forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: KOLORKA SP 18 - Ponos vragova
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 19/04/2018 : 19:59:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote


Darko Macan i Edvin Biuković ispričali su fascinantnu priču o Agram klanu, ratu i ljubavi, ponosu i prkosu, ali i nezamislivoj okrutnosti koja bi nam možda izgledala nevjerojatno da se nedavno nije događala upravo na ovim prostorima. Iako je u stripu riječ o dalekoj budućnosti, intervencija Grendel-kana, koji je poslao svoju vojsku da smiri zaraćene i pobunjene klanove, doima nam se poznato.

Za svoj briljantan crtež Edvin Biuković nagrađen je 1995. u San Diegu Manningovom nagradom, kao svjetski crtač koji najviše obećava. Bio je to početak jedne blistave karijere koju je, nažalost, prekinula preuranjena smrt. U znak sjećanja na Eddyja i njegov neizmjerni talent, predstavljamo vam Ponos vragova u ultimativnom, divot izdanju oplemenjenom prekrasnim bojama Matta Hollingswortha.

Kolorka Specijal 18 • Ponos vragova • 196 stranica • Kolor • 212 x 320 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Darko Macan • Crtež Edvin Biuković • Prijevod Robert Solanović i Tihomir Tikulin • Lektura i redaktura Josip Sršen • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 20.4.2018. • Cijena 150 Kn

http://www.fibra.hr/katalog/izdanja/kolorka-specijal-18-ponos-vragova/486/

Trouble will find me

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 19/04/2018 : 20:08:10  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Napokon dostojanstveno izdanje ovog nevjerovatnog stripa, genijalnog crtaca! (iako sam se i Nacionalovom izdanju prije "100 godina" radovao kao malo dijete). Bravo!

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 20/04/2018 : 15:14:37  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
1000 komada?
ko je reka da hrvati ne kupuju stripove?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2614 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 20/04/2018 : 16:32:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Napokon dostojanstveno izdanje ovog nevjerovatnog stripa, genijalnog crtaca! (iako sam se i Nacionalovom izdanju prije "100 godina" radovao kao malo dijete). Bravo!



Iako mi je ovo izdanje automatski skočilo na prvo mjesto na listi za kupnju, Fibrino crno bijelo izdanje i dalje smatram najboljim.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 20/04/2018 : 17:38:29  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Crno-bijelo izdanje je odlicno, ali osobno smatram da je ovdje boja jako bitna I da je sve digla na jos jedan veci nivo. U svakom slucaju izvanserijsko djelo.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Tomislav
Average Member

Croatia
812 Posts

Member since 23/08/2002

Posted - 21/04/2018 : 09:46:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Tomislav a Private Message  Reply with Quote
Iako sam do sada ostao vjeran starom Nacionalovom TPBu...ovo moram priznati da me mami :)
Mislim da je vrijeme za novo čitanje, u novom izdanju hehe
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 21/04/2018 : 13:22:23  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tomislav

Iako sam do sada ostao vjeran starom Nacionalovom TPBu...ovo moram priznati da me mami :)
Mislim da je vrijeme za novo čitanje, u novom izdanju hehe


Meni je i Nacionalov strip bio odlican. Jedva sam docekao Eddyevo remek djelo na hrvatskom. Ali ovo je sad, "bas kako bog zapovida".🔝

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

www2
Senior Member



Croatia
1040 Posts

Member since 11/02/2009

Posted - 02/05/2018 : 09:54:52  Show Profile Show Extended Profile  Send www2 a Private Message  Reply with Quote
Ovo je sve šta je od Grendel Taesa izašlo ili?

Razlika između ovoga i ovoga:

http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=37975

..ja sam boja ili?
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 02/05/2018 : 10:07:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by www2

Ovo je sve šta je od Grendel Taesa izašlo ili?


Ovo izdanje sadrži dva mini-serijala iz edicije Grendel Tales koje potpisuju Macan i Biuković.

Postoji još nekoliko ovakvih izdanja koja potpisuju drugi autori.

quote:
Originally posted by www2

Razlika između ovoga i ovoga:

http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=37975

..ja sam boja ili?


Osim što je u boji, novo izdanje je većeg formata.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 02/05/2018 : 10:45:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Ovaj gornji link na c/b verziju me "natjerao" da pregledam preview i prisjetim se koliko odlican strip je u pitanju. Zmaj! Stripcina! Mathevusa!


Sad, oko boje... ne znam. Vjerujem da cu ostati kod c/b, a mozda nekada negdje i "ugrabim" Kolorku spec.


P.S. Svakako preporuke svakome tko jos nije citao ovo remek djelo.


