forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Ken Parker - Darkwood
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 14

morski
Senior Member



2650 Posts

Member since 09/08/2014

Posted - 10/05/2018 : 09:30:01  Show Profile Show Extended Profile  Send morski a Private Message  Reply with Quote
Dugo očekivani potez, a nema svoju temu

Pa, evo, višemesečna nepravda će biti ispravljena

Dakle, ovo izdanje se bazira na italijanskoj verziji Collana Ken Parker u izdanju Mondadori Comics

I evo šta je do sada objavljeno:



Ken Parker 01

Tvrdi: 1,690.00 RSD
Meki: 1,290.00 RSD

Đankarlo Berardi i Ivo Milaco: Ken Parker

Dugo očekivano izdanje jednog od najvećih evropskih stripova.

Krajem sedamdesetih i tokom osamdesetih godina prošlog veka u okviru domaće strip-revije Lunov magnus strip na kioscima je izlazio italijanski strip-serijal Ken Parker. S obzirom da je reč o delu koje od svojih čitalaca očekuje formiran ukus i izgrađene životne stavove pravi kuriozitet predstavlja činjenica da je takav strip-serijal uopšte pronašao mesto u reviji koja je objavljivala naslove poput Malog Rendžera, Velikog Bleka i Mister Noa. U tim jednostavnim avanturama sve je bilo jasno i dorečeno. U njima je između dobra i zla stajao dubok ambis koji čitalac nije mogao da previdi. Dobri likovi imali su nežna i lepa lica, a negativcima se s grubih i prostačkih faca čitala sva zloća njihove naravi. U Kenu Parkeru, baš kao i u životu, stvari nisu bile tako jednostavne. Istoimeni glavni junak sklon je preispitivanju, sklon je svakodnevnim ljudskim greškama. Dobar je strelac, ali ipak se desi da promaši. Često u kavzi izvuče deblji kraj, ali će se u nju svakako upustiti ako mu moralna načela tako nalažu. Ken Parker je osoba koja, kako serijal odmiče, odrasta, uobličava svoj karakter, formira političko mišljenje. Drugim rečima, iako svoju odiseju započinje jednom osvetničkom misijom, on uopšte nije klasični heroj vesterna.

Prva knjiga Kenovih avantura sadrži dve originalne priče.


Br. strana: 212
Boja: Crno-belo (plus kolorne naslovnice)
Uvez: tvrdi/meki
Format: 170 x 260 mm
Težina: 1 kg/0.6 kg

Zavirite između korica:


Kompletni popis Bonelli stripova u Excelu

Edited by - morski on 10/05/2018 09:34:10

morski
Senior Member



2650 Posts

Member since 09/08/2014

Posted - 10/05/2018 : 09:34:14  Show Profile Show Extended Profile  Send morski a Private Message  Reply with Quote


Ken Parker 02

Tvrdi: 1,690.00 RSD
Meki: 1,290.00 RSD

Džentlmeni na Divljem zapadu?! Zvuči gotovo kao oksimoron. Duhovi Građanskog rata još uvek su prisutni. Čak i onda kad notorni razbojnici pljačkaju voz, čini se da ih, osim pohlepe, pokreće animozitet južnjaka prema Severu. Ken ne bira strane, ali bira ljude na čiju će stranu stati. Slično je i u priči Ubistvo u Vašingtonu, koja se smatra prvom „velikom” epizodom serijala. Ne zazirući od toga da naprave politički strip i ne hajući za političku korektnost, Berardi i Milaco skidaju maske protagonistima i živopišu istorijske događaje u realističnom ključu. Ubistvo u Vašingtonu je priča koja će vas surovom iskrenošću podsetiti na Plavog vojnika ili Malog velikog čoveka.



Svaka Darkwood knjiga Kenovih avantura sadrži dve originalne priče.

