forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Ken Parker - Darkwood
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 14

vronski 3
Senior Member



2374 Posts

Member since 10/01/2014

Posted - 15/10/2018 : 13:18:02  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
Meni se u prvoj SC knjizi pastifikacija skroz odvojila sa korica a isto je to počelo da se dešava i sa drugom knjigom!

Bio je to dovoljan razlog da pređem na HC!
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 15/10/2018 : 13:40:03  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
mora da ga mnogo diraš :D

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

roby05
Senior Member



Croatia
2996 Posts

Member since 26/07/2013

Posted - 15/10/2018 : 13:49:10  Show Profile Show Extended Profile  Send roby05 a Private Message  Reply with Quote
SC izdanje je u savrsenom redu,ne vidim nikakvih problema s kvalitetom.
Vec prije sam spominja,jedini "problem" je format izdanja,bar meni,ali to je vec druga stvar.

Evala ti dalmatinski puce,pozdrav tebi s Poljuda Hajduce,nasem moru,galebu i skoju,Boze cuvaj Dalmaciju moju.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 15/10/2018 : 15:27:09  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zeljko

nikakav problem ne vidim sa SC

da ima neko izdanje bez korica za 5 maraka samo unutra stripovi ja bih to uzimao



A izdanje sa praznim listovima za jednu marku, vrijedi razmisliti i o takvoj verziji.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 15/10/2018 : 15:41:06  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
Ne vidim se ni kad mi isprintaj u
Samo da je lijepo uvezano

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6562 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 26/10/2018 : 22:30:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
Lov na moru (br. 9)
(P: 4, S: 5, C: 7, N: 6)

Rijetko koja avantura nekog junaka na moru mi se dopada, nije mi to nikako mjesto radnje za dobru epizodu pa je tako slučaj i ovdje. Još kad love kitove, pfff... Znakovito što uz Kena i Nanuka preživljavaju još samo kapetan i njegova žena. Slutim da se nešto iza te činjenice krije a jesam li u pravu saznat ću kad se drznem pročitati "Bijele zemlje", nastavak ove "ledene avanture".
Nije čudo da se ovo nikome nije mililo recenzirati, evo ne znam ni sam šta bih ovdje pohvalio a šta kritizirao. E da, iako odmoran, malo sam 'trenuo' čitajući, 10-ak minuta, eto koliko je zanimljivo.

Edit: Ipak, postoji recenzija, izgleda da su ostali pali na guzicu od kvalitete priče:
http://www.stripovi.com/recenzije/ken-parker-kp-lms-449-ajkule/141/

loading...

Edited by - Dwayne_Looney on 27/10/2018 11:48:11
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 27/10/2018 : 09:43:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Priča i zaslužuje za pasti na guzicu
Tih nekoliko priča sam pročitao u jednom dahu
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6562 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 27/10/2018 : 21:48:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
Bijele zemlje (br. 10)
P: 6, S: 6, C: 7, N: 7

Ovo je već malo ali vidljivo bolje od prethodne epizode. Preživjeli su na tlu i nema kitova ali ipak je sve dosta jednolinijski, beskrajni put. Nagon za preživljavanjem vrlo dobro prikazan te posljedice gladi i dolaska na rub psihičke i fizičke snage. Ima i stravičnih i smiješnih, ali i poučnih scena. Primjerice, stravično kako se kapetan odlučio na kanibalizam, smiješno kako Nanuk razmišlja da pojede medvjeđe govno, poučno ono o građenju iglua.
Mislio sam da je neki važniji razlog za preživljavanja baš kapetana i njegove žene ali ništa posebno. Valjda je kapetan trebao kao negativac jer demonstrira pohlepu i egoizam, bio na brodu ili u beznadežnoj situaciji a žena luda, nigdje veze.
Maraffa loše crta ali ovdje može proći, dobro je dočarao atmosferu.


loading...

