forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 KOLORKA 105 Čovjek koji nije volio vatreno oružje
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 28/08/2018 : 17:40:58  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivi skoj

Šteta, baš je zabavna ekipa.



za mene je to samo plus (i zato mi je Lupano još draži kao autor) - odradiš neku priču (strip) i cepaš dalje - a ne ovi što vide da im se neki serijal lepo prodaje,pa umesto planiranih pet priča idu na 25;a tamo već negde na desetoj se razvodni i priča i crtež.

nego,kad već pominjem Frederika L.,sećam se kako smo kukali za njegovim stripovima pre sam par godina,a evo danas imamo na srpskohrvatskom već 6 stvari;što jednopuca,što kraćih serijala - Stare furune/prdonje,Okean ljubavi,Mujman iz Hartlpola,Ćao đaci i Čovek koji nije,Valerijan spinof epizoda (Šingulc inc.)..
Osim Đaka,gde sam očekivao ipak malo bolju priču,i Valerijana koji je "samo" vrlo dobar, sve ostalo odlični naslovi.

uz želju da vidimo i ovo:
https://www.bedetheque.com/serie-9998-BD-Alim-le-tanneur.html
https://www.bedetheque.com/serie-32886-BD-Azimut-Lupano-Andreae.html (kad se završi)

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 28/08/2018 17:47:58
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 28/08/2018 : 17:52:46  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

Imao sam ovaj strip na piku još otkako ga je izivko preporučio pred sad već dve i pol godine, no cijelo vrijeme me mučio neki osjećaj da će to biti lijepo upakirana (čitaj: nacrtana) šuplja priča. Sad kad sam ga pročitao mogu reći da sam bio u krivu, priča je znalački posložena i dotiče se vrlo zanimljivih pitanja, no ipak nisam u potpunosti zadovoljan. Prije nego što krenem s onim što mi se ne sviđa, spomenuo bih izuzetno dopadljiv crtež. Nije tu u pitanju neka velika virtuoznost niti osebujan stil, no Salomone (kojem je ovo koliko vidim prvi i za sada jedini strip) očito zna što radi i njegov ispeglan i komičan crtež skupa s efektnim kolorom čini ovo djelo vizualno atraktivnim. No tu je i priča. Iako Lupano tu upliće mnoge zanimljive teme, nositelji ovog djela su likovi, i tu dolazimo do problema. Pažnja, u nastavku mogući spojleri! Tri glavna lika (Margot, Byron i Knut) i njihovi postupci su mi toliko glupi i/ili odvratni da bih bio najsretniji da na kraju svo troje završe mrtvi, što se naravno ne desi ali zato pogine nedužan obiteljski čovjek. Jasno mi je da je i to život i nije ništa neobično da se gnjide izvuku a nedužni nastradaju, no ovdje mi je to bilo stvarno nepotrebno i loše izvedeno. Stvari se malo popravljaju u trećem albumu pridavanjem veće pažnje nekim sporednim likovima, kao i uvođenjem novih, prvenstveno male Lucille i One koja trči. No tu Lupano istovremeno pokušava dati Margot humaniju crtu kroz odnos s Lucille, što se meni čini neoprostivo. Na kraju mi je odbojnost prema nekim likovima i događajima praktički nadjačala pozitivne strane (crtež i povremene humoristične momente), iako nikako nije u pitanju loš strip. Dapače, siguran sam da će se mnogima svidjeti više nego meni.

6/10




quote:
Originally posted by Shaner


Meni je bio zabavniji, a i općenito bolji, Stern.


ne mislim da su postupci glavnih junaka glupi već tebi jednostavno ne leže ovakve priče - i ja se nerviram (kao i svi normalno) na propuste u scenarijima,glupim,trivijalnim rešenjima i tome slično,ali ovde sve lepo funkcioniše - strip je zabavan i veoma zanimljiv;nikakvih rupa nema,samo bi se ti morao više opustiti u ovakvim stripovima.

a slažem se za Sterna - meni je najbolji prvi Stern,pa Čovek...,pa drugi album Sterna.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 28/08/2018 : 21:07:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Da budem iskren više se ne sjećam postupaka likova niti što mi je kod njih toliko smetalo, što dovoljno govori koliko mi je upečatljiv strip bio. Inače, ja u čitanje svakog stripa krećem opušten, samo me neki s vremenom naživciraju dok u nekima uživam. Mislim da ovdje nije bio problem u opuštenosti već spomenutoj odbojnosti prema likovima. Recimo u Starim prdonjama istog autora, stripu za koji bih rekao da je na istoj kvalitativnoj razini, sam neizmjerno više uživao.