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See

Edited by - Poli on 02/05/2018 10:45:34
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 03/05/2018 : 19:00:32  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Ovaj gornji link na c/b verziju me "natjerao" da pregledam preview i prisjetim se koliko odlican strip je u pitanju. Zmaj! Stripcina! Mathevusa!


Sad, oko boje... ne znam. Vjerujem da cu ostati kod c/b, a mozda nekada negdje i "ugrabim" Kolorku spec.


P.S. Svakako preporuke svakome tko jos nije citao ovo remek djelo.




Slobodno uzmi i kolorni album...idu oba, i c/b i kolor, ko budali dvije "triske"...😁

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5100 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 03/05/2018 : 22:02:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

1000 komada?
ko je reka da hrvati ne kupuju stripove?


...i više nego hrabar potez izdavača za ovako veliku nakladu s obzirom da svaki fan domaćih autora ovaj strip već ima u boji, ali realno gledano, nuspojava zbog velike naklade je relativno niska cijena ovog fibrinog izdanja:)
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5100 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 03/05/2018 : 22:07:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
Sve u svemu, jedno ovakvo luksuzno izdanje sa povećom nakladom je zasluženo odavanje počasti pokojnom velikanu hrvatskog stripa.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 04/05/2018 : 13:32:41  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Oki

Sve u svemu, jedno ovakvo luksuzno izdanje sa povećom nakladom je zasluženo odavanje počasti pokojnom velikanu hrvatskog stripa.


Apsolutno. Ovo je recentni primjer hrvatskog stripa u punom smislu te rijeci. Jedan od najboljih i najvaznijih komada/djela/primjera. Ovo ide uz bok Maurovicu, Berkeru, Radilovicu, Devlicu, Kordeju...da ih ne nabrajam sve...
Za tiraz se uopce ne brinem. Nema knjiznice koja ovo nece staviti u svoj katalog. Ja cu s najvecim zadovoljstvom drzati na polici i c/b i kolor primjerak. Skupa s Nacionalovim "long time ago" prvim izdanjem.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 19/06/2018 : 19:44:41  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
crtez razbija, al scenario bas i ne. tako, prva trecina jako dobra, posle zev
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 19/06/2018 : 23:20:17  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
ne bi ti bio zev kad bi čitao u koloru.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 20/06/2018 : 06:16:11  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

ne bi ti bio zev kad bi čitao u koloru.



anto u sarenom svetu boja
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 20/06/2018 : 08:18:10  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Već sam pisao, da ponovim, c/b nisam čitao niti ga imam, a ovo izdanje mi je kako drugi kažu sjelo ko budali šamar.
Masthevuša ;)

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 20/06/2018 : 08:36:16  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
da se dopunim za znatizeljne, citano pola u koloru pola u cb

Edited by - kasper on 20/06/2018 08:43:23
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9173 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 15/07/2018 : 20:37:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Teško da mogu nešto pametno dodati o ovom stripu. Odlično djelo, majstorski pisano i režirano, bez greške. Nakon ultimativnog c/b izdanje dobili smo i ovo u boji. A boja je predivna, paleta ubija. Oštrina nije kao kod c/b im uvijek ostaje žal ali i bez usporedbe sa onm Nacionalovim vidi se kvaliteta. Vjerujem da je ovo najbolje moguće izdanje.

Imam pitanje, ne znam da li je to samo kod mene i da li sam ja kriv ili kod pripreme pred uvezivanje ali 10-tak stranica prvog broja i zadnjih par stranica dodatnog materijala ima vidljivo savinute listove (u prvoj epizodi čak se vidi kao da je stranica slomljena). Da li je još netko to primjetio?

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 07/01/2019 : 16:37:22  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
kao prvo,kolorna verzija Vragova je ono pravo - ali dobro,ja uvek dajem prednost boji.
kao drugo,nisam toliko oduševljen stripom kao kad sam ga prvi put čitao u c/b verziji - šta znam,pročitalo se od tada svega i svačega,pa su se malo digli kriterijumi i počele da nalaze zamerke preko kojih sam nekada prelazio.
Recimo,Macan koji mi je ponajbolji scenarista sa ovih prostora je imao bolje priče nego što je ova - kažem,jer vidim u starom topiku kako pojedinci hvale Ponos vragova kao njegov najbolji uradak.

Pošto verujem da ovde ima dosta stručnjaka za Grendel tales,molio bih da mis e razjasni:
1.Drago,Goran,Igor...su klan Agrama;ali su i klan Grendela.A Grendel kan je tamo neka legenda u čije će ime doći neki strendžeri - ajde molim vas da mi neko razjasni ovo??Hvala unapred.