Edited by - Dwayne_Looney on 27/10/2018 21:51:14
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
6984 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 27/10/2018 : 21:49:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
I ja sam jedan od onih koji je nestrpljivo čekao Kenovo izdanje Darkwooda. Toliko sam ovdje pročitao pozitivnih kritika da se ovo nije smjelo propustiti.

Kad se samo sjetim kako smo se kao klinci podsmjehivali svakome onome tko je imao Kena u svojoj kolekciji. Bilo je to nama klincima potpuno nečitljivo štivo s nerazumljivim crtežom, dok su Zagor, Blek pa i Mark i Miki bili zakon.

Nakon pročitane i ove Darkwoodove 6. knjige jasno je sad zašto se Ken nije mogao svidjeti mlađoj dječurliji. Berardi i Milazzo su bili daleko ispred svog vremena samim stilom pripovijedanja i crtežom. Epizode su sve bolje i bolje, fantastična je karakterizacija likova koji se sapliću oko Kenovih nogu gdje je Ken često sporedni lik. Pa čak i ovaj kleti Marafa kojeg većina ne voli u ovim zimskim epizoda izgleda vrlo dobro.

Nadam se i dalje da će ovaj Darkwoodov ritam izdavanja trajati, jer ovo što čitam je sve bolje i bolje..
Go to Top of Page

cronos six
Advanced Member



Serbia
7884 Posts

Member since 09/09/2008

Posted - 27/10/2018 : 22:02:33  Show Profile Show Extended Profile  Send cronos six a Private Message  Reply with Quote
Trilogija Balada pat o Shain je prica koju kad uvek vratim(procitam) placem ko picka...

Juznjak!
Tex Willer.
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 27/10/2018 : 22:25:11  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
los crtez nas je odbijao
kao i obicnost glavnog junaka

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 28/10/2018 : 00:11:17  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jerry Krause

I ja sam jedan od onih koji je nestrpljivo čekao Kenovo izdanje Darkwooda. Toliko sam ovdje pročitao pozitivnih kritika da se ovo nije smjelo propustiti.

Kad se samo sjetim kako smo se kao klinci podsmjehivali svakome onome tko je imao Kena u svojoj kolekciji. Bilo je to nama klincima potpuno nečitljivo štivo s nerazumljivim crtežom, dok su Zagor, Blek pa i Mark i Miki bili zakon.

Nakon pročitane i ove Darkwoodove 6. knjige jasno je sad zašto se Ken nije mogao svidjeti mlađoj dječurliji. Berardi i Milazzo su bili daleko ispred svog vremena samim stilom pripovijedanja i crtežom. Epizode su sve bolje i bolje, fantastična je karakterizacija likova koji se sapliću oko Kenovih nogu gdje je Ken često sporedni lik. Pa čak i ovaj kleti Marafa kojeg većina ne voli u ovim zimskim epizoda izgleda vrlo dobro.

Nadam se i dalje da će ovaj Darkwoodov ritam izdavanja trajati, jer ovo što čitam je sve bolje i bolje..



To je to.
Mnogi su od nas tek kasnije spoznali Kena.
Za djecu je to dosadno
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7053 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 28/10/2018 : 05:07:15  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

Bijele zemlje (br. 10)
P: 6, S: 6, C: 7, N: 7

Ovo je već malo ali vidljivo bolje od prethodne epizode. Preživjeli su na tlu i nema kitova ali ipak je sve dosta jednolinijski, beskrajni put. Nagon za preživljavanjem vrlo dobro prikazan te posljedice gladi i dolaska na rub psihičke i fizičke snage. Ima i stravičnih i smiješnih, ali i poučnih scena. Primjerice, stravično kako se kapetan odlučio na kanibalizam, smiješno kako Nanuk razmišlja da pojede medvjeđe govno, poučno ono o građenju iglua.
Mislio sam da je neki važniji razlog za preživljavanja baš kapetana i njegove žene ali ništa posebno. Valjda je kapetan trebao kao negativac jer demonstrira pohlepu i egoizam, bio na brodu ili u beznadežnoj situaciji a žena luda, nigdje veze.
Maraffa loše crta ali ovdje može proći, dobro je dočarao atmosferu.


