forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: KOLORKA SPECIJAL 20 - 300
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 24/04/2018 : 15:10:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote


Vojska Perzije – sila tolika da se zemlja trese od njenog stupanja – spremna je progutati Grčku, otok razuma i slobode u moru misticizma i tiranije. Između Grčke i tog plimnog vala uništenja stoji mala jedinica od nekih tri stotine ratnika. Ali ti ratnici nisu tek obični ljudi... to su SPARTANCI.

Kolorka Specijal 20 • 300 • 88 stranica • Kolor • 320 x 245 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Frank Miller • Crtež Frank Miller • Lynn Varley • Prijevod Robert Solanović • Lektura i redaktura Josip Sršen • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 23.4.2018. • Cijena 125 Kn

http://www.fibra.hr/katalog/izdanja/kolorka-specijal-20-300/482/

Trouble will find me

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 24/04/2018 : 16:06:54  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Vrlo dobar strip! Imam ga u izdanju Belog puta.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 24/04/2018 : 17:31:41  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Da dobar...ovaj strip je prava rasturacina. Koliko mi Miller ide na zivce na Daredevilu, toliko mu ovdje ne mogu naci al pari umjetnika. Sjajna prica. Imam i Beli put od prije "100 godina", ali ovo se uzima bez raznisljanja...🔝

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Vid
Senior Member

Slovenia
1248 Posts

Member since 07/10/2004

Posted - 24/04/2018 : 17:48:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Vid a Private Message  Reply with Quote
KOLORKA SPECIJAL 20 - 300. Ka sam to vidio, prvo sam pomislio, da je odjednom izašlo 281 različitih Kolorka specijalaca :)
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 24/04/2018 : 18:16:04  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Vid

KOLORKA SPECIJAL 20 - 300. Ka sam to vidio, prvo sam pomislio, da je odjednom izašlo 281 različitih Kolorka specijalaca :)


👏

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12704 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 24/04/2018 : 18:17:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

Vrlo dobar strip! Imam ga u izdanju Belog puta.



Odličan, odličan strip! Kako ga imam,a ne volim duplirati, uzimam nešto drugo...
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 24/04/2018 : 18:56:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
Ovo imam u izdanju Belog puta... obavezno stivo svakako
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 24/04/2018 : 19:37:36  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Će se uzme, iako mi Miller ne leži.
Tj od njegovog opusa koji sam čitao mi se samo svidio Ronin ;)

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 24/04/2018 : 20:05:15  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

Će se uzme, iako mi Miller ne leži.
Tj od njegovog opusa koji sam čitao mi se samo svidio Ronin ;)


Sin City? Mrak...
300 moras, ne procitati, vizuelno dozivjeti...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

ivke80
New Member



198 Posts

Member since 24/06/2017

Posted - 24/04/2018 : 20:34:04  Show Profile Show Extended Profile  Send ivke80 a Private Message  Reply with Quote
Šteta da nije izašao 2 dana ranije kada sam ja naručivao ovu turu, bas sam ga želio nabaviti. Ništa, stiže u sljedećem djiru 😉
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 24/04/2018 : 22:33:49  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

Će se uzme, iako mi Miller ne leži.
Tj od njegovog opusa koji sam čitao mi se samo svidio Ronin ;)



Sin City je bas ludnica. I moje omiljeno Millerovo delo zajedno sa Povratkom Mracnog Viteza i Odmazdom (da meni se i Odmazda svidela!) .
Ronin je takodje vrlo interesantan strip, najvise me je privukao jer je bio jedan od glavnih uzora za crtanu seriju Samurai Jack koju sam obozavao kao klinac, ali me strip nije odusevio kao crtani.
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12704 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 25/04/2018 : 10:42:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
Ponukan objavom ponovo pročitao 300... Zbilja, tko god je u nedoumici, prava preporuka svima za nabaviti ovo izdanje, teško da može biti razočaranih.
Go to Top of Page

Whetherpine
Average Member



Croatia
540 Posts

Member since 15/07/2010

Posted - 25/04/2018 : 10:42:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Whetherpine a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 25/04/2018 : 12:15:26  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Millerovo crtacko umjece strasno varira, (primjerice, Daredevil, Ronin, Batman... gdje mi je sasvim obicno), do recimo 300 i Sin city gdje rastura.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 25/04/2018 : 14:37:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Millerovo crtacko umjece strasno varira, (primjerice, Daredevil, Ronin, Batman... gdje mi je sasvim obicno), do recimo 300 i Sin city gdje rastura.


Znači rani Miller ti ne leži. Što je i logično, manji paneli, manje prostora da se razmaše.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 25/04/2018 : 15:24:07  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Da tocno. Moze se tako reci, ali 300 rastura, a Sin city , ne znam uopce kako i koliko ga dovoljno dobro opisati...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 25/04/2018 : 17:36:25  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Sin City nisam čitao, samo gledao, samo prvi film.
Za drugi čuo da je ćesme pa sam ga lagano preskočio ;)

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Manny
Average Member



568 Posts

Member since 21/08/2011

Posted - 25/04/2018 : 17:49:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Manny a Private Message  Reply with Quote
Izdanje Belog puta je još uvek moguće nabaviti po knjižarama i to po ceni od 900 dinara / 55 kuna. Želim svu sreću Fibri oko ovog naslova, ali stvarno ne razumem ovo dupliranje.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 25/04/2018 : 18:04:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
I još sam ga tiskao u 750 komada. Ili sam lud ili valjda znam što radim?:)

Gle, u Srbiji se može nabaviti, vjerujem ti na riječ, nisam provjeravao, ali u Hrvatskoj (vjerojatno, opet nisam provjeravao) ne. Ma čak i da se može naći u HR, opet nema veze, vjerojatno samo u striparnicama, ne u široj distribuciji. Fibra je fokusirana na HR tržište i ima svoju publiku u Hrvatskoj, puno širu od kolekcionara i klasičnih strip ljubitelja. Naravno da nam je stalo i do publike iz susjednih zemalja, ali ona nije presudna. Fibri je uglavnom nebitno je li neki strip objavljen u susjedstvu ili ne, to ne utječe presudno na našu prodaju u HR. A pokazalo se da se čak i naslovi koji se dupliraju svejedno prodaju u nekim standardnim količinama i u susjedstvu, iako su tamo već objavljeni od domaćeg izdavača.

