forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Arapin budućnosti 3
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 27/12/2018 : 12:54:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

cuj, ti si mi jedan od gotivnih likova ovde. na stanu sto se ne slazemo, drago mi je kad citam sta pises



Tako i ja mislim o tebi.

Nije baš da se ne slažemo.

Minimum 50% se slažemo, a možda i više kada su stripovi u pitanju.
Go to Top of Page

corto33
Senior Member



Slovenia
2500 Posts

Member since 18/11/2003

Posted - 27/12/2018 : 14:21:05  Show Profile Show Extended Profile  Send corto33 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Preveden je, upisuje se, negdje na proljeće će izaći, ali ne znam točno jer moram srediti plan objavljivanja za 2019. pošto je na njemu trenutno 80 naslova, a to je malo previše. Problem je što ih je i u 2020. skoro 70:)



Jel može neki okvirni plan za 2019 i 2020 kad već sredjuješ i prebrojavaš naslove? :)


Društvo ljubiteljev stripov Stripoholik
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 27/12/2018 : 14:23:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Možda, vidjet ću.

Trouble will find me
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 27/12/2018 : 14:25:33  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
ma jok, bolje da idu tura po tura iznenadjenja (stvarno to mislim, sad ce da me gadjaju svim i svacim)
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1581 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 27/12/2018 : 16:50:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Red Marquis
Ja sam apsolutno izgubio svaku naklonost prema njemu negde u trećem albumu, ali to ne znači da on nije itekako realna i zanimljiva osoba. Njegova motivacija i evolucija karaktera, tačnije devolucija u retrogradnog fundamentalistu su nešto što je sjajno opisano ovde.



Zazirao sam od Arapina jer sam negdje prolistao prvi broj, otac mi je bio kreten, majka skoro nevidljiva što mi je čudno s obzirom na inače jak utjecaj majke na dijete, pa sam nekako prekrižio ovaj serijal, ali ovim rečenim bih ipak mogao dati šansu Arapinu.
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 27/12/2018 : 17:01:41  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
cekajte bre ljudi, citajuci ovde komenatre moglo bi se zakljuciti da je riad odrastao u nekog ne znam ti ja koliko problematnu osobu, ono glavoseca i bombas u istom
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1581 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 27/12/2018 : 17:26:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Možda sam ostavio takav dojam, ali uopće to nisam mislio za autora, nego mi je bilo mučno u tom prelistavanju prvog broja gledati kako njegov otac koji je kao dobrica a toliko sranja napravio obitelji.
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 27/12/2018 : 17:28:35  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
al ako je sranje u porodici i ako majka nema ulogu, logicno je da deca budu delikvanti. nesto mi se tu sve ne slaze. uz to slazem se da otac radi svakojake gluposti

Edited by - kasper on 27/12/2018 18:01:48
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1581 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 27/12/2018 : 17:39:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Možda će se sve iskristalizirati u 4. i 5. broju.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 27/12/2018 : 18:10:34  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
mislim da bi otac trebao poneki put da malo izlema onu njegovu francuskinju!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 27/12/2018 : 18:12:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

al ako je sranje u porodici i ako majka nema ulogu, logicno je da deca budu delikvanti. nesto mi se tu sve ne slaze. uz to slazem se da mi otac radi svakojake gluposti


Možeš da kažeš da se povećava šansa za tako nešto, a nikako da je delinkvencija jedino ishodište.
Civilni vojni rok sam davnih dana odslužio u centru za nezbrinutu decu, 13 meseci, svašta video, svašta naučio, ostao u kontaktu sa nekima. Iluzija je da harmonične porodice isključivo stabilnu decu iznudre a disfunkcionalne samo probisvete.

A ovo oko uloge u porodici, ne znam kako je bilo kod vas, ali kod mene, majka je bila najvažnija baš do ovih godina u kojima je Riad sad u stripu, tada je ćale postao taj od koga sam sve upijao, interesovanja, poglede na život...Mama je tad ona koja te hrani i brine o školi, a ti te stvari uzimaš zdravo za gotovo, više te svet oko tebe intrigira, a tu uleće ćale koji ima sto priča da podeli s tobom. Kasnije se to sve naravno izniveliše...
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 27/12/2018 : 18:41:32  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Red Marquis
Možeš da kažeš da se povećava šansa za tako nešto, a nikako da je delinkvencija jedino ishodište.
Civilni vojni rok sam davnih dana odslužio u centru za nezbrinutu decu, 13 meseci, svašta video, svašta naučio, ostao u kontaktu sa nekima. Iluzija je da harmonične porodice isključivo stabilnu decu iznudre a disfunkcionalne samo probisvete.



