forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Arapin budućnosti 3
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 10/05/2018 : 20:13:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote


Ovo je istinita priča o plavokosom Simerijancu i o njegovoj obitelji u Siriji Hafeza Al-Assada.

Arapin budućnosti 3 • Odrastanje na Bliskom istoku (1985. - 1987.) • 152 stranica • Kolor • 170 x 240 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Riad Sattouf • Crtež Riad Sattouf • Prijevod Željka Somun • Lektura i redaktura Josip Sršen • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 10.5.2018. • Cijena 120 Kn

http://www.fibra.hr/katalog/izdanja/arapin-buducnosti-3-odrastanje-na-bliskom-istoku-1985-1987/480/

Trouble will find me

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 10/05/2018 : 20:46:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Uzima se. :)

A onda na citanje dvojke prije trojke.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 10/05/2018 : 21:02:08  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Procitao prva dva i zaintrigirao me ovaj Arapin. Onda skuzio da ima jos...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 10/05/2018 : 23:08:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
Sjajno! Uzima se.
4 deo bi trebao izaći u Francuskoj za 3 meseca, nadam se da nećemo dugo čekati na Fibrino izdanje.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 11/05/2018 : 09:41:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Red Marquis

Sjajno! Uzima se.
4 deo bi trebao izaći u Francuskoj za 3 meseca, nadam se da nećemo dugo čekati na Fibrino izdanje.


Interliber?



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 12/05/2018 : 00:45:21  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Crom!😁
Listao sam fr.izdanje, ali nadam se i skorom citanju na maternjem.

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 02/06/2018 : 12:23:43  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Sjajno,kao i prva dva albuma.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 21/07/2018 : 08:52:13  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
bome, ovaj strip ne staje, u maniru je prva dva. velika preporuka svima koji bacaju peglu na rasprave betmen vs zagor i slicno
strip polugodine!

Edited by - kasper on 21/07/2018 08:53:10
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 21/07/2018 : 12:15:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

bome, ovaj strip ne staje, u maniru je prva dva. velika preporuka svima koji bacaju peglu na rasprave betmen vs zagor i slicno
strip polugodine!


Teske reci moj Kaspere...mislim na ovo drugo, strip polugodine
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 26/12/2018 : 19:41:41  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Uf,kako mi je dobro čučnula treća (od pet planiranih) knjiga Arapina - Rijad se i dalje nalazi u očevom rodnom selu,proživljava svakojake dečačke avanture sa svojim rođacima,pratimo ga u školi...Majka steže oca da se presele u neki veći grad ili da se vrate u Frnacusku,ali doktor Satuf,koji je lud ko struja,non stop nešto kombinjje i muti.
Urnebesno - jedva čekam četvrtu knjigu!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 26/12/2018 : 23:06:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Luđa osoba od Sattoufa može biti samo ona koja se za njega udala.

U najavi knjige piše "istinita" priča. Ne mogu to negirati, ali mogu u to debelo sumnjati, barem u dobar dio "istinite" priče.

Kada vidim što sve trpi manijakovo dijete i obitelj (pogotovo ako je priča istinita) meni tu smijeh zamire.
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 26/12/2018 : 23:27:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo


U najavi knjige piše "istinita" priča. Ne mogu to negirati, ali mogu u to debelo sumnjati, barem u dobar dio "istinite" priče.


Sumnjaš u šta tačno?
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 26/12/2018 : 23:52:56  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

Luđa osoba od Sattoufa može biti samo ona koja se za njega udala.

U najavi knjige piše "istinita" priča. Ne mogu to negirati, ali mogu u to debelo sumnjati, barem u dobar dio "istinite" priče.

Kada vidim što sve trpi manijakovo dijete i obitelj (pogotovo ako je priča istinita) meni tu smijeh zamire.


vidim Pejo da si ovo potencirao i na temi za prva dva Arapina - izgleda da imamo dosta različite poglede na neke životne stvari - ja sasvim dobro kapiram ženu doktora Satufa - meni je on čovek na mestu;sa obzirom na životne okolnosti u kojima se nalazi.Jeste malo daklu,ali ima puno kvaliteta;i što je najbitnije,dobar je čovek.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 26/12/2018 23:53:51
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 27/12/2018 : 00:28:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Red Marquis
Sumnjaš u šta tačno?



