forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 21. CRŠ - Zagreb Comic Con - Zagor
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 11

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 13/05/2018 : 11:02:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by frano

Ja se sjećam svojih prvih dolazaka na Crtani Romani Šou. KIC, Studentski centar, preveliki prostor, preprodavači, crtači, puno domaćih autora, poneka strana zvijezda. Zagor.
Ono, klasična sekta.


18 godina poslije, HDLU,sparan prostor, preprodavači, crtači, domaći autori, puno stranih zvijezda. Zagor.

Neđe u hodu, CRŠ postade Zagreb Comic Con,
a sekta ostade sekta.




"Šuma je uvijek malo dalje od mjesta na kojem se mi nalazimo.

Dubina i površina.

Nevidljivost, biti zastrt, nije tek negativno obilježje, već pozitivno svojstvo koje, kad prijeđe na neku stvar, istu transformira, od nje učini novu stvar.

Neki ljudi odbijaju priznati dubinu nečega jer zahtijevaju da se duboko manifestira kao ono površinsko.

Tko nas želi naučiti nekoj istini neka nam je ne kaže: neka naprosto aludira na nju kratkom kretnjom, kretnjom koja će u zraku pokrenuti idejni pravac, a mi ćemo, klizeći njime, sami stići u podnožje nove istine."

..............................

Moja prva iskustva sa strip scenom počinju prije 17 godina: većinom Bonelli, neki kupuju stare Zagore po suludim cijenama, neki traže nekakve stripove za koje nisam nikada čuo. Vidim da postoje neki ljudi koji zapravo pišu i/ili crtaju stripove, koji su kao poznati... i koji sudjeluju tu, na forumu, sa običnim smrtnicima.
Zatim vidim da ti isti ljudi nešto zanovijetaju, da su zbog nečega ljuti, da cendraju... da im nešto smeta. Da pišu neke potcjenjivačke komentare o Zagoru, nekako su cinični, zajedljivi, zbog nečega su nesretni, nešto im pričinja bol... ili barem utječe na to da izlaze u javnost sa sitnim, otrovnim postovima.

17 godina kasnije: neki kupuju obojane Zagore (koje već imaju, realno, iste te priče imaju, čitali su, po svemu sudeći iste te priče imaju u više različitih izdanja) po suludim cijenama. U međuvremenu, isti ti ili neki drugi, kupuju obojane i crno-bijele tvrdokoričene stripove koje pišu čudni ljudi čudnih imena o čudnim stvarima i o najbanalnijim, budalastim stvarima malih pobjeda i malih poraza, također po suludim cijenama.
Dosta od onih prvih, dokle sežu moja iskustva, prešaltalo se u "prave stripaše", nisu više obični smrtnici: jedni pišu i/ili crtaju stripove, drugi izdaju i prodaju stripove.
I dalje su neki, pogotovo ti koji su kakti "pravi stripaši" zbog nečega ljuti, nešto im smeta, i dalje pišu male, sitne, otrovne postove o Zagoru. Cendraju.

..........................

Da sam ja netko tko je nesretan, ogorčen, da smatram da mi je nanesena nepravda zbog nečega, da se 17 godina nisam maknuo iz mjesta, razmislio bih o tome kako stoje stvari. Vratio bih se na prvi dio ovoga posta koji počinje sa: "Šuma je uvijek malo dalje od mjesta na kojem se mi nalazimo."
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
5487 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 13/05/2018 : 11:34:07  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Potpisujem. U tih 17, 18 god samo mikrobi mutiraju ... u mikrobe :)
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 13/05/2018 : 12:37:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
Frano,
dobro je da prihvaćaš da si ishitreno napisao nešto što ne odgovara istini. Stvari nisu onakve kakvima se čine, a ako nas zanima zašto se nešto događa, onda osim površine treba gledati i ostalo. Kome se da time baviti, naime, time da je Zagor i dalje najpopularniji, neka se bavi. Ali pristup, ako već ne može ili neće biti takav da dokuči u čemu je stvar, neka bude barem originalan. Neka osvijetli predmet s druge strane, pa barem tako dade prilog dokučivanju.
Recimo, meni bi bila zanimljiva rasprava koja bi osvijetlila vezu: Zagor - ogorčenje hrvatskih autora, kritičara... - neuspjeh hrvatskih autora, kritičara kod publike.
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

