forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: KOLORKA 103 - Stern
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 23/03/2018 : 17:03:28  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Meni se cini da krasnih c/b stripova po svijetu za objavu ima masu vise od kolornih...


(ne računajući mange i boneli)

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 23/03/2018 : 18:59:34  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by ivanl

Meni se cini da krasnih c/b stripova po svijetu za objavu ima masu vise od kolornih...


(ne računajući mange i boneli)


Ma da, naravno. Mislim na albume, one shotove ili duze serijale, spojene u integrale. Samo ne superheroje i kostimirana cuda... Francuska, Belgija pa juznoamericki majstori, tako to...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 27/03/2018 : 18:28:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Džaba vam je raspravljati se s Antom, taj bi obojao i Casablancu da to nisu već učinili.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 27/03/2018 : 19:15:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Očito ću morati pripaziti s ishitrenim izjavama o "iznenađenju godine". Nakon čitanja previewa, već sam si u glavi stvorio sliku Sterna kao solidnog stripa na tragu brata mu po struci Pogrebnika, samo s manje akcije i više melankolije, kao neka alternativnija verzija. On to i jest, samo ne baš na način koji sam zamišljao. Već u prvom albumu, koji je jedna solidna krimi priča, vidi se sposobnost braće Maffre da stvore zanimljive, kompleksne likove, a koja pogotovo dolazi do izražaja u slijedećoj priči, gdje bolje upoznajemo naslovnog "junaka" i još čitav niz nevjerojatnih likova. Taj drugi album je nešto najzabavnije što sam pročitao u dugo vremena i najradije bih ga odmah krenuo ponovo čitati. Sve u svemu riječ je o jako dobrom stripu vještog i dopadljivog crteža, zanimljive priče i otkačenih likova. Apsolutna preporuka!

8/10


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

ivi skoj
Senior Member



Croatia
2112 Posts

Member since 07/12/2015

Posted - 02/04/2018 : 11:10:43  Show Profile Show Extended Profile  Send ivi skoj a Private Message  Reply with Quote
Je, drugi album je i meni draži, iako mi je i prvi najs.
Ima to bar za mene puno potencijala, pa ide li to u nedogled ili je ovo end of story?

samo još vjeverice, Pola i Slatea cekam
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 02/04/2018 : 12:13:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Ide dalje, radi se treci album.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 02/04/2018 : 12:18:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Pretpostavljam da ces cekati cetvrti za jos jedan diptih?


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 02/04/2018 : 13:36:38  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Jasno

Trouble will find me
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 06/04/2018 : 19:49:50  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
prvi mi je solidan dok drugi,humorističniji je super(kao i čovjek koji nije volio oružje).
preporuka.

Ja sam fetišist papira!

Edited by - jaki on 06/04/2018 19:50:15
Go to Top of Page

ivke80
New Member



198 Posts

Member since 24/06/2017

Posted - 23/04/2018 : 19:30:19  Show Profile Show Extended Profile  Send ivke80 a Private Message  Reply with Quote
jako dobro, zanimljivo, dobru atmosferu ima strip. s prvom pričom su autori izgleda isli malo na sigurno, druga je već dosta razigranija, zabavnija.fora mi je sto likovi nisu jednoobrazni već imaju karakter. crtež dopadljiv osim - moram to reći - sto mi se čini da crtezi tučnjava nikako ne idu crtaču.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 13/05/2018 : 17:12:11  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
U zadnje dve ture Fibra je objavila tri aktuelna BD vesterna - Pogrebnika (koga izdaje i domaći Makondo),Čoveka koji nije voleo vatreno oružje i Sterna.Dva stripa iz ove tročlane skupine se bave grobarom - interesantna koincidencija sa obzirom da tematika grobara i nije često spominjana te obrađivana u vesternu,bilo na filmu,knjizi,stripu...

Za razliku od Andertejkera,koji nije s ispunio moja očekivanja,te me čak i pomalo razočarao svojom plitkošću,Stern je već druga priča.
Prvi album,Pogrebnik,skitnica i ubica mi je odličan,a drugi,Grad divljaka,iako dosta dinamičniji,neto malo lošiji (iliti jako jako dobar)

Braća Mafre su napravili odličan posao u Sternu - mlađi Žulien,crtač,je jako dobar - modernog i dopadljivog stila,iako sam ubeđen da će u kasnijim epizodama biti još bolji.Stariji Frederik,scenarista, me je kupio sjajnom atmosferom.

Pogrebnik,skitnica i ubica je nekakav krimi vestern - Stern radi obdukciju čoveka koji je umro u javnoj kući, i uviđa da je on ubijen.Lokalni šerif kreće u istragu koja će povesti u neslućenom smeru.Možda kraj baš nije na najvišem nivou,ali sve u svemu odlična epizoda.
Grad ludaka vodi Sterna u Kanzas Siti ne bi li nabavio neke knjige,a tamo će naš grobar upasti u sranja - biti opljačkan,sresti rođenu ženu koja ga je izbacila iz kuće pre neku godinu... - ovaj album je prilično dinamičniji i luđi od prethodnog,ali u celini mi je nešto slabiji (4.5/5) od njega.Iako sam u takvoj klasifikaciji u manjini,jer vidim da se većini više sviđa baš on.