Teško mi je vjerovati da se on baš svega sjeća i da je to sve bilo baš tako, da ga nije povuklo da nešto iskonstruira na račun efektnije ili smješnije priče. Neki dijelovi su sigurno zbog priče naknadno prilagođavani kao "sjećanja", jer ovo nije dječji pogled na stvari. Nemam za to dokaza niti sam negdje pročitao, to je samo moj dojam.

S obzirom da je ovo uspješnica ne bi me čudilo da bude podosta knjiga "sjećanja".

Da se ne stekne krivi dojam, meni je ovo zanimljivo štivo za čitati (ako i ne bi bilo istinito) i nemam ništa protiv da se ovo nastavi.

quote:
Originally posted by anto
vidim Pejo da si ovo potencirao i na temi za prva dva Arapina - izgleda da imamo dosta različite poglede na neke životne stvari - ja sasvim dobro kapiram ženu doktora Satufa - meni je on čovek na mestu;sa obzirom na životne okolnosti u kojima se nalazi.Jeste malo daklu,ali ima puno kvaliteta;i što je najbitnije,dobar je čovek.



Iz knjiga ne vidim da je on svjestan što radi obitelji pa se može stjeći dojam da nije loš čovjek.

Kako sam ja malo stariji čovjek nagledao sam se u životu raznih budala (doktorska diploma ih u tom smislu ne amnestira) čije su obitelji, prvenstveno djeca trpjela zbog onoga što su im roditelji radili i kako su živjeli. Dijelom i zbog toga što su oni tako trpjeli u svojim obiteljima pa im je bilo normalno da kroz to prolaze i njihova djeca.
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 27/12/2018 : 03:02:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
Peyo, pa sve što mi kao ljudi mislimo o prošlosti spada u sećanje koje nije striktni dokument. Ono šta je važno je da to jeste ono šta on misli o svom ocu i to nas čitace jedino treba da interesuje. Nije matori Satouff istorijski važna ličnost pa da nas briga jel sve bilo stvarno tako. Gledao sam intervju gde priča kako mu prilazi osoba i kaže kako mu je otac bio odvratan, rasista...i on joj kaže - jeste u pravu ste. Malo kasnije mu prilazi druga osoba i kaže kako je lik njegov oca super i baš mu je draga osoba koju potpuno razume. Riad kaže da je otac upravo i bio takav, obe te stvari, i mislim da je upravo i zato zanimljiv lik. Lako je preseći veze sa nekim ko je bio đubre, ma koliko ti bio blizak, ali kad je ovakav dualitet prisutan, to je druga i kompleksnija priča.

Ja sam apsolutno izgubio svaku naklonost prema njemu negde u trećem albumu, ali to ne znači da on nije itekako realna i zanimljiva osoba. Njegova motivacija i evolucija karaktera, tačnije devolucija u retrogradnog fundamentalistu su nešto što je sjajno opisano ovde.
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 27/12/2018 : 06:06:33  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
marko, koji je termin za cetvorku? verujem da ce u arabiji biti maximalno
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 27/12/2018 : 08:35:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Preveden je, upisuje se, negdje na proljeće će izaći, ali ne znam točno jer moram srediti plan objavljivanja za 2019. pošto je na njemu trenutno 80 naslova, a to je malo previše. Problem je što ih je i u 2020. skoro 70:)

Trouble will find me
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 27/12/2018 : 10:46:44  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
nema biznisa do stripskog biznisa
samo naprid!

