forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Zenobija
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 10/05/2018 : 19:46:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
Sandorf je objavio domaće izdanje danskog stripa Zenobija.

Riječ je o stripu Mortena Dürra i Larsa Hornemana koji se bavi aktualnim ratnim sukobom u Siriji.

http://www.sandorf.hr/blogitem.php?item_id=214&tag=Zenobija&type=4

https://www.superknjizara.hr/?page=knjiga&id_knjiga=150638

quote:
Veliko je i prazno.

Ovdje me nitko ne može naći.

Mama i tata ne mogu me pronaći.




U 2017. godini Zenobija je osvojila tri najvažnije danske nagrade za dječju književnost i ilustraciju: nagradu Pingpris, nagradu Claus Deleuran i nagradu danskog Ministarstva kulture za ilustraciju za djecu i mlade.

Morten Dürr rođen je 1968. u Kopenhagenu. Od 2004. piše knjige za djecu i mlade, a mnoge od njih prevedene su na druge jezike. Dürr je 2008. dobio književnu nagradu danskog Ministarstva obrazovanja.
Lars Horneman rođen je 1966. godine. Dobitnik je brojnih nagrada za svoje ilustracije. Dio je danskog umjetničkog pogona Pinligt.




Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins

Edited by - Mr. Bushido on 10/05/2018 19:47:48

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 10/05/2018 : 21:12:38  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Ovo je zanimljivo. Hvala na infu... za ovakve stvari nema reklame, osim ovako, od uha do uha...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

oko
New Member

Croatia
181 Posts

Member since 19/04/2004

Posted - 10/05/2018 : 23:27:27  Show Profile Show Extended Profile  Send oko a Private Message  Reply with Quote
Hvala na infu i linkovima.

Našao sam i ovo:
http://www.zgbookfest.hr/program/

Na Zagreb Book Festivalu 24.05.2018. u 17h bit će promocija stripa uz prisustvo autora.
Go to Top of Page

verab
Senior Member

Croatia
2510 Posts

Member since 22/01/2015

Posted - 10/05/2018 : 23:35:12  Show Profile Show Extended Profile  Send verab a Private Message  Reply with Quote
Mali pogled ispod korica (španjolskog izdanja)

https://www.barbarafioreeditora.com/catalogo/libros/zenobia

hejt, jal & rock 'n' roll
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 11/05/2018 : 18:37:01  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Bacio sam oko na ovo spanjolsko izdanje. Jako mi se svida crtez. Posebno ovi apokalipticni eksterijeri sa svim vizurama rata, kao uzasa uvjek i svugdje. Ovaj album sto prije moram uzesti.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 11/05/2018 : 18:42:19  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Naručeno sa superknjižare!

And like that... he's gone.

Edited by - vice on 11/05/2018 18:47:00
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
5487 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 13/05/2018 : 07:02:50  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Ima li ovoga stripa na festivalu?
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 13/05/2018 : 13:29:45  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by frano

Ima li ovoga stripa na festivalu?


Na CRS-u, mislim da ne. Nisam gore, ali puno mojih jest. Nisu mi dojavili za ovaj album.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 16/05/2018 : 18:14:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Neobično i zanimljivo, no prilično kratko i nekako površno djelo. Zenobija govori o djevojčici koja na prenapučenoj barci bježi iz ratom zahvaćene Sirije, te se prisjeća događaja koji su ju do toga doveli. Strip sadrži jako malo teksta, te glavnu ulogu u pripovijedanju ima prilično jednostavan no efektan te specifično obojen crtež. Uglavnom je riječ o sličici ili dvije po stranici, a pri kraju su česti i prizori koji se protežu preko dvije stranice. Upravo zbog tih prizora drugi dio stripa ostavlja i jači emocionalni utisak. S druge strane, mali broj sličica i još manja količina teksta onemogućavaju dublju karakterizaciju likova, koji ostaju gotovo na razini simbola. Što je, pretpostavljam, autorima bila i namjera. Nakon prvog čitanja to me prilično smetalo, vjerojatno jer sam iz nekog razloga očekivao bogatiju priču, ali ako strip promatramo čisto na simboličkoj razini, on zapravo dosta dobro funkcionira. Pogotovo je upečatljiv kraj, kad se uvidi dvosmislenost naslova. Ne pamtim da me kraj nekog stripa toliko dotakao još od Coseyevog Putovanja u Italiju. Usprkos kraju i dalje sam podvojenih osjećaja prema Zenobiji. S jedne strane mi smeta nedostatak izgrađenih likova, siromašna radnja i pretjerana jednostavnost, no s druge strane čini se da ga upravo ta jednostavnost i ogoljenost čine efektnim. U svakom slučaju, vrijedi ga pročitati.

6/10


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 21/05/2018 : 17:28:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
U četvrtak će u zagrebačkom Muzeju za umjetnost i obrt biti održana promocija stripa Zenobija. Strip će osobno predstaviti njegovi autori, Morten Dürr i Lars Horneman.

https://www.facebook.com/events/445488829214659/

quote:
Priča djevojčice Amine priča je tisuća djece iz Sirije koji su, bježeći od rata, krenuli na put u nepoznato noseći sa sobom jedino nadu za mirom i boljom budućnošću. Zenobija prikazuje svu okrutnost današnjeg svijeta, ali bez ikakvih političkih konotacija koje bi skrenule pažnju s boli i patnje s kojima se nevina djeca na Bliskom istoku svakodnevno susreću.

Zenobija je do sada dobila i nekoliko književnih nagrada: nagrada Claus Deleuran (2016.), Nagrada danskog Ministarstva kulture za ilustraciju knjiga za djecu i mlade (2017.) te nagrada Pingpris za najbolju knjigu za djecu i mlade (2017.).

Ovim putem pozivamo vas na promociju te jedne od najdirljivijih i najposebnijih angažiranih knjiga za djecu i mlade.
Pridružite nam se, upoznajte autorski dvojac MORTENA DŰRRA i LARSA HORNEMANA koji potpisuje ovu iznimnu knjigu i poslušajte njihovu priču.




Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000