forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Rasizam
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 11

izivko
Advanced Member



Germany
11585 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 31/05/2018 : 21:34:23  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by nagor

quote:
Originally posted by manhunter

Svakodnevno predajem nemački jezik, kao i sozijalnu i radnu integraciju migrantima.
Eritreja, Somalija, Sudan, Sirija, Afganistan su zemlje iz kojih dolaze.

Ranije sam radio i kao dobrovoljac, organizovao druženja i sl.

Svi su isti ljudi kao što smo i mi. Zbunjeni evropskim načinom života, preplašeni za budućnost, svi nose neku traumu i nesigurnost. I uživam u radu sa njima. Sto puta bolje nego u nekom birou sa zavidnim, nezainteresovanim i uskogrudim Evropljanima.




Prekrasan post. Sad reci, bi li ti bilo svejedno da se tvoja kćerka ili sestra spari s jednim od tih Eritrejaca iz tvoje "večernje škole". Budi iskren.

Evo, ja ću odgovoriti umjesto tebe. Ne bi ti bilo svejedno. Ne zato jer si rasist nego zato jer si dobar otac odnosno brat.




Kakva sad večernja škola? Nisam lud da sa crncima budem sam po noći negde.

Ne, ne bi mi bilo svejedno. Zašto? Zato što je veoma teško živeti u mešovitom braku, a ne zato što mislim da su ti ljudi "manje vredni".
I tu je razlika između rasizma i brizi o svojoj deci.


Kao da na Zapadu gledaju na mješovite brakove.
Crni, bijeli, žuti, vjernici ili nevjernici, pederi ili ne - svi smo isti. Ili ipak nismo?

Ovim si sam sebe pobio. Ipak si ostao Balkanac, kao i ja.
Zašto bi ti smetao zet Arapin iz Maroka, crnac iz Somalije ili Indijac?

Have mercy
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24539 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 31/05/2018 : 21:40:49  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Napisao sam u postu koji si ti citirao. Zar moram još jednom da ponovim?

Postoji razlika između rasizma i preferiranja jedne ili više etničkih grupa.
Inače, najbolji drug moje ćerke je crnac, bio nam je u kući više puta.
Devojka mog sina je Sicilijanka.
Moj venčani kum je Srbohrvat, oženjen sa ženom čiji je otac iz Angole a majka Švajcarka.

Toliko.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11585 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 31/05/2018 : 21:45:42  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

Napisao sam u postu koji si ti citirao. Zar moram još jednom da ponovim?

Postoji razlika između rasizma i preferiranja jedne ili više etničkih grupa.
Inače, najbolji drug moje ćerke je crnac, bio nam je u kući više puta.
Devojka mog sina je Sicilijanka.
Moj venčani kum je Srbohrvat, oženjen sa ženom čiji je otac iz Angole a majka Švajcarka.

Toliko.



Izvini, ali nisam mogao odoliti.

Have mercy
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14518 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 31/05/2018 : 21:57:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by xilrion

quote:
Originally posted by jaki

Ako pitas crnca ima li veliku kitu je li to rasizam?



ako se raspituješ o veličini crnčeve kite onda ti rasizam nije najveći problem.



If I had all the money in the world,I'd probably burn it all.If a smile could save the world,You know I'd heal you all.
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14518 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 31/05/2018 : 21:58:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

Tonka,čitaj ovo:
https://www.24sata.hr/blogbuster/i-dok-mi-na-zapadu-zelimo-biti-tamni-azija-se-jezivo-izbjeljuje-569893


Ništa, odoh se požutiti ili pocrniti...

If I had all the money in the world,I'd probably burn it all.If a smile could save the world,You know I'd heal you all.
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24539 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 31/05/2018 : 22:01:06  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by izivko

quote:
Originally posted by manhunter

Napisao sam u postu koji si ti citirao. Zar moram još jednom da ponovim?