Kad smo kod Lupana, ja bih volio vidjeti ovo:
https://www.bedetheque.com/serie-25470-BD-Assassin-qu-elle-merite.html


http://onlineimpressions.blogspot.com/

Edited by - Shaner on 28/08/2018 21:10:30
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11584 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 28/08/2018 : 21:24:04  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by ivi skoj

Šteta, baš je zabavna ekipa.



za mene je to samo plus (i zato mi je Lupano još draži kao autor) - odradiš neku priču (strip) i cepaš dalje - a ne ovi što vide da im se neki serijal lepo prodaje,pa umesto planiranih pet priča idu na 25;a tamo već negde na desetoj se razvodni i priča i crtež.

nego,kad već pominjem Frederika L.,sećam se kako smo kukali za njegovim stripovima pre sam par godina,a evo danas imamo na srpskohrvatskom već 6 stvari;što jednopuca,što kraćih serijala - Stare furune/prdonje,Okean ljubavi,Mujman iz Hartlpola,Ćao đaci i Čovek koji nije,Valerijan spinof epizoda (Šingulc inc.)..
Osim Đaka,gde sam očekivao ipak malo bolju priču,i Valerijana koji je "samo" vrlo dobar, sve ostalo odlični naslovi.

uz želju da vidimo i ovo:
https://www.bedetheque.com/serie-9998-BD-Alim-le-tanneur.html
https://www.bedetheque.com/serie-32886-BD-Azimut-Lupano-Andreae.html (kad se završi)



Nemaš za čime žaliti, vjeruj mi. Alim slab, Azimut neznatno bolji. Čitao oba

Have mercy
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 28/08/2018 : 21:45:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by izivko

quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by ivi skoj

Šteta, baš je zabavna ekipa.



za mene je to samo plus (i zato mi je Lupano još draži kao autor) - odradiš neku priču (strip) i cepaš dalje - a ne ovi što vide da im se neki serijal lepo prodaje,pa umesto planiranih pet priča idu na 25;a tamo već negde na desetoj se razvodni i priča i crtež.

nego,kad već pominjem Frederika L.,sećam se kako smo kukali za njegovim stripovima pre sam par godina,a evo danas imamo na srpskohrvatskom već 6 stvari;što jednopuca,što kraćih serijala - Stare furune/prdonje,Okean ljubavi,Mujman iz Hartlpola,Ćao đaci i Čovek koji nije,Valerijan spinof epizoda (Šingulc inc.)..
Osim Đaka,gde sam očekivao ipak malo bolju priču,i Valerijana koji je "samo" vrlo dobar, sve ostalo odlični naslovi.

uz želju da vidimo i ovo:
https://www.bedetheque.com/serie-9998-BD-Alim-le-tanneur.html
https://www.bedetheque.com/serie-32886-BD-Azimut-Lupano-Andreae.html (kad se završi)



Nemaš za čime žaliti, vjeruj mi. Alim slab, Azimut neznatno bolji. Čitao oba


Meni Alim Taner baš loš, najgori Lupano. Ako je Azimut neznatno bolji, neću ni probati.
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 28/08/2018 : 22:23:22  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
obicni se ne slazem ni sa izivkom ni sa marquisom, stoga bih da ponovim antovo pitanje
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11584 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 28/08/2018 : 22:29:47  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Fibra ti 100 % neće objaviti Alima. Markos je to već rekao ako se dobro sjećam.

Have mercy
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 28/08/2018 : 22:32:26  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by izivko

Fibra ti 100 % neće objaviti Alima. Markos je to već rekao ako se dobro sjećam.



pa nije rekao da ce objaviti ni aamu pa eto je. pustimo da vreme kaze svoje
anto, aj pitah i za garulfa, meni dosadilo
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11584 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 28/08/2018 : 22:35:32  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Objavit će Aamu. pa to je još gore.
Tko izdrži 2 albuma, plaćam piće.

Have mercy
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 28/08/2018 : 22:38:16  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
, jes da se ne slazemo, al ovde ti verujem
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 28/08/2018 : 22:46:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Aama je super!
Asasin mi je zanimljiv, ali nije preveden, a trenutno mi se ne da mučiti s francuskim. Ako se u međuvremenu ne prevede, iduću ću ga godinu pokušati pročitati na francuskom. Alima sam krenuo čitati i odustao na pola drugog albuma. Probat cu još jednom kad budem bolje volje. Azimut čeka na red da ga pročitam, Garulfo isto.

