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
A evo ti i usporedba SBE, ipad vs strip:


-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 10/04/2020 : 22:58:02  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Ej Diskach super, hvala ti za slike. Par puta sam htio u trgovini dloadati app za strip ,a nisu davali autorizaciju za playstore da skinem, pa nisam ni mogao provjeriti.
Mogao sam skinuti random slike nesto od Marvela i Bonellija,ali to je samo prikaz jpg-a u googleu,ne u appu,pa mi nije bio kompetentan prikaz,ono rubovi gore-dole.
A sad vidim kako je to realno s ipad-om za citanje 4:3 formata u adekvatnom appu. Super.
Samo kod tebe je 10,1 inchni,u usporedbi zadnja slika veli sve to je ono cirka 24cm x 14cm.
Fora za BD jer kad se rotira dobije sliku po pola i onda rolas dole. A zadnjih godina sam bas zavolio BD one fantasy s vilenjacima i namucilo me sa tim sitnim slovima ,ali imaju i dosta detalja u crtezu,pa volim malo zagledati u crtez te sitnice. Na svom starom sam morao zumirati.
Dobar ti taj BD, nadam se da ga Tutta nije slucajno promasio u neznanju😁.

Budem jos vidio kako cu dalje sa tabletom,ali svidja mi se format ipada,mozda ovaj model 2018 sroza cijenu,ali nece biti vise od 100-150€ sigurno ako krene akcija.
Za tablet poput 16:10 formata kao Samsung Galaxy S6 jos nemam informaciju,ako bi bilo isto ovako,mogao bi pasti, ipak je jeftiniji u startu 400€.
Hvala ti puno u rjesavanju ovog tehnickog challengea.😉

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"

Edited by - emirem on 10/04/2020 23:03:01
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 11/04/2020 : 09:24:33  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by emirem

Ej Diskach super, hvala ti za slike. Par puta sam htio u trgovini dloadati app za strip ,a nisu davali autorizaciju za playstore da skinem, pa nisam ni mogao provjeriti.
Mogao sam skinuti random slike nesto od Marvela i Bonellija,ali to je samo prikaz jpg-a u googleu,ne u appu,pa mi nije bio kompetentan prikaz,ono rubovi gore-dole.
A sad vidim kako je to realno s ipad-om za citanje 4:3 formata u adekvatnom appu. Super.
Samo kod tebe je 10,1 inchni,u usporedbi zadnja slika veli sve to je ono cirka 24cm x 14cm.
Fora za BD jer kad se rotira dobije sliku po pola i onda rolas dole. A zadnjih godina sam bas zavolio BD one fantasy s vilenjacima i namucilo me sa tim sitnim slovima ,ali imaju i dosta detalja u crtezu,pa volim malo zagledati u crtez te sitnice. Na svom starom sam morao zumirati.
Dobar ti taj BD, nadam se da ga Tutta nije slucajno promasio u neznanju😁.

Budem jos vidio kako cu dalje sa tabletom,ali svidja mi se format ipada,mozda ovaj model 2018 sroza cijenu,ali nece biti vise od 100-150€ sigurno ako krene akcija.
Za tablet poput 16:10 formata kao Samsung Galaxy S6 jos nemam informaciju,ako bi bilo isto ovako,mogao bi pasti, ipak je jeftiniji u startu 400€.
Hvala ti puno u rjesavanju ovog tehnickog challengea.😉




Ovo ti je Air 2, to je 9,7 inča.

A taj BD još nisam čitao, ali čim vidim naznake SF WW2 (bar po naslovnici mi baca na naciste), odmah skidam. Wunderwaffen mi je recimo odličan.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 11/04/2020 09:25:53
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 11/04/2020 : 18:45:04  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Hvala jos jednom na info, nego gledam na amazonu i ebayu nitko u EU ne prodaje od druge do trece generacije polovne.
Ameri se zale na refurbizirane polovnjake, a tko ulozi u novi tablet ziher se ne odvaja od njega bas svake druge godine.Koliko kosta treba ga i godinama koristiti jer, funkcije su stvarno visestruke,rad i zabava zajamceni.
Nikad nisam ni mislio da cu oko jednog tableta ovoliko pisati, ali sta jest'-jest'!🙂


"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

mradje11
Junior Member



Canada
363 Posts

Member since 05/07/2004

Posted - 17/04/2020 : 03:33:31  Show Profile Show Extended Profile  Send mradje11 an ICQ Message  Send mradje11 a Private Message  Reply with Quote
Gdje skidate Bonelli stripove za ipad?

Ehila', Corto come va? Stai prendendo il Sole?
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 17/04/2020 : 06:12:38  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Imaš PM.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.27 seconds. Snitz Forums 2000