Postoji razlika između rasizma i preferiranja jedne ili više etničkih grupa.
Inače, najbolji drug moje ćerke je crnac, bio nam je u kući više puta.
Devojka mog sina je Sicilijanka.
Moj venčani kum je Srbohrvat, oženjen sa ženom čiji je otac iz Angole a majka Švajcarka.

Toliko.



Izvini, ali nisam mogao odoliti.



???

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 31/05/2018 : 22:09:35  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message  Reply with Quote

"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 31/05/2018 : 22:20:03  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonka24

quote:
Originally posted by lwood

Tonka,čitaj ovo:
https://www.24sata.hr/blogbuster/i-dok-mi-na-zapadu-zelimo-biti-tamni-azija-se-jezivo-izbjeljuje-569893


Ništa, odoh se požutiti ili pocrniti...



ka i obično ništa nisi svatija.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14518 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 31/05/2018 : 22:21:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by Tonka24

quote:
Originally posted by lwood

Tonka,čitaj ovo:
https://www.24sata.hr/blogbuster/i-dok-mi-na-zapadu-zelimo-biti-tamni-azija-se-jezivo-izbjeljuje-569893


Ništa, odoh se požutiti ili pocrniti...



ka i obično ništa nisi svatija.


Ništa nisam ni pročitao osim velikih slova

If I had all the money in the world,I'd probably burn it all.If a smile could save the world,You know I'd heal you all.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 31/05/2018 : 22:28:19  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonka24

quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by Tonka24

quote:
Originally posted by lwood

Tonka,čitaj ovo:
https://www.24sata.hr/blogbuster/i-dok-mi-na-zapadu-zelimo-biti-tamni-azija-se-jezivo-izbjeljuje-569893


Ništa, odoh se požutiti ili pocrniti...



ka i obično ništa nisi svatija.


Ništa nisam ni pročitao osim velikih slova



ah,zaboravija san na tvoje kapacitete.
nemoj je pretjerano umarat

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14518 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 31/05/2018 : 22:28:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by Tonka24

quote:
Originally posted by lwood

Tonka,čitaj ovo:
https://www.24sata.hr/blogbuster/i-dok-mi-na-zapadu-zelimo-biti-tamni-azija-se-jezivo-izbjeljuje-569893


Ništa, odoh se požutiti ili pocrniti...



ka i obično ništa nisi svatija.


Evo sada jesam.
Ma iskreno ja gledam na ljude podjednako, nekada mi pogled privuče tamnoputa osoba, nekada bijela...ovisi o stav,držanju, izgledu i slično.
Ok pogled iz znatiželje mi je u redu, ali baš buljenje i pogotovo komentiranje, tu je granica već tanka.
I da, ogroman postotak populacije ima velike komplekse i na tom polju života, ne osjećati se dobro u vlastitoj koži, ne znam ima li većeg pakla.

If I had all the money in the world,I'd probably burn it all.If a smile could save the world,You know I'd heal you all.
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14518 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 31/05/2018 : 22:31:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by Tonka24

quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by Tonka24

quote:
Originally posted by lwood

Tonka,čitaj ovo:
https://www.24sata.hr/blogbuster/i-dok-mi-na-zapadu-zelimo-biti-tamni-azija-se-jezivo-izbjeljuje-569893


Ništa, odoh se požutiti ili pocrniti...



ka i obično ništa nisi svatija.


Ništa nisam ni pročitao osim velikih slova



ah,zaboravija san na tvoje kapacitete.
nemoj je pretjerano umarat


Izvini, nije mi se dalo.
Pročitao sam nakon posta.
Nemoj me podcjenjivati. Znam više nego što kažem, mislim više nego što govorim, primijećujem više nego što misliš

If I had all the money in the world,I'd probably burn it all.If a smile could save the world,You know I'd heal you all.
Go to Top of Page

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 31/05/2018 : 22:33:47  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message  Reply with Quote
Na ovom forumu vrime ka da je stalo, ista meta isto odstojanje..