ihaj kakvih sam ti se ja prica nagledao i naslusao. jos sam 77 godiste, vozdovcanin, a ti znas sta je bio vozdovacki klan onomad.
elem, ove harmonicne porodice bih podelio na harmonicne porodice, prividno harmonice i dobrostojece. ima tu u nasem narodu nesto, prilicno smo komunikativni, dosta prijatelja i sve to, al sve se gleda u javnosti ide samo ispeglano i lepo. verovatno je tu negde koren i ostalih problema.
sto se tice disfunkionalnosti, ako dete povuce dobro drustvo sve je ok. al ovde ide prica da je otac fundamentalista, a to je sada vec zlo koje lako zavodi. pa ako majka nema ulogu kako je riad fino vaspitano dete, pametno. u siriji je prilicno ispred ostalih po svim kriterijumima?
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 27/12/2018 : 18:49:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
Isto smo godište :)
A otac u startu nije fundamentalista, tek kreće da se postaje takav, znači mali Riad isprva nema takvo odrastanje. A i nisam džabe napisao ono za dinamiku u porodici, ne mislim da majka nema nikakvu ulogu već da je otac upečatljiviji i važniji za priču. A mi ni ne znamo jel ostatak detinjstva uopšte porodica ostala na okupu...
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 27/12/2018 : 19:38:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Eto, razvila se zanimljiva rasprava.

Ako zaključujemo po Skalpiranima onda je logično da: "Od zla oca i još gore majke .."
https://vukajlija.com/od-zla-oca-i-jos-gore-majke
djeca budu probisvijeti.

Kao što je napisao Red Marquis daleko od toga da je to pravilo. I sam imam takvih iskustava iz susjedstva, fini roditelji, a djeca sačuvaj me Bože.

Također mi je iz ove prepiske jasnija kasperova sklonost krimosima zbog bliskosti sa voždovačkim Sopranosima. Taj stalno nešto "testeriše" .
https://www.kurir.rs/crna-hronika/2896043/bili-su-najbrutalnija-beogradska-ekipa-sekire-macole-vrelo-ulje-motorne-testere-bili-su-njihov-nacin-komunikacije-a-onda-su-nestali

I na kraju, Anto prijatelju, kontroliraj malo steroide, vidim po zadnjim postovima da ti hormoni divljaju, samo bi tukao, pa još i gore.
Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 27/12/2018 : 19:53:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
Peyo, kralju, ja te predlažem za preCjednika!
Ma jok! I za narednog premijera!

Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2129 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 27/12/2018 : 19:53:48  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Često se kritizira oca u Arapinu, ali ja mislim da on uopće nije loš, pa možda čak ni glup. Jednostavno je prosječan, možda pomalo kukavan i sujetan kao i mnogi od nas. Ujedno je između neba i zemlje, niti evropljanin niti Arapin do kraja.. u stripu je pomalo papak, ali nije to tako nerealno. Majka je u početku stvarno bila nepostojeća, ali u trećem dijelu je već digla glas :-)
Arapi su grozno prikazani, ali autor ne štedi ni Francuze (npr. ona susjeda s mačićima..) Uglavnom, riječ je o stripu u kojem nikako ne bi htio završiti kao lik :-)
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 27/12/2018 : 20:00:34  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo
Također mi je iz ove prepiske jasnija kasperova sklonost krimosima zbog bliskosti sa voždovačkim Sopranosima. Taj stalno nešto "testeriše"


https://www.youtube.com/watch?v=au7y2Mi8XxE

Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 27/12/2018 : 20:24:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

quote:
Originally posted by Peyo
Također mi je iz ove prepiske jasnija kasperova sklonost krimosima zbog bliskosti sa voždovačkim Sopranosima. Taj stalno nešto "testeriše"


https://www.youtube.com/watch?v=au7y2Mi8XxE





Ne znam da li je ovo iz dokumentarca koji sam još davno gledao kada tip kaže kako su Šveđani bili zaostali dok ih oni nisu "obrazovali" jer dotad nisu jadni ni znali što je to "reket"!

@Dukidule frende, Bandića ne mogu pobijediti. Inače, po čaršiji se priča da dovršavaš drugu kuću za smještaj stripova koje si kupio na Interliberu .

Edited by - Peyo on 27/12/2018 20:30:39
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 27/12/2018 : 20:30:18  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
to, to. vidmo se u citulji. svaka recenica je istorijska
Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 27/12/2018 : 20:35:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo


@Dukidule frende, Bandića ne mogu pobijediti. Inače, po čaršiji se priča da dovršavaš drugu kuću za smještaj stripova koje si kupio na Interliberu .