Preporuka - pogotovu ako volite vestern!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 10/09/2018 : 05:24:10  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Dok je 1. album dobar uvod u svijet Sterna, i funkcionira kao linearna misterija/parcijalni origin, 2. se oslanja na mješavinu tragedije i komedije kao sredstvo senzibilizacije glavnog lika, uz strukturu priče "jedna noć, mnoštvo sranja".

Ipak san dojma kako je ovo u najboljem slučaju prosječno djelo kojem se više neću vraćati, i kojeg ću, kako godine odmaknu, u potpunosti i zaboraviti.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 10/09/2018 : 16:02:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
Ni meni Stern nije ništa posebno. U trojcu sa Pogrebnikom i Čovekom koji nije voleo vatreno oružje je daleko najslabiji. Solidan prvi album, ali drugi odviše melanholičan i već poprilično ne-western, a crtački daleko i od Čoveka, a Undertakeru ni do kolena.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 10/09/2018 : 22:03:10  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Red Marquis

Ni meni Stern nije ništa posebno. U trojcu sa Pogrebnikom i Čovekom koji nije voleo vatreno oružje je daleko najslabiji. Solidan prvi album, ali drugi odviše melanholičan i već poprilično ne-western, a crtački daleko i od Čoveka, a Undertakeru ni do kolena.


eh...

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 10/09/2018 : 22:17:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by Red Marquis

Ni meni Stern nije ništa posebno. U trojcu sa Pogrebnikom i Čovekom koji nije voleo vatreno oružje je daleko najslabiji. Solidan prvi album, ali drugi odviše melanholičan i već poprilično ne-western, a crtački daleko i od Čoveka, a Undertakeru ni do kolena.


eh...


Crtački, na to sam mislio. Ralph Meyer je jebeno dobar, pardon my french.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 10/09/2018 : 22:32:01  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
ah to;dobro,to već ima smisla;iako ne mislim tako - Ralfa ubrajam u kvalitetne crtače,ali kod Pogrebnika mi deluje kao da se nije previše potrudio.Stern mi nije ništa lošije nacrtan od Andrtejkera.
Sa druge strane,Salomon je pokidao u Čoveku...

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 10/09/2018 : 22:35:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

ah to;dobro,to već ima smisla;iako ne mislim tako - Ralfa ubrajam u kvalitetne crtače,ali kod Pogrebnika mi deluje kao da se nije previše potrudio.Stern mi nije ništa lošije nacrtan od Andrtejkera.
Sa druge strane,Salomon je pokidao u Čoveku...


Salomon je odličan. Čak mislim da bi taj strip u Undertaker formatu još više zasjao.
Ali Maffre mi je nekako bled(bukvalno) ko da hoće bojama melanholiju da nam prenese, nije mi crtački legao.

Edited by - Red Marquis on 10/09/2018 22:36:09
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 10/09/2018 : 22:48:09  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Red Marquis

quote:
Originally posted by anto

ah to;dobro,to već ima smisla;iako ne mislim tako - Ralfa ubrajam u kvalitetne crtače,ali kod Pogrebnika mi deluje kao da se nije previše potrudio.Stern mi nije ništa lošije nacrtan od Andrtejkera.
Sa druge strane,Salomon je pokidao u Čoveku...


Salomon je odličan. Čak mislim da bi taj strip u Undertaker formatu još više zasjao.
Ali Maffre mi je nekako bled(bukvalno) ko da hoće bojama melanholiju da nam prenese, nije mi crtački legao.


slažem se po obe stavke - Salomon sa svojim detaljističkim crtežom je dušu dao za grande format (mada je sasvim dovoljan i ovaj kolorkin),a Mafre je mogao biti manje bledunjav.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6027 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 14/12/2018 : 12:30:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message  Reply with Quote
Autori su rekli da bi trebalo bit 4 ili 6 albuma , dakle 3 integrala.

Pogrebnici su očito "in" u modernim westernima koje fibra objavljuje (i nadam(o) se da neće stati jer ih ima još nekoliko dobrih). Priznajem da me Marko malo zbunio kad ga je usporedio sa Kenom, ali Sterna sam doživio drukčije. Prva epizoda ok, ali druga je počela dobro ali kasnije se ipak malo pretjeralo. Crtež je lijep, boje isto. Pravi BD.

Stern kao lik ima potencijala, relativno malo toga smo otkrili o njemu u ove 2 epizode tako da čekamo iduće.

