forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: KOLORKA SPECIJAL 20 - 300
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

Macon
Senior Member

Slovenia
1192 Posts

Member since 18/03/2005

Posted - 28/04/2018 : 11:49:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Macon a Private Message  Reply with Quote
Teška glupost od stripa. Istorijski aspekt je smijurija.

Od Millera imam Ronina, Dark Knighta i prvi Sin City. Prvi Sin City sam pročitao više puta, montaža i kontrast su mi još uvijek standard i škola kako to treba da se radi. Silna energija je u stripu. Posle trećeg Sin Cityja ili tako nešto je pao u reciklažu samog sebe i prešao granicu kiča i gluposti. 300 je jadan strip. Simbolika i poruke su za vrtić, likovi su karikature, dešavanje je Rambo 2 ili neko slićno sranje.

300 je i kao film čisto sranje. Sin city je vizualno super ali previše zbrzan, stavili su prve tri (najbolje) stripove u film i to je previše.

www.maconcomics.com

Edited by - Macon on 28/04/2018 11:53:42
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3295 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 28/04/2018 : 14:39:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by agochkov

Interesni interview sa Millerom. Izgleda ko da ima 101 godinu, a ne samo 61.
pa bolestan je
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3295 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 28/04/2018 : 14:46:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Macon

Teška glupost od stripa. Istorijski aspekt je smijurija.

Od Millera imam Ronina, Dark Knighta i prvi Sin City. Prvi Sin City sam pročitao više puta, montaža i kontrast su mi još uvijek standard i škola kako to treba da se radi. Silna energija je u stripu. Posle trećeg Sin Cityja ili tako nešto je pao u reciklažu samog sebe i prešao granicu kiča i gluposti. 300 je jadan strip. Simbolika i poruke su za vrtić, likovi su karikature, dešavanje je Rambo 2 ili neko slićno sranje.

300 je i kao film čisto sranje. Sin city je vizualno super ali previše zbrzan, stavili su prve tri (najbolje) stripove u film i to je previše.

300 ima jos bolju montazu i vise energije od sin cityja
likovi nisu karikature nego tipovi
a simboli i poruke se i prave za decu... i ti si formiran tako samo sa drugim predznakom
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 28/04/2018 : 15:52:21  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
imam kod kuće srpsko izdanje i 300 je odličan strip
i film također
Go to Top of Page

Macon
Senior Member

Slovenia
1192 Posts

Member since 18/03/2005

Posted - 28/04/2018 : 16:54:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Macon a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Vlaadisha

quote:
Originally posted by Macon

Teška glupost od stripa. Istorijski aspekt je smijurija.

Od Millera imam Ronina, Dark Knighta i prvi Sin City. Prvi Sin City sam pročitao više puta, montaža i kontrast su mi još uvijek standard i škola kako to treba da se radi. Silna energija je u stripu. Posle trećeg Sin Cityja ili tako nešto je pao u reciklažu samog sebe i prešao granicu kiča i gluposti. 300 je jadan strip. Simbolika i poruke su za vrtić, likovi su karikature, dešavanje je Rambo 2 ili neko slićno sranje.

300 je i kao film čisto sranje. Sin city je vizualno super ali previše zbrzan, stavili su prve tri (najbolje) stripove u film i to je previše.

300 ima jos bolju montazu i vise energije od sin cityja
likovi nisu karikature nego tipovi
a simboli i poruke se i prave za decu... i ti si formiran tako samo sa drugim predznakom



Tipovi ćega, junaka večih od života? A jedan baš ima tri metre da to doslovce shvatimo.

Miller je iz stilistike pao u manierizam. Sve je to sforsirano i glupo i previše ozbiljno se shvaća.

www.maconcomics.com

Edited by - Macon on 28/04/2018 16:54:45
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3295 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 28/04/2018 : 18:13:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Macon

quote:
Originally posted by Vlaadisha

quote:
Originally posted by Macon

Teška glupost od stripa. Istorijski aspekt je smijurija.

Od Millera imam Ronina, Dark Knighta i prvi Sin City. Prvi Sin City sam pročitao više puta, montaža i kontrast su mi još uvijek standard i škola kako to treba da se radi. Silna energija je u stripu. Posle trećeg Sin Cityja ili tako nešto je pao u reciklažu samog sebe i prešao granicu kiča i gluposti. 300 je jadan strip. Simbolika i poruke su za vrtić, likovi su karikature, dešavanje je Rambo 2 ili neko slićno sranje.

300 je i kao film čisto sranje. Sin city je vizualno super ali previše zbrzan, stavili su prve tri (najbolje) stripove u film i to je previše.

300 ima jos bolju montazu i vise energije od sin cityja
likovi nisu karikature nego tipovi
a simboli i poruke se i prave za decu... i ti si formiran tako samo sa drugim predznakom



Tipovi ćega, junaka večih od života? A jedan baš ima tri metre da to doslovce shvatimo.