3997 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 13/05/2018 : 12:56:26  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
Ovaj Piccinellijev plakat ko poziv na hodočašće :) Sve crkva do crkve :) kao da je 50 godina zagora u vatikanu :)
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 13/05/2018 : 13:43:03  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Gospodin Radilovic, isti kao nekad, vitalan usprkos godinama, cini se na slici. Drago mi je. Steta sto ne crta vise. Zivuca legenda.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

ninel
Senior Member



Serbia
1576 Posts

Member since 16/11/2004

Posted - 13/05/2018 : 14:51:04  Show Profile Show Extended Profile  Send ninel a Private Message  Reply with Quote
O festivalu na RTV Slovenija:
http://www.rtvslo.si/kultura/knjige/hrvaska-praznuje-50-let-druzenja-z-zagorjem/454685

http://www.youtube.com/watch?v=SSRVtlTwFs8&feature=related
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 13/05/2018 : 15:01:11  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spiderman


Tribine Burattinija te Piccinellija je pratilo nekih 15 ljudi... Toliko o tome koliko su ljubitelji Zagora htjeli čuti o Zagoru, Bonelliju.

Kod razgovora sa Matthieu Bonhomme, bilo je nešto više ljudi a na predavanju i crtanju uživo majstora Stana Sakaia bilo je daleko najviše ljudi.


znači,ljudi se malo kultivisali u Hrvatskoj.

mada,od zagorovaca ne možeš ni da očekuješ da ih zanimaju predavanja,tribine i slično.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8358 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 13/05/2018 : 15:36:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
5487 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 13/05/2018 : 17:59:04  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Stinky, jedno je sigurno. Zagor je zadnja linija obrane od amera i francuza. Zagor forever!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 13/05/2018 : 17:59:57  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by Spiderman


Tribine Burattinija te Piccinellija je pratilo nekih 15 ljudi... Toliko o tome koliko su ljubitelji Zagora htjeli čuti o Zagoru, Bonelliju.

Kod razgovora sa Matthieu Bonhomme, bilo je nešto više ljudi a na predavanju i crtanju uživo majstora Stana Sakaia bilo je daleko najviše ljudi.


znači,ljudi se malo kultivisali u Hrvatskoj.

mada,od zagorovaca ne možeš ni da očekuješ da ih zanimaju predavanja,tribine i slično.


😁

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 13/05/2018 : 18:24:37  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Ja mislin da su Zagorovi autori toliko često po domaćim festivalima da ljudi više nemaju ništa novog ni čut. A neki Morena vide češće nego neke svoje prijatelje, koliko je često ode. :P

Sićan se na Mostripu, jedan momak upita Bureta jel misle radit neku priču sa ostarjelim Zagorom, sad kad već imaju ovaj novi, testni format Maxija, i kaže Bure "vidiš, mogli bi, nije nam to ni palo na pamet".

Ono, jbt, urednik si Zagora, i nije ti palo na pamet nešto šta je palo do i jednom fanu stripa? E jebo sve.

And like that... he's gone.

Edited by - vice on 13/05/2018 18:26:16
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4696 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 13/05/2018 : 18:37:43  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message  Reply with Quote
Baš sam ga i ja nešto slično mislio pitati, ali nisam stigao zbog njegov kilometarskih
monologa:D

Pa sam ga pitao je li on kao urednik serijala ima ikakvog utjecaja na odlazak najboljih crtač sa serijala u texov staff, može li se to kako spriječiti, kakav je utjecaj na prodaju itd.
Veli Bure da je on tu nemoćan jer svi crtači vide texa kao ogroman iskorak u karijeri, ali da njihov odlazak ne utječe nimalo na prodaju te da je zagor trenutno treći najprodavaniji bonelli sa 30 000 primjeraka mjesečno, što bi onda značilo da je julija pala ispod 30 tisuća. E da, usput je spomenuo da ne moram brinuti za Vernija, on ne ide nikamo xD

Go kneel and weep
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4696 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 13/05/2018 : 18:40:47  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message  Reply with Quote
Također, iznenadilo me je da je upravo Bure lobirao za Piccinellija na naslovnicama.

Go kneel and weep
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 13/05/2018 : 18:48:03  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
A di bi to moga Verni otic da hoce?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 13/05/2018 : 18:55:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Crtat C naslovnice za ZS?



