forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zagor specijal 37 - Brod tajni
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 07/06/2018 : 12:47:39  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Zašto bi sve trebalo objasniti, pa sam Akum je rekao da ne može otkriti tajnu tog praha, a Zagor se složio s time zbog sprečavanja zloupotrebe takvog otkrića.
Jedino što je možda trebalo objasniti je kako mu se na kraju dogodilo ono što jest, je li koristio nekakvo sredstvo ili je u pitanju ''viša sila''.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12196 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 07/06/2018 : 16:00:20  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Zašto bi sve trebalo objasniti, pa sam Akum je rekao da ne može otkriti tajnu tog praha, a Zagor se složio s time zbog sprečavanja zloupotrebe takvog otkrića.
Jedino što je možda trebalo objasniti je kako mu se na kraju dogodilo ono što jest, je li koristio nekakvo sredstvo ili je u pitanju ''viša sila''.



očito je bila na djelu viša sila, jer ga je Šerif pretražio i kod njega nije pronašao nikakvu drogu.
Isto tako kako mu je "viša sila" poklonio život kada su ga bacili u more zajedno sa ostalim robovima, da se je mogao osvetiti pa ga je na kraju ta ista viša sila uzela k sebi nakon osvete, jer očito je ovome crncu bilo suđeno umrijeti i ne može se prevariti smrt, može se samo odgoditi.....ali svejedno glupa priča, tko živ bi povjerovao u ovakve gluposti a i ne volim stripove u kojima nastupa posada iz Golden baby, taj Fisleg je smor največi, da ne pričam o ostaloj ekipi, ne volim ih i tačka i alergičan sam kada nastupaju u stripu jer mi je to garant za veliki smor od priče. Dosadno, dosadno, dosadno.......Šteta što Mortimer nije uspio potopiti Golden Baby pa da se ovi više nikada ne pojavljuju
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12196 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 07/06/2018 : 16:01:54  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
u biti želim da mi Berni vrati novac za ovo sranje od stripa....... HOČU PARE NATRAG!
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 07/06/2018 : 19:02:29  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote

Staviš ga na aukcije da barem vratiš dio novca, nije Bernie kriv što su u Bonelliju objavili tu priču.
Meni je posada Golden Baby na neki način draga, a ona priča Kapetan Zmija spada u top 5 na serijalu.
Ponavljam, ovaj specijal je samo prosjek, ali s obzirom kakvih je sve gluposti bilo (na svim Zagorovim edicijama) ne mogu mu previše zamjeriti nedostatke.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Giuda Ballerino
Senior Member



Japan
2592 Posts

Member since 02/03/2014

Posted - 07/06/2018 : 19:15:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Giuda Ballerino a Private Message  Reply with Quote
Ovo je stvarno prelose.

Kaizoku ou ni ore wa naru!
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6581 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 10/06/2018 : 13:42:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

Vidim dosta negativnih komentara ovdje - to znaci da ce se vjerojatno meni svidjet ovaj Specijalac



Poučen ranijim iskustvima tako i ja rezoniram i opet se vidi da sam udaljen od njih. Da sad ne mislimo da je priča dobra, nije dobra, ima dosta mana ali totalni odron, jedan od najgorih (koliko najgorih, 10, 50, 100?) Zagora definitivno nije (meni kao meni).
Moram se složiti i s 1Eurom, ne volim priče s Fishlegom i njegovom ekipom, možda se našao poneki izuzetak tamo na početku ali novije su uglavnom loše.

Konkretno u ovoj epizodi mi je vrlo glup početak (prolog je, naprotiv, super i daje nadu) kad Dickson, koji tvrdi da posjeduje trećinu brodova u luci, dolazi i traži od Fishlega da mu se pokori, taman kao da će mu taj brod spasiti život, kao da mu fali jedan brod na cijelom svijetu da bi mogao raditi svoj biznis. I onda upada Zagor s čistom namjerom da Fishlega spasi od njega, kao pripadnika vrste ljudi, moćnika koji misle da mogu sve što hoće, a s kojima se Zagor stalno susreće i stavlja soli na rep. I Zagor uspije ali znali smo da to nije njihov prvi i zadnji susret. Početno pitanje je dobro "Tko ubija posadu broda tog moćnika?" ali se sve brzo otkrije (nismo ni na polovici priče) i onda priča tone. Nema objašnjenja kako su nadrogirani znali što im je misija, opet koliko god nadrogirani bili glupo je vidjeti (konkretno onaj zadnji, iz Dicksonove posade) da za sobom ostave 4-5 onesviještenih ili ubijenih ljudi a u priči nema vremenskog kompasa, apsolutno nigdje nemamo "dan poslije", "idući dan", "za dva dana" i onda u jednom trenutku, prije Zagorovog drugog djelovanja na "brodu tajni", dva Dicksonova zaštitnika pričaju da je od batina koja im je Zagor dao na početku prošlo već tjedan dana (?!)... Lik Akuma bio je zanimljiv, baš me zanima kako će ga Burattini za 100-injak epizoda uskrsnuti jer se čini da je sanduk bio dobro zakucan i zavezan. Crtež je vrlo dobar, naslovnica dinamična ali nema baš puno veze s radnjom u epizodi, posebno što se ovaj bradonja iz Texa ne nalazi među Dicksonovim plaćenicima.