Ma bruji ta čaršija, samo bruji.

Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 28/12/2018 : 00:33:45  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

marko, koji je termin za cetvorku? verujem da ce u arabiji biti maximalno


u Arabiji mirišem totalno ludilo!!
Jedva čekam!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 28/12/2018 : 00:42:36  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo


Kako sam ja malo stariji čovjek nagledao sam se u životu raznih budala (doktorska diploma ih u tom smislu ne amnestira) čije su obitelji, prvenstveno djeca trpjela zbog onoga što su im roditelji radili i kako su živjeli. Dijelom i zbog toga što su oni tako trpjeli u svojim obiteljima pa im je bilo normalno da kroz to prolaze i njihova djeca.


ne sumnjam da si si iskusniji i mudriji od mene,ali opet ne vidim šta ti toliko zameraš tom čoveku,i koje konkretno zlo on čini svojima.
Što se tiče Rijada,on manje-više proživljava obično detinjstvo ispunjeno porodičnom ljubavlju - ne verujem da bi bio išta srećniji da ga je proživljavao u Francuskoj.
A što se tiče supruge,ne vidim da njoj nešto mnogo fali;ozbiljno kažem - dobro,živi u selendri,bogu iza nogu,daleko od svoje tadžbine,navika i ostalog,but so what? Pored nje su deca,muž je uz nju,čovek nije alkos,drogoš,kockar,švaler,ne tuče je,ne kinji je psihički - a to što joj se ne dopada tu gde jeste,pa jel to nešto strašno?
Mislim da većina žena na ovoj planeti živi manje ili više nesrećniji život od njenog.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 28/12/2018 00:43:41
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 28/12/2018 : 11:09:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
@Anto, manje više u tvojem postu su i odgovori.

Ako misliš da je ovo što si napisao dovoljno da žena bude sretna onda si naivniji od mene kada su žene u pitanju, podsjeća me na njemačko tri K za žene: Kinder, Küche, Kirche (djeca, kuhinja i crkva, a čudi me da nije dodano i kuš!).
https://en.wikipedia.org/wiki/Kinder,_K%C3%BCche,_Kirche

Otac radi što se njemu hoće i kako se njemu hoće, a ostalima ostaje neka se u to nekako uklope. Mali je pod konstantnim stresom od posljedica tih odluka i nerazumijevanja.

Da li bi im u Francuskoj bilo bolje? Teško pitanje, s obzirom na očevo ponašanje i shvaćanja vjerojatno i ne bi, ali bi valjda barem uvjeti života i odrastanja bili bolji.

Sama karakterizacija likova u knjizi mi je površna i nedostatna za neke kvalitetnije procjene.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 30/12/2018 : 17:27:36  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

@Anto, manje više u tvojem postu su i odgovori.

Ako misliš da je ovo što si napisao dovoljno da žena bude sretna onda si naivniji od mene kada su žene u pitanju, podsjeća me na njemačko tri K za žene: Kinder, Küche, Kirche (djeca, kuhinja i crkva, a čudi me da nije dodano i kuš!).
https://en.wikipedia.org/wiki/Kinder,_K%C3%BCche,_Kirche

Otac radi što se njemu hoće i kako se njemu hoće, a ostalima ostaje neka se u to nekako uklope. Mali je pod konstantnim stresom od posljedica tih odluka i nerazumijevanja.

Da li bi im u Francuskoj bilo bolje? Teško pitanje, s obzirom na očevo ponašanje i shvaćanja vjerojatno i ne bi, ali bi valjda barem uvjeti života i odrastanja bili bolji.

Sama karakterizacija likova u knjizi mi je površna i nedostatna za neke kvalitetnije procjene.



Rijad je danas poznati i priznati umetnik - ne vidim da je njegov otac negde pogrešio u podizanju?

Možda je bilo bolje da je živeo sa ocem modernih shvatanja u totalnoj slobodi i bez stresa,pa da je danas neka vucibatina ili narkić.

A glede "Ako misliš da je ovo što si napisao dovoljno da žena bude sretna onda si naivniji od mene kada su žene u pitanju",izgleda da si ipak malo više naivan u vezi žena,nego što to misliš - daj ženama sve što im treba,slobodu,previše pažnje ... i napravićeš od njih nesrećna stvorenja.


Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 30/12/2018 : 18:17:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Završio sam upis, četvrta knjiga je vrlo dramatična, stari je popizdio, stvari su postale gadne. Ko će sad dočekat petu.

Trouble will find me
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000