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 27/12/2018 : 10:53:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Red Marquis

Peyo, pa sve što mi kao ljudi mislimo o prošlosti spada u sećanje koje nije striktni dokument. Ono šta je važno je da to jeste ono šta on misli o svom ocu i to nas čitace jedino treba da interesuje. Nije matori Satouff istorijski važna ličnost pa da nas briga jel sve bilo stvarno tako. Gledao sam intervju gde priča kako mu prilazi osoba i kaže kako mu je otac bio odvratan, rasista...i on joj kaže - jeste u pravu ste. Malo kasnije mu prilazi druga osoba i kaže kako je lik njegov oca super i baš mu je draga osoba koju potpuno razume. Riad kaže da je otac upravo i bio takav, obe te stvari, i mislim da je upravo i zato zanimljiv lik. Lako je preseći veze sa nekim ko je bio đubre, ma koliko ti bio blizak, ali kad je ovakav dualitet prisutan, to je druga i kompleksnija priča.

Ja sam apsolutno izgubio svaku naklonost prema njemu negde u trećem albumu, ali to ne znači da on nije itekako realna i zanimljiva osoba. Njegova motivacija i evolucija karaktera, tačnije devolucija u retrogradnog fundamentalistu su nešto što je sjajno opisano ovde.



Meni je zapravo nebitno za čitanje da li je sve to istinito. To mi ne umanjuje draž čitanja.

Otac nije povijesna ličnost, ali je svakako jedan od glavnih likova budući da je to biografska knjiga.

Najviše se grozim ljudi koji čine zlo bilo da su nesvjesni toga što čine ili su pak lišeni potrebe za razmišljanjem pa čine ono što svi čine, što je onda valjda ispravno pa ih to amnestira od posljedica njihovog činjenja (mislim na razne oblike progona i maltretiranja različitih, odnosno "drugih", odnosno "njih", tkogod oni bili).

Treću knjigu još nisam čitao, ali si mi pobudio dodatno zanimanje pa ću požuriti sa čitanjem.
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 27/12/2018 : 11:00:48  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
o boze, koje moraliziranje
kamo srece da imamo stripove koje ovako seciraju balkan
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 27/12/2018 : 12:17:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

o boze, koje moraliziranje
kamo srece da imamo stripove koje ovako seciraju balkan



Ne daj se iživcirati .

Čitaj Scalped da se opustiš od ovoga.

A nakon toga napij se i ako imaš djecu dobro ih izmlati, nije važno ako nemaš razloga.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 27/12/2018 : 12:24:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Znam da je Peyo samo sarkastican.








Jelda? :o



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 27/12/2018 : 12:30:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Znam da je Peyo samo sarkastican.








Jelda? :o






Odgonetka za Polija:

1. Nisam, ako mi se sviđaju Scalped.

2. Jesam, ako mi se ne sviđaju Scalped.

Zaokruži ispravan odgovor. Ako ispravno zaokružiš dobro poznaješ ovog forumaša. Druge nagrade nema.
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 27/12/2018 : 12:33:51  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by kasper

o boze, koje moraliziranje
kamo srece da imamo stripove koje ovako seciraju balkan



Ne daj se iživcirati .

Čitaj Scalped da se opustiš od ovoga.

A nakon toga napij se i ako imaš djecu dobro ih izmlati, nije važno ako nemaš razloga.



ih kad sam procitao scalped. opusti se, imam troje , sina i dve cerke

Edited by - kasper on 27/12/2018 12:34:40
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 27/12/2018 : 12:37:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by kasper

o boze, koje moraliziranje
kamo srece da imamo stripove koje ovako seciraju balkan



Ne daj se iživcirati .

Čitaj Scalped da se opustiš od ovoga.

A nakon toga napij se i ako imaš djecu dobro ih izmlati, nije važno ako nemaš razloga.



ih kad sam procitao scalped. opusti se, imam troje , sina i dve cerke



Samo se šalim prijatelju, ne zamjeri.

Bogme si bio vrijedan, ali zaostaješ za Antom .

Edited by - Peyo on 27/12/2018 12:38:28
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 27/12/2018 : 12:41:18  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
cuj, ti si mi jedan od gotivnih likova ovde. na stanu sto se ne slazemo, drago mi je kad citam sta pises
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000