Br. strana: 212
Boja: Crno-belo (plus kolorne naslovnice)
Uvez: tvrdi/meki
Format: 170 x 260 mm
Težina: 1kg/0.6 kg

Zavirite između korica:


Kompletni popis Bonelli stripova u Excelu
Go to Top of Page

morski
Senior Member



2650 Posts

Member since 09/08/2014

Posted - 10/05/2018 : 09:38:04  Show Profile Show Extended Profile  Send morski a Private Message  Reply with Quote


Ken Parker 03

Tvrdi: 1,690.00 RSD
Meki: 1,290.00 RSD

Na poslednjoj stranici prethodne knjige Ken Parker je upucan u glavu. Završni kadar pokazuje nam kako njegovo beživotno telo ostaje da leži pokraj konja dok ubica Donald Velš spokojno jaše prema obzorju, baš kao što to povremeno u filmovima i stripovima na kraju balade čine usamljeni pravednici. Čitaoci teško da mogu sklopiti korice bez osećanja gorke rezigniranosti. Narednu priču pod naslovom Čemako, što na jeziku Hunkpapa Indijanaca znači „onaj koji se ne seća”, mnogi ljubitelji serijala smatraju jednom od najboljih. Ona vas očekuje u trećoj knjizi Darkwoodovog izdanja Ken Parkera!

Svaka Darkwood knjiga Kenovih avantura sadrži dve originalne priče.

Br. strana: 212
Boja: Crno-belo (plus kolorne naslovnice)
Uvez: meki i tvrdi
Format: 170 x 260 mm
Težina: 1 kg/0.6 kg


Zavirite između korica:


Kompletni popis Bonelli stripova u Excelu
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 10/05/2018 : 13:03:13  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Odlična tema Morski (lijepo sve pregledno), zaslužuje svakako posebnu temu, ali i svaka čast Darkwoodu na ovom potezu

Znači, ukupno nas 50 knjiga očekuje.
4.knjiga najavljena već za ovaj 5.mjesec, ritam je dvomjesečni.
Ako ritam ostane takav, ovo ćemo kompletirat za nekih 8 godina.

Evo, ako smijem navesti kako su cijene i kod nas u HR u kunama, barem što se tiče striparnica:

- meke korice - 89 kn
- tvrde korice - 119 kn

Kao što vidimo, razlika je nekih 30 kn. Ja sam se odlučio skupljati u hc verziji. Mene su ove prve 3 knjige izašle 101 kn/komad, pošto sam imao 15% popusta (znači, svega 12 kn više od sc).

Iako je Morski stavio već kako izgledaju hrbati, evo dvije slike koje sam već bio stavio u dr. temi, jedna je slika sa kiosk izdanjem Zagora čisto da se vidi taj format koji je meni osobno super




"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12704 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 10/05/2018 : 13:20:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

Odlična tema Morski (lijepo sve pregledno), zaslužuje svakako posebnu temu, ali i svaka čast Darkwoodu na ovom potezu

Znači, ukupno nas 50 knjiga očekuje.
4.knjiga najavljena već za ovaj 5.mjesec, ritam je dvomjesečni.
Ako ritam ostane takav, ovo ćemo kompletirat za nekih 8 godina.

Evo, ako smijem navesti kako su cijene i kod nas u HR u kunama, barem što se tiče striparnica:

- meke korice - 89 kn
- tvrde korice - 119 kn

Kao što vidimo, razlika je nekih 30 kn. Ja sam se odlučio skupljati u hc verziji. Mene su ove prve 3 knjige izašle 101 kn/komad, pošto sam imao 15% popusta (znači, svega 12 kn više od sc).

