forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 KOLORKA 105 Čovjek koji nije volio vatreno oružje
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 18/03/2018 : 17:15:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote


ARIZONA 1899.

Što je moglo nagnati podlog odvjetnika Byrona Pecka iz losanđeleske komore da napusti svoje stanište i ode se pržiti u arizonsku pustinju?

I tko je taj Knut Hoggaard, impozantni Danac koji ga prati i izražava se samo nejasnim i špiljskim roktajima?

Ali izgleda da taj dvojac sumnjiva morala nije slučajno ondje. Baš kao ni Margot de Garine, mlada francusko-ruska plemkinja koja putuje sama i kao da je pretplaćena na pljačke vlakova... Kad bolje razmislite, pa to je puno novopridošlica u kraju u kojemu se gustoća populacije obično kreće oko nule!

Ne bi bilo čudno da priča završi s mirisom baruta u zraku...

Kolorka 105 • Čovjek koji nije volio vatreno oružje • 220 stranica • Kolor • 215 x 280 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Wilfrid Lupano • Crtež Paul Salomone • Prijevod Petra Matić • Lektura i redaktura Josip Sršen • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 18.3.2018. • Cijena 220 Kn

http://www.fibra.hr/katalog/izdanja/kolorka-105-covjek-koji-nije-volio-vatreno-oruzje/485/

Trouble will find me

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 18/03/2018 : 17:30:31  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Prva liga...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
14933 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 18/03/2018 : 18:04:54  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
to ide pod obavezno

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
Go to Top of Page

DzekDenijels
Senior Member



Serbia
2329 Posts

Member since 26/07/2009

Posted - 18/03/2018 : 18:20:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit DzekDenijels's Homepage  Send DzekDenijels a Private Message  Reply with Quote
Kakva naslovnica !!!

Carpe diem
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 18/03/2018 : 18:23:09  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
masthevuša!!!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

njofra32
Average Member

733 Posts

Member since 28/02/2017

Posted - 18/03/2018 : 21:06:47  Show Profile Show Extended Profile  Send njofra32 a Private Message  Reply with Quote
Poslastica
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7741 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 26/03/2018 : 19:13:43  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message  Reply with Quote
naslovnica me privukla, rekoh evo konačno nešto kvalitetno i u koloru o američkom ratu za nezavisnost... međutim šipak :), opet western tematika...

"Experience is simply the name we give our mistakes"
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 27/03/2018 : 21:27:43  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by I like girlz

naslovnica me privukla, rekoh evo konačno nešto kvalitetno i u koloru o američkom ratu za nezavisnost... međutim šipak :), opet western tematika...



Odlicno! Bas mi nedostaje kvalitetnog sofisticiranog westerna. A u poslednje vreme zahvaljujuci Makondu i Fibri konacno dobijamo dobre vesterne. Nabavljaju se svi vesterni kad se bude pri parama.
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 27/03/2018 : 22:28:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Sudeći po previewu, ovo mi baš i ne djeluje sofisticirano, no već su me dva previewa iz ove ture prevarila, tako da... Javim sutra dojmove.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 28/03/2018 : 15:41:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
Lupano je ovde sve samo ne sofisticiran. Ali barem je zabavno, donekle (s ogradom da sam pročitao prva albuma zasad).
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 28/03/2018 : 16:42:32  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Meni je bilo jako, jako zabavno.

Trouble will find me
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7741 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 29/03/2018 : 09:15:45  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message  Reply with Quote
@marko,

hoće li biti neka kolorka sa temom sa naslovnice ove kolorke? :)