"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14518 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 31/05/2018 : 22:36:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by brni

Na ovom forumu vrime ka da je stalo, ista meta isto odstojanje..


Isto kao i kod hajduka što se tiče trofeja i skupina europe

If I had all the money in the world,I'd probably burn it all.If a smile could save the world,You know I'd heal you all.
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24539 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 01/06/2018 : 07:58:30  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by KRAS

U parizu lyonu londonu mancesteru vrlo vjerovatno je da ce kazneno djelo pocinit crnac arapin pakistanac..






I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14518 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 01/06/2018 : 08:34:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Što sve neću pročitati.
Pa da,toliki kapitalizam vlada da se ne biraju sredstva kako doći do novaca,a bilo je toga i u nekim "mračnijim" vremenima.

If I had all the money in the world,I'd probably burn it all.If a smile could save the world,You know I'd heal you all.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 01/06/2018 : 18:04:55  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by KRAS

Hehe..eto dobro vam ide slovenacki.mozete kokodakati kolko ocete.cinjenica jeste.da su evropski crnci i arapi najveci rasisti..mene su nebrojeno puta pokusali opljackati.ali sto bi slusali mene.uzmite sluzbeno izvesce pariske policije.samo ce vam se kasti...



Ovo sto covjek govori, nazalost je susta istina. Ti emigranti, i manjine koje dodu u tude zemlje i drugacija drustva, ne priznaju domacina ni malo. Ne ponasaju se po pravilima kuce, ne prihvacaju tekovine zemlje domacina. O njihovom rasizmu da ne govorim...dodu tu gdje dodu, i jos te na oci ne mogu i ne zele vidjet. Susta istina, gdje god da sam bio...uvjek isto, ne rade, ne zele prihvatiti europski nacin zivota, i upiru po svome...svaki normalni, obicni, gradanin zemlje domacina mi je isto rekao, da ih se boje, da mu nije ugodno i da njih, obicne gradane, niko nista nije pitao o dolasku takvim migranata/emigranata/izbjeglica, kojih je sad vec bas puno...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 01/06/2018 : 18:52:25  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
mašta je u glavama tih dioničara medija... ali je realnost na ulicama i u glavama svih ljudi u europi
realnost je po zatvorima
realnost je na sudu
realnost je u policijskim slučajevima
i naravno realnost je u povijesnim knjigama

sve ostalo je šuplja i medijski spinovi te propaganda

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

KRAS
Advanced Member



Slovenia
7774 Posts

Member since 18/05/2003

Posted - 01/06/2018 : 19:17:31  Show Profile Show Extended Profile  Send KRAS a Private Message  Reply with Quote


MH mozes ti postavljat neke balkanske fore po volji..cinjenica jeste da na zapadu nema vecih i boljih radnika od jugovica...dok su crnci i arapi neradnici


Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 01/06/2018 : 20:31:35  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Nema s kojim "racama" i narodnostima nisam radio i zivio. Znaci provodio odredeni manji ili duzi vremenski period u radu i zivotu sa kompletnim strancima. Svega sam se nagledao, ali najgori sljam i po pitanju uvaljivanja zajeba i po pitanju nestrucnosti i po pitanju nehigijene su definitivno indijci. Tu nema spora. Nedaj boze ih voditi kroz posao, a jos manje da ti jedan id njih bude nadreden. Takvih licemjera nisam imao s kim usporediti. Prvaci su u prevarama, denuciranju, eskiviranju od duznosti i svake moguce necasne rabote. Od mogucnosti da sa velikim zadovoljstvom prevari svog rodenog, jedino mu je draze da prevari tebe.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 01/06/2018 : 21:01:50  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by KRAS

U parizu lyonu londonu mancesteru vrlo vjerovatno je da ce kazneno djelo pocinit crnac arapin pakistanac..