Iako je Morski stavio već kako izgledaju hrbati, evo dvije slike koje sam već bio stavio u dr. temi, jedna je slika sa kiosk izdanjem Zagora čisto da se vidi taj format koji je meni osobno super







Lijepo, i vizualno i sadržajem.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 10/05/2018 : 13:50:13  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Sve je to vec davno izaslo. Libellus/Fibra. Lijepo, kvalitetn itd, itd...😉

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12704 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 10/05/2018 : 13:58:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Sve je to vec davno izaslo. Libellus/Fibra. Lijepo, kvalitetn itd, itd...😉



Imam od Fibre, a ne dupliram ništa...
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4091 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 10/05/2018 : 14:11:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
@ivanl: ako nemaš što za napisati onda bolje da ne pišeš. Zaista se već postalo teško probijati kroz gomilu bezsadržajnih i captain obvious postova na forumu.

Ontopik:
Darkwoodov Ken Parker nije ono što smo tražili ali bolje i to nego ništa.
Za one koje planiraju početi kupovati HC mi se čini bolji izbor jer su neki SCi nepravilno odrezani a i imam dojam da se lakše lista od SCa.
Osim toga serijal na početku (kao i svaki) malo pati od dječjih bolesti i djeluje jednostavno i neatraktivno no kroz par brojeva i uz malo strpljenja i biti će jasno da kultni status nije nezaslužen.

Bok, kako si.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 10/05/2018 : 14:38:19  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Cromwell

@ivanl: ako nemaš što za napisati onda bolje da ne pišeš. Zaista se već postalo teško probijati kroz gomilu bezsadržajnih i captain obvious postova na forumu.

Ontopik:
Darkwoodov Ken Parker nije ono što smo tražili ali bolje i to nego ništa.
Za one koje planiraju početi kupovati HC mi se čini bolji izbor jer su neki SCi nepravilno odrezani a i imam dojam da se lakše lista od SCa.
Osim toga serijal na početku (kao i svaki) malo pati od dječjih bolesti i djeluje jednostavno i neatraktivno no kroz par brojeva i uz malo strpljenja i biti će jasno da kultni status nije nezaslužen.


Tja, meni se cini da bas imam sto za napisati. Osobno su mi jako draze konpletne epizode po jednoj knjizi. Koje su kao sto znamo, sad vec davno izasle u hc...
Iako se slazem o porodajnim mukama Darkwoodovog Kena. I prvi Libellusovi su bili malo zakrivljenih hrbata...
A slazem se i o probijanju kroz svakakve postove...ja se osobno drzim 95% tema o stripovima, kojih imam punu kucu i skupljam ih desetljecima...otud i komentari o odredenim knjigama/albumima/knjizicama, jer su mi eto, svi/sve su mi prosle/prosli kroz ruke...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 10/05/2018 : 15:12:12  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Hercule Poirot

Lijepo, i vizualno i sadržajem.


Aha, vrhunski je napravljeno samo je sad jedini problem što ne stane u niti jednu policu morat će se nabaviti nova, posebna za KP-a

Jedino je pitanje, hoće li sve knjige biti podjednake debljine? Zasad jesu, a i broj stranica je zasad u sve 3 gotovo identičan:

- knjiga 1 - 206 str.
- knjiga 2 - 212 str.
- knjiga 3 - 206 str.

Jer ako budem radio police po mjeri (a znamo da će ih biti ukupno 50 knjiga), pa da mi sve paše (ako će sve biti podjednake debljine).

quote:
Originally posted by ivanl

Sve je to vec davno izaslo. Libellus/Fibra. Lijepo, kvalitetn itd, itd...😉


Ovo je super za nas (mene i slične) koji smo zakasnili sa ovim junakom, pošto su mi neki i rekli da neke epizode se ne mogu danas naći od Fibre i LL-a. A usput, cijena je isto dosta primamljiva ovdje, rekao bi korektna :)

quote:
Originally posted by Cromwell

Osim toga serijal na početku (kao i svaki) malo pati od dječjih bolesti i djeluje jednostavno i neatraktivno no kroz par brojeva i uz malo strpljenja i biti će jasno da kultni status nije nezaslužen.