"Experience is simply the name we give our mistakes"
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 29/03/2018 : 09:18:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
O američkom ratu za nezavisnost? Sumnjam.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 29/03/2018 : 19:56:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Imao sam ovaj strip na piku još otkako ga je izivko preporučio pred sad već dve i pol godine, no cijelo vrijeme me mučio neki osjećaj da će to biti lijepo upakirana (čitaj: nacrtana) šuplja priča. Sad kad sam ga pročitao mogu reći da sam bio u krivu, priča je znalački posložena i dotiče se vrlo zanimljivih pitanja, no ipak nisam u potpunosti zadovoljan. Prije nego što krenem s onim što mi se ne sviđa, spomenuo bih izuzetno dopadljiv crtež. Nije tu u pitanju neka velika virtuoznost niti osebujan stil, no Salomone (kojem je ovo koliko vidim prvi i za sada jedini strip) očito zna što radi i njegov ispeglan i komičan crtež skupa s efektnim kolorom čini ovo djelo vizualno atraktivnim. No tu je i priča. Iako Lupano tu upliće mnoge zanimljive teme, nositelji ovog djela su likovi, i tu dolazimo do problema. Pažnja, u nastavku mogući spojleri! Tri glavna lika (Margot, Byron i Knut) i njihovi postupci su mi toliko glupi i/ili odvratni da bih bio najsretniji da na kraju svo troje završe mrtvi, što se naravno ne desi ali zato pogine nedužan obiteljski čovjek. Jasno mi je da je i to život i nije ništa neobično da se gnjide izvuku a nedužni nastradaju, no ovdje mi je to bilo stvarno nepotrebno i loše izvedeno. Stvari se malo popravljaju u trećem albumu pridavanjem veće pažnje nekim sporednim likovima, kao i uvođenjem novih, prvenstveno male Lucille i One koja trči. No tu Lupano istovremeno pokušava dati Margot humaniju crtu kroz odnos s Lucille, što se meni čini neoprostivo. Na kraju mi je odbojnost prema nekim likovima i događajima praktički nadjačala pozitivne strane (crtež i povremene humoristične momente), iako nikako nije u pitanju loš strip. Dapače, siguran sam da će se mnogima svidjeti više nego meni.

6/10


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 29/03/2018 : 19:57:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Meni je bilo jako, jako zabavno.



Meni je bio zabavniji, a i općenito bolji, Stern.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Zula
Average Member

669 Posts

Member since 07/10/2015

Posted - 01/04/2018 : 18:26:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Zula a Private Message  Reply with Quote
Čovjek... je zanimljiv, kao i strip.

U Western okruženje Lupano je smjestio priču o oružju i novcu, narodima i kulturi, pravu i zakonima, i nesavršenim likovima i njihovim sudbinama. Likovi su mi zanimljivi zbog svojih ideja i ciljeva te promjena istih, što je životnije od nepromjenjivosti (kojoj ponekad težimo jer daje osjećaj sigurnosti).
Držati balans spomenutih sadržaja stripa nije uvijek lako pa su pod kraj ideje, iako dobre, izrečene malo previše eksplicitno (kao da gledam dokumentarac M.Moorea).
Strip je prožet duhovitošću koja je dobro ljepilo za ozbiljne teme, te s mnogim zanimljivim detaljima (npr. skidanje lisica s ruku!) te crtežom koji je primjeren ovom stripu.

Zabavno i poučno - 8/10

p.s. Mislim da poginuli obiteljski čovjek nije nedužan, gledajući malo šire, tj. onoliko široko koliko je to Lupano htio.

p.p.s. Stern, drugi Western iz Fibrine ranoproljetne ture, mi je dobar strip. Bolji mi je prvi dio gdje se Sternova mršava i crna prilika ističe na blijedoj pozadini, uz dozu neke tajanstvenosti.
No, Čovjek... je bolji!
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 02/04/2018 : 15:59:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zula


Likovi su mi zanimljivi zbog svojih ideja i ciljeva te promjena istih, što je životnije od nepromjenjivosti (kojoj ponekad težimo jer daje osjećaj sigurnosti).



Slažem se, no te promjene mi se ovdje čine neuvjerljive. Pogotovo u Margotinom slučaju.

quote:
Originally posted by Zula


p.s. Mislim da poginuli obiteljski čovjek nije nedužan, gledajući malo šire, tj. onoliko široko koliko je to Lupano htio.



Istina, mislio sam više na to da je nastradao zbog tuđe krivice, a krivci su se izvukli.

quote:
Originally posted by Zula


p.p.s. Stern, drugi Western iz Fibrine ranoproljetne ture, mi je dobar strip. Bolji mi je prvi dio gdje se Sternova mršava i crna prilika ističe na blijedoj pozadini, uz dozu neke tajanstvenosti.
No, Čovjek... je bolji!



Bogohuljenje!


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 06/04/2018 : 19:53:16  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Baš mi je zabavan bija integral čovjeka kao i stern drugi album.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 10/04/2018 : 10:45:34  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
ovog sam nabavio igrom slucaja, dva minuta pre kupovine razgledao sam sta i kako, cim da prekretim vreme koje nemam (i slicno). i kako to zna da bude, ta slucajna kupovina mi ispade bolje nego li da kad je planirana
dobar strip, prvi deo izuzetno zabavna avantura. kasnije imamo upliv, tj. integrisanu kritiku danasnjeg i ondasnjeg drustva, to je nesto sto lupano i inace radi u svojim stripovima. strip je vezujuceg karaktera, cita se dok se ne procita. nije da bas svaki detalj u strip stima, al sveukupno mi je bas bas dobro
vremenom mi se svideo ovaj lupano, nesto mi je bio mrzak u furunama i djacima. valja to opet overiti