Trouble will find me
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 28/08/2018 : 22:51:54  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
nada zivi
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11584 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 28/08/2018 : 22:55:02  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Aama je super!
Asasin mi je zanimljiv, ali nije preveden, a trenutno mi se ne da mučiti s francuskim. Ako se u međuvremenu ne prevede, iduću ću ga godinu pokušati pročitati na francuskom. Alima sam krenuo čitati i odustao na pola drugog albuma. Probat cu još jednom kad budem bolje volje. Azimut čeka na red da ga pročitam, Garulfo isto.


Ne moraš se patit s Alimom. Na kojeg Asasina misliš?

Have mercy
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 28/08/2018 : 23:00:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
https://www.bedetheque.com/serie-25470-BD-Assassin-qu-elle-merite.html

Trouble will find me
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11584 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 28/08/2018 : 23:04:41  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Nisam znao za ovo. Nisu ni Nijemci objavili, ako se ne varam.

Have mercy
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 31/08/2018 : 01:52:58  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by izivko

Objavit će Aamu. pa to je još gore.
Tko izdrži 2 albuma, plaćam piće.


aama loša?? hmmmmm....
ja pročitao prva dva u Stripoteci i ubitačno su mi dobra - treći neću,čekam Fibrin integral.


Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

vknez
Average Member



Croatia
593 Posts

Member since 02/09/2009

Posted - 12/09/2018 : 14:08:49  Show Profile Show Extended Profile  Send vknez a Private Message  Reply with Quote
Crtež - 5
scenarij - 3/4

Moje aukcije:
https://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=vknez
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6027 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 14/12/2018 : 10:34:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message  Reply with Quote
Zabavan strip, posebno prva 3 albuma koja se čitaju u dahu. Simpatični obrti, humor, dopadljiv crtež i fine boje. Jedino zadnji album malčice šteka ali generalno sasvim ok.

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

njofra32
Average Member

733 Posts

Member since 28/02/2017

Posted - 14/12/2018 : 11:26:20  Show Profile Show Extended Profile  Send njofra32 a Private Message  Reply with Quote
Odličan strip. Crtež vrhunski.
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 25/09/2019 : 09:09:12  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
U usporedbi sa drugim stripom istog scenarista, Stare prdonje, Čovjek je dosta slabiji. Ideje su slabije razrađene, nedorečene, tako da na kraju pomalo ostaje dojam da je pisac zaboravio što je sve htio reći, likovi su manje životni, više karikaturalni i nema identifikacije sa njima. Ako su Prdonje petica, Čovjek je u najboljem slučaju trojka.
Go to Top of Page

Zula
Average Member

669 Posts

Member since 07/10/2015

Posted - 25/09/2019 : 09:40:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Zula a Private Message  Reply with Quote
Ako se u Starim prdonjama lako identificiraš s likovima... 😉
Oprosti, bilo je jače od mene.
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 25/09/2019 : 09:49:25  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Vidim svoju budućnost :)

Šalu na stranu, nije samo to. U prodnjama se osjeti i trenutni zeitgeist i lako se identificirati sa tim kako se likovi koji se sjećaju i drugih doba snalaze u njemu. Premda sam ja par generacija iza tih likova, ipak imam dovoljno godina da se i ja sjećam nekog drugog doba.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 25/09/2019 : 13:39:35  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

U usporedbi sa drugim stripom istog scenarista, Stare prdonje, Čovjek je dosta slabiji. Ideje su slabije razrađene, nedorečene, tako da na kraju pomalo ostaje dojam da je pisac zaboravio što je sve htio reći, likovi su manje životni, više karikaturalni i nema identifikacije sa njima. Ako su Prdonje petica, Čovjek je u najboljem slučaju trojka.


vuki,počeo si da malo kenjaš

ajde za UW1,to mogu da razumem da se nekom nije svidelo - ali Čovek... je nešto što,svako ko ima ukusa,a ti ga svakako imaš,mora da zgotivi.
Jedino ako kaubojci i zgodne cice nisu tvoj fah.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 25/09/2019 : 13:46:21  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Nakon Prdonja sam imao velika očekivanja. U usporedbi sa recentnim vesternima: znatno slabije i od Maršala Bassa i od drugog Pogrebnika, malo bolje od Sterna. Ali izbjegavam te paušalne ocjene slabije-moćnije, bolje-lošije i slično, radije napišem što mi se je/nije svidjelo i zašto.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 25/09/2019 : 17:08:42  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
slabije od Pogrebnika??
ko je hakovao vukozecov nalog???

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000