Na nekoliko mjesta su mi za Kena rekli "Reem, sa Kenom nećeš pogriješiti" i sad si i ti to slično rekao, samo drugim riječima znam da sam više dosadan, ali ovo je super izdanje za mene koji nikada nisam čitao K.Parkera, a po onom preview-u kojeg sam imao prilike vidjeti prije kupnje, svidjelo mi se :)

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 10/05/2018 : 15:16:54  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
E pa bogme ti zavidim, kakav ces svijet u slicicama, (oblacicima) sada otkriti...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 10/05/2018 : 15:20:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

Jedino je pitanje, hoće li sve knjige biti podjednake debljine?



Nece. Tu imas sve informacije:
http://www.mondadoricomics.it/collana/ken-parker



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 10/05/2018 : 15:22:32  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
@ivanl - hvala, mislio sam da će mi biti nedostižan (znam da postoje i razno-razni skenovi, ali nije to to do papira), pa kad se pružila ovako prilika od strane Darkwooda, naravno da se nije ni trenutka razmišljalo uzeti ili ne

Nadam se da će im prodaja biti ok, zadovoljavajuća, pa da se i taj ritam održi kako je već počeo, da se ne dogode kakvi zastoji..

EDIT:

@Poli - aha, hvala ti, tu piše koliko koji ima stranica, super

"everybody's got a plan until they get hit"

Edited by - ReemCP on 10/05/2018 15:24:27
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 10/05/2018 : 15:49:31  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
U svakom slucaju neka Kena... Bio je u LMS-u, M-pressu,(par epizoda),Comiconu,(jedna epizida),System comicsu, Libellus/Fibri, na ovim prostorima pa i u Darkwoodu sada. Klasik-klasika. 👍

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

SPQRoma
Average Member



Italy
788 Posts

Member since 30/06/2015

Posted - 10/05/2018 : 16:09:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit SPQRoma's Homepage  Send SPQRoma a Private Message  Reply with Quote
Ken je savršenstvo, najrealniji strip, koji meni najviše odgovara. Priča Čemako je nešto najbolje ikad napisano.

HOKA-HEY
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 10/05/2018 : 17:37:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

@ivanl - hvala, mislio sam da će mi biti nedostižan (znam da postoje i razno-razni skenovi, ali nije to to do papira), pa kad se pružila ovako prilika od strane Darkwooda, naravno da se nije ni trenutka razmišljalo uzeti ili ne

Nadam se da će im prodaja biti ok, zadovoljavajuća, pa da se i taj ritam održi kako je već počeo, da se ne dogode kakvi zastoji..

EDIT:

@Poli - aha, hvala ti, tu piše koliko koji ima stranica, super


Ja imam Kena od Fibre ali sam uzeo prva tri od Darkvuda...nisam mogao da odolim
Ken je to
Go to Top of Page

Giuda Ballerino
Senior Member



Japan
2586 Posts

Member since 02/03/2014

Posted - 10/05/2018 : 18:12:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Giuda Ballerino a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Cromwell

@ivanl: ako nemaš što za napisati onda bolje da ne pišeš. Zaista se već postalo teško probijati kroz gomilu bezsadržajnih i captain obvious postova na forumu.

Ontopik:
Darkwoodov Ken Parker nije ono što smo tražili ali bolje i to nego ništa.
Za one koje planiraju početi kupovati HC mi se čini bolji izbor jer su neki SCi nepravilno odrezani a i imam dojam da se lakše lista od SCa.
Osim toga serijal na početku (kao i svaki) malo pati od dječjih bolesti i djeluje jednostavno i neatraktivno no kroz par brojeva i uz malo strpljenja i biti će jasno da kultni status nije nezaslužen.



Ceka sam da neko povuce okidac sto se tice ivana l. Nisam zelio ispasti dezurni gad. Cromwell sta reci, kao Nocni orao.