Edited by - kasper on 10/04/2018 10:48:52
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 10/04/2018 : 18:52:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

ovog sam nabavio igrom slucaja, dva minuta pre kupovine razgledao sam sta i kako, cim da prekretim vreme koje nemam (i slicno). i kako to zna da bude, ta slucajna kupovina mi ispade bolje nego li da kad je planirana
dobar strip, prvi deo izuzetno zabavna avantura. kasnije imamo upliv, tj. integrisanu kritiku danasnjeg i ondasnjeg drustva, to je nesto sto lupano i inace radi u svojim stripovima. strip je vezujuceg karaktera, cita se dok se ne procita. nije da bas svaki detalj u strip stima, al sveukupno mi je bas bas dobro
vremenom mi se svideo ovaj lupano, nesto mi je bio mrzak u furunama i djacima. valja to opet overiti


Ma samo kad si se ti nama vratio
Nikako da krenem sa citanjem ovog stripa
Go to Top of Page

ivke80
New Member



198 Posts

Member since 24/06/2017

Posted - 01/05/2018 : 22:11:06  Show Profile Show Extended Profile  Send ivke80 a Private Message  Reply with Quote
Baš dobar strip. Crtež odličan, Salomone zna sta radi, kvalitetno odrađen posao, kolor isto fin. Priča zanimljiva, zabavna, lako se čita. Preporuka.
Go to Top of Page

ivi skoj
Senior Member



Croatia
2112 Posts

Member since 07/12/2015

Posted - 11/06/2018 : 22:33:44  Show Profile Show Extended Profile  Send ivi skoj a Private Message  Reply with Quote
Dobar je oružjomrzac.
Super nacrtano i još u tehnikoloru.
Gdje ćeš više od toga.
Odlična fora sa malom da pričuva pisma, kao i puno drugih, ali da ne prepričavam da ne kvarim užitak budućim naraštajima.
Nedužan obiteljski čovjek, nije toliko nedužan jer sam njegov posao i ekipa za koju radi nije baš oličenje nečeg najmoralnijeg iako je možda poruka usmjerena prema današnjim dogadjanjima u svezi glede klinaca, oružja i njihovih pohoda po školama.
Ako je oružje dostupno svima, a ne samo njima, imaju to što imaju od tog zakona.
Ima tu još svega i svačega, ali nismo tu da raspravljamo o stripovima, nego da ih čitamo.
Preporuka.

samo još vjeverice, Pola i Slatea cekam
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 25/08/2018 : 15:53:22  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Losanđeleski advokat Bajron i korpulentni Danac Knut u užarenoj pustinji Arizone su na tragu dokumenata koji su u trenutnom vlasništvu bande Manolo Kruza;dokumenata koji mogu da naprave rusvaj u američkom zakonodavstvu po pitanju nošenja vatrenog oružja,pa samim tim imaju neprocenjivu vrednost.
Na istom tom tragu je i prelepa Margot,Bajronova žena i Knutova ljubavnica,koja je nedavno pokušala da ih ubije.
U igru se uključuje još živopisnih i neobičnih likova,a lov na dragocene papire će se odvijati od bespuća divljeg zapada do gradske vreve Vašingtona;uz neočekivane obrate i još neočekivanija savezništva.
Lud i prezabavan nesvakidašnji vestern sa priličnom dozom humora.Preporuka!!
5/5

edit:gde ovo zaboravih - crtač,Pol Solomon je nekakav umetnik i vajar (koliko sam skontao iz biografije na francuskom),i ovo mu je jedini strip koji je uradio;ali stvarno ga je otkinuo.Voleo bih da čujem sve ove (teller i banda) koji kukaju na crtež u fibrinim stripovima kako se njima sviđa,i da li imaju neke zamerke - i da li je ovo blizu kvaliteta čika Ferija.
Takođe,i boje su strava - pogotovu one u prvom albumu,delo stanovitog Lorenca Pierija - jesu malo više "digitala" ali vrhunski je ispalo.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 28/08/2018 17:39:20
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6562 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 25/08/2018 : 16:08:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
Hoće li imati nastavak kao Stern?

loading...
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 25/08/2018 : 16:43:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Koliko ja znam, ne, to je kraj priče.

Trouble will find me
Go to Top of Page

ivi skoj
Senior Member



Croatia
2112 Posts

Member since 07/12/2015

Posted - 26/08/2018 : 10:43:43  Show Profile Show Extended Profile  Send ivi skoj a Private Message  Reply with Quote
Šteta, baš je zabavna ekipa.

samo još vjeverice, Pola i Slatea cekam
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.39 seconds. Snitz Forums 2000