Miller je iz stilistike pao u manierizam. Sve je to sforsirano i glupo i previše ozbiljno se shvaća.

ne bas konvencije kao u komediji del arte, ali tipovi kao nosioci funkcija. u tom kljucu treba citati i coveka od tri metra, pa onda onog vuka i slicno.
Go to Top of Page

culture vulture
Senior Member

1389 Posts

Member since 21/02/2004

Posted - 28/04/2018 : 19:49:10  Show Profile Show Extended Profile  Send culture vulture a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Vlaadisha

quote:
Originally posted by agochkov

Interesni interview sa Millerom. Izgleda ko da ima 101 godinu, a ne samo 61.
pa bolestan je



Na toj fotki jos super izgleda, kakvih sam vidio po netu. U samo nekoliko godina, propao je od zdravog i vitalnog covjeka do hodajuceg lesa, a vidio sam da ga i guraju u kolicima. Srce ti slomi kad to vidis.

Olovka je jedina stvar u mojem životu koju mogu kontrolirati.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 30/04/2018 : 23:19:27  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

imam kod kuće srpsko izdanje i 300 je odličan strip
i film također


Malo je reci,🔝!

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 01/05/2018 : 01:24:48  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

imam kod kuće srpsko izdanje i 300 je odličan strip
i film također


+1

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 01/05/2018 : 13:42:15  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Inace ne ulazim u to ko i sto voli,( stripa sto se tice), ali interesantno je da ljudi koji vole i prate strip ne vide Millerovu genijalnost na "300". Pa to je potpuno nov pristup stripovskoj tehnici. Prava novina vizaelne price u slicicama. Rekao bi, skroz jedan novi standard. Meni je osobno cista genijalnost, i reprezentativni komad devete umjetnosti. I film takoder. Jer se rijetko nade na onakvo doslovno prezentiranje stripovskog djela. Sto po neni i treba tako odradivati na velikom ekranu. A ne ubacivati ideje, tehnike, situacije, dogadaje i likove, kojih nema u originalu... "300" na filmu je doslovno ubrzana prica slicica, u usporedbi sa stripom.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3295 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 01/05/2018 : 14:53:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
meni je film bezvezan; glavni se millerovi aduti - kompozicija table, kadriranje i ritam - ne mogu prevesti na jezik filma

ali ja nisam neki filmadzija
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 01/05/2018 : 19:38:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Vlaadisha

meni je film bezvezan; glavni se millerovi aduti - kompozicija table, kadriranje i ritam - ne mogu prevesti na jezik filma

ali ja nisam neki filmadzija


Izvukao si se ovom poslednjom recenicom
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 01/05/2018 : 21:45:08  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
😁

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Zula
Average Member

669 Posts

Member since 07/10/2015

Posted - 18/06/2018 : 17:00:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Zula a Private Message  Reply with Quote
300

Teško je neki pojam opisati apsolutno točno, čisto, idealno... i to stripom.
300 je meni izvrstan prikaz beskompromisnosti.
Ima puno stripova, filmova, knjiga koje na različite (uspješne) načine opisuju ratne situacije i ljude u njihovim vihorima. Male realne sudbine običnih ljudi i njihove borbe s drugima i samim sobom.
No, 300 nije realna priča o ratu, to je idealna priča, to je ono čemu svi težimo, a realnost nas ponekad u tome omete.
Ali potrebne su takve priče o čistim idealima, 300% čiste.
Došli su obaviti zadatak, bez kompromisa, a što će biti posljedica, što će biti s njima, njih nije briga... Heroji!

Ocjena: 300/10
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 01/03/2019 : 15:19:55  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Vizualno uistinu raskošan strip, vjerojatno najuspjeli Miller strip u tom pogledu uz Sin City. Format mu je dopustio da se razmaše do mile volje i neki prizori (pogotovo oni masovni) su stvarno veličanstveni.

Sa tematske strane Millerova fasciniranost fašizmom ovdje je eksplicitnija nego ikad (sam Spartance naziva "ultimativnim fašistima"). Svakom fašizmu je uvijek inherentna doza homoerotičnosti, a uzeo Miller tu činjenicu svjesno u obzir ili ne, homoerotičnost je u 300 raspojasana kao da je strip djelo prezimenjaka mu, australskog filmaša Georgea. Jedino nedostaje Georgeov humor, nema toga u smrtno ozbiljnog Franka.

Što se (političkih) poruka stripa tiče, Frank je tipično pomalo šizofren, kao da se ni sam ne može odlučiti što pokušava poručiti. Najbolje to dočarava sljedećih nekoliko susjednih kadrova.



U prvom od njih Leonida priča o novom dobu slobodnih razumnih ljudi, u kojem se društva temelje na pravednosti i zakonima, a ne na volji svemoćnih pojedinaca. Već u sljedećem Leonida, koji je kroz cijeli strip vrsta poluboga većeg od života u očima svojih ljudi (i u očima autora), svom podređenom poručuje da mu nije ovo demokracija, od njega se očekuje da se bezpogovorno pokori volji svog zapovjednika. Leonida je dakle isto što i Batman u Dark Knightu, simbol Millerove fasciniranosti vrhovnim autoritetom koji uzima pravdu u svoje ruke i sam donosi odluke što je ispravno, a što ne. On odlučuje kada se živi, a kada umire, njegovi ratnici to ne odlučuju sami.