Trouble will find me
Go to Top of Page

stripofil
Senior Member



Croatia
1687 Posts

Member since 15/10/2010

Posted - 25/04/2018 : 18:25:45  Show Profile Show Extended Profile  Send stripofil a Private Message  Reply with Quote
Taman se mislim nije valjda i ovo tiskano u 500kom jer bi moglo brzo planuti, prođem preview i vidim 750kom, po meni dobra procjena. Kupuje se svakako, cijena je dobra, obavezan dio kolekcije.

Vidim da se često spominje to dupliranje, osobno mi ne smeta čitati na drugom jeziku, čak mi je dugo i trebalo da se prebacim na hr Bonelli izdanja, navikao sam od malih nogu na dnevnikova izdanja, ali ako imam izbor između HR i SR ili EN izdanja ipak se odlučim za HR izdanje.

Kupuje se svakako i to u više primjeraka za poklon budućim stipašima ;)
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 25/04/2018 : 20:17:48  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stripofil

Taman se mislim nije valjda i ovo tiskano u 500kom jer bi moglo brzo planuti, prođem preview i vidim 750kom, po meni dobra procjena. Kupuje se svakako, cijena je dobra, obavezan dio kolekcije.

Vidim da se često spominje to dupliranje, osobno mi ne smeta čitati na drugom jeziku, čak mi je dugo i trebalo da se prebacim na hr Bonelli izdanja, navikao sam od malih nogu na dnevnikova izdanja, ali ako imam izbor između HR i SR ili EN izdanja ipak se odlučim za HR izdanje.

Kupuje se svakako i to u više primjeraka za poklon budućim stipašima ;)


Dupliranje zasluzuje poseban topic.
Ja uzimam svaki dobar strip u okviru jezika HR, SR, BiH, koje 100%-no razumijem. Iako mi je engleski sluzbeni a talijanski kuzim, takve stripove ne uzimam. Ako izdavac objavi strip na hrvatskom, a imam ga na srbskom, to prodam ili poklonim. Iako imam masu dupliranih,(ne mogu ih se odreci)...jbg.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 25/04/2018 : 20:20:34  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

Sin City nisam čitao, samo gledao, samo prvi film.
Za drugi čuo da je ćesme pa sam ga lagano preskočio ;)


Ma malo je reci da je film, doslovno raden po stripu. Miller ima jednu cameo ulogu u filmu... sto prije se uhvati Sin citya u kvadraticima.😉

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 26/04/2018 : 08:47:41  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by DiSkAcH

Sin City nisam čitao, samo gledao, samo prvi film.


Ma malo je reci da je film, doslovno raden po stripu.



Iako je ovo u osnovi točno, Sin City mi je mnoooogo bolji kao strip nego kao film. Ponajviše zbog dijaloga koji u filmu, za razliku od stripa, zvuči infatilno i forsirano.

A 300 sam samo gledao film i bio mi je jedva gledljiv, tako da ću provjeriti je li i kod njega ista situacija kao sa Sin Cityjem :)
Go to Top of Page

stripofil
Senior Member



Croatia
1687 Posts

Member since 15/10/2010

Posted - 26/04/2018 : 18:26:32  Show Profile Show Extended Profile  Send stripofil a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by DiSkAcH

Sin City nisam čitao, samo gledao, samo prvi film.


Ma malo je reci da je film, doslovno raden po stripu.



Iako je ovo u osnovi točno, Sin City mi je mnoooogo bolji kao strip nego kao film. Ponajviše zbog dijaloga koji u filmu, za razliku od stripa, zvuči infatilno i forsirano.

A 300 sam samo gledao film i bio mi je jedva gledljiv, tako da ću provjeriti je li i kod njega ista situacija kao sa Sin Cityjem :)



Meni je SinCity jedna od najboljih strip ekranizacija, fenomenalno su napravili prijelaz strip - video, određene scene kao ona kad ih ganjaju plavci je doslovno kao da čitam strip, ili samo kadriranje kad pada kiša... odlične uloge, bolesna atmosfera, ma remek-djelo u svom žanru.

300 nije na nivou SinCitya, mislim na film, ali ima nešto po čemu se pamti. Ja sam ga odgledao s nogu u jednom dahu i ne mogu reći da mi je bio loš, svakako ima svoju vrijednost, prvenstveno vizualnu.
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 26/04/2018 : 20:02:18  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
THIS IS SPAARTAAA!!! :D

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

agochkov
New Member



293 Posts

Member since 17/10/2012

Posted - 27/04/2018 : 22:49:03  Show Profile Show Extended Profile  Send agochkov a Private Message  Reply with Quote
Interesni interview sa Millerom. Izgleda ko da ima 101 godinu, a ne samo 61.



https://www.theguardian.com/books/2018/apr/27/frank-miller-xerxes-cursed-sin-city-the-dark-knight-returns
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.31 seconds. Snitz Forums 2000