A u Ljubljani ili Mariboru Bosanac??








Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14518 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 01/06/2018 : 22:55:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by KRAS



MH mozes ti postavljat neke balkanske fore po volji..cinjenica jeste da na zapadu nema vecih i boljih radnika od jugovica...dok su crnci i arapi neradnici





Ovdje bih se složio.
Takvih neradnika nema nigdje, pogotovo tamnoputi, mislim da im je to čak genetski.
Ljudi baš preziru rad.

If I had all the money in the world,I'd probably burn it all.If a smile could save the world,You know I'd heal you all.
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14518 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 01/06/2018 : 22:56:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Nema s kojim "racama" i narodnostima nisam radio i zivio. Znaci provodio odredeni manji ili duzi vremenski period u radu i zivotu sa kompletnim strancima. Svega sam se nagledao, ali najgori sljam i po pitanju uvaljivanja zajeba i po pitanju nestrucnosti i po pitanju nehigijene su definitivno indijci. Tu nema spora. Nedaj boze ih voditi kroz posao, a jos manje da ti jedan id njih bude nadreden. Takvih licemjera nisam imao s kim usporediti. Prvaci su u prevarama, denuciranju, eskiviranju od duznosti i svake moguce necasne rabote. Od mogucnosti da sa velikim zadovoljstvom prevari svog rodenog, jedino mu je draze da prevari tebe.


Kolega Pakistanac, jedna od boljih osoba koju sam sreo u životu.
Nijemci ga gaze bez milosti...vidiš nije baš sve tako kako tvrdiš.

If I had all the money in the world,I'd probably burn it all.If a smile could save the world,You know I'd heal you all.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 01/06/2018 : 23:16:25  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Bio sam ja i u Karachiju u Pakistanu, a bolje da nisam...19 miljuna ljudi u gradu i nijedan ureden pjesacki prijelaz i nijedan prometni znak, a uredno imaju atomsku bombu.
I nije ti ni slucajno isto pakistanac i ibdijac. Ne daj boze ih usporedivati, na to su osjetljivi, i ne podnose se. Iako ako mene pitas, samo je drugacije pakovanje, sadrzaj isti.
Tvoj kolega moze biti izvrstan covjek, nema razloga da tu ne vjerujem. Pitanje je samo kakav bi bio, da si ti sam a njih 20...ne cudim se da ga njemci taru. To mi je sve jasno.
Ja ti mogu, naravno tvrditi samo iz svog iskustva, a imam ga puno. Nekih dvije godine rada s indijcima, posjet Chenaju ili ti ga Madrasu vise puta, te pogled na Indiju direktno iznutra. Kako rekoh i Pakustana, a zao mi je sto sam to uopce vidio. Nismo se uopce prali u hotelu od prljavstine sanitarija, spavali u robi na "krevetima", a recimo na medunarodnom aerodromu su setali misevi. Zbilja. A pokusaji prevara da ti ne govorim. Sredstva transporta koja sam tamo koristio da ti ne govorim. Vozio se sjedeci na rezervnoj gumi...policija koja nema futrolu, vec revolver mu visi na konopu...itd, itd...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14518 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 01/06/2018 : 23:22:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Da kratko kažem...drukčiji su kad ih je više,to je istina.
Moram priznati, jednom zgodom došao novi kolega isto Pakistanac, i nas troje jedemo,naravno kako Nijemci jedu 80% svinjetinu, bila svinjetina i on s tim kolegom,indirektno se meni ruga kako ja jedem svinjetinu.
Ne treba govoriti da sam mu rekao na samo da ne živimo u muslimanskom svijetu, na stranu moj respekt prema tome, i da ako pojede svinjetinu da neće umrijeti niti će završiti u paklu.

If I had all the money in the world,I'd probably burn it all.If a smile could save the world,You know I'd heal you all.
Go to Top of Page
Page: of 11 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.39 seconds. Snitz Forums 2000