Kaizoku ou ni ore wa naru!
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 10/05/2018 : 18:46:45  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
nikad čitao nit me zanimalo
tako da je meni ovo super
naravno bilo bi bolje kiosk izdanje kao PSDZ ali i ovo je sjajno

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

Elderane84
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3246 Posts

Member since 30/10/2008

Posted - 10/05/2018 : 19:42:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Elderane84 a Private Message  Reply with Quote
Držim se SC. Meni odlično odrađen. Prvi put se upoznajem sa serijalom, djeluje obećavajuće, jer su mi se svidjele i prve 2 epizode koje imaju dosta manjkavosti...
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 10/05/2018 : 19:50:02  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Giuda Ballerino

quote:
Originally posted by Cromwell

@ivanl: ako nemaš što za napisati onda bolje da ne pišeš. Zaista se već postalo teško probijati kroz gomilu bezsadržajnih i captain obvious postova na forumu.

Ontopik:
Darkwoodov Ken Parker nije ono što smo tražili ali bolje i to nego ništa.
Za one koje planiraju početi kupovati HC mi se čini bolji izbor jer su neki SCi nepravilno odrezani a i imam dojam da se lakše lista od SCa.
Osim toga serijal na početku (kao i svaki) malo pati od dječjih bolesti i djeluje jednostavno i neatraktivno no kroz par brojeva i uz malo strpljenja i biti će jasno da kultni status nije nezaslužen.



Ceka sam da neko povuce okidac sto se tice ivana l. Nisam zelio ispasti dezurni gad. Cromwell sta reci, kao Nocni orao.


...problematika?

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 10/05/2018 : 19:54:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Elderane84

Držim se SC. Meni odlično odrađen. Prvi put se upoznajem sa serijalom, djeluje obećavajuće, jer su mi se svidjele i prve 2 epizode koje imaju dosta manjkavosti...


Tek si zagrebao remek delo...ali ne verujem da si se tek sad prvi put upoznao sa serijalom
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 11/05/2018 : 07:36:34  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by SPQRoma

Priča Čemako je nešto najbolje ikad napisano.


Ovo za "Čemako" sam čuo bar još na 3 mjesta, sad ste me zaintrigirali s ovim

quote:
Originally posted by Dr. Zistis

Ja imam Kena od Fibre ali sam uzeo prva tri od Darkvuda...nisam mogao da odolim
Ken je to


Super htio sam te pitat, kad uspoređuješ ta 2 izdanja, jesu li ista po dimenzijama i broju stranica?

-
-

@zeljko & Elderane84 - onda je kod vas situacija kao kod mene, niti ja se nisam nikad upoznao sa ovim serijalom.

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 11/05/2018 : 11:07:29  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
s tim da ja nikad čuo za taj čemako :D

odbojan mi je crtež i otisak bio u LMS i nikad ga nisam čitao


Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 11/05/2018 : 11:15:10  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by SPQRoma

Ken je savršenstvo, najrealniji strip, koji meni najviše odgovara. Priča Čemako je nešto najbolje ikad napisano.


Druže, nadam se da si se u međuvremenu otrijeznio.

Čemako je i po mom mišljenju najbolja Kenova epizoda.
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6361 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 11/05/2018 : 11:57:09  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message  Reply with Quote
Svašta. Ima barem deset boljih: Balada o Pat O'Shane, Milady, Adah, Priče o vojnicima, Pioniri, Boston, Štrajk, Donovanovi dječaci, Dah i san, Dašak slobode, Osuđenici...
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6562 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 11/05/2018 : 12:22:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
I ja prvi put čitam Kena. Meni je od prvih 6 taj "Chemako" među 2 najlošija iako je tu ocjena 7/10 što dovoljno govori o visokom nivou serijala od početka.

loading...

Edited by - Dwayne_Looney on 11/05/2018 14:03:36
Go to Top of Page
Page: of 14 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.81 seconds. Snitz Forums 2000