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 04/06/2019 : 15:54:45  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Cosi cosi. Prva priča tragedija, sa likovima koje ne bih baš nazvao kompleksnim, prije stereotipnim (simpatični pijanac-genijalac, siroče-osvetnik, kurve mekog srca, južnjak u bijelom odijelu i naravno, usamljeni junak). Odgonetka misterija očita. Pozadina stvarnog povijesnog događaja (masakr u Lawrenceu) nedovoljno iskorištena. Druga priča dosta drugačijeg tona, maltene slapstick komedija sa karikaturalno nacrtanim likovima. Simpatičan kaos ali opet bez nekih pamtljivijih i uvjerljivijih likova. Profesija naslovnog lika u tom drugom albumu je potpuno nebitna, odnosno zaboravljena. Općenito nema puno dodirnih točaka između dva albuma, kao da je riječ o dva različita stripa.
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6562 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 06/09/2019 : 15:00:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
Dajte, ne izbjegavajte reći (vi što niste oduševljeni i slično), strip je slabašan, pravo sam razočaran ostao.

Mislim da se sad već može o sadržaju, tko nije čitao evo nek mu stoji spojleri: Prva priča je daleko bolja, zapravo jedina od ove dvije smislena ali dosta naivna, onaj uvod iz američkog građanskog rata otkriva puno toga. Odmah je bilo jasno da taj prolog nije tu bezveze, iako je, doduše, i mislio sam tako na početku, mogao poslužiti tek da pokaže da se tad Stern "slomio" zbog viđenog i da je taj trenutak djelovao kao promjena koja se dogodila u njemu, nešto što je definiralo njegov životni put i radi čega je on onakav kakav jest, a ne može se reći da nema dodirnih točaka s Kenom Parkerom. Svidio mi se kao lik, radnja nije loša iako je krivac predvidljiv, a nekako je i naivan način kako je otkriven...
Druga priča je radnjom daleko ispod, crtežom također ali ne toliko daleko, ostao sam šokiran... blago sam se izrazio. To ne zaslužuje ni komentar.
Više puta ću razmisliti o tom hoću li kupiti drugi dio. Šteta, nekako me je vukao ovaj opis radnje i nakon pola godine kad ga uzmem čitati razočaranje. Ne kupujem puno Fibri ali dosad sam uvijek "pogađao", šteta što me baš ovaj Stern iznevjerio.

loading...
Go to Top of Page

GGG
Senior Member



Slovenia
2481 Posts

Member since 08/11/2003

Posted - 09/09/2019 : 12:48:37  Show Profile Show Extended Profile  Send GGG a Private Message  Reply with Quote
Glavni problem Sterna je taj, što se radi o ne-westernu u western settingu. Na ovim prostorima smo prilično zadojeni westernom, zahvaljujuči Bonelliju, Bluberry-u, Lucky Luku i svim ostalima.., Tako,da nekako automatski očekujemo kočije, revolvere i indijance. Osim toga strip nije na prvu loptu - autori su se odlučili da priču doziraju po malo, pa ako su dovoljno dobri, nakon tih 4 ili 6 stvari če pasti na svoje mjesto.

Za ljubitelje klasičnog westerna 4/10, za ostale 7/10 sa potencialom za više
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 22/09/2019 : 23:32:44  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote


https://www.bedetheque.com/BD-Stern-Tome-3-L-Ouest-le-vrai-351619.html

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 22/09/2019 23:33:13
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 02/06/2020 : 03:51:38  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

Očito ću morati pripaziti s ishitrenim izjavama o "iznenađenju godine". Nakon čitanja previewa, već sam si u glavi stvorio sliku Sterna kao solidnog stripa na tragu brata mu po struci Pogrebnika, samo s manje akcije i više melankolije, kao neka alternativnija verzija. On to i jest, samo ne baš na način koji sam zamišljao. Već u prvom albumu, koji je jedna solidna krimi priča, vidi se sposobnost braće Maffre da stvore zanimljive, kompleksne likove, a koja pogotovo dolazi do izražaja u slijedećoj priči, gdje bolje upoznajemo naslovnog "junaka" i još čitav niz nevjerojatnih likova. Taj drugi album je nešto najzabavnije što sam pročitao u dugo vremena i najradije bih ga odmah krenuo ponovo čitati. Sve u svemu riječ je o jako dobrom stripu vještog i dopadljivog crteža, zanimljive priče i otkačenih likova. Apsolutna preporuka!

8/10





Potpisujem kolegu Shanera od reči do reči. Apsolutno se slažem. Istakao bih da je i meni bolji drugi album i da mi je Stern sveukupno bolji strip od drugog Fibrinog vesterna kog sam nedavno procitao a to je Covek koji nije voleo vatreno oruzje.
S tim sto bi moja ocena Sterna bila 8,5 ili 9, za razliku od Shanerove 8.

Radujem se i željno iščekujem naredni diptih!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 03/06/2020 : 12:07:49  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going



Potpisujem kolegu Shanera od reči do reči. Apsolutno se slažem. Istakao bih da je i meni bolji drugi album i da mi je Stern sveukupno bolji strip od drugog Fibrinog vesterna kog sam nedavno procitao a to je Covek koji nije voleo vatreno oruzje.
S tim sto bi moja ocena Sterna bila 8,5 ili 9, za razliku od Shanerove 8.

Radujem se i željno iščekujem naredni diptih!



edit:šta li ti se klanjam koji moj;sad tek skontah da je meni bolja prva priča.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 04/06/2020 00:09:05
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000