Hmm, Dwayne_Looney, mozda ti Ken Parker jednostavno ne lezi? Dati Bijelim zemljama 6 za pricu i scenario je neobicno. Radi se o jednoj od najjacih epizoda. Naravno, citaj sto hoces, ali ne vjerujem da ces previse uzivati i u kasnijim Kenovim stripovima.

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6562 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 28/10/2018 : 09:27:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
Eto, za čudo ali meni se ove prve dvije epizode te ledene avanture nisu posebno svidjele kao ostalima (ali dosadašnjim epizodama sigurno Ken jest) ali važno je naglasiti da sam škrtiji na ocjenama, nastojim stvoriti što više tih razina kvalitete, od 1 do 10, tako da dvije 6-ice gledam drukčije nego većina ostalih kojima je prosjek ocjena u komentarima bar 80% pa imaju viđenje da je tamo mojih 61% znak da su epizode teško smeće. Imam osjećaj da se olako bacaju ocjene, ima ljudi kojima je svaka epizoda Kena 100%. Znači ne mogu odrediti koja je bolja od bolje ili znaju koja im je najbolja ali su i hrpi drugih dali istu ocjenu kao najboljoj. Evo, to je meni nejasno ali svatko ima svoj način ocjenjivanja. Blago onima kojima je prosjek ocjena na komentarima (mislim ukupno, svakom serijalu) 90%+ to znači da baš uživaju u stripovima. Za mene bi 90%+ značilo da sam tu epizodu već pročitao ili namjeravam pročitati barem 3 puta.

loading...
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12167 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 28/10/2018 : 10:19:15  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
Da li je netko več rekao kako je Ken parker pomalo depresivan strip?
Smeta mi jer uvijek tužno završi priča, uvijek netko umre na kraju,....mislim ispada kao da je to REALIZAM, ali sigurno je bilo i lijepih stvari na Divljem zapadu, sigurno je netko bio i sretan, zadovoljan,....a ovdje sve vrvi od depresivnosti. Ok, razumijem da "u ime priče" neki kraj završi tužan, ali skoro svaki jebeni kraj završi tako, pa mi se ne sviđaju stripovi koji skoro uvijek završe sa smrćom, tugom, ....depra teška.
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 28/10/2018 : 10:31:53  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
da veoma depresivan mislio sam odustati zbog toga ali eto

ja sam imao samo jedan ken parker
crni bregovi
onaj crtež i otisak je nečitljiv
dok je dilan bio lijep čitljiv lijep otisak dobar crtež i bilo je golotinje
:D

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 28/10/2018 : 11:04:10  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

Eto, za čudo ali meni se ove prve dvije epizode te ledene avanture nisu posebno svidjele kao ostalima (ali dosadašnjim epizodama sigurno Ken jest) ali važno je naglasiti da sam škrtiji na ocjenama, nastojim stvoriti što više tih razina kvalitete, od 1 do 10, tako da dvije 6-ice gledam drukčije nego većina ostalih kojima je prosjek ocjena u komentarima bar 80% pa imaju viđenje da je tamo mojih 61% znak da su epizode teško smeće. Imam osjećaj da se olako bacaju ocjene, ima ljudi kojima je svaka epizoda Kena 100%. Znači ne mogu odrediti koja je bolja od bolje ili znaju koja im je najbolja ali su i hrpi drugih dali istu ocjenu kao najboljoj. Evo, to je meni nejasno ali svatko ima svoj način ocjenjivanja. Blago onima kojima je prosjek ocjena na komentarima (mislim ukupno, svakom serijalu) 90%+ to znači da baš uživaju u stripovima. Za mene bi 90%+ značilo da sam tu epizodu već pročitao ili namjeravam pročitati barem 3 puta.