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4696 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 13/05/2018 : 21:15:33  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

A di bi to moga Verni otic da hoce?

pa zato i je smiješno :D

Go kneel and weep
Go to Top of Page

Spiderman
Senior Member



Croatia
2732 Posts

Member since 06/11/2001

Posted - 14/05/2018 : 07:37:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit Spiderman's Homepage  Send Spiderman a Private Message  Reply with Quote
Šteta... Black Widow je najbolji kostim pa onda tek Spidermanov... Princeza Mononoke je van konkurencije :)


Moj strip
Moje aukcije

Edited by - Spiderman on 14/05/2018 09:21:31
Go to Top of Page

nenno
Advanced Member



Croatia
3052 Posts

Member since 15/08/2003

Posted - 14/05/2018 : 08:54:54  Show Profile Show Extended Profile  Send nenno a Private Message  Reply with Quote
Bio jučer.... odličan i zanimljiv interwiew sa Altunom. Taman počeo kostimirani dio, ali morao sam brzo otiči, ali onih nekoliko maski koje sam vidio za svaku pohvalu (Mononoke, Spiderman, Black Widow, onaj mali Bouble Face.....). Slažem se što se tiće Bonellijevaca, pogotovo Zagorovaca, teško može Burattini svake godine biti nešto ekskluzivno zanimljiv..... Zato mislim da su Sakai i Altuna (naravno uz Julesa) pun pogodak..... Osobno milim da bi Texov staff bio pun pogodak (Boselli, Villa....)

„And I know what I want….When the timing is right…Then I'll take what is mine…I am the clansman“
"...gdje god da te život nosi, uvijek moraš znati 'ko si..."
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 14/05/2018 : 13:37:51  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Zanima me, da li je g. Radilovic kome nacrtao kakvu sliku, ili je samo potpisivao?

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Spiderman
Senior Member



Croatia
2732 Posts

Member since 06/11/2001

Posted - 14/05/2018 : 14:05:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit Spiderman's Homepage  Send Spiderman a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Zanima me, da li je g. Radilovic kome nacrtao kakvu sliku, ili je samo potpisivao?



Ne vjerujem da je crtao. Ipak ima godina.


Moj strip
Moje aukcije
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 14/05/2018 : 14:16:58  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spiderman

quote:
Originally posted by ivanl

Zanima me, da li je g. Radilovic kome nacrtao kakvu sliku, ili je samo potpisivao?



Ne vjerujem da je crtao. Ipak ima godina.


Znam, za pretpostaviti je ...
Zanimalo me je, da li je mozda, nekome nesto napravio, da pokaze ako jest...
Ali slabo je vjerovatno...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Spiderman
Senior Member



Croatia
2732 Posts

Member since 06/11/2001

Posted - 14/05/2018 : 14:50:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit Spiderman's Homepage  Send Spiderman a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by Spiderman

quote:
Originally posted by ivanl

Zanima me, da li je g. Radilovic kome nacrtao kakvu sliku, ili je samo potpisivao?



Ne vjerujem da je crtao. Ipak ima godina.


Znam, za pretpostaviti je ...
Zanimalo me je, da li je mozda, nekome nesto napravio, da pokaze ako jest...
Ali slabo je vjerovatno...



Uspio sam ali ne na CRŠ-u


Moj strip
Moje aukcije
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 14/05/2018 : 15:57:58  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Mozes li pokazati?
Ja kad bi sjeo ispred sjor Radilovica, bilo bi mi ko da sjedim ispred Eisnera ili Fostera. Bogami, zivuca legenda.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6361 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 14/05/2018 : 16:15:53  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto
mada,od zagorovaca ne možeš ni da očekuješ da ih zanimaju predavanja,tribine i slično.



Već što znaju čitati, mnogo je...
Go to Top of Page

Humbert Coe
Average Member

Croatia
590 Posts

Member since 17/02/2005

Posted - 14/05/2018 : 17:21:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Humbert Coe a Private Message  Reply with Quote
Moglo se sresti mnoge poznate face, a posebno bih izdvojio izuzetno raritetni autogram ovog velikana za ekstremno limitirani broj posjetitelja (u kratkom videu) :



https://drive.google.com/file/d/1NZQpFmrfPei-tulZHNnofUjYST3IZfkg/view?usp=drivesdk

(Ako bude javljeno da se ne može reproducirati, valja ili otvoriti u novom prozoru ili skinuti.)


Humbert Coe

Edited by - Humbert Coe on 14/05/2018 17:30:40
Go to Top of Page
Page: of 11 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000