Uspoređivati s nekim ranijim specijalima ne mogu zbog dosta hlapljivog pamćenja ali dok su tu "Princ vilenjaka" i "Smrtonosna močvara" znam da ovaj ne može biti najgori.
I za kraj... nikako ne može biti dobro kad se netko iz Nathana Nevera ubaci da napiše epizodu za Zagora, to su nespojive vrste serijala.

P: 5, S: 4, C: 8, N: 8

loading...

Edited by - Dwayne_Looney on 10/06/2018 13:46:38
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20694 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 27/06/2018 : 01:20:17  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Eccher,Sedioli&Verni:Zagor-Brod tajni (Ludens,Zagor specijal 37)

Ovaj Zagorov specijal (kao i većina ostalih) su dobro ispljuvani;ali čini mi se da je ovaj ponajviše (barem mi se čini,jer ne pratim pomno opus Duha sa sekiricom).Meni i nije bio toliko loš - ili sam se spremio za najveći mogući krš,te snizio očekivanja do minimuma minimuma,a ovaj specijal to baš i nije.
Još jedna avantura naših junaka sa posadom broda Golden bejbi kojoj rukovodi kepten Fišleg - u Port Vejlu neko ubija posadu broda Blu Marlin,i to tak što ih davi u vodi;posadu koja je pre izvesnog vremena imala nekakav sumnjiv posao za lokalnog moćnika,Diksona. Zadnje ubistvo će izvršiti Orsović,član Fišlegove posade,a sve ukazuje da je bio drogiran u toku izvršavanja zločina.Zagi kreće da razjasni misteriju.
Priča jeste pravolinijska (a koja to od Duha sa sekiricom pa nije,osim retkih izuzetaka),rešenje predvidivo,ali sve u svemu i nije toliki odron.
Crež - Verni und Sedioli - iz moje perpspektive,može li gore? Ali začudo,i nije toliko loše,čak mi je prijalo oku.
Generalni dojam - može da se ubije vreme sa ovim specijalom.
2.5/5

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

guderian
Junior Member



303 Posts

Member since 10/07/2009

Posted - 07/07/2018 : 20:37:41  Show Profile Show Extended Profile  Send guderian a Private Message  Reply with Quote
[quote]Originally posted by anto

Eccher,Sedioli&Verni:Zagor-Brod tajni (Ludens,Zagor specijal 37)

Ovaj Zagorov specijal (kao i većina ostalih) su dobro ispljuvani;ali čini mi se da je ovaj ponajviše (barem mi se čini,jer ne pratim pomno opus Duha sa sekiricom).Meni i nije bio toliko loš - ili sam se spremio za najveći mogući krš,te snizio očekivanja do minimuma minimuma,a ovaj specijal to baš i nije.
Još jedna avantura naših junaka sa posadom broda Golden bejbi kojoj rukovodi kepten Fišleg - u Port Vejlu neko ubija posadu broda Blu Marlin,i to tak što ih davi u vodi;posadu koja je pre izvesnog vremena imala nekakav sumnjiv posao za lokalnog moćnika,Diksona. Zadnje ubistvo će izvršiti Orsović,član Fišlegove posade,a sve ukazuje da je bio drogiran u toku izvršavanja zločina.Zagi kreće da razjasni misteriju.
Priča jeste pravolinijska (a koja to od Duha sa sekiricom pa nije,osim retkih izuzetaka),rešenje predvidivo,ali sve u svemu i nije toliki odron.
Crež - Verni und Sedioli - iz moje perpspektive,može li gore? Ali začudo,i nije toliko loše,čak mi je prijalo oku.
Generalni dojam - može da se ubije vreme sa ovim specijalom.
2.5/5

[/QUOTE
Ekipa je nepotrebno popljuvala ovu epizodu koja uopće nije loša.
Jest da je svakom ko je upoznat sa pričom o Amistadu odmah čim je Zagor ušao u potpalublje bilo jasno o čemu se tu radi.
Ipak nema veze. Stvar je čitljiva, crtež je solidan a osim par nepotrebnih bezvezarija puno je bolja od mnogih priča. Ustvari najgora je naslovnica. Neprivlačna i ne zanimljiva. Da ne spominjemo Zagorov izgled na njoj.
Go to Top of Page

macca1985
New Member



Croatia
241 Posts

Member since 25/07/2010

Posted - 09/07/2018 : 10:21:42  Show Profile Show Extended Profile  Send macca1985 a Private Message  Reply with Quote
Dosta dobra priča i odličan crteż! Jedino što ovdje ne valja je naslovnica koja je neinspirativna.

Zagor, Diabolik, Conan i Venom - best comics ever!

Edited by - macca1985 on 09/07/2018 10:22:18
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14635 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 09/08/2018 : 16:25:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Dočepao sam se i ja svog primjerka, uskoro bi mogao pročitati pa javim dojmove.
Da li ima recenzija?
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 09/08/2018 : 18:03:30  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Za sada nema.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14635 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 10/08/2018 : 12:51:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Došao do ravno do pola priče.
Meni ovo djeluje jako dobro, pa i nešto više...vidjet ćemo kako će se razviti dalje.
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.1 seconds. Snitz Forums 2000