forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Avengers - Infinity War
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

FelipeKajetano
New Member



256 Posts

Member since 01/06/2016

Posted - 30/04/2018 : 02:51:22  Show Profile Show Extended Profile  Send FelipeKajetano a Private Message  Reply with Quote
SPOJLERI!


Vidim da nema tema specijalno za ovaj film pa eto da ju otvorim, mislim da ovaj epski film zaslužuje zasebnu temu. Po meni najbolji uvjerljivo ispred svih najbolji MCU film, a svi su mi se svidjeli, neki više, neki manje. Thanos uvjerljivo najbolji villain iz svih stripovskih filmova, ne samo MCU filmova, bolji i od Jokera iz Dark Knighta.

Vrhunski CGI tokom čitavog filma (izuzev kad Banner viri iz Hulkbustera), pogotovo Thanos, nevjerojatno koliko je pažnje posvećeno svakoj bori, svakom pomicanju kože na tijelu, Brolin je odradio vrhunski motion capture, a i svaka čast VFX timu, gdje se radi o tisućama ljudi.

Glavnu ulogu naravno ima Thanos, napokon villain sa dubinom, razlogom, s kojim čak se može malo i suosjećati, iako je jasno da je psihopat. MCU neide baš sa zlikovcima iako se MCU u zadnje vrijeme popravio sa Vultureom i Killmongerom. Loki je odavno prestao biti villain.

Komedija i prepiranje i to baš svaka zajebancija je pogođena u centar u filmu, i to sa točno onim likovima sa kojima i treba. Također, odlično su spojili likove koji će imati odličnu kemiju međusobno.

Malo je prenapučen film i rijetko tko ima dovoljno vremena da zasja u filmu ali to je bilo i očekivano u ovakvom filmu sa ovoliko likova. Po meni su najviše me oduševili Thor i Strange, tj zapravo Guardiansi, s time da me nije oduševio Guardians volume 2.

Najbolja mi je bila bitka na Titanu, vjerojatno najemotivnija scena sa Red Skullom, tj kada Thanos žrtvuje Gamoru na Vormiru u zamjenu za Soul Stone. A moram biti iskren i da je bilo stvarno pomalo žalosno gledati kako Hulk po prvi puta ikada dobija batine na početku filma. Loki je očekivano pao kao heroj, to je bilo pomalo predviljivo, on je odradio svoje u MCU.

Od cijelog Black Ordera, najzanimljiviji je bio Ebony Maw, ostali su prilično zaboravni bili, ali opet, to pridajem količini likova u filmu, pa nije bilo vremena za razraditi i te likove. Ponavljam, Thor me oduševio sa Stormbreakerom, sa humorom, sa akcijom, sa dramatičnim trenucima. Odlično.

Post credits scena, vrlo zanimljiva i vrlo bitna, za razliku od mnogih prije nje. Prema svemu sudeći, tj sudeći prema leakanim set fotkama sa snimanja Avengersa 4, taj film će uključivati putovanje kroz vrijeme, što obožavam, kad se dobro odradi.

Vrhunski film, ima naravno kao i svaki film, svojih problema, ali puno više odličnih stvari.

Ocjena 9/10.

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 30/04/2018 : 21:34:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
pow kaboom bum tras

Ne bojte se djeco, nije ovo The last jedi. Ovo je MCU u svojem najboljem izdanju. Film me zaljepio za stolicu i 2.5 sata mi je prošlo kao da pucneš prstima. Nikada mi ni jedan film nije toliko brzo prošao. Drži pažnju svake elektricitetom nabijene sekunde. Bombastičan zaljučak svega što smo do sada vidjeli. Većina glavnih likova je dobila svoju priliku da se pokaže i pokazali su se. A baš glavni lik u ovom filmu postoji i zamislite to je negativac maestralno odglumljen od strane Josh Brolina. Nikada me se ni jedan negativac nije toliko dojmio... Ne znam da li ste naslutili, ja sam apsolutno oduševljen ovim filmom. Ako volite USA superheroje i ako ste voljeli filmove do sada, ovo bi moralo biti za vas.
Obavezno pogledati 9.5/10

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 30/04/2018 21:40:04
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 30/04/2018 : 22:13:02  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 02/05/2018 : 20:23:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Evo jedan izuzetno dobar review Infinity war-a. Zabavan, pun duha i SPOJLERA:


What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 02/05/2018 20:44:40
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 02/05/2018 : 20:48:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
HISHE je legenda.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25748 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 05/05/2018 : 17:34:57  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
https://www.youtube.com/watch?v=lpkKQ-NhDDI

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 12/05/2018 : 00:20:31  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Sa obzirom da mi je tematika kosmičkog marvela uvek bila rak rana,'ladno sam mislio da preskočim ovaj film - al' onda mi ga je jedan drugar, sa čijim filmskim ukusom odlično slažem, totalno preporučio te sam ga morao pogledati.

U principu sam zadovoljan;tehnički besprekorono odrađen - scenografija,kostimografija,CGI,muzika,akcione scene...sve za čistu desetku.Priča ko priča,nije me dotakla,ali nije ni loša.Malo sam u onim delovima kad je bila duža priča na po koji sekund i zaspao (jebi ga,omatorilo se),ali zato sam akcione scene ispratio širom otvorenih očiju.Srećom pa one čine najveći deo filma.
Možda su malo preterali sa humorom,pogotovu kod Čuvara galaksije - jbga,nekako mi je tema filma donekle preozbiljna za toliku količinu zafrkancije - ili je i tu problem sa onim "omatorilo se".
Smatram da je film ipak namenjen pre svega uzrastu 10 - 16 (možda i nešto preko) godina,ali svakako će u njemu uživati i ostale generacije.

****/*****

edit:najbolji deo na projekciji mi je bio uvod kad sam zaznao za Solo: A Star Wars Story

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 13/05/2018 15:11:10
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 15/05/2018 : 07:48:37  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Jedan od boljih MCU filmova, ako ne čak i najbolji.
Dosta akcije, dobra priča, dobar negativac. Sa humorom (ili pokušajima humora) su malo pretjerali.
Sve u svemu dobra zabava i teško će ovo u budućnosti nadmašiti. Došli su do tačke kada moraju da naprave sljedeći korak, a taj u pozitivnom smislu može samo da bude AvX.
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000