Bez obzira na vizualnu upečatljivost (koja mi nije uvijek najbolje legla, recimo u Roninu), Millerove macho fantazije mi ostavljaju sve infatilniji dojam (no nisu li takve sve macho fantazije).

Edited by - vukozec on 01/03/2019 15:20:37
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 01/03/2019 : 15:45:33  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Tko ne zna, izašao je (ENG izdanje) i Xerxes, nastavak 300. Nisam još čitao.



Nadam se da će Marko objavit i ovaj strip

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 01/03/2019 15:47:08
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3295 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 01/03/2019 : 16:19:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

Što se (političkih) poruka stripa tiče, Frank je tipično pomalo šizofren, kao da se ni sam ne može odlučiti što pokušava poručiti...

meni to zvuci kao svaki pep talk koji sam u vojsci slusao od oficira za moral
salu na stranu, ta hijerarhija je deo vladavine zakona o kom prica
quote:
Millerove macho fantazije mi ostavljaju sve infatilniji dojam
u smislu kako si stariji, ili mislis na redosled objavljivanja? bice toga jos
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3295 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 01/03/2019 : 16:20:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

Nadam se da će Marko objavit i ovaj strip

bolje ne
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 01/03/2019 : 16:52:53  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Vlaadisha

ta hijerarhija je deo vladavine zakona o kom prica



Da, svjestan sam toga da je hijerarhijski ustroj neizbježan u svakom obliku vladavine zakona, no svejedno mislim da je u Millerovom slučaju baš primjetan konflikt ideja. Poručuje da je podložnost "volji i hirovima" pojedinaca-autoriteta poput Kserksa "glupi običaj", a upravo takvi, hiroviti autoritativni nadljudi su glavni junaci njegovih stripova. Miller je opsjednut herojima, no jesu li ti njegovi heroji altruisti ili egocentristi? Je li čin ultimativnog herojstva, vlastito žrtvovanje, altruističan ili egocentričan?

quote:
Originally posted by Vlaadisha


quote:
Millerove macho fantazije mi ostavljaju sve infatilniji dojam
u smislu kako si stariji, ili mislis na redosled objavljivanja? bice toga jos



Nisam razmišljao o redoslijedu objavljivanja, više sam mislio na osobni doživljaj.

Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 01/03/2019 : 17:01:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
Xerxes je dobar kad se Miller drži strategije i bitaka, kad pokušava da bude nešto više gubi se u skrivenim porukama i metaforama za novo doba, tu je jaako klimav. Nije ovo loše kao kritike što pričaju, ali 300 nivo ni blizu. Crtački prva liga.
Go to Top of Page

ivke80
New Member



198 Posts

Member since 24/06/2017

Posted - 02/03/2019 : 18:42:52  Show Profile Show Extended Profile  Send ivke80 a Private Message  Reply with Quote
Meni je odličan strip. Bilo mi je zao sto sam film gledao prije stripa, zaista su preslikani. Kadrovi, story telling odlični. Za priču kažu da ne odgovara povijesnim faktima, da je neobjektivno idealiziranje Sparte, no realno je bas zabavna za citati, a i pogotovo prolazi na razini ideja, mala grupa se beskompromisno bori protiv nadmoćnog i zlog neprijatelja te žrtvuje za veće dobro i slobodu. Ma takva priča prolazi svaki put još pogotovo kad je ovako vizualno dobra.
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 02/03/2019 : 19:04:25  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Ne znam da li sam spomenuo, ali i ja sam uzeo ovaj strip na temelju pogledanog filma koji mi je odličan i po sjećanju je film odlično skinuo strip.
Inače mi Miller i nije baš drag autor, jedino mi se njegov Ronin jako sviđa.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 04/03/2019 12:57:34
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 02/03/2019 : 23:37:57  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
prevideh ovu temu - meni je 300 čist adrenalin;i film i strip;film sam gledao nekoliko puta,u različitom društvu,i svaki put smo svi bili oduševljeni;čak i moja supruga.
za oboje totalna preporuka;ako vam se ne svidi,pičkica ste u duši.

od ostale Milerovštine - Sin siti remek delo (prve 4 knjige,a i ostale 3 su sasvim dobre),Povratak mračnog viteza i Godina prva takođe (ovo su mi reeetki vrhunski superherojski stripovi),Dardevil takođe rastura.Odmazda mi se nije svidela,Ronina nisam čitao... šta ima još da je objavljeno na ovim prostorima od njega?
Ah,da, Betmen koji je prikvel Povratku (last crusade) - vrlo dobar .Ima i onaj Vulverin gde samo crta (Klermont piše) - ok mi je. Elektru sam samo prelistao i nije mi se svideo Sjenkevičjev crtež,tako da nisam ni kupio strip.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 02/03/2019 : 23:45:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
Imaš još Hard Boiled od Sistema, i to je to.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 03/03/2019 : 00:05:25  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
da,setio sam se,ali nisam ga ni stavio jer tu je bilo tek nešto sitno,pa me je prosto mrzelo da ga pominjem.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000