2.General Antverpen predvodi snage naslednike današnjeg Natoa/Kfora/Unprofora ne bi li pomirio klanove u njihovoj neprekidnoj borbi - i tako nakon ugušivanja pobune Agramera i pogubljenja Igora,postavljaju Gorana za generala i povlače se - mislim,malo mi sve to deluje bzvz iz današnje perspektive - kako vi vidite i definišete završnicu?Još jednom,hvala unapred.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1581 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 07/01/2019 : 21:17:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Je, da nemam cb izdanje, vjerojatno bih presao na kolor.

Anto, ne mogu ti objasniti ovo za prvo pitanje, ali sto se tice drugog, nista cudno, pa evo nisu li recimo Britanci u Indiji uz svega par stotina tisuca svojih ljudi vladali visemilijunskim potkontinentom.
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 08/01/2019 : 14:31:24  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

kao prvo,kolorna verzija Vragova je ono pravo - ali dobro,ja uvek dajem prednost boji.
kao drugo,nisam toliko oduševljen stripom kao kad sam ga prvi put čitao u c/b verziji - šta znam,pročitalo se od tada svega i svačega,pa su se malo digli kriterijumi i počele da nalaze zamerke preko kojih sam nekada prelazio.
Recimo,Macan koji mi je ponajbolji scenarista sa ovih prostora je imao bolje priče nego što je ova - kažem,jer vidim u starom topiku kako pojedinci hvale Ponos vragova kao njegov najbolji uradak.

Pošto verujem da ovde ima dosta stručnjaka za Grendel tales,molio bih da mis e razjasni:
1.Drago,Goran,Igor...su klan Agrama;ali su i klan Grendela.A Grendel kan je tamo neka legenda u čije će ime doći neki strendžeri - ajde molim vas da mi neko razjasni ovo??Hvala unapred.

2.General Antverpen predvodi snage naslednike današnjeg Natoa/Kfora/Unprofora ne bi li pomirio klanove u njihovoj neprekidnoj borbi - i tako nakon ugušivanja pobune Agramera i pogubljenja Igora,postavljaju Gorana za generala i povlače se - mislim,malo mi sve to deluje bzvz iz današnje perspektive - kako vi vidite i definišete završnicu?Još jednom,hvala unapred.



Anto, stvari su u stvari jednostavne. Klanovi su balkanska plemena, a gerndeli su ratnička kasta. Grendel Kan je ultimativni autoritet koji je među vječno posvađanin klanovima uspostavija mir.
Ja san to razumija na slijedeći način:
Grendel Kan je ultimativni autoritet koji se bespogovorno sluša, dakle Grendel Kan je ni manje ni više nego Drug Tito.
Grendeli su ratnička kasta, dakle partizani, a generali koji vode klanove komesari.
Mir koji je uspostavnljen je uspostavljen na ideji bratsva i jedinstva.
U nekom trenutku Kan, odnosno Drug Tito odlazi, a među balkanskin plemenima povovno izbijaju stare zavade, komesari vide priliku da na lokalnoj razini za sebe ostvare neku korist šta rezultira raton, i to ne na nekon nacionalnon nivou, čak niti regionalnon, jer može se pročitat da čak ni regije nisu jedinstvene pa recimo u Dalmaciji imamo Spalate i Zare.
U trenitku kad je uništavanje na vrhuncu, kad ratuje svak protiv svakoga a savezi se sklapaju i rasklapaju između dvi popijene bačve vina i kad se čini da sve ide u tri pičke materine, dolazi general Antwerpen sa svojin snagama školovanin u tajnoj Titovoj bazi na Antartici, ispleska lokalne šerife, odnosno komesare i obavještava svekoliko pučanstvo da iako je Tito mrtav ideja bratsva i jedinstva i dalje živi, i daje ovin primitivcima šansu na novi početak.

Meni Ponos vragova s novin čitanjima na pada, dapače, svakin čitanjen mi je sve bolji, a osin šta mi se sviđa cila postavka priče, sviđa mi se način na koji je ispričana i neki detalji koji možda i nisu toliko presudno važni za priču ali je čine odličnin štivon.
Priča sa čudovišten mi je vrhunska, a neznan je li mi ikad nekog lika iz stripa bilo žao ka šta je slučaj sa čudovišten. Ona scena kad samo vidimo svjetlost mača mi je vrh.
Isto tako dobra mi je fora kako se rade jabuke sa zepečenon koricom.
Ima onaj moment kad (neznan kako se zove) nagazi na minu, i taman kad je patetika na vrhunci i kad promisliš "Ajde Macane lovi rake", on ode u kontru i iz scene ispadne totalna zajebancija.

U svakon slučaju meni je Ponos vragova i dalje vrhunski.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!