Potpisujem sve.
Ukoliko neko da manje od 90% mora još i da se pravda.
Dwaynove ocjene i komenatri izgledaju mnogo trezvenije od većine ostalih.
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7053 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 28/10/2018 : 19:04:16  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
King, ja mislim da tebi i Dwaynu Ken jednostavno ne lezi. Zašto bi drugi davali desetke ako im strip nije fantastičan? Pa ne moraju valjda nikoga impresionirati da ispadnu kao hip ili kul jer je Ken kao za pametne i one koji razumiju umjetnost.
Ovako po sjećanju, meni u cijelom serijalu ima samo jedna ili dvije epizode koje su mi po priči/scenariju ispod 8. Berardi mi je jednostavno fantastičan na Kenu.

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 28/10/2018 : 19:26:35  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Naravno da ne mora, kao šta ni Demoni ludila ne moraju zagorovcu bit super epizoda. Ukusi u pričama nisu mjerilo nikakve sofisticiranosti ni intelekta, tako samo iskompleksirane budale razmišljaju. E sad, kad je netko u većini, i uz to je sitna duša, lako se skriti u toj većini i izrugivati nečijem ukusu. No, znamo kakvi su to ljudi.

Osobno, Ken Parker mi je fenomenalan, ali poštujem i suprotna mišljenja.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 28/10/2018 : 19:42:39  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
meni su demoni truba
fenomenalniji mi je jeti

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

sai
Junior Member



Serbia
439 Posts

Member since 24/10/2008

Posted - 30/10/2018 : 09:23:28  Show Profile Show Extended Profile  Visit sai's Homepage  Send sai a Private Message  Reply with Quote
Da li ima neka Kenova epizoda a da kod nas nije objavljena, nešto sam ranije čitao o tome u kvadratu ali se ne sećam da li sam dobro pročitao.
Go to Top of Page

ZoranC
Senior Member



Germany
1893 Posts

Member since 20/09/2010

Posted - 30/10/2018 : 09:50:30  Show Profile Show Extended Profile  Send ZoranC a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sai

Da li ima neka Kenova epizoda a da kod nas nije objavljena, nešto sam ranije čitao o tome u kvadratu ali se ne sećam da li sam dobro pročitao.

Mislio sam da je Kvadrat izasao prije ove zadnje Fibrine knjige broj 80 (Bozicna pjesma/Kamo jutro pruzilo se) te da mislis na te epizode, ali vidim da je knjiga izasla prije Kvadrata. Nisam citao Kvadrat, ali mislim da je objavljeno sve od Kena.
Go to Top of Page

SlajeR
New Member



Yemen
243 Posts

Member since 10/06/2003

Posted - 30/10/2018 : 12:54:26  Show Profile Show Extended Profile  Send SlajeR a Private Message  Reply with Quote
u Fibra-Libellus izdanju jeste izaslo sve od Kena. Ovde se verovatno misli na teritoriju Srbije gde nije izasao br 23 - Kraljica Misurija koji je lms preskocio iz ko zna kog razloga.

Opusti misli i uci plivati..

Edited by - SlajeR on 30/10/2018 12:55:21
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 30/10/2018 : 13:11:32  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Je i ona poslije u piratskom izdanju:)

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

morski
Senior Member



2650 Posts

Member since 09/08/2014

Posted - 30/10/2018 : 13:46:38  Show Profile Show Extended Profile  Send morski a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by SlajeR

u Fibra-Libellus izdanju jeste izaslo sve od Kena. Ovde se verovatno misli na teritoriju Srbije gde nije izasao br 23 - Kraljica Misurija koji je lms preskocio iz ko zna kog razloga.


lms izdanja nisu bila samo za teritoriju srbije

Kompletni popis Bonelli stripova u Excelu
Go to Top of Page
Page: of 14 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.28 seconds. Snitz Forums 2000