Edited by - NESVRSTANI on 08/01/2019 15:49:43
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 08/01/2019 : 17:59:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Meni u TOP 10 ikad pročitanih
Naravno, imam oba izdanja, ovaj strip je to zaslužio

Čak sam često dijelio ovaj strip kao poklon fanovima SFa kako bih ih navukao
Go to Top of Page

ivi skoj
Senior Member



Croatia
2112 Posts

Member since 07/12/2015

Posted - 08/01/2019 : 22:42:26  Show Profile Show Extended Profile  Send ivi skoj a Private Message  Reply with Quote
Je odlični su, i ona fora na početku sa ozračenom djecom je malo morbidna, ali dobra.
I stadion je legendaran, sve u svemu vrhunski strip.
Ko zadnji pročita, magarac.

samo još vjeverice, Pola i Slatea cekam
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 10/01/2019 : 15:11:07  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI


Anto, stvari su u stvari jednostavne. Klanovi su balkanska plemena, a gerndeli su ratnička kasta. Grendel Kan je ultimativni autoritet koji je među vječno posvađanin klanovima uspostavija mir.
Ja san to razumija na slijedeći način:
Grendel Kan je ultimativni autoritet koji se bespogovorno sluša, dakle Grendel Kan je ni manje ni više nego Drug Tito.
Grendeli su ratnička kasta, dakle partizani, a generali koji vode klanove komesari.
Mir koji je uspostavnljen je uspostavljen na ideji bratsva i jedinstva.
U nekom trenutku Kan, odnosno Drug Tito odlazi, a među balkanskin plemenima povovno izbijaju stare zavade, komesari vide priliku da na lokalnoj razini za sebe ostvare neku korist šta rezultira raton, i to ne na nekon nacionalnon nivou, čak niti regionalnon, jer može se pročitat da čak ni regije nisu jedinstvene pa recimo u Dalmaciji imamo Spalate i Zare.
U trenitku kad je uništavanje na vrhuncu, kad ratuje svak protiv svakoga a savezi se sklapaju i rasklapaju između dvi popijene bačve vina i kad se čini da sve ide u tri pičke materine, dolazi general Antwerpen sa svojin snagama školovanin u tajnoj Titovoj bazi na Antartici, ispleska lokalne šerife, odnosno komesare i obavještava svekoliko pučanstvo da iako je Tito mrtav ideja bratsva i jedinstva i dalje živi, i daje ovin primitivcima šansu na novi početak.

Meni Ponos vragova s novin čitanjima na pada, dapače, svakin čitanjen mi je sve bolji, a osin šta mi se sviđa cila postavka priče, sviđa mi se način na koji je ispričana i neki detalji koji možda i nisu toliko presudno važni za priču ali je čine odličnin štivon.
Priča sa čudovišten mi je vrhunska, a neznan je li mi ikad nekog lika iz stripa bilo žao ka šta je slučaj sa čudovišten. Ona scena kad samo vidimo svjetlost mača mi je vrh.
Isto tako dobra mi je fora kako se rade jabuke sa zepečenon koricom.
Ima onaj moment kad (neznan kako se zove) nagazi na minu, i taman kad je patetika na vrhunci i kad promisliš "Ajde Macane lovi rake", on ode u kontru i iz scene ispadne totalna zajebancija.

U svakon slučaju meni je Ponos vragova i dalje vrhunski.


Bravo Jere,ovo zovem perfektnim pojašnjenjem - sad je sve kristalno jasno - u stvari,odgovor na prvo pitanje mi je objasnilo i ono što me je zbunjivalo kod mirovnih snaga.

ha,ha...što je najcrnje,kod prvog čitanja grendela mi je neko pomogao oko iste nedoumice(sad se više i ne sećam,mislim da je bilo preko PM-a);setih se kad sam pročitao tvoj post (uf,omatorilo se !) - da su oni kasta,podeljeni na klanove (postoji tu i kasta seljaka,pa valjda neka kasta koja vlada seljacima (kojoj pripada gradonačelnik tro/dvo/jedno/bezubi)).
Pročitavši tvoje tumačenje,ponovo sam obrnuo sinoć strip,i sad je došlo sve na svoje mesto - odradili su ovo Mcn i Eddy sjajno - dali su "balkanski štih" celoj stvari,a ipak je to jedna sjajna akcija,sa jakim emotivni nabojem.

Ne bih rekao,iz mog ugla ,da je u pitanju remek delo svetskog stripa,ali ex-Jugoslovenskog definitivno.

I jako mi je drago da ga imam u ovom dojajnom Fibrinom izdanju sa sve bojom i kolorom.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 10/01/2019 15:13:39
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000